Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2005., 15:35   #1
Kurje oko - što je to, kako nastaje i kako ga ukloniti?

sve rečeno u naslovu... hvala!
Inače, pogledao bih na googletu al ne znam kak se kaže 'kurje oko' na engleskom.
pozdrav
shoki
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 15:53   #2
saznat ces kad ja dobijes
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 19:21   #3
odi kod pedikera ili kupi od Scholla Verruca gel, ima ga u ljekarnama.Dobar je za bradavice,kurje oći
dolinajabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 22:57   #4
To je promijena na kozi , uglavnom na noznim prstima ili stopalu , kad je obuca pretijesna , pa se nagomilava koza , neka vrsta zulja .
A kako se ljeci , vec su ti rekli .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2005., 17:58   #5
To kurje oko je zajeb totalni dobio sam ga prije dva mjeseca jer sam se sjebo kad sam kupio tenisice za trčanje koje mi se u tom trenutku nisu učinile tjesnima.
Ugl.dobio sam na dva mjesta na istoj nozi , na peti i malo ispod prstiju .U početku mi se činilo kao običan žulj koji će proći dok se nije stvorilo zadebljanje sa malim krugom u sredini koji je imao nešto kao crno središte.Tada gotovo da se više nisam mogao osloniti na desnu nogu od užasne boli.Što je najbitnije u apoteci kupim nekakav flaster za izvlačenje kurjeg oka koji je još više zakomplicirao situaciju jer nadražio i područje okolo .Stvar je ipak riješila nekakva krema (zaboravio sam kak se zove) koju sam naknadno kupio.Zato oprez kod kupovine obuće.
erektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2005., 23:58   #6
To ti je nekakva potkožna izraslina koja najčešće nastaje ili zbog HP virusa ili zbog konstantnog pritiska na jedno mjesto na stopalu (tijesna obuća). Ima raznih krema i ulja za to, ali najbolja i najbrža solucija je kirurški zahvat. On traje jedva desetak minuta pod lokalnom anestezijom, nakon toga ti je stopalo dva dana u zavoju i zatim sve po starom. Najbolje se toga odmah riješiti, jer si možeš deformirati hod da bi izbjegao bol.

Ako hoćeš još informacija, upiši u Google ključne riječi "verruca" ili "plantar warts".
__________________
There are no choices. Nothing but a straight line. The illusion comes afterwards when you see the branches like a pruned bonsai tree or a forked lightning. When you start asking questions like "Why me?" and "What if?". If you had done differently, it wouldn't be you. It would be someone else looking back, asking a different set of questions.
Planewalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 01:30   #7
Quote:
Planewalker kaže: Pogledaj post
To ti je nekakva potkožna izraslina koja najčešće nastaje ili zbog HP virusa ili zbog konstantnog pritiska na jedno mjesto na stopalu (tijesna obuća). Ima raznih krema i ulja za to, ali najbolja i najbrža solucija je kirurški zahvat. On traje jedva desetak minuta pod lokalnom anestezijom, nakon toga ti je stopalo dva dana u zavoju i zatim sve po starom. Najbolje se toga odmah riješiti, jer si možeš deformirati hod da bi izbjegao bol.

Ako hoćeš još informacija, upiši u Google ključne riječi "verruca" ili "plantar warts".
a kolko košta taj kirurški zahvat?
elancyl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 01:46   #8
svaki bolji pediker to zna odstraniti , i manje više je bezbolno, košta nekih 150,00 kn ako se ne varam ,imala sam prije par godina.... odeš,sjedneš ,opustiš se i gotovo , poslije sam išla doma kao leptirić
__________________
http://http://Angels with silver wings,shouldnt know suffering...
yebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 16:49   #9
pa mice se ak hodas..sve radnje di mices i stopalo.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 06:34   #10
Najbolje se rijesiti kurjeg oka odlaskom peikeru.Tko nema novaca za tu posjetu,moze se rijesit kurjeg oka sam.Naprije treba namocit noge u toploj vodi i samponu i drzati 20 tak minuta,te staviti oblog od nasjeckanog cesnjaka.Najbolje je oblog ostavit preko noci,nakon par dana se razmoci kurje oko,te se moze izrezat bez problema.
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 09:51   #11
Što je, ne znam, nekakva kožna bolest..
A kako se miče..e da, ne znam da li se za to ide dermatologu (vjerojatno ne) ili ugl. odeš svome doktoru, i kažeš što je, on ti da uputnicu za specijalistu kod kog to najbrže i najpouzdanije riješiš..bila sam mala kad sam to imala, ali procedura je nekakvo spaljivanje ledom, i sl. kremice i td...Ugl, najzanimljiviji su mi bili i ostali oni končići što vire iz te rupice di bude kurje oko (sad bu me prozvali neuračunljivom), ali ja sam to voljela čupkat

