Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2011., 07:47   #21
Tako je i meni bilo. Bile su mi crvene, suhe i ponekad krvave (kad ispucaju pogotov) dok nisam otkrila kremu za ruke 48 slovenske Ilirije. Ona je meni pomogla, znala sam dobro namazati i ostaviti u vunenim rukavicama da dobro upije. Redovito mazanje ruku i problem je bio manji.
Da se razumijemo, problem nije sasvim nestao, najvjerojatnije se radi o slaboj cirkulaciji. Samo mi je ta krema pomogla da ruke više ne budu suhe. Crvene znaju biti, zbog cirkulacije pretpostavljam.

Ljeti i na proljeće tog problema nemam.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 10:32   #22
meni je za tako ekstremno ispucale ruke pomagala bepanten mast (to je ono kaj inače služi za mazanje bebinih guza )
niš drugo mi nije tako brzo smirivalo kožu

a ako znaš da ti po zimi pucaju ruke zašto jednostavno uvije sa sosbom ne nosiš kremu, ja kako često perem ruke jer radim s papirima, moram po par puta dnevno namazat ruke, to mi je normalno
pogotovo ako koristiš neki od onih gadnih isušujućih anti bakterijskih sapuna, kakve ja npr imam na poslu
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 10:04   #23
Meni su isto ruke preko zime koma ako ih ne mažem. Nek slučajno izađem vam na hladnoću bez rukavica odmah pocrvene i ispucaju do krvi. Mažem ruke svako malo s nekom masnom kremom, najčešće Niveom vulgaris. Navečer prije spavanja ih namažem melemom. To mi pomaže. Dakle, puno, puno mazanja kremom i obavezno nošenje rukavica da se preživi zima
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 10:37   #24
nošenje rukavica po vani obavezno čim se iziđe iz kuće od 1.10. do 1.3.

inače mislim da problem može biti i psihološke prirode: imala sam frendicu u srednjoj kojoj su ruke uvijek bile crvene i hladne, liječila se neko vrijeme od anksioznosti pa joj koliko se sjećam taj problem s rukama nakon terapije više nije bio tako izražen
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 11:08   #25
Ja imam slabu cirkulaciju pa su mi ruke i stopala hladni, ali samo preko zime, zato i spavam u čarapama

Ali, ovo ne vjerujem da je psihičke prirode jer prođe čim dođe lijepo vrijeme, a ako mažem kremama smiri se.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 10:51   #26
osim što mi je koža na rukam ispucala,svrbi,i suha je,zimi je stalno crvena. pretpostavljam od vode,ne smijem ih često topiti. al ne da su ruke crvene na pregibima,nego sve od zgloba do vrha prstiju,svaki milimetar je jako crven! kao da nosim rukavice ,al crvene,doslovno! da posjetim dermatologa ili?

Zadnje uređivanje sydney : 07.12.2012. at 11:01.
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.