Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2016., 16:05   #1
Unhappy Kad djeca odbacuju drugo dijete

Lijepi pozdrav

Zanima me što bi vi napravili da djeca s kojom se vaše dijete igra od rođenja i žive u istoj zgradi/kvartu, idu jedni drugima na rođendane, jednog dana krenu odbacivati i bježati od vašeg djeteta?

Našla sam se u takvoj poziciji i nisam uopće pametna kako se postaviti, što učiniti da se situacija promjeni, ako se uopće išta može napraviti. Što bi vi napravili na mom mjestu ili što ste napravili ako ste se našli u takvoj situaciji? Dijete mi strašno pati i srce me boli dok ga gledam takvog, a ne znam ni sama kako da mu pomognem jer što god mi padne na pamet, sve mi se čini krivo.

Radi se o djetetu od 8 i pol god.
*Mustra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 21:46   #2
Uh, baš znaju okrutna djeca biti. Žao mi je, nemam nekog iskustva, ali mi pada na pamet, obzirom da su ti to ljudi iz zgrade i susjedstva, ako si dobra s nekom mamom i da je normalna osoba da joj ispričaš za tu situaciju, pa da popriča sa svojim klincem zašto se tako ponaša.
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 22:11   #3
Stvar je u tome da jedan dečko nagovara ostalu djecu iz ekipe da bježe od moga. Još mi je jasno da ga mlađa djeca slušaju, ali za stariju mi nije jasno kako si dopuštaju da im jedan mulac od 9 god naređuje i to tako već nekoliko dana. Mi dva dana nismo bili vani, nadala sam se da će se situacija smiriti, ali čim smo izašli van opet je počelo bježanje i taj mali ga je pitao: Šta si došao van? Tko te zvao?

Mame su bile prisutne vani, ali nisu čule kad je to rekao. Na bježanje su reagirale, ali bez nekog posebnog rezultata. Prestali su bježat i sjeli na zidić, a kad je moj mali došao i sjeo pored njih ovaj kolovođa je svima naredio da se maknu od njega i oni su to učinili.

Danas nismo bili vani jer smo išli do grada i kad smo se vratili doma svi su bili vani pa smo ostali 10 min i prvo je krenulo bježanje, onda je mama od tog glavnog popizdila i rekla mu da se smiri da bi on zatim okupio ostatak ekipe i došli su do mog malog koji je sjedio na zidiću i počeli mu vikat buuuuu u facu dok je on sjedio pored mene. Pokupili smo se i otišli doma jer sam bila na rubu da ih sve do jednoga napljuskam.
*Mustra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 22:50   #4
Taj mali je bully, a ostali ga slusaju jer ne zele postati zrtve kao sto je tvoj mali.
Nemam iskustvo, taj problem nije lako rijesiti, mozda se javi netko s iskustvom. Ja bih mozda svim tim roditeljima na hrpi rekla sto se dogadja i zamolila ih da popricaju sa svojom djecom. Mali bully ce promijeniti ponasanje ako izgubi potporu svojih miniona. Mozda.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 23:06   #5
I meni se čini da je bully. zato to i želim zaustavit prije nego je predaleko otišlo i dok još uvijek mogu kontrolirati svoje postupke. Znaju roditelji što se događa. Jučer sam rekla mami od malog kako moj mali nije mogao zaspati do 1 ujutro jer je bio tužan i non stop me ispitivao zašto se oni ne žele igrati s njim jer mu jadnom ništa nije jasno, a njoj je to bilo smješno. Pukla se smijat kao da sam joj najbolji vic o Muji i Hasi ispričala.

