Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2011., 19:24   #1
Grčka napušta EU ?

http://www.thereformedbroker.com/201...t-from-the-eu/
Spiegel reporter: "We're sticking with what's in the report," the reporter said, declining to be named. "It is a secret meeting. It must have started already by now."


Hoće li ili ne , pričekajmo situacija uopće nije bajna . Ovaj vikend je očito presudan .

http://www.spiegel.de/international/...761201,00.html
According to an official, EU finance officials will meet in Luxembourg tonight, however EU talks unlikely to be about Greek Euro exit

http://www.forexpros.com/currencies/usd-hrk
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."

Zadnje uređivanje zaboky : 06.05.2011. at 19:37.
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 20:35   #2
Ovo će biti zanimljivo. Osobno mislim da je to prodana priča da se zaradi na shortu EURUSD, ali najiskrenije mislim da je to jedini način da se Grci na brzinu (par godina muka) izvuku iz problema umjesto da ih sišu 10-15 godina.
Neurosinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 21:43   #3
Grčka će bankrotirati
"Restrukturiranja duga će biti neizbježan. U jednostavnim riječima, Grčka će bankrotirati ", piše časopis.
Eurogroup. Neke informacije kaže da je grčki ministar je sa svojim portugalskim kolegom, ne aktivno sudjelovati na sastanku, ali kao promatrači (!!!) . A ako u Portugalu to ne može značiti ništa, jer je samo nekoliko 24-satni potpisao svoj ​​memorandum, u Grčkoj može značiti mnogo neugodnog događaja.
http://www.antinews.gr/2011/05/06/99738/#more-99738
http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1966971
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 22:21   #4
ekonomisti ako grčka iziće iz eu i otkanta euro kako će se to odrazit na euro ??
dal da mjenjamo u nešto drugo
astifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 23:02   #5
http://www.scribd.com/doc/54807117/Ministry-of-Finance -Grčka
citat:
upravo se o tome i radi ,,,kako us $ moze jacati a sam fed otkupljuje obveznice i printa us$!!!!!a upravo te bezvrijedne obveznice i po mome misljenju bezvrijedni DUGOVI su POLOG za printanje dollara!! a i nije istina da se ECBR tome protivio !sam trischet jeste i upravo imamo neslaganje u ECBR oko nacina rada centralne banke evo sa bloomberga http://www.bloomberg.com/...UoxEonTBHg&refer=home !amerikanci imaju 0-0.25 kamatnu stopu i tecaj sada jeste 1.30 a europska centralna banka tek sada spusta kamatnu stopu!i moje skromno misljenje je da ce ici na 0-0.25% kao i FED i Svicarska c.banka ,i prema tome moguce je izvesti zakljucak da ce EUR/USD BITI NA RAZINI 1.10!
A znamo sto znaci u trgovini imati slabiju valutu !!pa jeftiniji si ,,,i zbog toga Trichet zeli jaci dollar a slabiji euro da bi proizvodi europski bili konkurentniji!!!!prema tome tek kad se uzmu u obzir sve POLITICKE ,TRGOVACKE ,SOCIOLOSKE analize tek tada mozemo pogledati i TEHNICKE anlize i metode pri ulasku na trziste FOREX ili bilo koje drugo trziste .......da se vratimo na deflaciju. nemoguce je zaustaviti deflaciju!!!jer u opticaju ili monetarnij(M1,M2,M3) bazi samo jeste otprilike 5% FIZICKOG novca a 95% ELEKTRONICKOG ,i upravo sada se dolazi do povecanja monetarne baze koja je samo u US narasla za tri puta upravo zbog izlaska sa trzista hedge fondova I investicijsih banaka koji i jesu glavni krivci za situaciju (donosenjem The Gramm-Leach-Bliley Act kojim su ponistene odredbe GLASS STAGAL ACT 1933) koji su i doveli da us$ raste !!imamo trziste financijskih derivata koje jeste DENOMINIRANO U US$ a ne u eurima ili nekoj drugoj valuti !!to je jedina trenutna odbrana us$!a znamo da je trziste oko 350 trilijuna *neznam ni kako to napisati*i sada koliko god kina pokusavala skinuti moc americkog dollara jos je dollar ipak KRALJ!!a sto se tice FIAT MONEY I teorije J.M.Keynes i njegovoj teoriji koja danas vlada mogu samo reci da je jedno obicno smece od teorije kojim i jeste doslo samo do DUZNICKE EKONOMIJE!!!jer utjecajem bilo koje vlade na ekonomiju putem javnih radova i pobornika INFLACIONARISTA(osobe koje misle da je inflacija moguci pokretac)gospodarstva su gluposti !!!pa tipican primjer imamo u RH u kojoj jeste utjecajem vlade RH proizveden samo vanjski dug od 38 milijardi eura i nista vise ,,,nema realno nikakav napredak !!i kad nebude vise onih koji su voljni financirati (sto se trenutno dogada na svjetskoj razini )dolazi se do kolapsa ili moze se samo printati bezvrijedni novac koji nema pokrica!!kao americki FED!!!

