Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2012., 20:09   #241
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Uzmeš dobrog poreznog savjetnika. Bez odvjetnika i poreznog savjetnika se ne ide u ozbiljniji posao.
I tko bi to sve poplaćao? Pa ne mlati svatko velike pare.

Frend (njegova žena) otvorio skromni štrikeraj/ trgovinicu tekstila, i napiknula se neka inspektorica da im cijene nisu u kunama( bile su, ali nije pisalo kn). Na kraju završio na sudu i spor dobio, ali je svaki tjedan imao drugu inspekciju. Npr. građevinska inspekcija - ima 1 (jednu) stepenicu/podest ispred trgovine, i plati kaznu jer nema ograde. Jel treba uopće nabrajati koliko državnih institucija ima sličnu situaciju?
Za pola godine su zatvorili butigu.

Da ne nabrajam za kakve je tričave stvari moj buraz plaćao kazne (sve je radio po zakonu), a svojedobno je plaćao desetine milijuna poreza godišnje, i davao desetine tisuća u dobrotvorne svrhe. Izdržao je osam godina, posijedio, i sigurno više nema namjeru raditi takav posao, sa brdom zaposlenih, gdje ga može maltretirati tko stigne.

Najnoviji biser - poznaniku došla inspektorica za neki atest za jedan od proizvoda. Ima atest Brodarskog instituta, jer je isti nadležan za taj atest. Ali inspektorica tvrdi da je za to nadležna druga institucija , pa lik nabavi u propisanih 14 dana i taj atest.
I da skratim, sada je na sudu , jer gospođa inspektorica želi suprotno svim zakonskim odredbama naplatiti masnu kaznu.

Da nastavim?

Mafija je to. Mafija.

Ti si fiškal, a sa fiškalima se baš i ne žele natezati.

Zadnje uređivanje felixx : 01.08.2012. at 20:17.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 20:34   #242
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Da i to je čudno.

Ali da im blokiraju račune onda bi ti što su dužni jednostavno ključ u bravu i ono što imaju koristi od njega onda je ne bi bilo uopće...

Dok ne zaživi pljenidba imovine tipa nekretnina od takvih firmi tj. vlasnika, pa i od njihove djece.
Nemozes plijenit nekretnine vlasnika ako se radi o d.o.o. i ako nema kaznenog djela.
__________________
Triput mjeri, jedanput rezi.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 20:40   #243
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ma nemoj?

Hint: ovrha hrt?
Porezna blokira racun zbog duga HRTu? Daj jos koji biser, molimte.
__________________
Triput mjeri, jedanput rezi.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 20:45   #244
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Ma čovječe mi (ja) ti pričamo o Hrvatskoj praksi, a ne o Hrvatskim Zakonima i američkim poreznjacima iz filoma.
Nije on uzeo nivac iz firme i dao kćerki da kupi stan (i tako ga uknjiži na svoje ime kao prvu nekretninu) nakon što je proglasio stečaj već prije stečaja (čitaj izvlačio je novac iz firme), niti je to bio stan firme koji je on uknjižio na kćerku.....uzeo je lovu iz firme (isisao), državi ostao dužan bez obzira da li kroz porez ili kroz neplaćene doprinose radnicima, proglasio stečaj i fućka mu se danas za listu jer on ima gajbu, jahtu stan, apartman....

A mi ovdje pričamo o kome? Širokom iz Svete Nedjelje koji je na listi, a čiji će se lampaši i dalje prodavati kao i prije, jer će on otići u Banku dignuti kredit da vrati ovaj dug i da može dalje bez "crvenila u obrazu" štancati lapmpaše velika i mala laterna..
Pa ako je vadio lovu iz firme dok je poslovala dobro, to nije nikakav problem. Problem je samo ako je vadio lovu dok je znao da nece moci podmiriti obveze firme. To je onda kaznjivo.

