Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2009., 21:15   #61
Ako ti je brak pro forme, zasto spavas sa muzem? A ako mozes spavati s njime onda brak i nije bas tako formalan .


joj ombia
evo sad najiskrenije, i ja sam spavala s mužem i bez lažnog opravdavanja - nekad iz navike, nekad iz "dužnosti", nekad jer sam mislila, ako uspijemo, samo na tren vratiti neki osjećaj, neku iskru, bilo šta, možda još nije kasno..
ružno, znam, nekad i zbog umirivanja savjesti, jebiga, nisam svetica niti extra moralist, obična žena i ne ustručavam se bar ovdje na forumu priznati da sam griješila, radila i neke loše stvari, lagala, pretvarala se. Ja nikada nisam muža zamrzila niti smo se rastali u mržnji. Tiho smo se razišli davno prije nego smo potpisali rastavu. I prljavije sam se osjećala poslije takvog seksa s njim, nego s ljubavnikom. Teške su to situacije, sada iz ove perspektive lako mi je reći, trebala sam ovako ili onako, tada sam plivala kako me voda nosila.
__________________
I ja bih neku nagradu!
balalayka is offline  
Old 17.06.2009., 21:38   #62
Ne osudjujem, ali ne priznajem spavanje iz duznosti (bas nikome, a najmanje ljubavnicama)...to je kao ratovanje za mir.

Nekako mislim tako dugo dok mozes do te linije biti s nekim intimna brak nije gotov. Kako se to spava iz duznosti? Meni ne bi uspjelo ne bih se navlazila i ne bih svrsila, evo najiskrenije. Zato je kod nas seksa bilo jer su obje strane zeljele ili ga nije nikako bilo, pod zadnje puno ove opcije.

Quote:
Ja nikada nisam muža zamrzila niti smo se rastali u mržnji. Tiho smo se razišli davno prije nego smo potpisali rastavu.
I kod mene ovako. Ali mi nismo spavali skupa jos i prije ljubavnika a istovremeno spavati sa oba ne bih mogla.
ombia is offline  
Old 17.06.2009., 21:54   #63
A gle, moj brak je propao iz puno i previše razloga, a jedan od njih je bio i vječito zabijanje glave u pijesak od strane mm, neinteresiranje o mojim potrebama i ignoriranje stvarnosti. I da, njemu je bilo važno poseksati se jednom mjesečno. To što ja nisam uzbuđena i što nisam svršila bila je jedna od stvari koje nije htio priznati, nije o njima htio pričati niti razmišljati. I ja sada kažem, više si nikad ne bih to priuštila nizakoga. Ali tada, išla sam linijom manjeg otpora. 5 minuta za mir u kući. Jebiga.
__________________
I ja bih neku nagradu!
balalayka is offline  
Old 17.06.2009., 21:55   #64
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Kako se to spava iz duznosti?
"Dužnost" je pogrešna riječ. Spavaš, valjda, iz obveze, jerbo trajno odbijanje znači ovjeru brakorazvodnog papira - što, iz nekih razloga, pretpostavljam, ne želiš (ili još ne želiš).
Lord Byron is offline  
Old 17.06.2009., 22:09   #65
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
"Dužnost" je pogrešna riječ. Spavaš, valjda, iz obveze, jerbo trajno odbijanje znači ovjeru brakorazvodnog papira - što, iz nekih razloga, pretpostavljam, ne želiš (ili još ne želiš).
Hm da se mog muza pitalo on bi i u takvom braku ostao.

Quote:
A gle, moj brak je propao iz puno i previše razloga, a jedan od njih je bio i vječito zabijanje glave u pijesak od strane mm, neinteresiranje o mojim potrebama i ignoriranje stvarnosti.
Ovo kao da sam ja pisala.

Quote:
I da, njemu je bilo važno poseksati se jednom mjesečno. To što ja nisam uzbuđena i što nisam svršila bila je jedna od stvari koje nije htio priznati, nije o njima htio pričati niti razmišljati. I
Uf u ovakvoj situaciji osjecala bih se kao silovana. U usporedbi s time mislim da bi razvod svima olaksao stvar i da djeca pate u takvom braku, barem ja jesam. I razumijem da ne zelis nikad vise u takvu situaciju.

