Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2012., 19:38   #81
Quote:
simon2012 kaže: Pogledaj post
Djevojka (28) mi ima užasne bolove u desnom bubregu. Problem je u tome što isti skuplja krv, te se vidi na nalazima (snimkama) njegovo povećanje. Djevojka je u danima kada treba dobiti menstruaciju, odnosno trebala je dobiti još prije nekoliko dana. Prije mjesec dana nalazila se u bolnici Sv. Duh iz razloga što je djevojka anemična, te je bila na transplantaciji krvi i liječena je homeopatijom. Zdravlje joj se nakon toga poboljšalo, ali sada ima velikih problema sa desnim bubregom koji zadržava krv, a za kojeg je znala i ranije da ima problema, te je često bila na pretragama, ali nikada joj se ovo nije dogodilo.

Da li ima netko iskustva s tim.......liječenje itd

Bilo kakav odgovor ili savjet dobro bi došao, hvala
A da napišete njezine dijagnoze,pat. nalaze,ev. terapiju?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 23:10   #82
ovo sam napisao onako površno.... nemogu reći točno, niti znam. Jedino što mi je rekla pojam dijagnoza ABI i insuficijencija bubrega.

Valjda se može nešto izvući iz :nakupljanje krvi u bubregu (bubreb je povećan). Snimkama nije utvrđen kamenac, ili cista.
simon2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 13:21   #83
Quote:
simon2012 kaže: Pogledaj post
ovo sam napisao onako površno.... nemogu reći točno, niti znam. Jedino što mi je rekla pojam dijagnoza ABI i insuficijencija bubrega.
Valjda se može nešto izvući iz :nakupljanje krvi u bubregu (bubreb je povećan). Snimkama nije utvrđen kamenac, ili cista.
ABI-znači akutna bubrežna insuficijencija ilitiga zatajenje.
Pa vama je sve to tako jednostavno,čudim se što ju vi sami neliječite kada je to tako jednostavno. Vaši podaci nemaju neke dg. značajke.
Uzroci AZB su jako brojni-može biti jedan ,a može i pojaviti u kl. sindromu
1.Hemodinamički- a mogu biti hipovolemija,šok,trauma,DIK,okulzija k. žila,ishemija itd.
2.Infekcije i infektivna stanja-sepsa
3. Kemijski agensi
4.Bubrežne bolesti-najčešće ac. glomerulonefritis,pjelonefritis,sistemne-autoimune bolesti koje zahvaćaju bubreg npr. SLE/lupus.
5. Metabolički uzroci
Također se može podijeliti i na prerenalno,intrinzično,postrenalno.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 16:02   #84
alooooo.......o čemu vi pričate???
"Meni je to tako jednostavno, što ju ja ne izlječim!?"
Pa nisam ja jeb.....i doktor, ili dežurni internist!!, da jesam ne bi dolazio ovdje po nekakvi savjet! otkud ja znam da te bolničke pojmove, nisam ja medicinu niti studirao niti išta............mislim kakvo je to ponašanje odmah i "streljanje"..............Na osnovu šturih podataka koje sam dao htio sam dobiti bilo kakvi savjet, da znam nešto više sigurno bih napisao
simon2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 17:14   #85
Hajdemo u malo ljepšem tonu, molim vas.

Simon2012, razumijem da ste jako zabrinuti za svoju djevojku i da ste došli ovdje potražiti neki savjet što i kako dalje.

No, moram Vam reći, jer sam i sam također liječnik, da nije jednostavno davati bilo kakve savjete bez kompletnog uvida u medicinsku dokumentaciju i nalaze svih učinjenih pretraga.

Ne znam gdje se sada nalazi Vaša djevojka, tj. je li u bolnici ili je otpušteno na kućno liječenje. Neke nalaze i dijagnoze morala bi imati.

Prije svega, opis problema da "bubrezi zadržavaju krv" nije odgovarajući. Ja sam, primjerice, pomislio da se radi o krvarenju u bubreg. A Vi spominjente dijagnozu ABI, što bi značilo da su bubrezi iznenada otkazali, tj. prestali raditi.