Znam nekoliko ljudi koji su do 2008 iz firme isplacivali dobit, kupovali apartmane i stanove, i kad su im firme 2010 i 2011 propale, naravno da ti stanovi nemaju veze s firmom. Bitno je samo da nisu vadili novac iz firme kad je krenulo lose poslovanje, ovo prije se ne racuna.
__________________
Triput mjeri, jedanput rezi.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 20:50   #245
Quote:
Errico kaže: Pogledaj post
Objašnjenje je vrlo jednostavno. HDZ je protežirao određene neplatiše, ali mnogobrojnost neplatiša kao i različita struktura nam govori da HDZ nije mogao utjecati na to da porezna svima njima zaboravi poslati opomene pred ovrhu. HDZ je mogao utjcati da porezna uprava i porezni referenti rade bolje i učinkovitije svoj posao no to je lako reći, ali teško bilo za provesti. Zašto? Pa zato što osoblje koje radi u tom segmentu je pretežito lijevo biračko tijelo ( porezne ispostave se nalaze u većim gradovima u kojima tradicionalno pobjeđuje ljevica) i ja se usudim reći da su oni namjerno sabotirali rad ( pasivni štrajk) kako bi pod HDZom punjenje proračuna bilo što manje i kako bi se zbog toga sve više i više povečavao vanjski dug tj dug države. Naravno, očekivala se reakcija biračkog tijela koja je uz medijsku potporu levičarima urodila plodom i Kukuriku jajare su došle na vlast. Nakon što su došle na vlast sada će lijepo pobrati vrhnje i to s kamatama, a glupe HDZenjare koje nisu bile u stanju uvesti reda, sad nek se jebu.

Zato je nova ravnateljica porezne uprave tako revno stala iza svojih djelatnika koji su sasvim logično najodgovorniji što je porezni dug toliko narastao.
Da se posvetiš pisanju sci-fi romana, jamačno bi napravio karijeru. Ovo ni hadezeovci ne bi osmislili....
panorama is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 22:02   #246
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Da se posvetiš pisanju sci-fi romana, jamačno bi napravio karijeru. Ovo ni hadezeovci ne bi osmislili....
Oprosti, ali jesi li ti ikada imao doticaja s našom birokracijom? Da jesi, onda bi znao da je to pretežito stari YU kadar koji i dan danas jednako misli i radi kao i prije 30 godina pa čak i oni mlađi su od tih starih prodonja poprimili isto ponašanje. A kako i ne bi kad su to sve potomci za koje su se ljubomorno čuvala radna mjesta.
Evo ja sam i neki dan imao sukob s takvima, samo ne u poreznoj već u mirovinskom i to opet zbog njihovog propusta i nerada. Uopće nema razlike dođeš li u poreznu ili mirovinsko ili zdravstveno...kao da si se vratio u prošlost, medju nedodirljive drugove i drugarice. Da, drugovi i drugarice skoro svi odreda. Znade to dobro drugarica Nada Čavlović zato i neda na svoje pulene jer dobro su odradili posao i sad treba nastaviti dalje, treba kupiti pinku na kamatama, na ovrhama i na raznoraznim drugim naknadama u postupku. Sve je to lipi moj smišljeno unaprijed i budi siguran da oni koji su zaista utajili porez, na tim listama nisu. A posao porezne uprave nije samo naplata prijavljenih prihoda, već i pronalaženje i spriječavanje onih koji posluju u potpuno crnoj zoni.

Nego, ovo što su učinili i prije svega način na koji su to učinili, za ovu državu će imati više štete nego koristi. Jednokratno će država profitirati, ali dugoročno će uništiti i ono malo pozitive koja je još u narodu preostala.

S poreznom presijom i uvođenjem novih poreza i povećavanjem starih, sugurno nećemo daleko dogurati.
Errico is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 22:25   #247
Veli danas Limić da će nekima biti oprošten dug ako se radi o borbi za očuvanje radnih mjesta.

Pa mamu ti jebem svaki privatnik se bori za radno mjesto . Nemogu naći ni jedan jebeni razlog zašto biti pošten prema ovoj državi jer svaki put ispadneš idiot.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 22:39   #248
Quote:
laser kaže: Pogledaj post
Veli danas Limić da će nekima biti oprošten dug ako se radi o borbi za očuvanje radnih mjesta.

Pa mamu ti jebem svaki privatnik se bori za radno mjesto . Nemogu naći ni jedan jebeni razlog zašto biti pošten prema ovoj državi jer svaki put ispadneš idiot.
a da počnemo svi kolektivno poslovati po uzoru na lika sa tvog avatara? ja ozbiljno razmišljam o tome.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 23:39   #249
na sveopće zadovoljstvo taj dug treba uz neki popust prodati bankama u hrvata.
one znaju kako bi to naplatile.
valutnom se klauzulom lijepo izračuna stvarni dug unatrag koliko već traje, a kamata je skroz prihvatljiva.

cijele familije s popisa si međusobno mogu biti jamci, a ni nekretnina za hipoteke neće uzmanjkati.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 23:58   #250
Quote:
laser kaže: Pogledaj post
Veli danas Limić da će nekima biti oprošten dug ako se radi o borbi za očuvanje radnih mjesta.

