Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2013., 21:14   #3001
I ja sam se puno informirala prije nego sam stavila kanu.
I nisam požalila što sam se odlučila za kanu umjesto kemijskih boja.
Kosa mi je sjajna i jaka, miris nakon kaniranja mi je prekrasan, a o boji da ne pričam.
Mislim da s kanom ne možeš dobiti ružnu nijansu (ajme, sad zvučim ko da ju reklamiram xD )
Uglavnom, sretno
GraysSister is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 22:26   #3002
Vidim da za moje zelje mi treba, indigo, amla.....

Da se ubacim samo da li je netko ovo probao ili mi moze komentirati?

http://www.iherb.com/product-reviews...9118/?p=2&fr=5


http://www.iherb.com/Surya-Henna-Bra...-oz-70-ml/7904
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 22:35   #3003
Moze li mi netko reci da li ima provjerenog ebay sellera za amlu?

http://www.ebay.com/itm/AMLA-Amalaki...item3f17aa5b7b

da li bi to bilo u redu.. ?
hvala
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 17:57   #3004
princess_leia ne znam zaista, nisam nikad narucivala kanu s neta.

Elem, skoro se kanirah, tacnije 17.05.
Dodala sam nerafinisano (hladno cijedjeno) ulje kokosa i brahmi amla ulje (mjesavina ulja, made in India), nadjoh slucajno...
A prija toga sam se mjesec dana izivljavala na kosi. Pokusavala da skinem ostatke nagomilane na vrhovima, kojecim (soda, C vit.), na kraju blajh kupku 10 min. sa 6% hidrogena, proslo je bezbolno, sva sreca. Sad je jednaka, ne skroz, ali bar mi vrhovi vise nisu boja coca-cole i ima bar malo nijanse bakra.
...evo rezultata-unutra (blic), pored prozora (direktno Sunce) i vani u (polusjeni)...
http://imageshack.us/photo/my-images/20/img0334sb.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/834/img0355s.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/692/img0381pz.jpg/
egreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 16:00   #3005
kakva je to smeđa kana, tj. koja je razlika u novodobivenoj boji za razliku od obične, recimo müllerove rot?
akasha32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 19:02   #3006
Quote:
egreta kaže: Pogledaj post
princess_leia ne znam zaista, nisam nikad narucivala kanu s neta.

Elem, skoro se kanirah, tacnije 17.05.
Dodala sam nerafinisano (hladno cijedjeno) ulje kokosa i brahmi amla ulje (mjesavina ulja, made in India), nadjoh slucajno...
A prija toga sam se mjesec dana izivljavala na kosi. Pokusavala da skinem ostatke nagomilane na vrhovima, kojecim (soda, C vit.), na kraju blajh kupku 10 min. sa 6% hidrogena, proslo je bezbolno, sva sreca. Sad je jednaka, ne skroz, ali bar mi vrhovi vise nisu boja coca-cole i ima bar malo nijanse bakra.
...evo rezultata-unutra (blic), pored prozora (direktno Sunce) i vani u (polusjeni)...
http://imageshack.us/photo/my-images/20/img0334sb.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/834/img0355s.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/692/img0381pz.jpg/
Uau, super ti je boja

Budem ja narucila vec nesto pa cu vidjeti kako ce to ici..
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 19:15   #3007
Žene, ja ću vas i dalje pratiti, ali nisam više jedna od vas . Prešla sam na tamnu stranu i postat ću plavuša uskoro . Dosadila mi crvena .

Egreta, boja ti je preljepa, kosa baš fino zdravo izgleda .
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 19:52   #3008
Quote:
GraysSister kaže: Pogledaj post
I ja sam se puno informirala prije nego sam stavila kanu.
I nisam požalila što sam se odlučila za kanu umjesto kemijskih boja.
Kosa mi je sjajna i jaka, miris nakon kaniranja mi je prekrasan, a o boji da ne pričam.
Mislim da s kanom ne možeš dobiti ružnu nijansu (ajme, sad zvučim ko da ju reklamiram xD )
Uglavnom, sretno
hehe...
-ja jesam pozalila.
-miris nakon kaniranja mi je odvratan i mogla bi povracat od njega.
- a sto se tice nijanse, meni ne može biti ružnija. na mojoj kosi, da se razumijemo.
eto, samo sam htijela reci da nismo svi odusevljeni mirisom kane i nijansom....zapravo jadim vam se:...nemojte zamijerit, znam da ste ovde kana-ljubitelji
(
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 19:59   #3009
Quote:
*lex* kaže: Pogledaj post
Ja bi to! Od kuda si naručila? Može link?

