Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2007., 19:30   #61
Quote:
sjajnazvijezdo22 kaže: Pogledaj post
Srba, sa takvim facama, nema.
naravno...ne mozes vidjet facu od obrva
( sorry, nisam mogla odoljeti
evo malo za promatranje fizionomije
http://www.ntvhayat.com/home/voditelji/
http://www.blogger.ba/slike/18298.272656.jpg
Hladna is offline  
Old 25.04.2007., 19:45   #62
Quote:
sjajnazvijezdo22 kaže: Pogledaj post
Hladna, jel gledas RTRS ?
Sad gledam RTRS, i prikazuju Dodika u Kozluku (RS), koji je povratnicko muslimansko naselje u zvornickoj opstini, u koju se vratilo 17 000 Bosnjaka. I Bosnjaci napisali veliki transparent 'Dobro dosli dragi premijeru', i oblijepili njegove plakate I onda govore, da ono sto rade Bosnjaci u Srebrenici, da je to sve dirigovano iz Sarajeva.
A vidis kako je onaj Fadil pametan. Postuje RS, pa je Kozluk dobio asfalt, danas su dobili vodovod i sve sto im treba
gledam li rtrs??? sta ti je to??
fadil banjanovic je pametan, dabome. vratio sve izbjeglice, kozluk ozivio, kuce obnovljene, sve zahvaljujuci parama koje su federacija i TK dale za povrat izbjeglica. da se dodik pitao, ne bi u kozluku nikakav fadil bio sada, a kamo li 17 000 bosnjaka...hajde ne vjeruj dnevno-politickim naklapanjima te vase "multietnicke televizije", kao ni transparentima dostojnim seoskom vaseru
Hladna is offline  
Old 25.04.2007., 19:57   #63
Quote:
sjajnazvijezdo22 kaže: Pogledaj post
Pa pogledaj sta je veceras izjavio Fadil. Optuzio je Sarajevo da manipulise ljudima u Srebrenici i doslovno rekao da poltiicari iz Sarajeva zele da naruse jedinstvo RS.
A Bosnjaci iz Kozluka su napisali veliki transparent 'Dobro dosli dragi premijeru' i izlijepili Dodikove slike po Kozluku. I izveli neki svoj kulturnoumjetnicki program.
I znas ko je danas dao pare za vodovod? Mjestani Kolzuka i Vlada RS. Kakva bolan Federacija.
Samo sto ovo nikad neces vidjeti na bosnjackoj FTV i BHT.
Vidis kako se sve moze, kad Bosnjaci ne nasjedaju propagandi iz Sarajeva koja ih vuce u propast.
velish mjestani kozluka onih 17 000 bosnjaka, je li??
a bracika pametan, naravno. slazem se u potpunosti s njegovom politikom. ne prepustiti srbima nase, vratiti se na svoje.
i da, prvo ste protjerali i poubijali, pa sprjecavali povratak, pa sabotirali normalan zivot povratnika i sada , humaniste stoljeca, gradite vodovod..
daj molim te...podsjecanje...ovo je tema o fizionomiji, a ne hvalospjevi o rs i dodiku
evo jos za proucavanje fizionomije http://www.abc-models.com/modeli/special_models.htm
Hladna is offline  
Old 25.04.2007., 20:13   #64
http://www.youtube.com/watch?v=xjlv-...elated&search=
Musliman i Hrvat.
Hrvat- tursko-bliskoistočko-židovska fizionomija. Musliman-austrijsko-irska.

http://www.youtube.com/watch?v=2IUQS...elated&search=
Muslimanski Hrvat iz Slavonije, malo zagorio

Dva Hrvata, srednjoeuropsko-alpski i dinarski tipovi
http://www.youtube.com/watch?v=VI96a...elated&search=

Zagorjeli makedonski Hrvat i hrvatski Musliman alpsko-srednjoeuropske fizionomije
http://www.youtube.com/watch?v=mwbPC...elated&search=
Hroboatos is offline  
Old 25.04.2007., 20:14   #65
Pervanova "Vecernja skola" je bolja

Slucajno sam bio prisutan gledanju TV dnevnika kad je jedna primitivna zena rekla za jednog politicara da je "Musleman" (nije tiskarska greska). Pojavljivali su se, uglavnom, poznati ljudi za koje sam znao sto su po narodnosti, pa sam je pustio da znanstvuje sa svih dvadesetak slova, koje je znala:
- Hrvati su bili Muslimani,
- Muslimani Srbi, a
- Srbi Hrvati...
Kad sam joj na kraju rekao da nije pogodila ni trecinu, rekla je:
"Nemoj ti meni pricati, ja njih sve znam po "filozofiji"...
...kao i vecina forumasa.

