Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2012., 11:50   #1
Gdje i što u Astru H?

Pozdrav.
Planiram ugradnju plina u Opel Astru H 1600 ccm, 85 kW, 115 KS.
Ostali podaci: 2010.g. 26tkm, motor Z16XER.
Koji sustav bi radio dobro u mojem autu?
Kako je sa problemom VSR-a? Treba li podmazivanje ventila, ako da - koje?
Gdje ugraditi i po kojoj cijeni? - Molim objektivne i neobjektivne prijedloge.

Znam da je pod garancijom u Opela išao Landi Renzo. Jel to jedina i najbolja opcija?

Koliko se često radi servis na plinu?

Hvala svima
__________________
Nikad robom...
Saško is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 16:39   #2
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Planiram ugradnju plina u Opel Astru H 1600 ccm, 85 kW, 115 KS.
Ostali podaci: 2010.g. 26tkm, motor Z16XER.
Koji sustav bi radio dobro u mojem autu?
Kako je sa problemom VSR-a? Treba li podmazivanje ventila, ako da - koje?
Gdje ugraditi i po kojoj cijeni? - Molim objektivne i neobjektivne prijedloge.

Znam da je pod garancijom u Opela išao Landi Renzo. Jel to jedina i najbolja opcija?

Koliko se često radi servis na plinu?

Hvala svima
Za taj model opela Landirenzo plinski sustav nije jedina opcija ali je najbolja iz razloga što je Landirenzo za taj model izbacio homologaciju 115 plinskog sustava što znači da je svaki dio točno određen gdje i kako se montira i plinska mapa je usnimljena u plinski kompjutor tvornički i zaštičena.
Osim toga GM ima na razini istočne EU ugovor sa Landirenzom i u svim državama istočne EU samo se Landirenzo ugrađuje u toj grupaciji u nova vozila kako bi se zadržala tvornička garancija.
Jedino u HR pojedini dileri za GM grupaciju ugrađuju i druge plinske sustave iz komercijalnih razloga ali onda sami daju garanciju na vozilo (ako je vozilo novo) i to isključivo u svojem servisu.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 20:01   #3
Tvornička garancija mi istječe za manje od dva mjeseca, pa mi to nije bitan parametar. Nemam ništa osobno protiv Landi Renza, zvao sam danas u Auto-tim, pa me malo ohladila cijena koju su mi rekli preko telefona - 8.800 kn za gotovinu (s tim što mi nisu rekli da li u tu cijenu je uključen sustav za podmazivanje/hlađenje ventila Flush lube). S obzirom da sam dobio ponudu od još jednog ugrađivača za 5.900+500kn za Flushlube ovo mi se čini malo preskupo. Da je cca 10% skuplji od konkurencije ne bih dvoumio niti trena...
Autoplin Lepus iz B. Manastira traži 8.300 -10% za gotovinu za Landi LSI.

Jel bude skoro kakva akcija u Auto Timu?
__________________
Nikad robom...
Saško is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 10:12   #4
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Tvornička garancija mi istječe za manje od dva mjeseca, pa mi to nije bitan parametar. Nemam ništa osobno protiv Landi Renza, zvao sam danas u Auto-tim, pa me malo ohladila cijena koju su mi rekli preko telefona - 8.800 kn za gotovinu (s tim što mi nisu rekli da li u tu cijenu je uključen sustav za podmazivanje/hlađenje ventila Flush lube). S obzirom da sam dobio ponudu od još jednog ugrađivača za 5.900+500kn za Flushlube ovo mi se čini malo preskupo. Da je cca 10% skuplji od konkurencije ne bih dvoumio niti trena...
Autoplin Lepus iz B. Manastira traži 8.300 -10% za gotovinu za Landi LSI.

Jel bude skoro kakva akcija u Auto Timu?
Na žalost akcije ovaj tren nemamo a Landi i mi možemo ugraditi za te pare ali to nije to.Landi nema homologaciju 115 kao Landirenzo.
Tvoje pare i tvoj izbor pa je na tebi odluka.Usput da ti odgovorim da je za taj model dovoljno povremeno dodati aditiv u benzin iako nije suvišno povremeno aditiv (tunap) staviti i u plin.Kod ugradnje u novo vozilo to je bila ugovorna obaveza samo da se zaštite sve strane trojnog ugovora između GM-a LR-a i Tunap-a.Pošto ti je garancija istekla nisi u obavezi koristiti aditive.
Kontrola zračnosti ventila je dovoljna da se neće ništa dogoditi.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 13:10   #5
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Planiram ugradnju plina u Opel Astru H 1600 ccm, 85 kW, 115 KS.
Ostali podaci: 2010.g. 26tkm, motor Z16XER.
Koji sustav bi radio dobro u mojem autu?
Kako je sa problemom VSR-a? Treba li podmazivanje ventila, ako da - koje?
Gdje ugraditi i po kojoj cijeni? - Molim objektivne i neobjektivne prijedloge.

