Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2010., 21:06   #201
Pozdrav svima!!

Da ne otvaram novu temu pitati ću ovdje.

Dakle moj problem je sljedeći imam kombi bojler (centralno preko kamina i struja) što mi super paše jer cijelu sezonu grijanja grijem i sanitarnu vodu preko toga, ali sam vidio sad nekakve solarne bojlere koi idu na krov pa sam mislio kupiti jedan takav i nekako ga spojiti na ovaj postojeći tako da toplu vodu imam u ljetu pomoću sunca.

Dali je to izvodivo i kako ???
jenki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 07:56   #202
Quote:
jenki1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!!

Da ne otvaram novu temu pitati ću ovdje.

Dakle moj problem je sljedeći imam kombi bojler (centralno preko kamina i struja) što mi super paše jer cijelu sezonu grijanja grijem i sanitarnu vodu preko toga, ali sam vidio sad nekakve solarne bojlere koi idu na krov pa sam mislio kupiti jedan takav i nekako ga spojiti na ovaj postojeći tako da toplu vodu imam u ljetu pomoću sunca.

Dali je to izvodivo i kako ???
Pitanja za solarno grijanje je već obrađivano (ako se ne varam) na forumu.
Treba uzeti solarni spremnik najmanje 300 lit i oko 5m2 solarnih ploća ( sve ovisi o broju članova obitelji - ovo su općenite upute).Ploće se postavljaju na južnu stranu ,spaja se sa spremnikom i sa postojećim sistemom instalacije. Zbog zime u solarni sistem se stavlja " antifriz" tekućina.O mjestu i naćinu postave ,treba odlućivati prema raspoloživim mogučnostima .
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 20:38   #203
Spajanje odvoda sifona nesimetricnog umivaonika na zidnu cijev

Kupio sam novi umivaonik i odvod sifona vise nije dobro pozicioniran prema zidu. Dakle, odvod sifona treba pomaknuti nekih 5 cm ulijevo. Kako to napraviti?
marxfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 20:42   #204
Quote:
marxfer kaže: Pogledaj post
Kupio sam novi umivaonik i odvod sifona vise nije dobro pozicioniran prema zidu. Dakle, odvod sifona treba pomaknuti nekih 5 cm ulijevo. Kako to napraviti?
S sifon možeš namjestiti s pomakom.
the_ripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 21:18   #205
A ako ni to neprojde, postoje flex crjeva za sifone
tonino2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 22:07   #206
Quote:
marxfer kaže: Pogledaj post
Kupio sam novi umivaonik i odvod sifona vise nije dobro pozicioniran prema zidu. Dakle, odvod sifona treba pomaknuti nekih 5 cm ulijevo. Kako to napraviti?

Treba uzeti cjevasti sifon od tvrtke Viega ( na slici,kromirani)

On se može zaokrenuti u lijevu i desnu stranu,a kod spajanja se može malo iskositi. Za nastavak cijevi prema zidu treba uzeti metalni nastavak od" remera", a sve se može dobaviti u Ferotermu.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 22:23   #207
Koliko bi kostalo postavljanje sanitarija-tus kada i skoljka?
cabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 01:45   #208
Quote:
cabo kaže: Pogledaj post
Koliko bi kostalo postavljanje sanitarija-tus kada i skoljka?
TUŠ KADA:
Dosta ti toga ovisi, dal kada dolazi na gotov pod (dakle ima svoje noge i postavlja se na pločiće) ili se stavlja na beton i obzidava, jer većina vodara je "zabetonira" ali ne obzidava jer nije u opisu posla + slaganje kabine.
Ako je neka jednostavna tj. dolazi u komadu i pričvršćuje se na zid tu se onda ne gubi puno vremena, al ako je neka ko LEGO kocke kada moraš svaki komadić spajati i slagati oduzima i po nekoliko sati (rekord: 2 dana ).

ŠKOLJKA:
Ugradbeni kotlić (npr. Geberit) na koji se pričvrščuje (viseća) školjka ili klasična školjka na pod - zidni kotlić.

