Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2009., 08:53   #21
Jao pretjerivanja....

Ma neeeee..... trkalicu mozes vozit samo po roza oblacima ili po dugi...


De ljudi smanjite strasti. Zvučite ko da nikada niste vozili trkalicu pa onda izričete svoja mišljenja na osnovi nagađanja.

Nije to uopće tako osjetljivo.

Vozio sam par godina trkalicu na profi trkaćim tubularkama. E to se već buši. Ali letiš.

Sad vozim SCHWALBE STELVIO 20-622 (što je vrlo usko). Za sve vrste asfalta - nikakav problem. Nema bušenja. Asfalt - koliko god da ima rupa, neravnina ili pruga - iole solidna trkalica prolazi bez ikakvih problema.

Naravno, nije za off road niti za skakanje i vratolomije. A ako vi mislite voziti po pločniku pa skakat s bankine na bankinu - uzmite BMX!
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 23.03.2009., 09:14   #22
dinamoST is offline  
Old 24.03.2009., 18:09   #23
ja isto volim specke, ali takoder i mtb..i buduci da nisam znao što ću, a budući da sam za krstarenje po cesti, kupio sam crossa http://www.studioimago.hr/rogjoma/osobna.asp?sif=851 i još sam uštedio lovu...
__________________
Do you wish to be invincible? do you wish to rule the world? Long before you even think of this, you must learn to rule yourself...
Parkour_x is offline  
Old 29.03.2009., 14:03   #24
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Jao pretjerivanja....

Nije to uopće tako osjetljivo.

Vozio sam par godina trkalicu na profi trkaćim tubularkama. E to se već buši. Ali letiš.

Sad vozim SCHWALBE STELVIO 20-622 (što je vrlo usko). Za sve vrste asfalta - nikakav problem. Nema bušenja. Asfalt - koliko god da ima rupa, neravnina ili pruga - iole solidna trkalica prolazi bez ikakvih problema.
pa da nije bas tako osjetljivo-nije.al naglasio sam da je to slucaj kod mene.imam i ja par kilometara pod guzicom sa specijalkom(neznam ni ime ni model,jer je starija od mene bila).al kako sam i rekao moja iskustva su da se obruc kotaca iskrvi za cas,a busenja guma nisam imao vise od 2 puta cini mi se.
__________________
Ljubav je za mlade.
flečer is offline  
Old 29.03.2009., 19:12   #25
Quote:
flečer kaže: Pogledaj post
ja mislim ovako

-specialka je nes kao ferrari i lambo -- mozes je vozit iskljucivo po ravnoj i cvrstoj podlozi,zahtjeva paznju i za svakodnevnu upotrebu(to kazem iskljucivo za svoje potrebe,jer put od posla do doma je prekriven s jako losim asfaltom...) jako nepraktican.

-mtb je kao impreca ili evolution-mos ga vozit gdje hoces,kad hoces i kako hoces(ko ja danas u maksimiru... )
.
Quote:
flečer kaže: Pogledaj post
pa da nije bas tako osjetljivo-nije.al naglasio sam da je to slucaj kod mene.imam i ja par kilometara pod guzicom sa specijalkom(neznam ni ime ni model,jer je starija od mene bila).al kako sam i rekao moja iskustva su da se obruc kotaca iskrvi za cas,a busenja guma nisam imao vise od 2 puta cini mi se.

Pročitavši tvoja jedina 2 posta na ovoj temi, nije mi jasno di si ti to šta naveo. Ovo boldano je stravično pretjerivanje. Pažnja? Prema trkalici? Da, svake sezone malo točkove pregledam i zavrnem/odvrnem kojih 5-6 žbica da bi mi tzv "8" kotača bila max 1mm, jer su mi gumice kočnica max 1 mm od obruča felge. Hrpetinu puta unutar jedne vožnje opalim točkom po prugi s preko 40 km/h, ako sluuuučajno idem u trgovinu po namirnice s biciklom penjem se na bankine od 20 cm.... a tek rupa po cesti... u koje isto zvekneš ogromno brzinom.... pa moj bi onda trebo bit pokojan davnih dana, pogotovo s gumama 20-622....

A jesil vidio da na nekim čuvenim utrkama ima i etapa koje se voze po onim prastarim cestama od kamenih kockica? A debelo najosjetljivije su te prave pro-trkalice, jer se na njima stvarno štedi svaki gram....