A da se nisi tad poseksala sto je najvjerojatnije da bi tvoj muz ucinio?
ombia is offline  
Old 17.06.2009., 22:34   #66
Quote:
tea_33 kaže: Pogledaj post
moj LJ nije ljubomoran i takvim se predstavlja, ali sam ga ipak ulovila u par situacija da mu neke stvari smetaju, npr. ako spomenem sex s muzem dok razgovaramo mob. glas mu se promjeni, a i raspolozenje.....
i što ti to treba da mu spominješ?

možda zato jer si i sama htjela potaknuti ljubomoru kod njega i na taj način malo manipulirati?

nikad, nikad, nikad to ne treba spominjati ljubavniku.
to je gaf samo takav.
keksic is offline  
Old 17.06.2009., 22:37   #67
Quote:
tea_33 kaže: Pogledaj post
nikad mi neće biti jasno zasto oni imaju tako malo vjere u nas? zasto misle da mi nismo sposobne skuhati, oprati, očistiti, opeglati....brinuti se za njih.....na kraju se moze sazeti u to da su njihove zene sposobne za sve i oni su zadovoljni s njima, a osim sto se ne sexaju s njima sve drugo funkcionira
mama mia, što sve neću tu pročitati...
ako ti se na tome temelje odnosi onda ti je temelj jako krhki. pa ovdje se radi o ljudima i ljudskosti, a ne o hrpi namještaja.
keksic is offline  
Old 17.06.2009., 22:40   #68
Quote:
keksic kaže: Pogledaj post
i što ti to treba da mu spominješ?

možda zato jer si i sama htjela potaknuti ljubomoru kod njega i na taj način malo manipulirati?

nikad, nikad, nikad to ne treba spominjati ljubavniku.
to je gaf samo takav.
Slazem se.
ombia is offline  
Old 17.06.2009., 22:41   #69
Quote:
Verdana kaže: Pogledaj post
i da, slažem se s ombiom, nije baš da se ne sexaju doma. i te kako se sexaju. moje se svojoj lj kunio da to ne radi, jedan drgome su branili sex s partnerima , a oboje su to radili i doma.

nisam nikad shvaćala taj primitivizam, taj pokušaj prisvajanja drugoga i tuđeg vremena. to branjenje seksanja sa svojim partnerima.
naravno da se seksamo, ja sa svojim i on sa svojom i što sad?
u ovim odnosima je najnajvažnije ostati iskren.
ok, nešto malo i prešutjeti, ali ovakve zahtjeve ne treba imati jer su lažni, neizvedivi i daju krivu sliku o svemu.
keksic is offline  
Old 17.06.2009., 22:43   #70
Quote:
milla karolina kaže: Pogledaj post
Ma ima koji se zanesu i naprave sranja...zato uvijek hladne glave i možda sa nekim stručnjakom, ne prijateljima razgovarajte i važite za ili protiv braka.
upravo tako!
toga se treba držati i ne povjeravati se ni najboljoj frendici. eventualno psihiću.
i na forumu.
keksic is offline  
Old 17.06.2009., 23:13   #71
Quote:
keksic kaže: Pogledaj post
nisam nikad shvaćala taj primitivizam, taj pokušaj prisvajanja drugoga i tuđeg vremena. to branjenje seksanja sa svojim partnerima.
naravno da se seksamo, ja sa svojim i on sa svojom i što sad?
.
Zasto je to naravno? Cemu onda uopce ljubavnik? Iskreno, zasto onda uopce afera? Uzmimo na primejr da se ne seksas doma iz obaveze nego jel ti se da.