To govorim jer ovisi koliko postavljanje iziskuje vremena i rada, al ako uzimaš firmu i ideš preko računa moglo bi te izaći otprilike 150-200 kn po komadu (možda i više, kriza je također utjecala na cijene, čitaj besparica)(tuš kada i kabina računaju se skupa-jedan komad), a ako uzimaš nekoga u fušu 100-njak kuna (možda i manje-ovisi kakve je meštar volje i kolko je izgubio na kladi prošlog dana )

Nemoj ovo uzimati kao pravilo jer postoje stotine firmi i vodoinstalatera, ovo bi ti bio nekakav prosjek...
router is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 15:57   #209
Quote:
cabo kaže: Pogledaj post
Koliko bi kostalo postavljanje sanitarija-tus kada i skoljka?
Daj malo opisa kakva kada,suha ili mokra ugradnja.kakav vodokotlić,i wc školjka?
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 12:34   #210
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Treba uzeti cjevasti sifon od tvrtke Viega ( na slici,kromirani)

On se može zaokrenuti u lijevu i desnu stranu,a kod spajanja se može malo iskositi. Za nastavak cijevi prema zidu treba uzeti metalni nastavak od" remera", a sve se može dobaviti u Ferotermu.
Puno hvala. Sve sam rješio točno kako ste napisali.
marxfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 14:07   #211
Pipa ne pušta hladnu vodu - samo toplu!

pipa ne propušta dovoljno hladne vode, malo ide hladna, onda topla samo.

to je nedavno stavljena nova pipa, ona sa gumicom.

jel moguće da trebam kupiti novu gumicu za pipu ili da kupujem cijelu pipu?
AlinaIlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 01:38   #212
Ako sam dobro razumio - bez obzira odvrnila ti toplu ili hladnu - ide topla?

Jel tako bilo i prije, di je ta pipa, na sudoperu ili u kupatilu?
router is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 20:33   #213
od kade u kupaoni, prije je bilo dobro ali onda je počelo ići jako malo hladne i kratko to traje.
AlinaIlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 21:01   #214
Dosta nezgodno, ne bih te želio krivo navoditi pa da ideš u neki trošak, jer ni ja nisam točno siguran što bi moglo biti, nisam ništa slično doživio.

Pomislio sam ako je na sudoperu ona slavina sa tri cjevi pa da ih je netko pomiješao, al ovo je mješalica u kupatilu, jedino da nešto u njoj nije dobro, tj. da se mješaju topla i hladna u njoj kada otvoriš samo hladnu, što ne bi smjelo biti ako je nova...

Sorry, al ništa mi ne pada napamet.
router is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 21:08   #215
Imao takvu pipu. Vrati to gdje si kupio (pipe imaju garanciju, neke i po pet godina). Nepopravljivo. Ja sam probao sve. Mjenjao gumice, na kraju i cijeli ventil. Radi tako neko kratko vrijeme, pa opet isto. Na kraju skinuo pipu, vratio orginalni ventil i zamjenio ju za drugu.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 13:13   #216
imam problem sa pritiskom vode u lavabou ali samo hladne..naime topla voda ide normalno a hladna ima jako slab pritisak..da li netko zna što bi to moglo biti?

Hvala!
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 13:21   #217
Imam problem sa pritiskom vode u lavabou ( slavina ) ali samo hladne..naime topla voda ide normalno a hladna ima jako slab pritisak..da li znate što bi to moglo biti?

Hvala!
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 17:58   #218
Jesi na toplani ili imas bojler?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 23:11   #219
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Jesi na toplani ili imas bojler?
Bojler ali vruća ima normalan tlak a hladna jako slabi..
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 00:15   #220
Imao sam slićnu stvar doma na lavabou.
Topla voda je išla normalno, uz dobar tlak a hladna jako slabo.
Rješenje: na ulazu u pipu obično imaš mrežicu kao filter. Tu se zna nakupiti nečistoća, kamenca, mulja.. Probaj skinuti pipu i počistiti.
Još jedna stvar, ako imaš ventil za zatvaranje prije pipe, provjeri njega. Obično su ti ventili s gumicom koja može zaglaviti i smanjiti protok.

Ako je na ostalim pipama u kupaoni ok, tada je tu negdje problem.
Nadam se da će ti pomoći
airbus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.