Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2013., 13:34   #1
kako dokazati prevaru?

Nakon smrti mog djeda sva imovina je pripala mojoj baki i mom ujaku po pola. Moja majka je dobila prije djedove smrti jedno gradiliste. Usmeno smo se dogovorili da cemo kucu u kojoj baka zivi s ujakom i njegovom obitelji prepustiti njima i nakon bakine smrti necemo traziti nista od te kuce i zemlje oko kuce. Djed je ostavio i 3 velike parcele pola baki a pola ujaku i oduvijek je baka pricala kako ce svoju polovicu od te 3 parcele ostavit ujakovim sinovima i meni. Bratic je odlucio graditi kucu na zemlji kod stare kuce i molio je baku da mu nesto potpise da on moze graditi jer je pola bakino. Baka je pristala ali ocito nije znala sto potpisuje jer sam na katastru saznao da je sva bakina imovina na braticu. Sto sad napraviti?
mladizg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 16:01   #2
pogledaj dobro darovni ugovor,provjeri dali je ista kopija predana poreznoj, ako nije solemniziran,a baka je ziva još imaš šanse pobit darovni ugovor, ja ti govorim iz iskustva, slična situacija, samo nađi dobro odvjetnika
mrvica585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 14:01   #3
Quote:
mladizg kaže: Pogledaj post
Nakon smrti mog djeda sva imovina je pripala mojoj baki i mom ujaku po pola. Moja majka je dobila prije djedove smrti jedno gradiliste. Usmeno smo se dogovorili da cemo kucu u kojoj baka zivi s ujakom i njegovom obitelji prepustiti njima i nakon bakine smrti necemo traziti nista od te kuce i zemlje oko kuce. Djed je ostavio i 3 velike parcele pola baki a pola ujaku i oduvijek je baka pricala kako ce svoju polovicu od te 3 parcele ostavit ujakovim sinovima i meni. Bratic je odlucio graditi kucu na zemlji kod stare kuce i molio je baku da mu nesto potpise da on moze graditi jer je pola bakino. Baka je pristala ali ocito nije znala sto potpisuje jer sam na katastru saznao da je sva bakina imovina na braticu. Sto sad napraviti?
ako baka nije znala, možda nije ni tvoj bratic znao....najbolje reci baki nek razgovara s braticem....darovni ugovor se može razvrgnuti mirnim putem ili sudskim ako je potrebno....možda je stvar zabune, zato ih pitaj...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 19:27   #4
Pozdrav, evo neznam gdje bih točno postavila pitanje, nadam se da će se naći neka dobra duša i znalac pa mi odgovoriti..
Stvar je sljedeća: moja majka dobila je poziv za ostavinsku raspravu na svoje ima ali na djevojacko prezime, po imenu u zagradi (ime njenog oca, mog djeda) znamo da se radi o njoj, a ne o mojoj ujni, koja začudo nosi isto ime i sadašnje joj prezime kao moje mame djevojačko, jer se udala za ujaka.
zašto je to tako, neznam, jer mojoj majci svi dokumenti glase na njeno sadašnje prezime, nije se rastajala.
stvar se zakomplicirala kad je ujaku izletilo da je mama nešto potpisala, a zna da nije.
Budući da je taj poziv došao na to staro ime i staru adresu (ja i dalje ne mogu vjerovati al u našoj državi je očito sve moguće) kako saznati koji su sve dokumenti bili poslani u određenom razdoblju, koje je navodno ona potpisala, je li to uopće moguće. Što napraviti?
Željka90 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.