Jesi ga samog stavila, pomiješala s kanom/indogom?
oprosti, tek sad vidim da si pitala za katam.
ja sam narucila iz njemacke, privatno.
ali ima ovde http://www.henna-boy.co.uk/

i stavljala sam ga samog, samo s vodom pomijesan. dosta je težak za nanijeti, teze od obicne kane, tako da imaj na pameti, naruciti malo vise.
ja sam se rijesila crvenila, ali i on mi se ispire i polako mi opet crveno izbija....
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 20:37   #3010
Quote:
akasha32 kaže: Pogledaj post
kakva je to smeđa kana, tj. koja je razlika u novodobivenoj boji za razliku od obične, recimo müllerove rot?
Smedja je mjesavina kane i indiga, i bude smedja boja, zavisno od podloge, tamnija, svjetlija, najcesce hladna nijansa za razliku od tople ciste kanirano crvene...
Quote:
princess_leia kaže: Pogledaj post
Uau, super ti je boja

Budem ja narucila vec nesto pa cu vidjeti kako ce to ici..
Hvala. (za sad je ok, ispira se kao nenormalna )
Quote:
Luciferia kaže: Pogledaj post
Žene, ja ću vas i dalje pratiti, ali nisam više jedna od vas . Prešla sam na tamnu stranu i postat ću plavuša uskoro . Dosadila mi crvena .

Egreta, boja ti je preljepa, kosa baš fino zdravo izgleda .
Hvala, jeste zdrava, da kucnem u drvo...U plavu?! Svaka cast...ja sam htjela boju meda poslije kane, i skontala sam da nema sanse da zadrzim i duzinu i boju, bio bi u idealnom slucaju kratki paz, a nemam herza za to sad. Iako mi cesto dosadi crvena...
Quote:
sijandraffm kaže: Pogledaj post
hehe...
-ja jesam pozalila.
-miris nakon kaniranja mi je odvratan i mogla bi povracat od njega.
- a sto se tice nijanse, meni ne može biti ružnija. na mojoj kosi, da se razumijemo.
eto, samo sam htijela reci da nismo svi odusevljeni mirisom kane i nijansom....zapravo jadim vam se...nemojte zamijerit, znam da ste ovde kana-ljubitelji
I meni se nekad cini da mi boja uopste ne pase tenu, meni, da mi dodaje godine, istice umornu facu, bez rumenila sam kao les i sl. Miris mi je isto-bljuc, kamufliram ga cimetom i etericnim uljem lavande i ruzmarina i regeneratorom u spreju bez ispiranja...
Ali, posto sam sijeda (odavno, od 12-e) i prinudjena na farbanje, jedino s kanom mogu imati i duzinu i "boju", nemam nekog izbora.
A nekad mi se cini i da sam navucena na kanu, probam farbu, pa se opet vratim zarad sjaja.
egreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 09:46   #3011
Quote:
sijandraffm kaže: Pogledaj post
oprosti, tek sad vidim da si pitala za katam.
ja sam narucila iz njemacke, privatno.
ali ima ovde http://www.henna-boy.co.uk/

i stavljala sam ga samog, samo s vodom pomijesan. dosta je težak za nanijeti, teze od obicne kane, tako da imaj na pameti, naruciti malo vise.
ja sam se rijesila crvenila, ali i on mi se ispire i polako mi opet crveno izbija....

