Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2010., 16:43   #201
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Imam dojam da cjepidlačiš, iako shvaćaš što sam govorila.

No za svaki slučaj, precizirat ću: ne vjerujem da se itko mentalno zdrav zaljubljuje u osobu za koju misli da ljubav ne zaslužuje. Ili ovdje razgovaramo o patologiji?
čudi me da nikad nisi sretala vrlo iracionalne primjerke žena i muškaraca koji će ti sliniti i plakati kako su svjesni da "on-a to ne zaslužuje" i "ja ne znam šta mi je, znam da on ne zaslužuje moju _______ (nadopuni kako hoćeš - "ljubav", "naklonost", "strpljenje", "nadu", "opraštanje", "patnju", "suze", ), ali... ali ja ga/ju svejedno volim ".

pa sad, ako je patologija, ima sasvim dovoljno ludih, ali koliko sam vidjela, ipak ih okolina manje-više ubraja u mentalno zdrave... nisu lišeni poslovne sposobnosti i ne završe svi nužno kod psihijatra.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:50   #202
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
čudi me da nikad nisi sretala vrlo iracionalne primjerke žena i muškaraca koji će ti sliniti i plakati kako su svjesni da "on-a to ne zaslužuje" i "ja ne znam šta mi je, znam da on ne zaslužuje moju _______ (nadopuni kako hoćeš - "ljubav", "naklonost", "strpljenje", "nadu", "opraštanje", "patnju", "suze", ), ali... ali ja ga/ju svejedno volim ".

pa sad, ako je patologija, ima sasvim dovoljno ludih, ali koliko sam vidjela, ipak ih okolina manje-više ubraja u mentalno zdrave... nisu lišeni poslovne sposobnosti i ne završe svi nužno kod psihijatra.
Priznajem, u pravu si.

Doduše, ja ih zbilja u reali nisam susrela, valjda nisam takvima pogodno rame za plakanje, ali forum vrvi takvim pričama, da. I ja te ljude ne smatram normalnima, unatoč poslovnoj sposobnosti.

Recimo, šupendare su divan primjer, ali i one su se zaljubljivale vjerujući da su srele savršenog/u. I onda se opet vraćam onome što sam već napisala, problem je ostajanje u takvoj vezi. A ne njeno nastajanje.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:59   #203
Quote:
mrsavicaaa kaže: Pogledaj post
Pa da, žena pere, kuha, čisti, brine se...a ljubavnici se daje veselost, prpošnost...starst, sex...a ne mora nista za uzvrat

Zakonita dobije obaveze a ljubavnica cisto zadovoljstvo...
Možda je problem što je zakonita "prestala" biti ljubavnica i misli da je dovoljno "skuhati, oprati i očistiti"?

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post

Znam da ljudi daju svoju ljubav onima koji ju ne zaslužuju. Ali vidiš, oni misle da predmet ljubavi zaslužuje tu ljubav.
Ljubav se ne "daje"...nema je na pultu nekakve tržnice..., ona se rađa i događa nama i u nama, neovisno o našim razmišljanima, potrebama, saznanjima, iskustvima, godinama, statusu, obrazovanju, vjeri, naciji, sudaranju kontinenata, zakrivljenosti svemira...

Ljubav je... jednostavno ljubav, znači volim te...

Ona/j tko je osjetio, doživio i prepoznao svu silinu i snagu tih riječi je sretna osoba, pa zvali mi tu osobu ljubavnik/ca, preljubnik/ca, muž ili žena, pa makar ta sreća vremenski trajala neznatno malo, mnogi nisu nikada uhvatili taj trenutak.
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 17:07   #204
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post

I ja te ljude ne smatram normalnima, unatoč poslovnoj sposobnosti.
e sad, o tome se već može raspravljati, jesu li takvi baš sasvim normalni.
ni ja sasvim dosta njih sa poslovnom sposobnosti ne smatram normalnima (ne nužno zbog iracionalnog ponašanja u ljubavi, nego i zbog gomile drugih stvari).

ali to opet može dovesti do činjenice da danas gotovo da i nema čovjeka bar s nekom neurozom, kojeg psihijatar ne bi mogao malo promotriti.

znam ljude, sasvim uravnotežene i realne, prizemljene, koji su u nekoj svojoj ljubavnoj priči znali biti totalno iracionalni. i kad je to prošlo, postali su opet sasvim "normalni", razložni i racionalni i znali se zgražati nad tuđim pričama, sličnim svojoj, "pa kako mu/joj se to moglo desiti?".

uostalom, i neki znanstvenici tvrde da je zaljubljenost, ona najžešća, recimo prvih nekoliko mjeseci, zapravo patološko stanje, u kojem se mozak posve isključuje. ja to mogu shvatiti (kratkotrajno i privremeno zabluđivanje i zaglupljivanje )...