Možda si vozio neke prastare drlog felge s prepraznim gumama....
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 20.05.2009., 23:11   #26
Ja sam na primjer nabavio trek i malo ga preuradio za nase uvjete i dobio ovo

i zadovoljan sam jako

makar cu uskoro kupit pravi cestovnjak jer se mislim i utrkivat a ovaj mi je dobar za na posao i okolne cestovne voznje
__________________
I never saw a wild thing
sorry for itself .
A small bird will drop frozen dead from a boogh
without ever having felt sorry for itself .
CROSEAL is offline  
Old 21.05.2009., 11:51   #27
Quote:
CROSEAL kaže: Pogledaj post
Ja sam na primjer nabavio trek i malo ga preuradio za nase uvjete i dobio ovo

i zadovoljan sam jako

makar cu uskoro kupit pravi cestovnjak jer se mislim i utrkivat a ovaj mi je dobar za na posao i okolne cestovne voznje
reci koliko te koštao ovaj projekt? mjenjao si volan, kočnice i mjenjače? vidim da je vilica ostala ista....planiram napraviti nešto slično sa svojim mtb-om
žeks is offline  
Old 21.05.2009., 13:00   #28
Quote:
CROSEAL kaže: Pogledaj post
Ja sam na primjer nabavio trek i malo ga preuradio za nase uvjete i dobio ovo

i zadovoljan sam jako

makar cu uskoro kupit pravi cestovnjak jer se mislim i utrkivat a ovaj mi je dobar za na posao i okolne cestovne voznje

što mu učini pobogu....ali pozitivno, dopada mi se, totalni custom. ovako nesto bi bilo fora slozit od nekog bajsa, nemora bit nista preskupo, da mi bude kao drugi bajs za rijetke prilike kad neidem po sumi.....eh, samo da se ima para.
__________________
Domaca Rakija - EXtreme Drink for EXtreme People
pecsz is offline  
Old 12.06.2009., 14:02   #29
Evo kupujem novi cestovni bike, i dosao sam po par savjeta. Kao prvo spreman sam potrošti do 6500kn, dakle ništa ekstra. Za sada samo našao sljedece:
-http://rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1016
-http://www.keindl-sport.com/proizvod.asp?id=2448
-http://www.keindl-sport.com/proizvod.asp?id=2257
Iako treniram biciklizam dosta dugu nisam neki znalac materijala i opreme. Koliko vidim oko ove cijene vise manje svi modeli imaju Shimano Tiagru mjenjace i sl. Kakva su vam iskustva s njom? Tražim lagani bike, jer vozim brdo dosta. Takoder vozim dosta po lošim lokalnim cestama, tako da mi je bitno da mi se gume ne buše svaki drugi dan i da mogu izdržat katastrofalni asfalt naših cesta :S. Koji model preporucujete od ovih gornjih, ili stavite linkove na nove. Hvala na info...
M20 is offline  
Old 13.06.2009., 09:52   #30
Quote:
M20 kaže: Pogledaj post
Evo kupujem novi cestovni bike, i dosao sam po par savjeta. Kao prvo spreman sam potrošti do 6500kn, dakle ništa ekstra. Za sada samo našao sljedece:
-http://rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1016
-http://www.keindl-sport.com/proizvod.asp?id=2448
-http://www.keindl-sport.com/proizvod.asp?id=2257
Iako treniram biciklizam dosta dugu nisam neki znalac materijala i opreme. Koliko vidim oko ove cijene vise manje svi modeli imaju Shimano Tiagru mjenjace i sl. Kakva su vam iskustva s njom? Tražim lagani bike, jer vozim brdo dosta. Takoder vozim dosta po lošim lokalnim cestama, tako da mi je bitno da mi se gume ne buše svaki drugi dan i da mogu izdržat katastrofalni asfalt naših cesta :S. Koji model preporucujete od ovih gornjih, ili stavite linkove na nove. Hvala na info...
Fuji je vrlo solidan za te novce.

Cube: ima nešto robusnije 25-ice gume, koje dobivaju štogod na trajnosti i udobnosti, ali se gubi i na brzini. Automatski bi otpale za ozbiljnije brzinsko pedaliranje. Jer su današnje standardne 23-jke (koje imaju ostali bicikli) sasvim dovoljno izdržljive (pravi omjer brzine i izdržljivosti). Osim toga, Sora kočnice

Corratec: vrlo solidna kombinacija, solidna geometrija. Gume me ostavljaju malo pod upitnikom, jer RR model Grand-prix ne mogu naći. No ukoliko su GP 3000 (ili evtl. skuplje 4000), sve OK.