Mislim da vi čujete kako se njena djeca s njom razgovaraju ne bi vjerovali. Mala od 4 i pol god joj vani pred svim roditeljima i djecom kaže: Mama ti si budala. A ona ništa. Malom nešto kaže, a on njoj odgovori: Aha, moš mislit kako ću te poslušat. Stalno im se nešto prijeti, a uopće nije dosljedna u svojim prijetnjama i kaznama. Jednom joj je mali bio nestao, pola sata smo ga tražili po mrklom mraku i rekla mu je da sad za kaznu neće mjesec dana ići van. I što je bilo? Mali je već sutra dan bio vani i to sam.
*Mustra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 23:26   #6
a da razgovaraš s ostalim roditeljima, pa da svi tog klinca stave na ignore? nemoj im samo govoriti o svojem klincu i kak se ovaj ponaša prema njemu nego ubaci kako to utječe na njihovu djecu, kako je loše da se povode za takvim i samo je pitanje vremena kada će pronaći novu žrtvu u jednome od njih, te kako bi bilo dobro da se na vrijeme prestane hraniti takvo ponašanje, itd... jer će drugačije na njih djelovati kada i njihovu djecu strpaš u čitavu priču.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 23:43   #7
Nažalost od toga neće biti ništa jer su druge mame slizane s mamom od bully-a. Idu jedne kod drugih na kave, djeca se druže i po kućama. Bila sam i ja u toj ekipi, ali kako nisam previše zainteresirana za tračanje, a one se većinom tim bave, prorijedila sam druženje po kućama, a razgovor vani se većinom svodi na small talk jer sam saznala da sam i ja bila tema razgovora, ali nisam htjela ulaziti u nikakav sukob zbog djece.
*Mustra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 00:02   #8
Mislis li ti da ce sve te mame reagirati kao mama od bullyja kad im ispricas da ti njihova djeca maltretiraju sina jer slusaju jednog neodgojenog klinca?
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 00:04   #9
Quote:
*Mustra* kaže: Pogledaj post
Nažalost od toga neće biti ništa jer su druge mame slizane s mamom od bully-a. Idu jedne kod drugih na kave, djeca se druže i po kućama. Bila sam i ja u toj ekipi, ali kako nisam previše zainteresirana za tračanje, a one se većinom tim bave, prorijedila sam druženje po kućama, a razgovor vani se većinom svodi na small talk jer sam saznala da sam i ja bila tema razgovora, ali nisam htjela ulaziti u nikakav sukob zbog djece.
Po ovome što kažeš, mali bully je napravio uslugu ne samo tvom djetetu, nego i tebi.

Stvarno želiš da ti se dijete "uklapa" u takvo društvo?
Šta ti klinci nude, i šta mogu ponuditi tvom djetetu, sudeći kakos si opisala roditelje? Normalnu igru i druženje ili beskonačni krug međusobnog maltreriranja?
Da nije tvoje žrtva, bio bi netko drugi od njih. Kad je takav nezdrav odnos među društvancem već od rane dobi, tu nema sreće. Na sreću, prije neke veće štete, obično se takva društva raspadnu. i trebaju se raspasti.

Upiši na ga neku aktivnost, jezik ili slično. Makni ga iz tog kruga te djece čim dalje. Pusti ga neka si sam nađe nove prijatelje, i nemoj forsirati druženje sa djecom koja ne žele tvoje dijete,i koji su već sad u toksičnom odnosu.
iako, moram priznati da baš ne shvaćam, ako ti ne želiš imati njihove roditelje u svojoj blizini, zašto siliš dijete da se druži sa potomcima?
Zamisli da tebe netko sili da družiš s tim ljudima?
__________________
Silence is golden. The duct tape is silver.
Aleta Ogord is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 09:12   #10
Da li neko od te djece ide s njim u razred?
Da li u blizini i,ate djece sa kojom ide u razred? Ako imate neka se druzi s njima radije

Kuzim da je lijepo imati drustvo u zgradi ali ne ovakvo, to vam ne treba
Sad opet krece skola i neka se druzi sa klincima iz razreda vise
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 09:21   #11
Nije ni cudo da je mali nasilnik kad mu je mater takva kakva je.
To su sve neke supljace, bolje se makni i ti i mali od te ekipe.

Maloga nasilnika triba dobro sjebat u mozak, i izbit mu iz glave to sefovanje.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 09:21   #12
Mislim da su ti mame dale super odgovore.