Pa mamu ti jebem svaki privatnik se bori za radno mjesto . Nemogu naći ni jedan jebeni razlog zašto biti pošten prema ovoj državi jer svaki put ispadneš idiot.
Izraz na licu mu je bio skrušen,paničan nekako prestrašen. Nema klasične samouvjerenosti u njegovom govoru...
Ferrari is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 00:03   #251
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Uzmeš dobrog poreznog savjetnika. Bez odvjetnika i poreznog savjetnika se ne ide u ozbiljniji posao.
Joj Vojky, kako sve to iz tvojih usta zvuči dobro
Prvo, kao što je netko rekao - jbg, ti si odvjetnik, vi ste dve "rogate" stranke, pa se možete bosti... šta da radi "mali" čovjek i obična sirotinja?

Kako ne shvaćaš da se ti mali obrtnici maltene svakodnevno susreću tamo s budalama koje ne znaju svoj posao i sa hrpom ljenguza?
Ja sam jednom morala donijeti potvrdu sa porezne da ne dugujem ništa i odem tamo, bilo je par minuta do 12 i gospodin me odjebe - jer njemu pauza počinje.. jbg, knap mu je tih sat vremena
Dočekam se debila nakon pauze, dam mu zahtjev, kupim biljege i on mi da potvrdu po kojoj carini dugujem oko 3,5k kuna
S obzirom da sam nešto uvozila na svoje ime, ja sam odmah tamo platila špediteru i on to dalje prosljeđuje. Lijepo ja objašnjavam majmunu neukom da ja nemam veze sa carinom, al ne - budala uprla svoje i tura mi potvrdu s tim dugom.
Kad sam mu rekla da idemo do njegove šefice, onda je napokon i ona guska preko puta njega odlučila otvorit usta i reći mu da sam ja u pravu - naravno, boli nju kuki za mene, nego čuva ovom guzicu da se ne sramoti pred šeficom
..da bi on meni i dalje nastavio turat tu potvrdu, jer kao, šta će sad radit novu, nek ja ovima u banci velim da tog duga nema
Kad je vidio da mu ni to ne prolazi , onda mi je rekao da dođem sutra, jer nema on sad vremena ispisivat novu potvrdu

Kreten
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 00:14   #252
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
I tko bi to sve poplaćao? Pa ne mlati svatko velike pare.

Frend (njegova žena) otvorio skromni štrikeraj/ trgovinicu tekstila, i napiknula se neka inspektorica da im cijene nisu u kunama( bile su, ali nije pisalo kn). Na kraju završio na sudu i spor dobio, ali je svaki tjedan imao drugu inspekciju. Npr. građevinska inspekcija - ima 1 (jednu) stepenicu/podest ispred trgovine, i plati kaznu jer nema ograde. Jel treba uopće nabrajati koliko državnih institucija ima sličnu situaciju?
Za pola godine su zatvorili butigu.
Iskreno, ako čovjek toliko dobro zna propise, i oko prostora za trgovinu i oko Zakona o zaštiti potrošača i oko poreza i sve ostalo što moraš zadovoljiti da bi trgovao na području Unije (jer imamo preslikane odredbe) onda je bolje da otvori neki konzalting, nego da se bavi trgovinom tekstilom.

U zapadnim državama ljudi nisu tako genijalni i upućeni u sve, pa je sasvim normalno da ako se baviš biznisom, imaš odvjetnika i poreznog savjetnika. Ako sve znaš i ne treba ti - onda ionako možeš zarađivati 600-1000 € dnevno kao samostalni konzultant.

Samo zaštita potrošača je definirana u 155 članaka vrlo složenog zakona: http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/298920.html, treba to znati ili imati nekoga tko zna. A da ne nabrajam dalje. Poslovanje u EU, a u koju ulazimo za niti godinu dana jednostavno nije za one koji ne znaju pravila. Kako bi se, među ostalim, i jako postavili ako dođe netko iz državne uprave s glupim zahtjevom.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 00:19   #253
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Joj Vojky, kako sve to iz tvojih usta zvuči dobro
Prvo, kao što je netko rekao - jbg, ti si odvjetnik, vi ste dve "rogate" stranke, pa se možete bosti... šta da radi "mali" čovjek i obična sirotinja?
Uzme stručnjaka, naravno vanjskog. Najbolje na paušal, jer onda manje košta. Pravne usluge, financijske, sada treba jako paziti i na zaštitu na radu.

