Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2009., 07:58   #21
Esencije – koncentrirana prirodna ili umjetna osnova, koja ima karakterističan miris ili okus.

Uobičajene koncentracije esencije u mirisima:
Parfem ili perfume:15-30%
Eau de parfum: 8-15%
Eau de toilette: 4-8%
Eau de cologne: 2-5%
Body Splash: 1-3%

Razlika između parfema FM Grupe i ostalih parfema je u tome što Parfemi FM Groupe imaju 2% više esencije:
ženski 20%.
muški 16%.


Uporedbe radi parfemi kupljeni u trgovinama i drogerijama imaju od 16% - 18% esencije.

Evo npr.ja imam jedan FM parfem ispred sebe i na kutiji piše:
Parfum, fragrance 20%
M4RTY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 08:47   #22
ja sam nedavno kupila muški JGP-La Male i Ženski D&G-The one...prvi koliko se sjećam mirisa originala je prilično vjeran miris...a postojanost koliko mi se čini ok...korisnik još nije počeo upotrebljavai tako da ne znam 100% ....D&G sam kupila sestrični i ona kaže da nije kao original...možda zato jer ima više esencije ...ona ga koristi već godinama a ja ga nisam nikada koristila tako da ne mogu reći da li je to točno ili ne...možda kada ga krene koristiti će misliti drugačije..ovo je mirisala ovak...tek ga je dobila prije koji dan...javim ako mi kaj još kaže...
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 09:09   #23
Ne miriše joj kao pravi jer ima drugačiju bočicu
Psiha radi i podsvjesno nalazimo mane

Neka malo našprica ruku u DM-u sa "pravim", jel, parfemom, a na drugu ruku nek stavi FM.
Tako sam ja sebe uvjerila na početku, kada sam išla isprobati Naomi jer nisam mogla vjerovati da je tako "slab", a ustvari takav je i u DM-u,
ne sviđaju se svima iste stvari- nekome je neki miris jak dok je drugome taj isti slab.
A i sada je sezona prehlada/gripa, nosevi su začepljeni

Jutros isproban 127. J.Lo- Glow after dark. Očekivala sam nešto drugo.
Slatkast je, definitivno bi ga nosila u osnovnoj/srednjoj, sada mi se više takvi ne sviđaju.
M4RTY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 09:24   #24
Quote:
M4RTY kaže: Pogledaj post
Esencije – koncentrirana prirodna ili umjetna osnova, koja ima karakterističan miris ili okus.

Uobičajene koncentracije esencije u mirisima:
Parfem ili perfume:15-30%
Eau de parfum: 8-15%
Eau de toilette: 4-8%
Eau de cologne: 2-5%
Body Splash: 1-3%

Razlika između parfema FM Grupe i ostalih parfema je u tome što Parfemi FM Groupe imaju 2% više esencije:
ženski 20%.
muški 16%.


Uporedbe radi parfemi kupljeni u trgovinama i drogerijama imaju od 16% - 18% esencije.

Evo npr.ja imam jedan FM parfem ispred sebe i na kutiji piše:
Parfum, fragrance 20%
Quote:
M4RTY kaže: Pogledaj post
Koji te točnije parfem zanima?

FM Group svoje proizvode plasira u jedinstvenom pakiranju i pod imenom FM Group, za razliku od najpoznatijih svjetskih kuća parfema,
koji zadržavaju prava korištenja imena, pa i dizajna svojih proizvoda.
FM Group ima sklopljen ugovor sa Njemačkom tvrtkom Drom Fragrances Internacional koji je u ovoj branši najveći svjetski proizvođač koncentrata najpoznatijih parfema.
Na osnovu certifikata koju je ta tvrtka dala FM Group-u naši kupci imaju garanciju o porijeklu i vrhunskom kvalitetu proizvoda.


Dakle, parfemi su kao i oni koje možeš kupiti u parfumerijama, DM-u,
npr.parfemi Dior, Armani, D&G, Gucci, Naomi, Chanel, samo je razlika u pakiranju i nema "brendiranja", dakle nećeš dobiti ovo:



nego ćeš dobiti ovo:


Cijena jeftinija , nekada i duplo (ovisi o kojem parfemu se radi), a miris identičan!


Ti uopće nisi sellerica prepostavljam
__________________
I drink coffee for your protection.
Carol_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 09:40   #25
Quote:
Carol_zg kaže: Pogledaj post
Samo jedan mali offtopic.

Sunčica, ja sam jučer burazu u DM-u za Božić kupila Armani Black code 50 ml edt. Dođe ti sada na sniženju 279,90 kn.
A ako još imaš i onaj bon s dodatnih 25% popusta - izađe te 209 kn

Inače ja sam kupila jedan FM parfem nedavno i čisto je OK. Ali ipak, ako imaš priliku mu kupiti original po tako super cijeni, ja bih uvijek odabrala original

E, da i još nešto - taj FM sam kupila od jedne cure tu s foruma. Super je, mogu je samo preporučiti i iz Zagreba je. Pa ako ti to odgovara, javi mi se na PM pa ti mogu dati njen kontakt. ( da ne bi bilo da tu nešto ili nekoga reklamiram )
A ti uopće nisi reklamirala DM sve znaš, i bonove i popuste
M4RTY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 10:08   #26
Quote:
M4RTY kaže: Pogledaj post
A ti uopće nisi reklamirala DM sve znaš, i bonove i popuste

Kriva priznajem!