Znam da je pod garancijom u Opela išao Landi Renzo. Jel to jedina i najbolja opcija?

Koliko se često radi servis na plinu?

Hvala svima
Stag sa Valtec injektorima.
obavezno sa flashlube-om u četiri točke, ugradnja u blizini ZG kod bivšeg ovlaštenog opel servisa.
servis ugrađuje hardware (cijevi, toro boca umjesto rezervne gume sa 50+ litara) a jedan stručnjak/moderator ugrađuje elektroniku i podešava paramatre.

nakon ugradnje možeš kombinirati servis motora i plina na istom mjestu. skoro pa je svejedno da li servis plina radiš na 20 ili 25 000 km, važno je da se napravi.
pa radiš recimo na 25, a na 50 obaviš i reparaturu injektora. košta 200-tinjak kuna ili 500 kn cijeli novi rail sa 4 injektora (za razliku od razvikanih firmi gdje je jedan injektor 100 eura a izdrže 100 kkm i nešto više).
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 20:20   #6
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
Stag...
i wonder imaš PM
__________________
Nikad robom...
Saško is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 15:22   #7
Šta nebi bilo bolje metnuti rail injektore? Ako se sjećam rail je u biti poboljšana verzija valtekovih (ne treba reparacije kao valtek) a razlika u cijeni je nešto sitno.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 15:54   #8
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Šta nebi bilo bolje metnuti rail injektore? Ako se sjećam rail je u biti poboljšana verzija valtekovih (ne treba reparacije kao valtek) a razlika u cijeni je nešto sitno.
isti gnjurac drugo pakovanje, ja imam te rail IG1 injektore, 2 ohma, u novijoj verziji dolaze sa zalivenim vijkom...jaka stvar jednostavno se razšarafi i reparira sa setom. Moram reći da je meni novi nakon par dana počeo zezati, meštar ih je sve rastavio i ponovno kalibrirao...uglavnom novi nisu bili dobro kalibrirani, dakle nisu neko oličenje kvalitete, no sad odlično rade radnju.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 20:26   #9
To o Rail injektorima sam čuo od jednoga majstora koji ih je nudio kao zamjenu za valtece koji su radili probleme. Ma koliko se meni čini u ovoj klasi uređaja koji se kod nas ugrađuju nema kvalitetnog injektora. Sve to kurac od ovce koji prdnu do 100tkm samo što ovi skupli izdrže 100 tkm ali koštaju 6 puta skuplje od ovih koji odu za 50 tkm. Jedino što ove valtece i rail možeš još neko vrjeme reparirati dok druge ne. Ali ako uzmeš u obzir da je plin zamišljen za aute sa velikom kilometražom to je sve kurac od kvalitete. Jel zna tko koliko koštaju i drže Prins injektori? Čisto za usporedbu cijena/kvaliteta.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 22:34   #10
Mislim da Prins stavlja Keihin, dobri su i Magic Jet, ma bolje uzeti ove jeftilen, 50k će izdržati pa reparacija i vozi dalje. Čujem da Rail izvoze 250kkm bez problema uz servise.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 19:15   #11
Odlučio sam se za STAG. Međutim, danas mi se javio ugrađivač, tj. osoba kod kojeg planiram ugraditi plin, pa mi kaže da nije cijena 7tkn kako mi je dan prije rekao, već 1-1,5 tkn veća - jer da je moj auto EURO V norme ispušnih plinova.
Budući da se moja astra s tim motorom (Z16XER) proizvodila 2007.-2010. i na mobile.de piše da su takve astre EURO 4, pitam se moram li ići na ovu varijantu? Što s njom dobivam? Smijem li uzeti jeftiniji STAG i da li će onda auto potencijalno lošije raditi? Ekologija me ne zanima, samo financije.
__________________
Nikad robom...
Saško is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 20:42   #12
Je li ti u prometnoj pise da je Euro5?

Ako ne pise reci tom da ne jede burek.