Dodao bih još npr.

http://www.bim-bike.hr/ktm-bicikli/r...a-1000/44.html

Meni bi od ta 3 (Fuji, Corratec, KTM) bilo gotovo svejedno... Mooožda bi mrvicu prednosti dao KTM-u.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 14.06.2009., 10:12   #31
Quote:
raimunda kaže: Pogledaj post
^^To sam i pretpostavljala al nisam bila sigurna jer nisam nikad probala vozit taj tip bicikle. Al nekako mi se svidja kod njih sta izgledaju ultralagane, valjda me to zavarava da se s njima lakse uspinjati po uzbrdicama dok ja umirem na svom mtb-u

vozac prosjecne ili ispodprosjene snage i kondicije ( a takva je vecina a vjerujem i ti ) ce uvijek na uzbrdici biti brzi na MTB-u nego na cestovnoj bicikli

razlika u tezini i nije velika.... tj. nije velika da bi ju prosjecan rekreativac mogao iskoristiti
ugrubo dobar cestovnjak ima 8kg a dobar MTB 10,5kg.... naravno ove tezine variraju u oba smjera ali ovo je recimo neki prosijek za neki "posten" bicikl koji si svatko moze priustiti ako mu je to primarni sport naravno
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 14.06.2009., 10:17   #32
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
No way!

Dobro uštiman položaj na trkalici je vrlo udoban

"specka" kao i MTB su po polozaju sjedenja vrlo neudobni, lako nama koji smo se navikli ali sa gledista prosjecnoga rekreativca ( a tako je topic zacet ) na tim biciklima se lose sjedi.... a ruku na srce na "specki" jos gore nego na MTB-u
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 14.06.2009., 11:20   #33
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
vozac prosjecne ili ispodprosjene snage i kondicije ( a takva je vecina a vjerujem i ti ) ce uvijek na uzbrdici biti brzi na MTB-u nego na cestovnoj bicikli

razlika u tezini i nije velika.... tj. nije velika da bi ju prosjecan rekreativac mogao iskoristiti
ugrubo dobar cestovnjak ima 8kg a dobar MTB 10,5kg.... naravno ove tezine variraju u oba smjera ali ovo je recimo neki prosijek za neki "posten" bicikl koji si svatko moze priustiti ako mu je to primarni sport naravno

Nema šanse; osim ukoliko nije vozač toliko trul da mu je 1. brzina na klasičnoj trkalici s prijenosom cca. 42:24 prejaka za datu uzbrdicu. Za takve danas postoje i trkalice s prednja 3 lančanika. Tada najmanji prednji daje te vrlo male prijenose kakve ima i MTB...

Da skratim; za isti prijenosni omjer, NARAVNO da će trkalica ići lakše i puno brže, jer su svi otpori manji.


Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
"specka" kao i MTB su po polozaju sjedenja vrlo neudobni, lako nama koji smo se navikli ali sa gledista prosjecnoga rekreativca ( a tako je topic zacet ) na tim biciklima se lose sjedi.... a ruku na srce na "specki" jos gore nego na MTB-u
Pa fotelju se ne može očekivati. Glede položaja sjedenja; on je na MTBu udobniji samo ukoliko se digne visoko korman, a sic bude nisko, tako da se uspravnije sjedi. Tada je otpor zraka ekstreman za sve brzine preko 20-tak. A to baš i nije cilj...

Meni je na MTB veće opterećenje gornje leđne muskulature nego na trkalici...

Da ne filozofiram, treba probati.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 14.06.2009., 12:18   #34
stanujem u PG zupaniji gdje je pojam uzbrdica "vrlo opasan" a pojam ravnica SF , vjeruj mi da mnogi rekreativci muku muce sa uzbrdicama ( a neki ih i guraju ) sa 22 naprijed i 32 ( ili cak 34 ) iza, na MTB-u ofkors.....
i ne! nisu oni truli kako kazes, to su rekreativci prosjecne snage..... , kao sto vidis njima je MTB katkada "preslab" , umrli bi na trekingu a o specki da ne pricam....