Ako je meni stalo do ljubavnika mene bi jako boljelo da spava s nekim osim sa mnom.
I ja jesam za povjeravanje najboljoj frendici, nije mi se jos obilo u glavu, tome i sluzi - najbolja.
ombia is offline  
Old 18.06.2009., 00:14   #72
Quote:
keksic kaže: Pogledaj post
i što ti to treba da mu spominješ?

možda zato jer si i sama htjela potaknuti ljubomoru kod njega i na taj način malo manipulirati?

nikad, nikad, nikad to ne treba spominjati ljubavniku.
to je gaf samo takav.
evo odgovora svima koji su se "zakačili" za spominjanje sexa s muzem...

ne znam kakve vi odnose imate sa svojim LJ, ali mi smo prije svega prijatelji i razgovaramo o svemu, mozda to nije dobro ali pomaze nam da se razumijemo i shvatimo kako funkcionira onaj drugi.
čak ne znam ni kako to objasniti....evo primjer.....u nasim razgovorima mi smo jedno, isti način razmisljanja pa ipak kad sam ga pitala realno da li nas vidi zajedno iskreno i izravno je rekao NE, ne iz razloga sto to ne zeli, da je do zelje bili bi smo sad zajedno, već iz sveg onog sto nas okruzuje i trenutno dijeli.
naravno da mu se ne pohvalim sexom jer se nemam čim pohvaliti, jer je taj sex "za mir" u kući, jer se on obavlja rutinsi i ja gubim svaki put dio sebe.
svatko od nas je u drugoj situaciji i da ja povremeno neodrađujem taj dio imala bih totalni kaos u braku iz kojeg jos uvijek ne mogu van.
tea_33 is offline  
Old 18.06.2009., 00:22   #73
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
ja bih svakome preporucila da izmedju rastave i nove veze i zajednickog zivota prozivi barem par mjeseci sam sa sobom i sredi glavu. Cemu zurba?

Ali to da je na kraju zelio uvaliti se bilo gdje samo da ne bude solo je bas papkovski.

Tvoj bivsi je trebao djecu odvesti psihologu i obaviti svoj posao oko djece kako treba ali ocito je tip koji sve izvrce na druge.

Ja sam dijete rastavljenih roditelja i draze mi je tako nego da se onaj "brak" nastavljao.



Ako ti je brak pro forme, zasto spavas sa muzem? A ako mozes spavati s njime onda brak i nije bas tako formalan .



Eh ako tako definiras brak imas velike sanse iz jednog nesretnog uci u drugi nesretni, ako ne prvi pa bar drugi zenik nek bude odrasla osoba koja zna skuhati i oprati.



Seksaju se i sa zenama, uvijek. Citajte malo i Prevarene.



Tako je.
ja opet ne znam citirati

ne nemogu se sexati s njim, i on sam kaze da sam klada i ne zna sto ga jos vuče sexu samnom, a ja se tako trudim da to tako i bude, vremenom
jer činjenica je da njemu brak ne stima zadnju godinu od kad sumnja....do tad je bilo ono gore navedeno zabijanje glave u pijesak, ignoriranje......


a sto se tiče kuhanja pranja peglanja.......ne, tako ga ne definiram jer ni sad nemam takav brak......ja nisam "zrtva" kuće, to sve i mm radi, zna i hoće
to sam spomenula jer ponekad mi se čini da nasi LJ tako razmisljaju, o toj sigurnosti, dok imam doma to i tako mi je dobro, a tamo negdje imam ono sto mi dusu hrani

