Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2015., 20:44   #521
najmanje trokratni premaz, neki meštri od broda rade čak peterostruko al se blista!
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 07:18   #522
Bilo koji premaz da ide mora biti više puta nanesen.
U početku sam mislil malo tonirati drvo, ali sve više sam bliži ulju i natural izgledu drva.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 09:48   #523
pozdravljam, svaki premaz produbljuje efekt
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 22:44   #524
Večer, gradim brvnaru ( trupci smreke cca 20 cm promjera)...Mislim da Remmers na našem tržištu ima najbolje proizvode po normalnim cijenama. Često se spominje slijeganje drvene kuće. Prave brvnare se rade od svježeg drveta i slijeganje je normalna stvar cca 6% po visini što nije nikakav problem ako se sve napravi kako treba.
mcop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 12:50   #525
Treba paziti!
Kad se slaže brvnara onda SVE trupce, planjke, treba slagati vodoravno, a ne čoškove sa okomitim trupcima, planjkama!
Zbog nejednakog slijeganja, vodoravni trupci se više sliježu i nosivost ostaje na okomitim elementima.
Tada "kuća pobjegne u stranu"!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 13:52   #526
Postoji više načina gradnje drvetom ako se radi klasična brvnara trupci su vodoravno a ako ima koji okomiti trupac on mora biti obavezno postavljen sa vijkom za podešavanje visine. Otvori za prozore i vrata moraju biti veći po visini....
mcop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 07:50   #527
U vezi "disanja" drva.
Stavil budem prozore, zapravo samo okvire koji se ne budu mogli otvarati u planirane otvore 91x62. Otvori su u poluoblicama (47 mm) i s vanjske strane ide ukrasna lajsna koja bude pokrivala spoj prozor-poluoblica (za sad širine ~70 mm).
Između okvira i poluoblica ide filc i okvir samo šrafam za poluoblice. Koliko problema mogu očekivati ako okvir stavim "na knap" u otvor?
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 08:07   #528
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
U vezi "disanja" drva.
Stavil budem prozore, zapravo samo okvire koji se ne budu mogli otvarati u planirane otvore 91x62. Otvori su u poluoblicama (47 mm) i s vanjske strane ide ukrasna lajsna koja bude pokrivala spoj prozor-poluoblica (za sad širine ~70 mm).
Između okvira i poluoblica ide filc i okvir samo šrafam za poluoblice. Koliko problema mogu očekivati ako okvir stavim "na knap" u otvor?
Jutro, pretpostavljam da radite sa suhim drvetom ali ostavite bar 1 cm sa svake bočne strane i 3,4 sa gornje,ako je vlažno drvo onda gore ostavite više prostora....
mcop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 08:23   #529
Uff ovo 3-4 cm na 91 visine mi se čini jako puno.
Stvarno je moguće da drvo toliko može raditi??
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 20:01   #530
pozdrav svima koje oduševljavaju drvene kuće!

u potrazi sam za domom i što sam informiraniji, to mi se više drvena kuća čini kao sjajna ideja. nemam tehničkog znanja, vremena, a ni volje, ako ćemo iskreno da se sam upustim u gradnju, ali ako imate preporuku za neku sjajnu kućicu pogodnu za stalan život (30-60 m2), a koja je na prodaju, slobodno pošaljite pp.

tražim nešto slično ili bolje od ovoga:

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ku...oglas-11362846

OVO NIJE REKLAMA I OVA KUĆA IZ LINKA JE VEĆ PRODANA, nažalost, samo je stavljam kao primjer.

ako netko ima neki komentar zašto je navedena kuća loša investicija, to bi me čak i malo utješilo
postkastn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 20:12   #531
Radim kuču od trupaca od agacije i jalše zanima me s čime bi bilo najbolje premazati drvo??
matija110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 20:41   #532
pročitaj threadove od 475 do 480
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 12:15   #533
evo još jedne ideje koja mi se mota po glavi pa da čujem mišljenje:

dakle ideja je napravit kuću od dasaka.

ako uzmemo presjek kuće - vertikalni presjek kuće bi bio template za zabijat daske, znači na kraju bi kuća bila od punog drva gdje bi svaki vertikalni presjek bio od 7 dasaka, s obzirom da mi dimenzije dozvoljavaju, bilo bi najmanje otpada.

ako se kuži po skicama:
http://postimg.org/gallery/lvodtz68/1f111341/

dodatna ideja bi bilo spaliti (površinski pougljenit) svaku dasku da gamad ne ide i na taj način nikada neću morat stavljat kemiju, kao dodatni problem vidim hrpe čavala koji kasnije onemogućavaju rad sa alatima (naknadno izrezivannje otvora i sl.). ako vam se čini da je kuća statički nesigurna (otpadne jedan dio zbog zahrđalih čavala), da li bi pomoglo zabiti još sloj dasaka dijagonalno kao oplatu po krovu i zidovima?

dodatna pogodnost je da na krovu auta dopeljam svaki puta par dasaka i zabijem, sve bi se moglo dosta vremenski otegnut jer paljeno drvo ne trune a još bi dodatno prekrivao paropropusnom folijom u tijeku gradnje da se ne piga zbog kiše/sunca.

kasnije se izvana mogu stavit imitacije poluoblica ili poluoblice i na kraju je miješana gradnja (drvo-cigla) kako mi piše u građ. dozvoli.

cijena nije sitnica ali ako se otegne gradnja moglo bi se izdržat...
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 13:52   #534
da to su rešetkasti nosači u kombinaciji sa "američkim kanatnim sistemom)

vidio sam u istri, nedaleko Bala prema Puli te građevine , a konačnici obučene u umjetni kamen izgledaju neloše

Zadnje uređivanje fermina-daza : 18.05.2015. at 13:27. Reason: spajanje postova - koristiti edit
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 10:04   #535
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
da to su rešetkasti nosači u kombinaciji sa "američkim kanatnim sistemom)
ma ovo je bio samo dio crteža, sketchup se ruši ako nacrtam sve, ova rešetka je samo da sa na nešto mogu daske zabijat, znači kako je ovo malo dasaka nacrtano - ide po čtavoj dužini... znači na kraju je čitava kuća od punog drveta, tj. zabijenih dasaka.
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 22:37   #536
Zmija u stanu

Ušla mi je zmija u stan. Mislim da je sljepić kako da ga se rješim bez da ga ubijem i jeli on opasan? Jel mi moze napravit nesto dok spavam?
Bornu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 08:52   #537
Quote:
Bornu kaže: Pogledaj post
Ušla mi je zmija u stan. ...
Ako si siguran da je slijepič ili bjelouška, uhvatiš za rep i izneseš van.
Ako je neka druga, pritisneš nježno sa nećim glavu uhvatiš za rep i izneseš van!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 21:30   #538
Brvnara....

Večer.........https://www.facebook.com/29771664701...type=1&theater
mcop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 20:35   #539
Eto, za sad ovoliko.
Samo jednom premazano uljem.
http://www.pohrani.com/f/3d/pp/37R7QUN5/im1.jpg

Zadnje uređivanje fermina-daza : 18.05.2015. at 13:30. Reason: uuuuu, kol'ka fotka :eek: - pogledati pravila
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 21:22   #540
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Eto, za sad ovoliko.
Samo jednom premazano uljem.
moram priznat dobro izgleda koliko je to m2?

i ja planiram jednu malu drvenu za sebe, pa ću imati sigurno puno pitanja
Romantic lady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.