Samo da pitam, znaci stavila si ga samoga....? Nekako ne razumijem; koju boju si dobila?
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 10:04   #3012
Quote:
egreta kaže: Pogledaj post
eni, da mi dodaje godine, istice umornu facu, bez rumenila sam kao les i sl. Miris mi je isto-bljuc, kamufliram ga cimetom i etericnim uljem lavande i ruzmarina i regeneratorom u spreju bez ispiranja...
Ali, posto sam sijeda (odavno, od 12-e) i prinudjena na farbanje, jedino s kanom mogu imati i duzinu i "boju", nemam nekog izbora.
A nekad mi se cini i da sam navucena na kanu, probam farbu, pa se opet vratim zarad sjaja.
ma meni je nijansa kane super kad je stave plave cure i onda ispanu ginger. a na tamnijoj kosi ispane ona tipicna "kana-nijansa" koja se meni nimalo ne sviđa, jer tu pod određenim svijetlom nekada bude i neke višnja-bordo-crvene, koja mi je bas

Quote:
princess_leia kaže: Pogledaj post
Samo da pitam, znaci stavila si ga samoga....? Nekako ne razumijem; koju boju si dobila?
Kako ne razumiješ? zamijesala sam katam samo s vodom. katam daje boju ebanovine,http://www.google.hr/search?q=ebenho...31%3B500%3B609 dakle dobila sam dosta tamnu smeđu, hladniju nijansu, bez crvenila. to jest sad to crvenilo opet izvire, ali da sam ga stavila na nekaniranu kosu, to bi bio san snova
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.

Zadnje uređivanje sijandraffm : 22.05.2013. at 10:10.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 10:21   #3013
E to me zanimalo, nijansa, nisam nigdje naletila da si spominjala sorry

Presuper je to, ja nemam kaniranu kosu, imam farbanu doduse, pa trazim kanu bez crvenila, i to po mogucnosti tamnosmedu!
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 18:48   #3014
Quote:
princess_leia kaže: Pogledaj post
E to me zanimalo, nijansa, nisam nigdje naletila da si spominjala sorry

Presuper je to, ja nemam kaniranu kosu, imam farbanu doduse, pa trazim kanu bez crvenila, i to po mogucnosti tamnosmedu!
jesam, napisala u prvom postu, na prosloj stranici za nijansu.
mullerova smeđa kana navodno isto daje smeđu bez crvenila, ja sam ju probala, ali kako sam je stavljala na crveno kaniranu kosu, nemogu 100% potvrditi da je tocno, ali dala mi je fini ton, koji vjerojatno bi bio bez crvenila da moja kosa prethodno nije kanirana, samo sto se meni smeda mullerova kana isprala jako brzo, u roku od par pranja, mozda 6-7, sam dosla opet na crveno
katam mi se unatoc tvrdnjama nekih cura koje su ga koristile,isto ispire, ali puuuuuno sporije od smede kane.
i jos jedna prednost katama je, da prekriva sijede bez prethodnog toniranja. i ne smrdi kao kana (i crvena i smeđa).

ako sam te dobro shvatila, ti zelis tamnu, hladnu nijansu smeđe? mislim da bi ti katam bio odlican.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 18:57   #3015
Quote:
sijandraffm kaže: Pogledaj post
jesam, napisala u prvom postu, na prosloj stranici za nijansu.
mullerova smeđa kana navodno isto daje smeđu bez crvenila, ja sam ju probala, ali kako sam je stavljala na crveno kaniranu kosu, nemogu 100% potvrditi da je tocno, ali dala mi je fini ton, koji vjerojatno bi bio bez crvenila da moja kosa prethodno nije kanirana, samo sto se meni smeda mullerova kana isprala jako brzo, u roku od par pranja, mozda 6-7, sam dosla opet na crveno
katam mi se unatoc tvrdnjama nekih cura koje su ga koristile,isto ispire, ali puuuuuno sporije od smede kane.
i jos jedna prednost katama je, da prekriva sijede bez prethodnog toniranja. i ne smrdi kao kana (i crvena i smeđa).

ako sam te dobro shvatila, ti zelis tamnu, hladnu nijansu smeđe? mislim da bi ti katam bio odlican.
Eto, isprike, valjda sam preskocila red u citanju..
Voljela bih mozda probati tu iz mullera za prvi put.. pa dok cekam, da pokusam mozda to.
Hvala na info za katam.
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 19:04   #3016
Pozdrav!