Zašto bi uopće htjela da ti se dijete druži s takvim osobama? Pa bolje i da ima jednog ili dva prijatelja koji su ok nego puno više njih koji su takvi. Takvo ponašanje u toj dobi je koliko vidim dosta često i što je najgore roditeljima bude teško jer im se djeca rastuže. Mislim da je najbitnije da ti sada svom djetetu daš do znanja da takvo ponašanje nije u redu i da je ružno i da se bolje družiti s nekim tko ima slične vrijednosti kao tvoje dijete.

Sad počinje nova školska godina. Ovaj savjet da upišeš dijete na neku aktivnost ili slično je super jer možda će te oboje tamo upoznati neke nove ljude koji su ok pa će si dijete naći društvo. Upravo kako si napisala da si i ti bila dio tog društva pa si prorijedila druženja zbog tračanja jer ti nije odgovaralo to...pa vidiš ni ti se nisi više htjela toliko družiti s njima jer si i mislila da su loš utjecaj i na tebe, pa si zamisli onda kakav bi utjecaj imali i na tvoje dijete.

Iskreno mislim da ti je najbitnije dijete prvo utješiti i dokazati mu da takvi ljudi nisu niti vrijedni njegovog društva jer postoje i puno bolji s kojima može provoditi vrijeme i družiti se pa od takve djece naučiti nešto, napredovati i razvijati se i kulturno i sociološki a ne da se uči biti nasilnik kao ovi jer očito to jedino znaju.

Samo razumijem te kao majku i teško ti je kad se tako ponašaju prema tvom djetetu ali ti najbolje što možeš utješiti ga i pokušati objasniti zašto takvi ljudi nisu dobro društvo i eto sa svoje strane pomoći mu da nađe neku aktivnost gdje će upoznati nove prijatelje.
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 09:29   #13
ja kuzim da je mali tuzan,al nekak si mislim da ne bih htjela da mi se diejte druzi niti sa starijim bulijem, niti sa povodljivim supcima koji nemaju muda reci svoje msiljenje i odjebati bulija.

pricaj s njim cega se najvise igraju, sto najvise voli raditi s njima, dal je to nesto sto se igrao s jos nekim, s kim. jacaj ga da je vazno i zauzet se za sebe.

ono sto meni fali u prici,a takve price cesto nisu jednostrane, sto se desilo da ih je ovaj klinac odjednom poceo nagovarati protiv tvog?
dal je to neka slabost tvog klinca, neki gaf koji je napravio, neka vjestina koju nema, razlciiti interesi?
ovi savjeti, odite drugim roditeljima i pricajte s njima, besmisleni su ako ne zante takve detalje.
tipa, ok, moj sin se boji penjati na drvo, ali bi rado bio u drustvu vrsnjaka iz zgrade kada igraju nogomet ili se mijenjaju za slicice. moj nema airmaksice, al bi rado igrao plejku kod ovog i onog doma jer ih to veseli.
htejla bih da mi ko odrasli razgovaramo i da ucimo djecu prihvacati razlicitosti.

djeca su obicno u otporu kada moraju nekoga prihvatiti pod svaku cijenu. mogu uciti prihvacati razlicitosti kada o njima pricamo.
ok, ovaj ti ide na zivce kad prica o ninjama, al ima li neka situacija kada ti je zabavan?
uz to, ojacat ces i svog klinca da se ne mora svima i u svim situacijama svidjeti.

dakle, kreni s njim u razgovor o njegvoim interesima (iz njegovih usta, ono sto ti on kaez,a ne ono sto ti vidis i mislis) i onda taj dio odrazgovaraj s roditeljima drugih klinaca. ak im se interesi skroz razilaze, jbg. ojacaj klinca da je skroz okej njegovat svoje interese, al da ce i za njih morat potrazit drustvo mozda u drugom kvartu ili drugoj zgradi, jer ovi to nemaju.