a sex sa zenom.......pa kako koji.......uglavnom da, ali im je to i glavni izgovor da je sex loš......moj je npr. imao relativno dobar sexualni zivot sa zenom....i sad bi da ona zeli, ali ne zeli jer zna da ima mene.....
tea_33 is offline  
Old 18.06.2009., 00:28   #74
Quote:
nisam nikad shvaćala taj primitivizam, taj pokušaj prisvajanja drugoga i tuđeg vremena. to branjenje seksanja sa svojim partnerima.
naravno da se seksamo, ja sa svojim i on sa svojom i što sad?
u ovim odnosima je najnajvažnije ostati iskren.
ok, nešto malo i prešutjeti, ali ovakve zahtjeve ne treba imati jer su lažni, neizvedivi i daju krivu sliku o svemu.
a zasto se onda čudis mojoj iskrenosti s LJ
mi ne branimo sex s bračnim partnerima jedno drugom, iskreni smo ali ne nabijamo na nos takve stvari
kad mi je tesko naravno da ću LJ reći, kad mi se gadi kad me mm dotakne i to moram trpiti punih sat vremena gadim se sama sebi
valjda zato i imam LJ da mu mogu sve reći, a to je ono sto trazim da mogu sve, da me nitko ne ograničava, e tu se neću zaj..... pa izabrati istog
zelim iskrenost i slobodu, ali ne slobodu u smislu da mogu radit sto zelim bez granica, ja znam granice i dokle one idu, ali ne zelim skrivanje i laganje
tea_33 is offline  
Old 18.06.2009., 08:08   #75
Quote:
tea_33 kaže: Pogledaj post
...evo primjer.....u nasim razgovorima mi smo jedno, isti način razmisljanja pa ipak kad sam ga pitala realno da li nas vidi zajedno iskreno i izravno je rekao NE, ne iz razloga sto to ne zeli, da je do zelje bili bi smo sad zajedno, već iz sveg onog sto nas okruzuje i trenutno dijeli..
Ne volite se dovoljno. Jer oni koji se vole su se rastali i usli u veze sa ljudima koje vole. Zivot je prekratak da bi zivjeli formu, koja ionako zadovolji pokoju babu tracaru i nikoga vise. oli ti je baba tracara vaznija od tebe same?
Djeca u braku koji opisujes nisu sretna, i sve vide, provjereno.

Quote:
tea_33 kaže: Pogledaj post
......ja nisam "zrtva" kuće, to sve i mm radi, zna i hoće
to sam spomenula jer ponekad mi se čini da nasi LJ tako razmisljaju, o toj sigurnosti, dok imam doma to i tako mi je dobro, a tamo negdje imam ono sto mi dusu hrani

a sex sa zenom.......pa kako koji.......uglavnom da, ali im je to i glavni izgovor da je sex loš......moj je npr. imao relativno dobar sexualni zivot sa zenom....i sad bi da ona zeli, ali ne zeli jer zna da ima mene.....
Tjesis se svojim razmisljanjem. Tvoj ljubavnik ostaje doma jer mu je sasvim o.k. imati brak kakav ima i jos pride slatki zacin, to je sve. kao ti sam mislila prije mozda godinu dana, dok ne upoznas i zene tih ljubavnika i vidis da nije sve tako kako oni pricaju.

Ako je tvoj imao dobar seks. zivot sa zenom, zasto onda vara? Mislim ozbiljno pitam.

Quote:
tea_33 kaže: Pogledaj post
a zasto se onda čudis mojoj iskrenosti s LJ
mi ne branimo sex s bračnim partnerima jedno drugom, iskreni smo ali ne nabijamo na nos takve stvari
kad mi je tesko naravno da ću LJ reći, kad mi se gadi kad me mm dotakne i to moram trpiti punih sat vremena gadim se sama sebi
valjda zato i imam LJ da mu mogu sve reći, a to je ono sto trazim da mogu sve, da me nitko ne ograničava, e tu se neću zaj..... pa izabrati istog
zelim iskrenost i slobodu, ali ne slobodu u smislu da mogu radit sto zelim bez granica, ja znam granice i dokle one idu, ali ne zelim skrivanje i laganje
Ne moras trpiti. To si sama sebe u to uvjerila. Djeca osjete vas braka takav kakav je sad i nisu sretna. Odrasle mozes prevariti ali djecu ne.
Osjete oni da se vi ne volite i ne postujete. Oslobodi sebe tih sporadicnih silovanja i rastani se.
Djeca su cesto izgovor za vlastiti kukavicluk.
ombia is offline  
Old 18.06.2009., 08:18   #76
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Djeca su cesto izgovor za vlastiti kukavicluk.
Budući da ovu tvrdnju izričeš bezuvjetno kao opću istinu, pretpostavljam da bi isto tvrdila i u situaciji kad bi ti (ili "da ti je", ne pratim pojedine osobne priče na forumu) razvod značio gubitak djece? "Hrabro" bi ostavila djecu živjeti s onim s kojim ti nisi u stanju živjeti?
Lord Byron is offline  
Old 18.06.2009., 08:33   #77
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Budući da ovu tvrdnju izričeš bezuvjetno kao opću istinu, pretpostavljam da bi isto tvrdila i u situaciji kad bi ti (ili "da ti je", ne pratim pojedine osobne priče na forumu) razvod značio gubitak djece? "Hrabro" bi ostavila djecu živjeti s onim s kojim ti nisi u stanju živjeti?

