Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2005., 20:06   #1
Neznam Plivati

Neznam dali ovo spada u ovu grupu.......

Ali ja bi volio nauciti plivati (imam 26g) iz Zagreba sam

Ima tko kakvu informaciju o tome.....

Kakav kurs za nepilvace i tako?

Zahvaljujem se unaprijed.
__________________
Screw the inocennt!!!
MRAQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 20:24   #2
Kursevi sigurno postoje, išla je moja prijateljica prije par godina. Mislim da je išla na bazen na Mladosti, pa možeš tamo nazvati i raspitati se.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 20:56   #3
na mladosti možeš naučit plivat.
nikad nije kasno.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 23:08   #4
Da si zenMsko , ja bi te naucia .
Ali znajuci da si muski , dacu ti samo savijet .
Ispod ruku , tojest oko pasa stavi kolut za plivanje , ionako ce doci sam gore , i onda svaki dan po malo ispustaj zrak , na kraju ces ili nauciti plivati , ili neces ,
Samo treninge obavljaj u plitkom , i uz budno oko spasioca , za svaki slucaj.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 10:06   #5
Škole / tečajeve plivanja sam viđala uz hotele i odmarališta koji imaju animatore.
Obično su se satovi odvijali rano ujutro, dok su plaže (ili bazen) prilično prazni.
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 10:10   #6
Sašit ću se ovdje, MRAQ ne ljuti se

Postoji li tečaj (ili bilo što - stranica na internetu) za učenje vožnje bicikla za odrasle (28 godina)?
Jesenas me muž pokušao naučiti, ali bezuspješno. Gadno je što te ljudi komentiraju u prolazu, kao - viiiidiiiii onu taamooooooo!!!

Inače sam tvrdila da me ne diraju tuđi komentari, ali čini se da nije tako.
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 10:55   #7
Ima i u Domu sportova
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 11:11   #8
Hvala na info..........
__________________
Screw the inocennt!!!
MRAQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 13:19   #9
Quote:
FridaS kaže:
Sašit ću se ovdje, MRAQ ne ljuti se

Postoji li tečaj (ili bilo što - stranica na internetu) za učenje vožnje bicikla za odrasle (28 godina)?
Jesenas me muž pokušao naučiti, ali bezuspješno. Gadno je što te ljudi komentiraju u prolazu, kao - viiiidiiiii onu taamooooooo!!!

Inače sam tvrdila da me ne diraju tuđi komentari, ali čini se da nije tako.
bojim se da ne postoji

Ali, evo ti savjet - nađi neku laganu padinu, vrlo blagu i pokušaj se niz nju spuštati biciklom (samo se spuštaš, ne voziš, noge raširiš), bit je da uhvatiš ravnotežu. Tako sam ja naučila voziti bicikl , isto kasnije od vršnjaka
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 16:03   #10
Quote:
verica kaže:
Ali, evo ti savjet - nađi neku laganu padinu, vrlo blagu i pokušaj se niz nju spuštati biciklom (samo se spuštaš, ne voziš, noge raširiš), bit je da uhvatiš ravnotežu.
I čim pokušam staviti nogu na pedalu - odeeeee!!!!
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 18:49   #11
imas u utrinama
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 19:57   #12
Quote:
FridaS kaže:
I čim pokušam staviti nogu na pedalu - odeeeee!!!!
hmm ne sjećam se kako mi je uspjelo to s pedalama, meni je problem bila ravnoteža i uspjela sam bezbrojnim pokušajima spuštanja niz blagu padinu. Nemoj odustati!
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 23:02   #13
Quote:
FridaS kaže:
Sašit ću se ovdje, MRAQ ne ljuti se

Postoji li tečaj (ili bilo što - stranica na internetu) za učenje vožnje bicikla za odrasle (28 godina)?
Jesenas me muž pokušao naučiti, ali bezuspješno. Gadno je što te ljudi komentiraju u prolazu, kao - viiiidiiiii onu taamooooooo!!!

Inače sam tvrdila da me ne diraju tuđi komentari, ali čini se da nije tako.
Ucenje bicikla preko interneta .
Ovo je jedno od vrhunskih pitanja, za ginesa .
Ok da predjemo na ozbiljno , iako tako nece zvucati .
Stavi pomocne kotacice .
Vidia sam 1 tipa na motoru sa kotacicima , i puka san od
Ali ako moze on , zasto nebi i ti .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 10:31   #14
Učenje bicikla preko interneta - DA!!!
Ili i ti zastupaš Severininu "Fuj internet" ideologiju


Ono što od interneta očekujem je METODOLOGIJA UČENJA vožnje osobe pune visine i težine.
Lako je održavati u okomitom položaju mali bicikl s djetetom, ali održati mene na muškom mountin bike-u, kad se počnem naginjati, to nije uspio ni moj dragi