Činjenica jest da se osoba koja ima iznenadno zatajenje bubrega mora nalaziti u bolnici i ne može biti otpuštena na kućno liječenje. Druga je stvar ako je bila liječena od te bolesti pa se sada radi o stanju nakon akutnog zatajenja bubrega.

Prema tome, već se na samom početku vidi kako puno toga nedostaje da bi se išta detaljnije moglo reći.

Kolega dr. Hrvoje je vrlo aktivan na ovom forumu i rado pomaže drugima, ali da bi Vam on, kojem je to područje rada bliže nego meni, mogao nešto više reći, potrebno je da pokušate doći do konkretnijih podataka, tj. pokušate kontaktirati svoju djevojku da pogleda ima li kakve nalaze i mišljenje liječnika, što su napisali, od čega se liječila u bolnici, koje lijekove uzima, jesu li joj zakazane kakve pretrage i slično.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 17:48   #86
S obzirom da ste naveli anemiju (slabokrvnost) u Vaše djevojke i transfuziju(?!) krvi, možda je upućena hematologu u KB Merkur, a zbog bubrega nefrologu?
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 17:56   #87
Sada sam se čuo s njom pa mi kaže slijedeće:

prvo ujutro oko 8 ide u KBC OSIJEK (inače smo iz Osijeka)........na konzultacije i pregled kod doktora. Pošto djevojka nije dobila menstruaciju a trebala je dobiti već prije par dana ( u petak su joj dali neku tabletu ili nešto da potaknu menstruaciju) najvjerojatnije će ići ginekologu na pregled i da to potaknu što prije; jer ne može u Zagreb ako nije dobila menstruaciju.

Inače je djevojka nasljedno anemična, od rođenja. Prije mjesec dana se nalazila u bolnici SV. Duh gdje su joj dali više od 1/3 nove krvi, te je liječena homeopatijom.

Lijevi bubreg je ok, ali desni joj sada počeo zadržavati krv! i nakuplja se krv u istom, te se na slikama vidi njegovo povećanje. Sutra ću dobiti detaljnije dijagnoze i sve te nazive pa ću objaviti ovdje
simon2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 20:25   #88
Termin "bubreg zadržava krv" potpuno je zbunjujući.....isto kao "davali 1/3 nove krvi".....pa "liječena homeopatijom"......sve to + nepostojanje nekih drugih anamnetičkih podataka uistinu ne pruža mogućnost bilo kakvog suvislog savjeta....

malo više podataka je potrebno...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 23:05   #89
neznam onda kako da ja to objasnim........možda ne engleskom ili francuskom (!?)

dobila je više od 1/3 "nove" krvi (transplantacijom) iz razloga da se spriječi dobivanje leukemije. Nije valjda da za to niste nikad čuli... samo da se nadovežem, prije negoli je bila ja toj transplantaciji svakodnevno je imala jake glavobolje, budila se sa glavoboljom, cijeli dan radila, išla spavat sa glavoboljom 3 mjeseca konstantno, da ne govorim suha koža, popucali nokti, i ostalo.......Sada je stvarno što se toga tiče druga osoba, puno joj je to pomoglo, glavobolje nema, nokti ko novi, koža više nije suha (naveo sam samo neke primjere)....... ali nije to jedina terapija. Ponovno će ići na isto u 9. mjesecu.....jer jednom nije dovoljno ...... ako niste znali ta dva tretmana sa ležanjem u bolnici košta 12000 kuna, s tim da dopunsko zdravstveno samo pola "prizna", znači 6000 smo morali iskeširat + homeopatija se posebno plaća.

malo sam pobjegao od teme ali samo da znate što je prošla

ako što više saznam o tome bubregu, sutra budem objavio

molim Vas da i dalje budete ovdje i sudjelujete, hvala
simon2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 23:24   #90
Simone ja shvaćam da si sad preplašen, da ne znaš šta ti se s djevojkom događa al shvati da ovo što ti pišeš je sve nepovezano i neshvatljivo. Ovdje su ti se na temu javili doktori, nije da ti pišu ovo da te provociraju već ne shvaćaju iz ovog tvoga šta te zanima i šta se zapravo događa (ja sam laik pa su mi neke stvari koje si napisao totalno neshvatljive i nepovezane).

