Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2009., 21:37   #61
Quote:
sparc0 kaže: Pogledaj post
uz to ..ja kojeg got passata, golfa...i ostale kenjare s oznakom tdi vidim na cesti svi čađare ko ludi...a u leru čekičaju ko da su 2 motora od trabanta ugurali pod haubu...katastrofa... moj citroen c4 VTS ni nemora doc do te kilometraze bitno da ljude nepeku oči kad se voze iza mene...jebovas pasat tdi zastarjeli primitivni
Takve kenjare prođu po 400 000 km i rade k'o švicarski sat. Ako dimi, ne znači da je motor kriv. Ne stišće on sam sebe u crveno ili si ne mijenja ulje redovito, ne dere ga hladnog u visoke okretaje i slično... vlasnik je krivac. Probaj svog Citroena C4 VTS ganjat k'o vrag svoju mater 100 000 km i analiziraj rezultate.
Vjerojatno si ti još jedan iskompleksirani wannabe (što se da naslutiti po rječniku) koji donosi zaključke na temelju dva, tri golfa ili passata.
Vezano uz temu; da, TDI motori stvarno troše prilično malo goriva ako ih se zna voziti, moj (1.9 90)potroši (u prosjeku) nekih 5.5-7 litara gradske vožnje uz stalno uključenu klimu. Potrošnja ovisi o gužvama, nekad prođem 5 km za 7 minuta, nekad za tu istu udaljenost trebam 10, a nekad 20 minuta.
__________________
now u c me, now u'r dead
newwbie is offline  
Old 16.01.2009., 23:36   #62
pusti drkosa, nek se vozi on u citroenu...

da se vratim na temu, meni je relacija kad sam isao na posao u zagrebu bila srednjaci - sesvete - dubrava - srednjaci

niti 1.9 tdi 90 ks, niti 1.9 PD 130 ks nisu trosili vise od 7 litara i to u audi b4 karavan/a4

a znate koje su guzve ujutro, ustvari uvijek su guzve
alfa i omega is offline  
Old 16.01.2009., 23:41   #63
bolje jedan dan u citroenu nego cijeli život u volkswagenu
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 16.01.2009., 23:48   #64
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
bolje jedan dan u citroenu nego cijeli život u volkswagenu
mozda je to i istina, ali samo jedan dan, jel toliko maksimalno moze voziti bez kvarova.
alfa i omega is offline  
Old 17.01.2009., 00:11   #65
Quote:
alfa i omega kaže: Pogledaj post
mozda je to i istina, ali samo jedan dan, jel toliko maksimalno moze voziti bez kvarova.
pitaj si djeda šta je auto... bude ti rekao šta je to što se autom zvalo, dok si još tati u jajetu bio...
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 17.01.2009., 00:13   #66
Quote:
sparc0 kaže: Pogledaj post
di to tdi govno od motora može ić 200...taj kad ide 2 somića dimi ko kaki rus (traktor)...neki dan ja u mom c4 vts klizim po autocesti žu-zg i primjetim ispred sebe na jedno kilometar, dva neki crni dim...usporim sa 180 na 120...reko neka nesreca se dogodila nest gori...kad sam došao bliže imam šta vidit...folcvagen passat onaj okrugli negdje 1998/99 godište čađi ko da je ložio ugalj hebote...auto i tdi i ko ga izmisli...zasmrdi mi kabinu...da se nije prozracila do zg...od tada svaki put kad primjetim da je ispred mene neki auto iz fauve branše...palim onu tipkicu AIR RECYCLAGE i nema problema, i obavezno lijevi pokazivac smjera,kick dawn...
Uzmi ti nekog citroena isto da je dizelaš pa ga ganjaj onda i sam ćeš vidjeti da će isto dimit, svaki dizelaš kada ga se ganja mora dimit malo, kod svake promjene brzine vidi se kako zadimi, bio to TDi, HDI ili neznam koji već. Ako se nije kabina prozračila do zagreba onda ti stvarno nešto ne valja sa ventilacijom. hehehe. I uzmi ti bilo kojeg TDi-a od 180 ks kolko ima tvoj VTs bez obzira kaj će on dimit, al će te oderat samo tak na autocesti, tak da ti onda neče pomoči ni tvoj lijevi pokazivač i niti kick down.
schimek1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.