Ali nije mi bila namjera reklamirati DM nego originalne parfeme koji se ovih dana mogu naći po stvarno super super cijenama u raznim Božićnim sniženjima. Evo, da ispravim dojam - imate Armani Black code 50ml i u Bipi za 279 kn ( inače dođe 399).

There you go
__________________
I drink coffee for your protection.
Carol_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 10:14   #27
Quote:
M4RTY kaže: Pogledaj post
Ne miriše joj kao pravi jer ima drugačiju bočicu
Psiha radi i podsvjesno nalazimo mane

Neka malo našprica ruku u DM-u sa "pravim", jel, parfemom, a na drugu ruku nek stavi FM.
Tako sam ja sebe uvjerila na početku, kada sam išla isprobati Naomi jer nisam mogla vjerovati da je tako "slab", a ustvari takav je i u DM-u,
ne sviđaju se svima iste stvari- nekome je neki miris jak dok je drugome taj isti slab.
A i sada je sezona prehlada/gripa, nosevi su začepljeni

Jutros isproban 127. J.Lo- Glow after dark. Očekivala sam nešto drugo.
Slatkast je, definitivno bi ga nosila u osnovnoj/srednjoj, sada mi se više takvi ne sviđaju.
ne nije u pitanju klinka..."bočice" joj ništa u životu ne znače...a koristi ga godinama i nije ga imala pa je rekla probat ovako....dapače jako se veselila kada sam javila da je stigao i jedva je čekala jer će imati parfem...tako da ono...nije sklona pretjerivanju...reći ću joj da ode usporediti...ali nije da joj se ne sviđa miris samo je rekla da to nije taj..i ovaj joj je dobar i koristiti će ga...
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 10:20   #28
Istina, sad ima svakakvih akcija, ali tema se zove "Fm parfemi"

Ali opet ne vidim razlog zašto se nebi napisalo par riječi o tim parfemima pošto je tema o njima, da se zna o čemu se radi.
Evo mnogi se pitaju "Dali parfemi traju dugo", "Dali dobro mirišu"... nije im jasno da je samo pakiranje (ambalaža) drugačija.
No, danas postoji internet hvala bogu pa nek istražuju, da nebi bilo da ja reklamiram

Dakle, na dalje pišem savjete/iskustva što se tiče pojedinih parfema, i ništa više
M4RTY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 10:30   #29
Quote:
M4RTY kaže: Pogledaj post
Istina, sad ima svakakvih akcija, ali tema se zove "Fm parfemi"

Ali opet ne vidim razlog zašto se nebi napisalo par riječi o tim parfemima pošto je tema o njima, da se zna o čemu se radi.
Evo mnogi se pitaju "Dali parfemi traju dugo", "Dali dobro mirišu"... nije im jasno da je samo pakiranje (ambalaža) drugačija.
No, danas postoji internet hvala bogu pa nek istražuju, da nebi bilo da ja reklamiram

Dakle, na dalje pišem savjete/iskustva što se tiče pojedinih parfema, i ništa više
Svjesna sam da se tema zove FM parfemi pa sam zato lijepo i navela da ću napisati kratki offtopic!
__________________
I drink coffee for your protection.
Carol_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 12:16   #30
Ja sam si isto htjela kupit 1 fm parfem tek tolko da probam i vidim što je to al vidjet ću još..bolje dat na sniženju 250kn za nešto kaj vrijedi,neg 150 za neki plagijat ko zna kakvog mirisa i kvalitete..a previše istraživat po internetu nema baš neke koristi kad naravno se većinom javljaju ti koji se tim bave pa hvale i hvale...
i tam na njihovoj stranici piše da je kvalitetnije il kaj već od pravog sam druga bočica,ma baš im je bočica neka izlika,bitan je miris i dal je skroz identičan i postojan ko orginal,a ta dodatna esencija je skoz nepotrebna možda ona baš radi tu razliku od orginalne jačine i note parfema..pa ak ima još stvarnih iskustava običnih ljudi bilo bi dobro da se jave za nas koje to zanima a ne promotori i prodavači...
missy88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 12:33   #31
Ovdje je link na staru temu koja je zaključana pa pročitaj stvarna iskustva običnih ljudi
https://www.forum.hr/showthread.php?t=263130
M4RTY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 12:36   #32
Quote:
sunčica_zg kaže: Pogledaj post
Ja sam ti isto luda za tim parfemom i mislim da baš njega od svih proizvođača kopija nije nitko uspio skinuti ..Svaki ishlapi brzo ..Refanov čak ni nema niti sličan miris ..To je jedan od rijetkih koji kažem stvarno u kopiji ne valja ništa!
čista kopija light blue parfema je loto parfem kojeg ima u martimexu i košta nekih 120kn a puno veća militraža.to mi je osobno pokazivala njihova prodavačica s kojom sam dobra i kaže kako puno žena,cura kupuje taj loto u nedostatku love za light blue.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 13:03   #33
FM (Federcio Mahora) Group je poljska firma koja proizvodi kopije parfema poznatih marki. Kad kažem kopija znači ne 100% identični, ali mnogo ljudi kojima sam ja osobno prodao parfeme kažu da nisu osjetili razliku. Ponekad se dogodi kod pokojeg parfema da postoji odstupanje od originala...