eto, sretno
__________________
Utaži žeđ željom za bolje nas....
bLOODSTONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 11:13   #12
Ja sam to znao rješavati škaricama s jako oštrim vrhom, ali ne rezati nego zabosti ispod korijena i izvaditi cijelog u komadu (i sve eventualne resice koje ostanu). Rupu dezinficiraš čistim alkoholom. Zaraste za dva-tri dana. Bolno i radikalno, ali šljaka.
__________________
Nemoj se igrati sa srcem žene, ono je samo jedno. Rađe se igraj sa sisama, njih su dvije...
dr_jekyll is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 15:07   #13
isusa ti boga

mislim da nemam kurje oko, niš me ne boli, ali sam primjetio tak kao neko zadebljanje na malom prstu, koje me je podsjetilo na kurje oko. Pa sam pitao.

Al sad ste me zbedirali i automatski kupujem nove tenisice. Ionako mi je već vrijeme....

hvala!
shoki
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 09:26   #14
kurje oko

trazim pomoc za kolegicu iz ureda.ocistila je nekidan kurje oko sa malog prsta i sada se to mjesto zacrvenilo i boli.najvjerovatnije se "upalilo"
ima li netko iskustva npr. da li da stavlja neke obloge,kremice ili sto vec?
energy-x is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 09:28   #15
Re: kurje oko

Quote:
energy-x kaže:
trazim pomoc za kolegicu iz ureda.ocistila je nekidan kurje oko sa malog prsta i sada se to mjesto zacrvenilo i boli.najvjerovatnije se "upalilo"
ima li netko iskustva npr. da li da stavlja neke obloge,kremice ili sto vec?
Jel može namignut na njega?
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 13:58   #16
Re: kurje oko

Quote:
energy-x kaže:
trazim pomoc za kolegicu iz ureda.ocistila je nekidan kurje oko sa malog prsta i sada se to mjesto zacrvenilo i boli.najvjerovatnije se "upalilo"
ima li netko iskustva npr. da li da stavlja neke obloge,kremice ili sto vec?

Jel ona to ocistila sama ili je isla dermatologu? Ak je isla dermatologu, on joj je trebao dat kremu da se to ne upali. Moze ic i u bilo koju ljekarnu pitat dal imaju kakvu kremu za to.
becky_maro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 16:00   #17
Meni su na ruci na 2 prsta se nakenjala 2 kurja okeca (kao posljedica šoka od strujnog udara- pas mater onima kaj kradu i trgaju prekidače za svijetlo u zgradama) i nista iz ljekarni mi nije pomagalo- ni kreme ni flasteri. Ondak mi je stari kod nekog travara na Trešnjevci nabavio mast za kurje oči i u roku 3 dana to pobijelilo i otpalo, a ispod prstići ko novi
Ne znam točno di je taj travar na Trešnjevci- bilo je to prije 6-7 godina, ali čisto da znaš ako naletiš na neku "apoteku-travariju".
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 23:29   #18
Re: kurje oko

Quote:
energy-x kaže:
trazim pomoc za kolegicu iz ureda.ocistila je nekidan kurje oko sa malog prsta i sada se to mjesto zacrvenilo i boli.najvjerovatnije se "upalilo"
ima li netko iskustva npr. da li da stavlja neke obloge,kremice ili sto vec?
neki prirodni antibiotik.
Ivanaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 22:19   #19
Re: Re: kurje oko

Quote:
kpt. Willard kaže:
Jel može namignut na njega?
Ak ga umoči u guinness možda bu i mogla ...
guinness is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 15:51   #20
Kurje oko

Imam jedno malo kurje oko na stopalu, ispod predzadnjeg prsta, točno na mjestu na kojem se tijelo prilično oslanja pri hodanju. Išla sam dva puta pedikeru, ali za 2 dana opet počne boljet. Može li se to iskorijenit do kraja? Bavim se plesom i pri nekim skokovima i okretima na toj nozi zaista me boli. Pomozite! Puno hvala
Malamida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.