Plin ionako ne proizvodi CO2 kao benzin pa mislim da ti to uopce nije vazno, ides na taj jeftiniji istem i fajront.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 21:06   #13
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Odlučio sam se za STAG. Međutim, danas mi se javio ugrađivač, tj. osoba kod kojeg planiram ugraditi plin, pa mi kaže da nije cijena 7tkn kako mi je dan prije rekao, već 1-1,5 tkn veća - jer da je moj auto EURO V norme ispušnih plinova.
Budući da se moja astra s tim motorom (Z16XER) proizvodila 2007.-2010. i na mobile.de piše da su takve astre EURO 4, pitam se moram li ići na ovu varijantu? Što s njom dobivam? Smijem li uzeti jeftiniji STAG i da li će onda auto potencijalno lošije raditi? Ekologija me ne zanima, samo financije.
nije tu stvar ekologije nego koji je plinski komp najbolji za tvoj auto i kako će to raditi. Poslušaj majstora, vjerojatno čovjek zna što priča.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 21:08   #14
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Plin ionako ne proizvodi CO2 kao benzin pa mislim da ti to uopce nije vazno, ides na taj jeftiniji istem i fajront.
a što proizvodi...ozon
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 23:24   #15
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Odlučio sam se za STAG. Međutim, danas mi se javio ugrađivač, tj. osoba kod kojeg planiram ugraditi plin, pa mi kaže da nije cijena 7tkn kako mi je dan prije rekao, već 1-1,5 tkn veća - jer da je moj auto EURO V norme ispušnih plinova.
Budući da se moja astra s tim motorom (Z16XER) proizvodila 2007.-2010. i na mobile.de piše da su takve astre EURO 4, pitam se moram li ići na ovu varijantu? Što s njom dobivam? Smijem li uzeti jeftiniji STAG i da li će onda auto potencijalno lošije raditi? Ekologija me ne zanima, samo financije.
pa nazovi ga i reci mu da je Euro IV.
svugdje piše da je euro IV a plinski kompjuter je važan i mora biti odabran po euro normi motora.
da je tvoj auto stvarno euro V, nesmiješ odabrati jeftiniji sistem. ali kak nije....
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 08:47   #16
Ma najbolje je da odeš kod plinoservisera koji kombinira razne plinske elemente različitih proizvođača to ti je sigurno najbolja varijanta i najjeftinija.
Ma tko šiša norme ispušnih plinova.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 14:49   #17
Vidi ovoga. Pa što ste se sad zapalili? Neka čovjek ugrađuje što hoće.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 22:46   #18
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
a što proizvodi...ozon
Ako se dobro sjecam, uvijek se kao argument za ugradnju plina napominjalo da voznja na plin puno manje zagadjuje nego voznja na benzin.

Zar ti to ne znas??

A sad jos jednom procitaj sta sam ja bio napisao u postu na koji si ti citirao.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 08:01   #19
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ako se dobro sjecam, uvijek se kao argument za ugradnju plina napominjalo da voznja na plin puno manje zagadjuje nego voznja na benzin.

Zar ti to ne znas??

A sad jos jednom procitaj sta sam ja bio napisao u postu na koji si ti citirao.
Napisao si glupost da se sagorijvanjem plina ne proizvodi Co2....proizvodi se... samo malo manje nego izgaranjem benzina. Drugi štetni plinovi su manje zastupljeni ili ih nema izgaranjem plina u odnosu na benzin.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 09:47   #20
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Ma najbolje je da odeš kod plinoservisera koji kombinira razne plinske elemente različitih proizvođača to ti je sigurno najbolja varijanta i najjeftinija.
Ma tko šiša norme ispušnih plinova.
To i je najbolja varijanta, bez sarkazma. Najbolji plinski sustav dostupan na trtžištu kombinira koješta, npr. proizveli su ga u zemlji legalne marihuane, ima svoju elektroniku, Keihinove injektore....

Usput, euro5 motori koriste razne trikove da postignu zadanu emisiju, a među trikove su uključena i vrlo kratka vremena ubrizgavanja, pa plinski sustav mora biti adekvatan, manje zbog računala, a više zbog injektora, koji moraju biti iznimno brzi, a to sigurno nisu oni kojima je minimalno vrijeme otvorenost preko 3 ms...

Ne radi se o "šišanju" normi o ispušnim plinovima, nego uopće o mogućnosti dobrog rada takvih motora na plin.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:53.