Probaj sjesti, napisati malo veći post u kojem sve fino objašnjavaš, evo recimo kakve sad veze ima transplatacija i to sa dobivanjem leukomije (jel shvaćaš da ovo nema nikakve logike ??, i kao prvo mislim da si mislio na transfuziju a ne transplataciju al možda sam fulala a kao drugo malo i pojasni kakve veze ima leukemija jer si ranije spominjao anemiju) pa će ti ljudi i moći napisati nekakav smisleniji odgovor i dati nekakav savjet.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 00:44   #91
mislio sam na fransfuziju, da... više ne znam šta pričam

kako nema veze anemija s leukemijom? (ja mislim da ima veze) tijelo (koštana srž) joj "proizvodi" više bijelih nego crvenih krvnih stanica, te joj je krv gotovo "vodena"......... mislim da je njoj dijagnosticirana "akutna leukemija" te kako joj se ne bi stanje pogoršalo, išla je na tu transfuziju krvi 5 dana u Zg

nakon toga se njezino općenito stanje jako popravilo ali je ovo uslijedilo.... znam da glupo i bezveze zvuči, ali laik kao je ne zna bolje opisati nego "bubreg zadržava, ili nakuplja KRV), ne mokraću......ne ništa, negu su doktori rekli KRV, e sad...moguće svašta, začepljenje žila, ili šta ti ja znam.... oće sad to filtrirati, punktirat, operirat.......to će vidjet ovaj tjedan

kažem ako budem više znao, napisat ću... što se tiče s medicinskog gledišta medicinske pojmove
simon2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 12:32   #92
Quote:
simon2012 kaže: Pogledaj post
mislio sam na fransfuziju, da... više ne znam šta pričam

kako nema veze anemija s leukemijom? (ja mislim da ima veze) tijelo (koštana srž) joj "proizvodi" više bijelih nego crvenih krvnih stanica, te joj je krv gotovo "vodena"......... mislim da je njoj dijagnosticirana "akutna leukemija" te kako joj se ne bi stanje pogoršalo, išla je na tu transfuziju krvi 5 dana u Zg

nakon toga se njezino općenito stanje jako popravilo ali je ovo uslijedilo.... znam da glupo i bezveze zvuči, ali laik kao je ne zna bolje opisati nego "bubreg zadržava, ili nakuplja KRV), ne mokraću......ne ništa, negu su doktori rekli KRV, e sad...moguće svašta, začepljenje žila, ili šta ti ja znam.... oće sad to filtrirati, punktirat, operirat.......to će vidjet ovaj tjedan

kažem ako budem više znao, napisat ću... što se tiče s medicinskog gledišta medicinske pojmove
Teško da će se išta ovdje moći reći.
Sada spominjete i ac. leukemiju, e a tu opet nije dovoljno reći samo "akutna leukemija" jer neliječe se svi tipovi leukemija isto /ac. mjeloična.ac. limfocitna../ te podtipovi. Nitko vam nemože (ne da neće) dati ikakav savjet ili objašnjenje jer zasada u ovom trenutku nije moguće.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 15:59   #93
nisam ja znao da to može biti toliko komplicirano......baš da je sve to važno i sve toliko povezano, nemogu vjerovat.

Valjda se zna, kada je cista u pitanju što se radi, kada je kamenac u bubregu, što se radi........mislio sam i kada je krv, da ćete mi moći nešto reći....

očito moram skupit povijest svih bolesti i liječenja
simon2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 16:34   #94
Bubrezi-nalaz