da obrazlozim moju tvrdnju da je MTB brzi za prosjecnoga ili ispodprosjecnoga rekreativca, MTB je jednostavno brzi zato sto bi ovi ranije spomenuti biciklisti GURALI specku.... i prici je kraj

a specke sa tri lancanika naprijed i compact pogonima.... pa daaa ima ih, kao sto ima i MTB sa Sram XX grupom od 2x10brzina
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 14.06.2009., 12:41   #35
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
stanujem u PG zupaniji gdje je pojam uzbrdica "vrlo opasan" a pojam ravnica SF , vjeruj mi da mnogi rekreativci muku muce sa uzbrdicama ( a neki ih i guraju ) sa 22 naprijed i 32 ( ili cak 34 ) iza, na MTB-u ofkors.....
i ne! nisu oni truli kako kazes, to su rekreativci prosjecne snage..... , kao sto vidis njima je MTB katkada "preslab" , umrli bi na trekingu a o specki da ne pricam....

da obrazlozim moju tvrdnju da je MTB brzi za prosjecnoga ili ispodprosjecnoga rekreativca, MTB je jednostavno brzi zato sto bi ovi ranije spomenuti biciklisti GURALI specku.... i prici je kraj

a specke sa tri lancanika naprijed i compact pogonima.... pa daaa ima ih, kao sto ima i MTB sa Sram XX grupom od 2x10brzina
Meni to zvuči trulo

Ah čuj ima rekreativaca koji u OS guraju MTB preko visećeg mosta... ili čak krenu pa odustanu; a ja ako krenem pri dnu mosta bez zaleta, do gore uvatim preko 30 km/h s trkalicom; naprijed 42, nazad 21; a zbog sinusa i pomanjkanja vremena prijeđem samo 300 do 1500 km preko ljeta.... i sebe bi samog svrstao u rekreativca.

Očito je pojam prosječnog rekreativca različito percipiran.

A ovo za tri lančanika: danas manje - više svi trkaći nude i tu opciju; etot pa pogledaj malo ponude da se uvjeriš....

a ono što rekoh stoji: za isti prijenosni omjer, trkalica neusporedivo lakše ide.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 14.06.2009., 15:50   #36
volem mtb, al' moj glas cestovnajcima.
ssnjoff is offline  
Old 16.06.2009., 09:55   #37
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
A ovo za tri lančanika: danas manje - više svi trkaći nude i tu opciju; etot pa pogledaj malo ponude da se uvjeriš....
.

svi nude, tako je!
koliko si ih vidio, uzivo?
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 16.06.2009., 14:35   #38
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
svi nude, tako je!
koliko si ih vidio, uzivo?
Ih. S obzirom na lokaciju gdje je sve k'o biljarski stol ravno, puno i previše; više od pola trkalica u trgovinama. Uživo na biciklu manje, trkalice ipak više kupuju malo ambicioniraniji biciklisti kojima je za ovo područje to debelo nepotrebno.

Ah šta znači MTB? Još ne vidjeh nekog da vozi MTB brže od 20-tak. Voze ga klinci za skakanje i slične vratolomije ili jer se čovjek ipak manje umara nego pješice, a "IN" je ta vrsta bicikla....

Nemojte me sad kamenovat jer je uzorak na ovom forumu vjerovatno bogato zasićen onima koji stvarno voze off road i prave vožnje. Ali vi ste ipak na forumu BICIKLI.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 17.06.2009., 08:19   #39
MTB je meni udobniji, suspenzija, gume, uspravniji položaj, ne brinem se oko rupa na asfaltu ( a ima ih ), ne oklijevam skrenuti malo off road ako poželim ...
Ali ipak, uz sve to pa i više od toga, ako planiram turu iznad 25-30 km i znam da neću silaziti s asfalta uzimam cestovnjak. Na horizontali on jednostavno ide ''sam''.
MTB moram uvijek verglati. I pri većim brzinama na asfaltiu umjesto cvrkuta ptica i žuborenja potočića slušam gume rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

Ovo pišem iz prve ruke: znači ista dionica jedan dan s MTB drugi dan s cestovnjakom.
bioaktiv is offline  
Old 21.06.2009., 22:51   #40
Quote:
raimunda kaže: Pogledaj post
^^To sam i pretpostavljala al nisam bila sigurna jer nisam nikad probala vozit taj tip bicikle. Al nekako mi se svidja kod njih sta izgledaju ultralagane, valjda me to zavarava da se s njima lakse uspinjati po uzbrdicama dok ja umirem na svom mtb-u
Vjeruj mi, na trkaljci se i JE lakse uspinjati po uzbrdicama....isto kao sto idu i puno bolje po ravnom, puno su bolje u zavojima, itd. A ako itko ima problema s busenjem guma neka si kupi antiplatte (100 kn dva za oba kotaca) i nece nikad vise imati problema. A sto se tice udobnosti - ako je dobro namjestena moze biti i udobnija od mtb-a....
neronwazhere is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.