ako su uvrede osobne (tipa on je mali, debel, smrdi, tata mu vozi stari auto, mama mu ima male sise), onda neka ih odjebe do kraja zivota
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 12:32   #14
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ono sto meni fali u prici,a takve price cesto nisu jednostrane, sto se desilo da ih je ovaj klinac odjednom poceo nagovarati protiv tvog?
Jedina situacija koja meni pada na paamet je ta što su se nedavno igrali policajca i lopova. Bully je mom malom držao ruke iz leđa i vodio je tako uz zgradu do njihovog zamišljenog zatvora. Ja nažalost nisam vidjela kako se to točno dogodilo, ali moj mali je lupio glavom u zid zgrade. Na svu sreću nije bilo jako fizički, ali ga je to pogodilo psihički i htio je da mu se bully ispriča što on nije napravio. Možda ga on nije namjerno gurnuo u zid, ali kako mu je držao ruke iza leđa i moj mali se nije mogao dočekati na ruke, osjećao je da i bully kriv. Bully-jeva mama mu je rekla nek mu se ispriča, na što je on krenuo urlat: Neću, neću! i pobjegao negdje iza zgrade. 10-15 min se nisu igrali i onda su se uspjeli sami pomiriti i nastavili su se igrati.

Nakon toga mi dva dana nismo bili vani i kad smo došli počelo je lagano odbacivanje, pa onda svakim danom sve jače i jače. Da bi sad došlo do toga da čim se moj mali pojavi vani, kao nap. jučer kad smo došli iz grada i sjeli malo ispred zgrade, oni su prekinuli svoju igru i odmah krenuli mog malog zaje....

Noćas nisam cijelu noć spavala koliko me ova situacija ubija u pojam, tek oko 6 ujutro sam uspjela sklopit oči. Oko 4 ujutro sam se digla iz kreveta i išla guglat emocionalno zlostavljanje među djecu i to mi je dosta otvorilo oči. Odlučila sam danas bully-jevu mamu zvat na kavu da nas dvije solo porazgovaramo o tome. S vremena na vrijeme zna djelovat kao razumna žena pa se nadam da ću ju uhvatiti u takvom trenutku.

Hvala vam svima na savjetima, ali ovaj "makni se" ne želim i ne mogu poslušati. Ne želim djetetu od 9 god. dopustiti da me protjera iz zgrade. Time što ćemo se ja i mali maknuti i otići igrati negdje drugdje nećemo napraviti ništa. Mali će onda nastaviti šefovati i maltretirati drugu djecu iz i oko zgrade. Ovo jednostavno treba prestat!!!

Ja ne želim da se on na silu igra s mojim malim ako to ne želi i ako ga ne voli iz tko zna kojeg razloga, samo želim da ga prestane maltretirati. Ako se mom djetetu ne da ići do nekog udaljenog parka i samo želi voziti romobil oko zgrade, želim da to može u miru i napraviti, a ne da ovaj ide za njim i viče mu buuuuu u facu.

Mi živimo u istoj zgradi, njih dvoje idu istim putem u istu školu iako ne u isti razred. Sva sreća pa moj ne ide u produženi jer bi inače i tamo bili zajedno.

Imamo u zgradi jednog dečkića s kojim moj mali ide u isti razred i njih dvoje se odlično slažu, ali taj mali se uskoro seli, a i cijelo ljeto ga nije bilo jer je bilo kod bake na moru negdje na nekom otoku i vraća se doma tek u petak. Djeca iz razreda su se "razbježala" po svuda ovo ljeto tako da osim bully-ja i ekipe oko zgrade se nije imao s kime družiti.

Što se tiče sporta, puno smo pričali o tome i odlučila sam ga upisati na kickbox da malo ojača i psihički i fizički jer je moj mali dosta sitan iako ima visinu, a i on je kao i ova djeca oko zgrade dosta povodljiv, ali ja radim na tome.

Nadam se da sam rekla sve što sam htjela. Od nespavanja mi je mozak kao kaša.
*Mustra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 12:54   #15
Ne bih ti preporučila kickboy za tako malo dijete, osim što je opasno za šake koje se još itekako razvijaju, opasno je i jer može polučiti suprotan učinak, a taj je sport poprilično agresivan.

Upiši ga na obrambeni sport, uvijek tu spominjem judo i već se svima valjda riga, ali nešto poput toga, borilačku vještinu koja njeguje i određena ponašanja, jača samopouzdanje i koordinaciju i uči kako se obraniti.