...nek mi ovo neko objasni od znalaca...
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 13:04   #34
Quote:
M4RTY kaže: Pogledaj post
Esencije – koncentrirana prirodna ili umjetna osnova, koja ima karakterističan miris ili okus.

Uobičajene koncentracije esencije u mirisima:
Parfem ili perfume:15-30%
Eau de parfum: 8-15%
Eau de toilette: 4-8%
Eau de cologne: 2-5%
Body Splash: 1-3%

Razlika između parfema FM Grupe i ostalih parfema je u tome što Parfemi FM Groupe imaju 2% više esencije:
ženski 20%.
muški 16%.


Uporedbe radi parfemi kupljeni u trgovinama i drogerijama imaju od 16% - 18% esencije.

Evo npr.ja imam jedan FM parfem ispred sebe i na kutiji piše:
Parfum, fragrance 20%

A kako onda objašnjavaš da Suzi 86 Light Blue ishlapi za pola sata?
Mislim da su ti parfemi isti samo onima koji su probali špric u parfumeriji, a nekome tko određeni parfem duže koristi, sigurno ne valjaju.
I stvarno ne znam zašto se ne bi kupio original, kad ih na forumu ima po istoj cijeni (o.k., ne baš svih) kao i FM parfema
mimozica 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 13:49   #35
Suzi nije ništa konkretno napisala osim da joj parfem za pola sata ishlapi.
Čak niti ne piše dali je FM parfem, nego da je "surogat".
Nije niti napisala gdje ga je stavila, jer možeš pošpricati papir pa da parfem ishlapi. Parfem se nanosi na kožu gdje se osjeti puls i gdje je koža toplija.

Čekajmo nju da se javi sa detaljima.
M4RTY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 13:53   #36
Quote:
mimozica 7 kaže: Pogledaj post
A kako onda objašnjavaš da Suzi 86 Light Blue ishlapi za pola sata?
Mislim da su ti parfemi isti samo onima koji su probali špric u parfumeriji, a nekome tko određeni parfem duže koristi, sigurno ne valjaju.
I stvarno ne znam zašto se ne bi kupio original, kad ih na forumu ima po istoj cijeni (o.k., ne baš svih) kao i FM parfema
a zašto si tak jako sigurna?
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 14:15   #37
Quote:
mimozica 7 kaže: Pogledaj post
pa kak onda pišeš da je original? njihovi distributeri tvrde da su čak i jači od originala
Kazala sam da ja koristim original....a da su svi drugi surogati(to ti je zamjena ili nadomjestak)slični ali ne i isti...Svaki distributer hvali svoj proizvod,što je normalno....ali orginl je orginal...
Ja sam napr kupila mužu od FM "pour home",odličan je za svaki dan(posao...),međutim za" specijalne prilike" ima Versace-ov" Dreamer"....
Poz...!
__________________
Biti sposoban pronaći radost u sreći drugoga:to je tajna sreće!
suzi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 14:19   #38
Quote:
suzi86 kaže: Pogledaj post
Kazala sam da ja koristim original....a da su svi drugi surogati(to ti je zamjena ili nadomjestak)slični ali ne i isti...Svaki distributer hvali svoj proizvod,što je normalno....ali orginl je orginal...
Ja sam napr kupila mužu od FM "pour home",odličan je za svaki dan(posao...),međutim za" specijalne prilike" ima Versace-ov" Dreamer"....
Poz...!
...i meni je za svaki dan Lancomeov Magnifique a za posebne prilike Versace Crystal Noir...oba kupljena u parfumeriji..

ne kužim kaj si htjela reći ovim postom?
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 14:23   #39
Quote:
mimozica 7 kaže: Pogledaj post
A kako onda objašnjavaš da Suzi 86 Light Blue ishlapi za pola sata?
Mislim da su ti parfemi isti samo onima koji su probali špric u parfumeriji, a nekome tko određeni parfem duže koristi, sigurno ne valjaju.
I stvarno ne znam zašto se ne bi kupio original, kad ih na forumu ima po istoj cijeni (o.k., ne baš svih) kao i FM parfema
Lijepo rečeno...
E da se nadovežem,svaka koža ne reagira jednako na isti parfem...na nečijoj koži meže postići i negativan učinak...!
__________________
Biti sposoban pronaći radost u sreći drugoga:to je tajna sreće!
suzi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 14:26   #40
Quote:
suzi86 kaže: Pogledaj post
Lijepo rečeno...
E da se nadovežem,svaka koža ne reagira jednako na isti parfem...na nečijoj koži meže postići i negativan učinak...!
..naravno..isto tako... moj originalni crystal noir kod moje mame traje sat vremena a kod mene cijeli dan...

sve je to individualno...
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:42.