Pozdrav svima! Za moderatora: Ukoliko postoji ova tema molim vas spojite je nemojte brisati. Ovako da zapocnem ukoliko bi neko mogao iscitat nalaz il barem savjet dati. Dakle mama mi je dana bila na UVZ bubrega. I nalaz je sljedeci:
UVZ pregledom hepatobilijarnog trakta,pankreas,slezene te bubrega.loza nadbubrega i m.karlice-m.besike diferenciraju se unutr p.k sistem d.bubrega nekoliko hiperehogenih cesti reda velicine najvece cca 2 cm,sa izrazenom ekstazijom p.k sistema u smislu hidronefroze gr 1(rimski jedan)/2 (rimski dva). Paraenhimatozno intezer polarno ka gornjem polu 1.bubrega okrugla abehogna sutrktura promjera cca. 4,6 cm sa post akcentuacijom UZ snopa. Preostali ECHO-nalaz na pregledanim organima i strukturama abdomena,m karlicew i retroperitoneuma prijemreno je dobi.
Sad valjda dijagnoza
Nephorcalculosis cum hydronephorsis gr. 1(rimski jedan)/2 (rimski dva)crenis 1 dex
cysta renis 1 sin hvala svima
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 16:39   #95
Quote:
is_none kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Za moderatora: Ukoliko postoji ova tema molim vas spojite je nemojte brisati. Ovako da zapocnem ukoliko bi neko mogao iscitat nalaz il barem savjet dati. Dakle mama mi je dana bila na UVZ bubrega. I nalaz je sljedeci:
UVZ pregledom hepatobilijarnog trakta,pankreas,slezene te bubrega.loza nadbubrega i m.karlice-m.besike diferenciraju se unutr p.k sistem d.bubrega nekoliko hiperehogenih cesti reda velicine najvece cca 2 cm,sa izrazenom ekstazijom p.k sistema u smislu hidronefroze gr 1(rimski jedan)/2 (rimski dva). Paraenhimatozno intezer polarno ka gornjem polu 1.bubrega okrugla abehogna sutrktura promjera cca. 4,6 cm sa post akcentuacijom UZ snopa. Preostali ECHO-nalaz na pregledanim organima i strukturama abdomena,m karlicew i retroperitoneuma prijemreno je dobi.
Sad valjda dijagnoza
Nephorcalculosis cum hydronephorsis gr. 1(rimski jedan)/2 (rimski dva)crenis 1 dex
cysta renis 1 sin hvala svima
1.Tegobe/razlog zbog kojeg je rađen ECHO bubrega?
2.Terapija/lijekovi koje uzima?
3.Dob?
4.Popratne bolesti/dijagnoze?
5.Imali kakve druge lab. nalaze?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 16:42   #96
Ja imam jedno pitanjce. Jel se običnom pretragom urina (ono kad se vadi kks i daje urin) može skontati ako nešto ne štima sa bubrezima? Tj. da li može doći uredan nalaz a da nešto ne štima s bubrezima?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 20:23   #97
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ja imam jedno pitanjce. Jel se običnom pretragom urina (ono kad se vadi kks i daje urin) može skontati ako nešto ne štima sa bubrezima? Tj. da li može doći uredan nalaz a da nešto ne štima s bubrezima?
Što se tiće urina mogu se pojaviti cilindri,proteini,te normalno ostalo-leukociti ,eritrociti.
Što se tiće KKS pri napredovalom KBZ može pokazati normocitnu normokromnu anemiju. Ali može biti prisutan manjak Fe.
Dakle može biti uredan.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 21:11   #98
Znači nalaz urina može biti uredan a da postoje nekakvi problemi sa bubrezima?

Pitam to jer nikad nisam radila 24-satni urin, uvijek mi bubrege kontroliraju sa ovom običnom analizom i bude nalaz uredan. Pa da znam jel ta pretraga dovoljna ili da inzistiram na 24h urinu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 21:26   #99
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Znači nalaz urina može biti uredan a da postoje nekakvi problemi sa bubrezima?

Pitam to jer nikad nisam radila 24-satni urin, uvijek mi bubrege kontroliraju sa ovom običnom analizom i bude nalaz uredan. Pa da znam jel ta pretraga dovoljna ili da inzistiram na 24h urinu.
Koliko se sječam tvojeg slučaja,nebilo zgorega napraviti 24h proteinuriju.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 21:44   #100
Budem onda tražila od doktorice, za svaki slučaj. Hvala ti na odgovorima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.