Što se tiče razgovora s mamom, sretno, vjerujem da ti je tu izvor problema i da ga nećeš riješiti s njom jer ti je najveća vjerojatnost da je maloga nakon one zgode izudarala ili ona ili otac i zato ti mali vrši nasilje nad klincem, jer ga je shvatio kao izvor problema.

Po meni je jedini način dijete naučiti kako da verbalizira jasno, u glavu, osobi koja ga maltretira, ili ga jednostavno naučiti prekrižiti. Ja sam sa svojim klincem imala drukčiji problem, a taj je približavanje djeci u kvartu jer je dosta zatvoren. Jedan dan sam uzela loptu, zaviknula "Tko bi igrao graničara" i došli su svi koji su bili u parku, pridružio se moj klinac i tako smo slomili led, a on je naučio kako se može nekom aktivnosti približiti klincima.

To što ja moram igrati graničara malo-malo... čuj, bar ne sjedim na klupici uz cigaretu i tračam ostatak kvarta. U jednom me trenu dijete prestalo trebati za takve stvari, sad sam mu spona komunikacije s odraslima i učim se kako mu pokazati neka pozitivna ponašanja koja će mu otvoriti kanale komunikacije.

A sami bullying, koliko god to nepopularano bilo, mene su prestali maltretirati onog trena kad sam pokazala zube, nakon svih mogućih sredstava koji nisu imali veze s nasiljem, nakon upletanja staraca (to je polučilo gori učinak), jedino je vraćanje udarca i vraćanje ponašanja dalo rezultate. I osnažilo drugu djecu da se suprotstave, imala sam 10 godina.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 13:11   #16
zapelo mi je za oko.....nigdje se otac ne spominje?

i ne ide to na civilizirani način. treba vratiti istom mjerom.
SamaraMorgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 13:13   #17
Probat ću prvo popričati s njom, što smirenije budem mogla jer je žena u 5 mj trudnoće sa trećim djetetom pa ovisno o tome kako taj razgovor prođe vidjet ću što mi je dalje činiti. I reći ću joj da ne namlati malog kako to inače zna, nego da razgovara s njim i ako treba kazna neka mu da adekvatnu kaznu, a ne da ga nalupa, mali oplače i onda ga pusti van. Mislim da bi njega najviše bolilo da ne može van, a sumnjam da će mu to zabraniti jer ona njega i malu mu sestru pusti same vani pola dana samo da bi ona imala mira u kući.

Meni je jasno da je sve ovo rezultat njenog načina odgoja, a što mi je smiješno u ovoj cijeloj situaciji je da je i moj mali to shvatio. Sinoć mi je rekao što mi je natjeralo suze na oči: Ti si bolja mama od ******* jer je ***** zločest i ona njega samo tuče, a ti mene lijepo učiš i ne tučeš me. Duša moja

Hvala za savjet o kickboxu, razmislit ću još o tome. Meni je prva opcija bila karate, ali mali baš nekako nije zainteresiran za to pa smo tražili dalje i ovo je rekao da mu se sviđa.
*Mustra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 13:17   #18
Quote:
SamaraMorgan kaže: Pogledaj post
zapelo mi je za oko.....nigdje se otac ne spominje?

i ne ide to na civilizirani način. treba vratiti istom mjerom.
Čiji otac? Od mog malog ili tog drugog?

Ako misliš na njegovog, on radi po terenu i već ga mjesecima nema doma. Dođe jedan dan s vremena na vrijeme da mu žena opere veš i opet ga nema. A on je onaj tip koji smatra da je žena zadužena za kuću i odgoj djeteta pa i kad je doma ne zamara se previše sa djecom.