Glede ovog zadnjeg, inače mu dođe kazna jer nije npr. provjerio sve utikače i količinu rasvjete po radnom mjestu. Što nismo mi izmislili, nego su to pravila zaštite radnika koja su došla iz EU. Tako je i u susjednoj Sloveniji ili Austriji. Jednostavno, za biti poduzetnik treba se osloniti na odgovarajuće stručnjake, jer nema šanse da svatko sve zna.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 00:28   #254
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Iskreno, ako čovjek toliko dobro zna propise, i oko prostora za trgovinu i oko Zakona o zaštiti potrošača i oko poreza i sve ostalo što moraš zadovoljiti da bi trgovao na području Unije (jer imamo preslikane odredbe) onda je bolje da otvori neki konzalting, nego da se bavi trgovinom tekstilom.

U zapadnim državama ljudi nisu tako genijalni i upućeni u sve, pa je sasvim normalno da ako se baviš biznisom, imaš odvjetnika i poreznog savjetnika. Ako sve znaš i ne treba ti - onda ionako možeš zarađivati 600-1000 € dnevno kao samostalni konzultant.

Samo zaštita potrošača je definirana u 155 članaka vrlo složenog zakona: http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/298920.html, treba to znati ili imati nekoga tko zna. A da ne nabrajam dalje. Poslovanje u EU, a u koju ulazimo za niti godinu dana jednostavno nije za one koji ne znaju pravila. Kako bi se, među ostalim, i jako postavili ako dođe netko iz državne uprave s glupim zahtjevom.
Nije Vojky baš tako jednostavno u Hrvatistanu...

Najnovije što su nedavno zakeljili mojem gazdi je za rashladne komore zašto nisu označene rednim brojevima na žutoj podlozi npr. Rashladna komora 1. Rashladna komora 2. itd. i eto ga par tisuća kuna kazne...
I tako satlno neki biseri od kojih mi upadamo na guzicu koliko su smiješni

Kaže gazda čovjek koji radi od početka 80ih godina prošlog stoljeća da sad mora zaposliti dva čovjeka koji će na dnavnoj bazi po nekoliko puta provjeravati nove pravilnike, tehničke uvjete, a koje su obrisali i koji više ne vrijede jer ovdje se donose uredbe i pravila na dnevnoj bazi...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 00:30   #255
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Kaže gazda čovjek koji radi od početka 80ih godina prošlog stoljeća da sad mora zaposliti dva čovjeka koji će na dnavnoj bazi po nekoliko puta provjeravati nove pravilnike, tehničke uvjete, a koje su obrisali i koji više ne vrijede jer ovdje se donose uredbe i pravila na dnevnoj bazi...
Naravno kada su kroz pregovore o pristupanju sve, ali sve promijenili, jer je EU-regulativa oko zaštite na radu iznimno složena. Mi smo za zaštitu na radu angažirali specijalističku firmu, a uopće nemamo otežane uvjete rada (IT). Jednostavno, kada sam sve posložio, ili to ili zaposlit profesionalaca.

Ali, tu mi sami nismo ništa dodali. Imaš jednake standarde kao da radiš u Beču ili Munchenu.