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Old 25.04.2007., 20:15   #66
Quote:
sjajnazvijezdo22 kaže: Pogledaj post
Ja znam da su Srbi u BiH mnogo ljepsi od Muslimana
a što je sa ženama?
koje su ljepše?
ili ti gledaš samo dečke?
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 25.04.2007., 20:22   #67
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post

a što je sa ženama?
koje su ljepše?
ili ti gledaš samo dečke?
Nije nego je nekim zenama tamo pogriveno lice
Levak is offline  
Old 25.04.2007., 20:23   #68
Meni su jedino Hrvatice lijepe, od svih okolnih država...Vidio sam i jednu Crnogorku, bolju od "domaćih žena"
Dux_Croatorum is offline  
Old 25.04.2007., 20:25   #69
Quote:
Hladna kaže: Pogledaj post
evo jos za proucavanje fizionomije http://www.abc-models.com/modeli/special_models.htm
Od ovog ništa, jer to nisu karakteristične fizionomije (previše šminke, izbor itd.).
Osim toga, muška lica su reprezentativnija za neki pseudorasni tip.
Hroboatos is offline  
Old 25.04.2007., 20:27   #70
Quote:
sjajnazvijezdo22 kaže: Pogledaj post
I Kozluk pokazuje kako treba raditi. Bosnjaci iz Kozluka, postuju RS, i dobili su od RS vodovod, asfaltne puteve, donacije za sjetvu...
A Srebrenica, ne postuju RS, i dobili su 700 miliona maraka, i sve je islo preko bosnjackih politicara a dan danas zive kao u Africi...
I sta iz toga zakljuciti? Bosnjaci u RS trebaju da se okanu lpovskih bosnjackih politicara koji ih vode u propast i koriste za svoje ciljeve i treba da se oslone na Vladu RS, pa da ce zivjeti kao ljudi.
hej bolan!!!
jesul tebe naucili da nema raspravljanja sa zenama!!???
i de otvori posebnu temu tipa - " kako svrsavam od pomena dodikovog imena" ili sl. , a nas pusti da se bavimo temom-fizionomija.
Hladna is offline  
Old 25.04.2007., 20:33   #71
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
Od ovog ništa, jer to nisu karakteristične fizionomije (previše šminke, izbor itd.).
Osim toga, muška lica su reprezentativnija za neki pseudorasni tip.
pa dobro sad, eto...ipak se trudim...al u principu, to je to.
sminka moze maskirati ali ne i potpuno prekriti fizionomiju , crte lice...
znam neke od djevojaka, nema bas puno sminke tu niti retusiranja...mlade su...
definitivno, po meni na ovim prostorima nema karakteristicne fizionomije...mozes naci 5 osoba u nizu koje se uklapaju u pravila, al onda ide 5 njih koje odudaraju i prekdaju niz...ili, gle cuda, taman mislis da je nesto karakteristicno za hrvata, kad odjednom izroni nekoliko srba sa identicnim osobinama i sl.
Hladna is offline  
Old 25.04.2007., 20:38   #72
Quote:
Levak kaže: Pogledaj post
Nije nego je nekim zenama tamo pogriveno lice
nekim ženama jest, ali svima, prijatelju, nije.
ovako je ispalo kao da je gledao samo dečke i da mu se muslimani nisu svidjeli, dok su mu Srbi bili taman.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 25.04.2007., 20:40   #73
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post

nekim ženama jest, ali svima, prijatelju, nije.
ovako je ispalo kao da je gledao samo dečke i da mu se muslimani nisu svidjeli, dok su mu Srbi bili taman.
hmm...upravo tako...zbilja je to simptomaticno...
Hladna is offline  
Old 25.04.2007., 20:51   #74
Quote:
Hladna kaže: Pogledaj post
naravno...ne mozes vidjet facu od obrva
( sorry, nisam mogla odoljeti
evo malo za promatranje fizionomije
http://www.ntvhayat.com/home/voditelji/
http://www.blogger.ba/slike/18298.272656.jpg
Baš pogledah. Pa mogli bi bit i jedni i drugi i treći, kako koja/koji...

Inače, ima dosta plavuša.

Generalno (sad ćete popizdit), ja kad gledam Sarajevske programe - to meni više liči na Srbe, po govoru, nastupu...
zelenbrijeg is offline  
Old 25.04.2007., 20:53   #75
Tema je, čini se, propala (i ja sam tomu, nažalost, pridonio). Nisam htio da se pretvori u sprdnju, ali to se skoro neizbježno dogodilo.
Od navedenih poveznica možda je dosta reprezentativna sljedeća: http://www.ntvhayat.com/home/voditelji/ , jer pokazuje da su tradicionalne fizionomije uzmakle pred lagodnim životom, šminkom, plastičnom kirurgijom i "miješanjem".