Otac od mog djeteta je tu i lud je na cijelu ovu situaciju. Bolje da njega izostavim iz ovog svega i ja pokušam to mirnim putem riješiti ako je ikako moguće.
*Mustra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 14:23   #19
mustra, ono kaj smo mm i ja primjetili je to da je nebitno kojim sportom se dijete bavi i da se općenito zlostavljači drže podalje od djece koja se bave sportom. vjerojatno se tu radi o nekom neverbalnom stavu i držanju kod sportaša. sport je super, ali je isto tako bitno da to bude nešto što djetetu leži i što dijete voli i u čemu uživa.
i mali ti je super kak to sve sam rezonira.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 14:39   #20
Quote:
*Mustra* kaže: Pogledaj post
Probat ću prvo popričati s njom, što smirenije budem mogla jer je žena u 5 mj trudnoće sa trećim djetetom pa ovisno o tome kako taj razgovor prođe vidjet ću što mi je dalje činiti. I reći ću joj da ne namlati malog kako to inače zna, nego da razgovara s njim i ako treba kazna neka mu da adekvatnu kaznu, a ne da ga nalupa, mali oplače i onda ga pusti van. Mislim da bi njega najviše bolilo da ne može van, a sumnjam da će mu to zabraniti jer ona njega i malu mu sestru pusti same vani pola dana samo da bi ona imala mira u kući.

Meni je jasno da je sve ovo rezultat njenog načina odgoja, a što mi je smiješno u ovoj cijeloj situaciji je da je i moj mali to shvatio. Sinoć mi je rekao što mi je natjeralo suze na oči: Ti si bolja mama od ******* jer je ***** zločest i ona njega samo tuče, a ti mene lijepo učiš i ne tučeš me. Duša moja

Hvala za savjet o kickboxu, razmislit ću još o tome. Meni je prva opcija bila karate, ali mali baš nekako nije zainteresiran za to pa smo tražili dalje i ovo je rekao da mu se sviđa.

Ovo što si napisala....mislim da ti od razgovora neće biti nikakve pomoći već mislim da ćeš biti još više ljuta na tu mamu i frustrirana zbog toga svega.
U najboljem slučaju ona ti u tom razgovoru možda bude rekla da će pričati s malim ali vjeruj mi neće ona njega niti kazniti niti imati s njim rasprave o tome zašto se ne smije tako ponašati jer kako si i sama napisala ona pošalje njega i sestru mu na pola dana van ispred zgrade da ona ima mira u kući??? Pa šta toliko djeca budu sama po cijelo popodne i vide roditelje tek kad uđu u kuću pojedu i idu spavati. I reci mi koliko toj ženi (koja je i trudna sada i umorna i pod utjecajem hormona i svašta nešto...) ostane onda navečer vremena da porazgovara sa djecom kvalitetno jer tad su i umorni i čangrizavi i još bolje ne slušaju

Pa zar ne vidiš da je tvoje dijete sve to shvatilo samo a vršnjaci su po godinama. Vjeruj mi da je taj mali nasilnik odgajan kao tvoje dijete niti ne bi bio takav jer bi onda i on to sve shvaćao pa takve stvari ne bi niti radio...

Još jedna stvar i budimo realni jer uistinu je tako - ja nekako mislim i da tu mamu i nije previše briga kako tvoje dijete to proživljava jer njoj je bolje da se njeno dijete dere na nekoga i maltretira nego da njezino dijete bude maltretirano - eto osudite me ali i ja sam mama i viđam takvih situacija po igralištu i uvijek je isti ishod i to takav da ti bully dječaci ali i djevojčice ajd poslušaju par minuta i opet je sve isto. A zašto?? Zato što im roditelji ne kažu što se smije što ne.

A što se sporta tiče. Nisam ni ja pristalica tog kickbox-a, eventualno obrambeni sportovi. A da razmisliš primjerice i o plivanju ili o tenisu (nogomet ne volim jer kad se sjetim kako se oni očevi deru i psuju dok djeca igraju....to mi je grozno i neukusno i neodgojeno i to sve pred djecom.)? To su lijepi ali i elegantni sportovi i mislim da će ti dijete na takvim programima možda upoznati i djecu drugačiji svjetonazora i razmišljanja nego što je taj bully

Nemoj zamjeriti na tome što sam toliko izravna ali eto čisto da imaš razmišljanja pa da znaš razlučiti što je najbolje za tvoje dijete
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.