Dakle, jučer sam si napravila henna gloss (otprilike 3-4 žlice kane, brdo regeneratora, mrvica ricinusovog ulja, držala na glavi otprilike 2 i pol sata ) s Braun kanom iz Mullera. E sad, kosa mi je definitivno ubrala boje od toga (prirodna mi je boja tamno smeđa s crvenim odsjajem koja je dosta posvijetlila od sunca, pa je došla skoro do neke svjetlije smeđe, nikad farbana ), ali sad sam ostala bez tog crvenog odsjaja, a baš sam ga voljela, tako da ga želim nazad.

Htjela bih da ostane ovako tamna (a znam da kana može samo potamniti već tamnu kosu), ali želim i nazad onaj efekt da eksplodira u crvenu kad se pojavi na suncu, recimo, ovako nešto. Nadam se da vam ima smisla ovo što tu pišem.
Uglavnom, moje pitanje glasi - hoću li (mogu li uopće?) tu boju prije postići s Mullerovom Rot ili Intensiv Rot, tj. koja je razlika između te dvije?

Inače, ovo je usporedna slika - gornja je prije, a donja poslije henna glossa.

Hvala unaprijed.
Wallflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 19:12   #3017
Nema ti neke razlike između intensiv i obične rot. Koristila sam i jednu i drugu i stvarno nisam nikakvu razliku primjetila .
Kosa ti je prekrasna tako lijepa i sjajna.
Nego, tu boju s prve slike možeš postići s nekoliko kaniranja. Nakon prvog, dobit ćeš samo blaaagi narančasti odsjaj . Kana se divno "nadograđuje" na kosi i kosa je najljepša nakon 5-6 kaniranja .
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 19:17   #3018
Quote:
Luciferia kaže: Pogledaj post
Nema ti neke razlike između intensiv i obične rot. Koristila sam i jednu i drugu i stvarno nisam nikakvu razliku primjetila .
Kosa ti je prekrasna tako lijepa i sjajna.
Nego, tu boju s prve slike možeš postići s nekoliko kaniranja. Nakon prvog, dobit ćeš samo blaaagi narančasti odsjaj : o. Kana se divno "nadograđuje" na kosi i kosa je najljepša nakon 5-6 kaniranja : ).
Hvala na odgovoru.

Hmm, doduše, meni ovakvoj neodlučnoj nije baš drago čuti da nema neke razlike između te dvije.
Ha ništa, probat ću onda Rot? Ili ovu drugu, vidjet ću kako me pukne inspiracija kad budem kupovala.

I hvala na komplimentu, cerekam se k'o budala trenutno.
Wallflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 12:45   #3019
meni je nažalost dosta muke s crvenom, makar mi je to prekokrasna boja i obožavam ju i najbolje mi stoji.
sad imam plan vratiti se u svoju prirodnu boju pa ju lagano tonirati kanom.
za sad sam se ofarbala loreal excellence 5.15.

malo je tamnija od moje prirodne boje, ali računam na ispiranje+posvjetljenje na suncu pa da ispadne točno kao moja. dajem joj odmora do 1.7. pa onda ako ne uspije, stavit ću nešto svjetlije, neku 6-icu.

ako krenem na to stavljati smeđu kanu ili henna gloss, koji rezultat mogu očekivati? kako se borite s izrastom? meni je dosta više farbanja i svega, hoću svoju kosu natrag da bude dugačka i zdrava kao prije crvene
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 19:34   #3020
Pozdrav svima,

imam pitanje: kaniram se nekih 6-7 mjeseci mullerovom crvenom kanom, kosa mi je super, ali boja ne hvata dobro na izrast, vjerojatno zato jer sam kanu stavila na poluispranu boju. Kako bih ja mogla najefikasnije izjednačiti izrast i ostatak kose? Razlika je oko tri tona, najsvjetliji su mi vrhovi, zapravo mislim da liči na onaj efekt ombre pramenova trenutno Ako netko ima iskustva, bit ću zahvalna (malo se gubim u temi, pa da ne čitam sve )
telica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.