Ipak, da ne ostane sve na razini glupiranja i blesiranja: činjenica jest da su stanoviti tipovi fizionomija češći kod neke etnokonfesionalne zajednice/nacije nego kod druge (što ne znači da većina pripadnika te nacija izgleda baš tako). Prije je mjerenje bilo skoro lombrozovskoga tipa (pigmentacija), sada je genetika (haplotipovi), no ostaje da je neka faca češća kod jednoga nacionalnoga korpusa nego kod drugoga.
Hroboatos is offline  
Old 25.04.2007., 20:54   #76
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Generalno (sad ćete popizdit), ja kad gledam Sarajevske programe - to meni više liči na Srbe, po govoru, nastupu...
To je nurture, not nature.
Hroboatos is offline  
Old 25.04.2007., 20:56   #77
Quote:
Hladna kaže: Pogledaj post
pa dobro sad, eto...ipak se trudim...al u principu, to je to.
sminka moze maskirati ali ne i potpuno prekriti fizionomiju , crte lice...
znam neke od djevojaka, nema bas puno sminke tu niti retusiranja...mlade su...
definitivno, po meni na ovim prostorima nema karakteristicne fizionomije...mozes naci 5 osoba u nizu koje se uklapaju u pravila, al onda ide 5 njih koje odudaraju i prekdaju niz...ili, gle cuda, taman mislis da je nesto karakteristicno za hrvata, kad odjednom izroni nekoliko srba sa identicnim osobinama i sl.
Ne znam. Ja uspijem "namirisat". No mislim da je to prvenstveno sklop svega - npr. gestikulacija, odjeća i fizionomija zajedno. Teško mi je istaknuti neke apsolutne karakteristike. Kod Srba imam dojam da su malo tamniji i mrkiji, i ima ih nekako i "špičastih". To sve onako kako se meni čini.

Meni su i naši zagorci nekak malo ko "špičasti", a možda nisu. Al definitivno su niži od prosjeka.
zelenbrijeg is offline  
Old 25.04.2007., 20:56   #78
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Baš pogledah. Pa mogli bi bit i jedni i drugi i treći, kako koja/koji...

Inače, ima dosta plavuša.

Generalno (sad ćete popizdit), ja kad gledam Sarajevske programe - to meni više liči na Srbe, po govoru, nastupu...
pa da...ako cemo po fizionomiji, dosta je u sarajevu hercegovaca (istocna hercegovina), sto se tice govora i nastupa...srbi su bili dominantni u medijima, skolama desetljecima...ostavilo je traga...npr. novokovanice su prihvatane prema istocnoj varijanti, karakteristicni izrazi su se gubili ( poput onog studeno,mrko prsa, itd.) i proglasavani nazadnim. sto se tice nastupa- ne kontam bas sta ti je tu "palo "u oko?
Hladna is offline  
Old 25.04.2007., 20:58   #79
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Ne znam. Ja uspijem "namirisat". No mislim da je to prvenstveno sklop svega - npr. gestikulacija, odjeća i fizionomija zajedno. Teško mi je istaknuti neke apsolutne karakteristike. Kod Srba imam dojam da su malo tamniji i mrkiji, i ima ih nekako i "špičastih". To sve onako kako se meni čini.

Meni su i naši zagorci nekak malo ko "špičasti", a možda nisu. Al definitivno su niži od prosjeka.
ma isto je i samnom... u mom zavicaju jasno mogu skontati ko je ko..po hodu, oblacenju, itd. ali kad se udaljim od zavicaja, moja sposobnost prepoznavanja pada u vodu. i da, srbi su ipak malo crnomanjastiji i imaju malo jacu celjust...iako i to nije pravilo...
Hladna is offline  
Old 25.04.2007., 20:59   #80
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
Tema je, čini se, propala (i ja sam tomu, nažalost, pridonio). Nisam htio da se pretvori u sprdnju, ali to se skoro neizbježno dogodilo.
Od navedenih poveznica možda je dosta reprezentativna sljedeća: http://www.ntvhayat.com/home/voditelji/ , jer pokazuje da su tradicionalne fizionomije uzmakle pred lagodnim životom, šminkom, plastičnom kirurgijom i "miješanjem".

Ipak, da ne ostane sve na razini glupiranja i blesiranja: činjenica jest da su stanoviti tipovi fizionomija češći kod neke etnokonfesionalne zajednice/nacije nego kod druge (što ne znači da većina pripadnika te nacija izgleda baš tako). Prije je mjerenje bilo skoro lombrozovskoga tipa (pigmentacija), sada je genetika (haplotipovi), no ostaje da je neka faca češća kod jednoga nacionalnoga korpusa nego kod drugoga.
Da, određeni obrasci su kod nekih jači. Al teško je to izdefinirat. Ja to više nekako doživljavam kao "sklop svega", često nisam niti svjestan zašto nekoga "prepoznam" kao baš toga.
zelenbrijeg is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:13.