Razmišljala sam o pomoćnim kotačima.
Puno razmišljam, a malo radim po ovom pitanju
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 23:28   #15
Quote:
FridaS kaže:
Učenje bicikla preko interneta - DA!!!
Ili i ti zastupaš Severininu "Fuj internet" ideologiju


Ono što od interneta očekujem je METODOLOGIJA UČENJA vožnje osobe pune visine i težine.
Lako je održavati u okomitom položaju mali bicikl s djetetom, ali održati mene na muškom mountin bike-u, kad se počnem naginjati, to nije uspio ni moj dragi

Razmišljala sam o pomoćnim kotačima.
Puno razmišljam, a malo radim po ovom pitanju
Mislim da je puno efikasnija metoda uzivo , od neta.
Sto se tice dijeteta i odraslog , lakse vozi odrasla osoba , teoretski .
Ali mladji ipak brze nauce , radi vece brzine reakcije .
I brzeg prihvacanja novih kretnji i ucenja .
Ima negdije na netu i bicikla sa 3 ili 4 kotaca , koji se isto tako naginju u krivinama .
Provaj malo progooooglat , ja sam svojevremeno nasao neobicnih vozila na nozni pogon .
Jos 1 rijesenje i mislim uspijesno :
Neka te neko provoza na biciklu za dvoje , ili malom motoricu .
Dok ne uhvatis moshu.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 04:06   #16
Hm, drago mi je da znam i jedno i drugo, ali moram reci da mi se nauciti plivati cini daleko lakse jednostavno zato sto covjek moze puno postupnije ulaziti u to. Ne vidim nikakav problem da itko nauci plivati. Mislim, ljudsko tijelo pluta. Dovoljno je da ne radis nista i neces potonuti

Sto se bicikla tice, bitno je odluciti se pustiti. Mislim da je najbolje poceti se odgurivati, tako da se sve vise produljuju intervali bez dodirivanja tla, pa onda pokusato voziti ne koristeci noge za odrzavanje ravnoteze, nego to raditi ispravljanjem putanje volanom. To je naravno najteze, ali u vjezbi je sve.

Sjecam se sebe, ucio sam voziti s devet godina na jednom igralistu za mali nogomet. Vozio sam ravno manje vise bez problema, ali kad sam poceo skretati nije mi bila dovoljna sirina cijelog terena i uspio sam se zabiti ravno u neki stup sa strane



U svakom slucaju, MRAQ, FridaS, hrabro, najvaznije je da se ne plasite. I jedno i drugo uspijevaju milijarde ljudi, pa sigurno mozete i vi
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 17:49   #17
i ja imam 3 banke skorom pa isto njente od plivanja.a na moru sam i po 2 puta godišnje.i apsolutno nema šanse da isto naučim.
bila i na tečaju(2 puta)totalni antitalent.
tako da oni koji misle da je tako lako naučiti plivati grdno se varaju.
nemem strah od vode,i nemam 150kg.da se nemrem držati na vodi ali ispružiti noge i ruke pa se otisnuti na vodi nema šanse.
prema tome u tvom slučaju nema druge nego sam probati pa vidjeti dali ide ili ne.jer mi ti puno nemožemo pomoć osim ti reći da tečajeve imaš tu i tu i to je sve.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 17:53   #18
pivka

pa ako je moja nona tada od preko 65.g. naučila opet plivat sigurna sam da možeš i ti.

bili smo s njom u moru, ona ništa nije radila, nije lamatala rukama i nogama, već se samo opustila.

i nismo je na dnu tražili.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 18:56   #19
Quote:
pivka kaže:
i ja imam 3 banke skorom pa isto njente od plivanja.a na moru sam i po 2 puta godišnje.i apsolutno nema šanse da isto naučim.
bila i na tečaju(2 puta)totalni antitalent.
tako da oni koji misle da je tako lako naučiti plivati grdno se varaju.
nemem strah od vode,i nemam 150kg.da se nemrem držati na vodi ali ispružiti noge i ruke pa se otisnuti na vodi nema šanse.
prema tome u tvom slučaju nema druge nego sam probati pa vidjeti dali ide ili ne.jer mi ti puno nemožemo pomoć osim ti reći da tečajeve imaš tu i tu i to je sve.
Ljudsko tijelo pluta. Svako ljudsko tijelo, pa tako i tvoje. Nije stvar talentiranosti, nego fizike. Ja sam antitalent za apsolutno svaki sport i uopce sve fizicke aktivnosti koje postoje, ali mogu zaspati plutajuci na moru (samo sto se smrznem ili me netko dode potopiti ).

Dakle sve sto trebas raditi da bi plutao je ne raditi nista Lezi u plicaku, na leda, naravno, polozi glavu i odupri se nagonu da sjednes na dno. Duboko udahni zrak i tako stoj i vidit ces da nema sanse da potones. Kad jednom skuzis da u plicaku mozes lezati na povrsini bez diranja dna, u roku od par dana ces plivati.

Sve je u glavi. A plivanje i posebno ronjenje je nevjerovatan gust.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:24.