lorde, prehrabro ulaziš u tematiku roditeljstva. to što je netko loš ili neodgovarajući muž, ne znači da je isto takav kao otac. ni ja ne ulazim u detalje (nisam čitala baš sve postove, pa ne znam jel taj otac nasilnik, maltretator, pijandura, votever). jesmo li se ili nismo maknuli, barem trunkicu, od mentaliteta čopora, gdje su ženke užurbano sklanjale mladunčad dok prolazi srebrni gazda? znam divnih očeva, koji definitivno rade na dobrobit svoje djece, nisu histerični neuotiari, niti borderovci, prematali su pelene i razgovarali sa svojim curicama o menstruaciji, jer mama za to nije imala sluha. ne srozavaj očinske sposobnosti na razinu mediokritetstva i uvriježenih generalizacija. molim Te.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Old 18.06.2009., 08:37   #78
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Budući da ovu tvrdnju izričeš bezuvjetno kao opću istinu, pretpostavljam da bi isto tvrdila i u situaciji kad bi ti (ili "da ti je", ne pratim pojedine osobne priče na forumu) razvod značio gubitak djece? "Hrabro" bi ostavila djecu živjeti s onim s kojim ti nisi u stanju živjeti?
maher ti je odgovorila

Ja znam sto znaci biti dijete u laznom braku, u igrokazu, znas li ti?

To sto se ja ne slazem seksualno i emotivno sa nekim ne znaci da je los roditelj. Rastala sam se civilizirano, od covjeka sa kojeg sam jos uvijek u prijateljskom kontaktu i iako ni jedna mama ne zeli ostaviti dijete (i mame djecu i dobivaju u hrvatskoj ) da, mislim da se u stanju brinuti za dijete.
Jer da je takav kreten ne bih s njim bila sve te godine.
Dakle - djeca su vrlo cesto izgovor za vlastitu udobnost i za kukavicluk.
ombia is offline  
Old 18.06.2009., 08:40   #79
Oho, ovdje se razvila rasprava o seksu s mužem - da ili ne Ja sam prošla obje faze i onu kad sam još spavala s MM sporadično (al prije ove veze) i onu kad sam totalno podvukla crtu. Dakle, od kad sam u vezi sa svojim LJ, nisam ni jedan jedincati put spavala s mužem. A moj LJ, on je još na početku veze obavio to par puta sa svojom ženom, al je prestao davno. Vjerujem mu da ne spava s njom jer: a) nema razloga da mi laže, ja mu nikad nisam rekla da to ne smije, niti bih mu zamjerila, bez obzira što meni to ne bi bilo drago, smatram da sve dok je u braku, nemam prava takvo što zahtijevati; b) razlog zašto se on upustio u vezu sa mnom, upravo je totalni gubitak želje prema njoj.
Eleonore is offline  
Old 18.06.2009., 08:46   #80
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
ne srozavaj očinske sposobnosti na razinu mediokritetstva i uvriježenih generalizacija. molim Te.
Kad me ovako temeljito i posve pogrešno shvate, preostaje mi samo dvojiti u moju sposobnost tumačenja.

Uopće ne govorim o očinskim sposobnostima, nego o bilo čijem činu odlaska od djece (koliko god ga umatali u zajedničko skrbništvo i tralala, to jest odlazak i to jest udaljavanje u svim mogućim smislovima) kao navodnome činu hrabrosti (ili barem nekukavičluka).

No, svaka daljnja rečenica bi topic odvela još dalje od teme.
Lord Byron is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.