http://www.poslovni.hr/forum/tehnick...-7452-pg5.aspx


Greece will default. The debt will simply not be repaid. The Greek people will not live through decades of pointless "austerity" just to keep the bankers whole. The German banks, along with lots of banks all over, will go broke. Owners of bank stock will have nothing. That's what happens - what should happen - when a banker makes a loan to someone who can't pay it back.

step 1) convert dollar to gold (see how they choke the price too high so people cannot convert with a good profit)

step 2) buy air tickets

step 3) bring the gold in after Greece adopts drachma (the most ancient coin in the universe) and buy land

step 4) we drink ouzo together LOL
http://www.godlikeproductions.com/fo...age1478523/pg6

googl prijevod
Grčki dug jednostavno neće biti vraćen. Grčki ljudi će živjeti kroz desetljeća besmislene "štednje" . njemačke banke, zajedno s puno drugih banaka sve više, će propadati. Vlasnici dionica neće imati ništa. To je ono što se događa - što će se dogoditi - kada bankar daje kredit nekome tko ne može vratiti natrag dug.

korak 1) pretvoriti u zlato dolar (vidi kako se gušiti cijena previsoka tako da ljudi ne može pretvoriti u dobar profit)

korak 2) kupuju avio karte

korak 3) donijeti zlato u Grčkoj nakon što je usvoji drahma (većina antičkih novčića u svemiru) i kupiti zemljište

korak 4) pijemo grčko piće ouzo zajedno LOL

http://www.godlikeproductions.com/fo...age1478523/pg6
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."

Zadnje uređivanje zaboky : 06.05.2011. at 23:08.
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 23:32   #6
Quote:
astifan kaže: Pogledaj post
ekonomisti ako grčka iziće iz eu i otkanta euro kako će se to odrazit na euro ??
dal da mjenjamo u nešto drugo
sell, sell, sell, euro propada!

gluposti, Grcka nece napustiti Eurozonu nego ce restrukturirati dug, odnosno u konacnici ce dug sa sadasnjih 340 milijardi eura biti smanjen na nesto prihvazljiviju razinu.

ljudi nikako da shvate kako nikakvi veliki tektonski pomaci u danasnjem svjetskom gospodarstvu nisu vjerovatni.
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 00:28   #7
Quote:
Noach kaže: Pogledaj post
ljudi nikako da shvate kako nikakvi veliki tektonski pomaci u danasnjem svjetskom gospodarstvu nisu vjerovatni.
Riječi ti se pozlatile... a ovo što se raja pegla sa murjom, što imamo pobune u arapskom svijetu, što imamo horde nezaposlenih, što je Japan jednim valom bačen na koljena...to je sve samo prolazno-tinejđerska faza iliti Malnarova noćna mora.

Ipak je gospodarstvo poseban otok, kojemu u biti niti ne trebaju ljudi.

POZ-
seno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 00:43   #8
Quote:
Noach kaže: Pogledaj post
ljudi nikako da shvate kako nikakvi veliki tektonski pomaci u danasnjem svjetskom gospodarstvu nisu vjerovatni.
Toplo preporučam
__________________
Gotta' love the bank run; Bringing people together.
wiseen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 02:38   #9
Sretno im bilo
Ali nije EU te sreće.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 09:57   #10
Quote:
seno kaže: Pogledaj post
.. a ovo što se raja pegla sa murjom, što imamo pobune u arapskom svijetu, što imamo horde nezaposlenih, što je Japan jednim valom bačen na koljena...to je sve samo prolazno-tinejđerska faza iliti Malnarova noćna mora.

Ipak je gospodarstvo poseban otok, kojemu u biti niti ne trebaju ljudi.

POZ-
raja se nikada prije nije peglala sa policijom? Sirija, Jordan, Egipat i ostale arapske zemlje su totalno nebitne za svjetsko gospodarstvo da utjecu na neke bitne promijene.

s druge strane peglanje u Europi je iskljucivo zato sto Grci, Portugalci i njima slicni ne mogu shvatiti kako vise ne mogu trositi vise nego sto imaju. pogledaj danas situaciju u Grckoj, sve manje prosvjeda, ljudi shvatili da im nikakvi prosvjedi nece dati novce nego iskljucivo njihov rad, shvatit ce i Portugalci i ostali.

uopce ne vidim neki veliki problem i prosvjedi ma kakvi oni bili nikako nece utjecati na politiku Amerike, Kine, Japan, Njemacke, Indije, Rusije i drugih najvecih sto se gospodarstava tice. svi ostali su premali i nebitni da bi nesto znacajnije promijenili.

pogledaj u Hrvatskoj, prosvjeda nigdje, a barabe poput facebokovaca i onog Pernara otisle u ropotarnicu povijesti.
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 11:30   #11
Kriza u Grčkoj mogla bi utjecati na poslovanje banaka na Balkanu.