Najveći problem, da budemo iskreni, i jest s tim gazdama koji rade još od 80-tih, jer na takve stvari nisu niti navikli niti žele davati novce. Dok ih ne opali po džepu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 00:34   #256
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Iskreno, ako čovjek toliko dobro zna propise, i oko prostora za trgovinu i oko Zakona o zaštiti potrošača i oko poreza i sve ostalo što moraš zadovoljiti da bi trgovao na području Unije (jer imamo preslikane odredbe) onda je bolje da otvori neki konzalting, nego da se bavi trgovinom tekstilom.
Što znači poznavati zakone i propise? Zakone ne poštuju ni inspektori iz navedenih slučajeva, a propise tumači kako tko hoće. Kod nas su podzakonski akti, razni pravilnici, vrlo često u suprotnosti sa zakonima, ili se rutinski tako provode.
Quote:
U zapadnim državama ljudi nisu tako genijalni i upućeni u sve, pa je sasvim normalno da ako se baviš biznisom, imaš odvjetnika i poreznog savjetnika. Ako sve znaš i ne treba ti - onda ionako možeš zarađivati 600-1000 € dnevno kao samostalni konzultant.
Može neki hint tko bi me tako plaćao u ovim teškim vremenima?
Konzalting je kod nas uglavnom ono - prodajem ti pamet, i za ništa nisam odgovoran kada sve ode krivo.
Quote:
Poslovanje u EU, a u koju ulazimo za niti godinu dana jednostavno nije za one koji ne znaju pravila. Kako bi se, među ostalim, i jako postavili ako dođe netko iz državne uprave s glupim zahtjevom.
Kako da se neki obrtnik postavi prema inspektoru koji od njega traži nešto protivno zakonu, i naplaćuje mu kaznu za to?
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 00:44   #257
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Što znači poznavati zakone i propise? Zakone ne poštuju ni inspektori iz navedenih slučajeva, a propise tumači kako tko hoće. Kod nas su podzakonski akti, razni pravilnici, vrlo često u suprotnosti sa zakonima, ili se rutinski tako provode.
Zato i treba imati svoje ljude. Recimo, ako imaš ugovor za zaštitu na radu, u slučaju nadzora doći će ti i tvoj čovjek, kojega uredno plaćaš mjesečno za to. Kao vanjskog naravno.

Znam da je sada kriza, ali ulazimo u EU zadnjih 10 godina. A 10 godina je u životu i poslovanju sasvim dovoljno razdoblje za prilagoditi firmu promjenama. U tolikom roku Ameri su uspjeli poslati ljude na Mjesec.

Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Kako da se neki obrtnik postavi prema inspektoru koji od njega traži nešto protivno zakonu, i naplaćuje mu kaznu za to?
Pošalje mu dobrog odvjetnika. I sumnjam da baš tako često inspektori traže nešto "protivno zakonu". Obično znaju propise.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 01:01   #258
Kaže mi danas kolegica - prosvjetna radnica... : evo idem upravo platit porez na auto (200kn), sjeo regres...
Eh, nema veze što će joj plaća bit za tih nekih 200 kn manja... jer državnom proračunu fali novaca, pa su baš njoj našli uzet...
A ovima čija su imena tako lijepo objavili - što će njim uzet...

Oooooooooo...
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 01:14   #259
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Uzme stručnjaka, naravno vanjskog. Najbolje na paušal, jer onda manje košta. Pravne usluge, financijske, sada treba jako paziti i na zaštitu na radu.

Glede ovog zadnjeg, inače mu dođe kazna jer nije npr. provjerio sve utikače i količinu rasvjete po radnom mjestu. Što nismo mi izmislili, nego su to pravila zaštite radnika koja su došla iz EU. Tako je i u susjednoj Sloveniji ili Austriji. Jednostavno, za biti poduzetnik treba se osloniti na odgovarajuće stručnjake, jer nema šanse da svatko sve zna.
Sve pet, ali kad tebi država samo uzima i uzima i stalno smišlja nove namete - pa ne možeš ti zaraditi za sve to
Najbolja sprdačina je ovaj komorski doprinos koji obrtnici plaćaju, a za njega dobe - doslovno ništa!
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 01:21   #260
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Sve pet, ali kad tebi država samo uzima i uzima i stalno smišlja nove namete - pa ne možeš ti zaraditi za sve to
Najbolja sprdačina je ovaj komorski doprinos koji obrtnici plaćaju, a za njega dobe - doslovno ništa!
Neka ga sami umanje, taj doprinos određuje Skupština komore koju sami biraju:

Članak 23.
Skupština Komore:
1. donosi
- Statut i izmjene i dopune Statuta,
- odluku o obveznicima, visini i osnovici komorskog doprinosa, te načinu i rokovima
plaćanja,
- poslovnik o radu Skupštine,
- program rada i financijski proračun,
- odluku o osnutku i ukinuću područnih obrtničkih komora,
- odluku o raspisivanju i provoñenju izbora, te
- ostale akte koji nisu u nadležnosti Upravnog odbora i drugih tijela Komore;


Država se ne smije petljat ako oni sami izglasaju velik doprinos, u tom dijelu su autonomni...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.