Quote:
Noach kaže: Pogledaj post
sell, sell, sell, euro propada!

gluposti, Grcka nece napustiti Eurozonu nego ce restrukturirati dug, odnosno u konacnici ce dug sa sadasnjih 340 milijardi eura biti smanjen na nesto prihvazljiviju razinu.

ljudi nikako da shvate kako nikakvi veliki tektonski pomaci u danasnjem svjetskom gospodarstvu nisu vjerovatni.

Grčka kriza prelazi na Balkan

Činjenica da se o krizi raspravlja u tajnosti uznemirila je mnoge. Valja podsjetiti i na nedavna upozorenja Thomasa Mirowa, predsjednika Europske banka za obnovu i razvoj koji se otvoreno upitao može li Grčka financirati svoje obaveze. Ukoliko je odgovor negativan kriza u Grčkoj mogla bi utjecati na poslovanje banaka na Balkanu.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...e-/550605.aspx
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 11:41   #12
Quote:
Neurosinner kaže: Pogledaj post
Ovo će biti zanimljivo. Osobno mislim da je to prodana priča da se zaradi na shortu EURUSD, ali najiskrenije mislim da je to jedini način da se Grci na brzinu (par godina muka) izvuku iz problema umjesto da ih sišu 10-15 godina.
Zasto kad citam ovakve naslove , ovo mi prvo padne na pamet?

mislim vidjet cemo , al vec je 1% poraso samo u proslom danu usd/eur..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 12:26   #13
Vidio sam da je vrijednost eura pala... ali zašto?
Nije li izlazak Grčke iz eurozone dobra stvar za euro?

Ekonomska situacija nije dobra, naravno, Grčka ne može vraćati svoje dugove, a ne zna štedjeti, ali izlazak takve zemlje iz eurozone po meni izgleda kao dobra stvar za Euro. Grčka ne može plaćati svoje obveze u Eurima, kao što neće moći u Drahmama, ništa se posebno ne mijenja. U stvari, možda će prelaskom na Drahme, otplate dugova biti bolje.

Prelazak Grčke na vlastitu valutu, omogućuje grčkim vlastima da naprave uštede devalviranjem valute, bez ukidanja postojećih velikodušnih prava. Tipa, opet imate 14 plaću, jedino što za te novce ne možete kupiti ono što ste mogli ranije.

Ne znam ni što Grčka radi u eurozoni. Slično kao što je Banderas rekao na jednom drugom threadu, a nakon što sam proveo neko vrijeme tamo, shvatio sam da, iako nevjerojatno, postoje i gori od nas.
Ninjamaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 12:38   #14
Pošto sam ja euroskeptik rekao bi da su ovakve stvari dobre za Hrvatsku

Ukoliko izbacuju stare članice sa problemima sasvim sigurno neće primati neke nove koje su isto tako u banani.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 13:50   #15
Quote:
Ninjamaster kaže: Pogledaj post
Vidio sam da je vrijednost eura pala... ali zašto?
zato sto bi izlaskom Grcke moglo doci do domino efekta, a time i do raspada ove politicko umjetne tvorevine zvane EU.
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 14:16   #16
Quote:
Noach kaže: Pogledaj post
zato sto bi izlaskom Grcke moglo doci do domino efekta, a time i do raspada ove politicko umjetne tvorevine zvane EU.
Pa što onda?

Moja je naravno briga, moja devizna ušteđevina. Siguran sam da u eurozoni glavni problem nije moja devizna ušteđevina. To je službeni novac svih zemalja u eurozoni.

Recimo da sutra na nekoj sjednici kažu euro više ne postoji. Što onda?
Kako bi izgledao taj scenarij?

Sve zemlje prelaze na svoje nacionalne valute. Njemačka vraća marku, Francuska franak, a ljudi u pojedinim zemljama moraju promijeniti svoje eure u nove/stare valute. Kako u eurozoni, tako i osobe koje izvan eurozone štede u eurima.

Ja tada, npr. promijenim svoje eure u marke i rješen problem.

Naravno, da postoji trošak vezan uz promjene valuta, ali to nije kataklizma. Slovenija je prešla na euro i, iako je to velika promjena, nije promjenom valuta doživjela katastrofu.

Nove bi se valute uvele po nekom definiranom tečaju, ali vjerojatno bi ubrzo nakon toga, valute po svojim vrijednostima otišle svaka na svoju stranu. Vjerojatno ne bi mnogo štedišta mijenjalo svoje eura u drahme.

Druga je opcija da euro opstane, ali da iz eurozone izađu Portugal, Irska, Grčka i Španjolska. Ostane euro koji se koristi u zemljama koje su mnogo uspješnije u upravljanju vlastitim financijama. To možda i nije loše za euro?

Euri koji se povuku iz opticaja, mogu će povući sa tržišta kako bi se suzbila inflacija. Ako se ostave na tržištu to bi dovelo do pada vrijednosti eura, ali rušiti vrijednost eura mogu i danas, štampajući eure.

I druga važna stvar, euro nije poput dolara svjetska rezervna valuta. Iako se koristi po svijetu, daleko je euro još uvijek od uloge dolara u svijetu

Naravno, to znači kraj jednog političkog projekta, ali ne predstavlja neku veliku ekonomsku katastrofu.

Ili sam u krivu?
Ninjamaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 14:26   #17
Quote:
Noach kaže: Pogledaj post
zato sto bi izlaskom Grcke moglo doci do domino efekta, a time i do raspada ove politicko umjetne tvorevine zvane EU.
Ostalo bi eura viška od Grčke kolko oš za cijelu jednu novu Državu, no mislim da ni to nije problem , on i dalje ostaje dugom grčke i bondovima koje Grci nemogu platit ni zaradit ni oni ni njihovi naraštaji EU bankama i fondovima , kao ni Hrvati, živio GS koji im je krivotvorio papire za ulazak u EU .Tako ni mi nemožemo dokazat da su nam oni (USA) dali mig za Oluju pa smo zato zločinci .

Vidjeće razmaženi balkanci,kad im EU zakoni dođu na red,i kako kaznjavaju sudovi Europe..za tri eura,dođu i plijene ........
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 14:43   #18
Evo jos malo stiva na temu straha od smrti eura , doduse na njemackom je ..

http://www.spiegel.de/wirtschaft/soz...737038,00.html

Mislim da Njemci dosta pate sto je marka pokopana.A iskreno , vise vjerujem bas njemackoj valuti nego ovakvom buckurisu svih pomalo.
Jaki su kolko je jaka i najslabija karika .

ps
jos necu cesittati sam sebi , al prije jedno tjedan dana sam kupio nesto $ ...
vidjet cemo
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 15:08   #19
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Evo jos malo stiva na temu straha od smrti eura , doduse na njemackom je ..

http://www.spiegel.de/wirtschaft/soz...737038,00.html

Mislim da Njemci dosta pate sto je marka pokopana.A iskreno , vise vjerujem bas njemackoj valuti nego ovakvom buckurisu svih pomalo.
Jaki su kolko je jaka i najslabija karika .

ps
jos necu cesittati sam sebi , al prije jedno tjedan dana sam kupio nesto $ ...
vidjet cemo
cat0nip
Frankfurt, Germany

May 7, 2011 05:25 ET
Member since Mar 2011
Juncker has already debunked .... he confirmed a meeting but stressed it wasn't about Greece
and Greece leaving Ezone is as well out of question as restructuring.
Of course Greece is as bankrupt as Ireland and Portugal... if they would follow given Greece exits a bank crash is inevitable. Thus the Greeks play just hardball with Merkel. That's all.
They want indefinite extensions and easening rates. And they will get it. Next Ireland will get it and Portugal will get then Spain and Italy will declare bankrupt and...
Merkel lost big. THIS is what could further weaken Euro. The biggest suporter a lame duck. But I think monday will bring a short lived relief rally. To about 1.45. Good for short.

http://www.ashraflaidi.com/forex-for...ead/?n=314&t=a

googl prijevod

Juncker je već razotkrili .... potvrdio je sastanak, ali je naglasio da nije o Grčkoj
Grčka i ostavljajući Ezone je, kao i izvan pitanje restrukturiranja.
Naravno, Grčka je kao u stečaju kao Irska i Portugal ... ako bi slijediti dao Grčka izlazi banka sudar je neizbježan. Tako su Grci igraju samo hardball s Merkel. To je sve.
Oni žele neodređeno ekstenzije i easening stope. I oni će ga dobiti. Sljedeća Irska će ga dobiti i Portugal će dobiti onda Španjolska i Italija će proglasiti bankrot i ...
Merkel izgubila veliki. To je ono što bi moglo dodatno oslabiti euro. Najveći suporter slabić. Ali mislim ponedjeljak će donijeti olakšanje kratkotrajan rally. Na oko 1,45. Dobro za kratko.
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 16:52   #20
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post

ps
jos necu cesittati sam sebi , al prije jedno tjedan dana sam kupio nesto $ ...
vidjet cemo
a ja nekidan dao čovjeku 5 Eur za 10 starih njemačkih maraka

to je tek potez

kao da imam za suvenir, al izgleda da ću kroz koju godinu moći i kupiti nešto za njih haha
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.