ali ne mogu shvatiti da je netko ljubavnica 3, 5 ili 10 godina, da se nakon prvotne ushićenosti sve ugl. svelo na patnju i lažne nade i da nakon x godina još nisi ništa naučila na svojim greškama, dapače završila si kod psihića... i dalje se nadaš... i dalje misliš da on možda IPAK...
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 17:09   #205
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
uostalom, i neki znanstvenici tvrde da je zaljubljenost, ona najžešća, recimo prvih nekoliko mjeseci, zapravo patološko stanje, u kojem se mozak posve isključuje. ja to mogu shvatiti...
Ovo je susta istina. Ali dok traje, osjecaj je super.
Sofi L is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 17:15   #206
Quote:
@DAADAA@ kaže: Pogledaj post
Potpisujem..znam dosta ovakvih ljudi... i sama jednom bijah u ovoj situaciji, nadajuci se da ce se princ prominit
pa svašta se desi živome čovjeku ... i sve je to za ljude i ja mogu shvatiti.

bitno je samo, kako sam gore napisala, da ne prijeđe u neki modus ponašanja, u konstantu i da uvijek iznova bude ista priča patnje, neuzvraćene ljubavi, pitanja "zašto" i "kad će se on promijeniti, kad će on shvatiti"... jer onda ispada da si ti ipak mentalna konstitucija za loše scenarije.

svi patimo ponekad, ali je bitno da ne postanemo ljudi koji pate cijeli život, i kojima je svaka ljubavna priča nesretna, promašena, uvijek s nekim greškama i "krčanjem" u 'komunikacijskim kanalima'.

Quote:
Sophia Layne kaže: Pogledaj post
Ovo je susta istina. Ali dok traje, osjecaj je super.
bogme jest.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 17:24   #207
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
pa svašta se desi živome čovjeku ... i sve je to za ljude i ja mogu shvatiti.

bitno je samo, kako sam gore napisala, da ne prijeđe u neki modus ponašanja, u konstantu i da uvijek iznova bude ista priča patnje, neuzvraćene ljubavi, pitanja "zašto" i "kad će se on promijeniti, kad će on shvatiti"... jer onda ispada da si ti ipak mentalna konstitucija za loše scenarije.

svi patimo ponekad, ali je bitno da ne postanemo ljudi koji pate cijeli život, i kojima je svaka ljubavna priča nesretna, promašena, uvijek s nekim greškama i "krčanjem" u 'komunikacijskim kanalima'.


Nije trajalo dugo, nekih 3 mj, ipak sam ja pametna
Al nije mi zao, bila sam zaljubljena, i kao sto si rekla , bitno je da ne potraje, i to mi je sada samo jedno iskustvo vise
__________________
ipak pozelim neko pismo, ipak, mada zajedno nismo...pišiiiiiiiiii...
@DAADAA@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 17:39   #208
Quote:
@DAADAA@ kaže: Pogledaj post
Nije trajalo dugo, nekih 3 mj, ipak sam ja pametna
Al nije mi zao, bila sam zaljubljena, i kao sto si rekla , bitno je da ne potraje, i to mi je sada samo jedno iskustvo vise
Kod mene je trajalo skoro 3 godinice.
Ne kajem se ni najmanje. Iz te sam situacije izašla dosta godina starija. Kao da sam naglo ostarila.
Srećom sam davno (odmah na početku) prošla što sam imala, pa mi sad muka dođe kad gledam te cure mojih godina, koje tek počinju.
__________________
A kiss is a lovely trick designed by nature, to stop speech when words become superfluous...
Doll House is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 17:52   #209
Quote:
Doll House kaže: Pogledaj post
Kod mene je trajalo skoro 3 godinice.
Ne kajem se ni najmanje. Iz te sam situacije izašla dosta godina starija. Kao da sam naglo ostarila.
Srećom sam davno (odmah na početku) prošla što sam imala, pa mi sad muka dođe kad gledam te cure mojih godina, koje tek počinju.
A čekaj...zašto bi ti bilo žao?
Pa i sama kažeš da se niti najmanje ne kaješ!
željena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 18:04   #210
Quote:
željena kaže: Pogledaj post
A čekaj...zašto bi ti bilo žao?
Pa i sama kažeš da se niti najmanje ne kaješ!
Pa nisam ni rekla da mi je žao.
Jedino ovo muka mi dođe...ali to se odnosi na to, da mi je žao cura koje će se razočarati.
__________________
A kiss is a lovely trick designed by nature, to stop speech when words become superfluous...
Doll House is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 18:05   #211
Quote:
LAV.Karlo kaže: Pogledaj post
Ljubav se ne "daje"...nema je na pultu nekakve tržnice..., ona se rađa i događa nama i u nama, neovisno o našim razmišljanima, potrebama, saznanjima, iskustvima, godinama, statusu, obrazovanju, vjeri, naciji, sudaranju kontinenata, zakrivljenosti svemira...

Ljubav je... jednostavno ljubav, znači volim te...
Vidim da si raznježio neke forumašice ovim spretno sročenim riječima. Ali ja sam ostala imuna na tu rječitost, pa te pitam kako se onda zna da postoji ako se ne daje?

A ako ti smeta glagol daje, slobodno ga zamijeni glagolima iskazuje, pokazuje, izražava. Ljubav koja se ne očituje kao da i ne postoji.

Na takvu se "ljubav" često pozivaju zlostavljači i hladne osobe, "dobri u duši", oni kao jako vole, samo se to nigdje ne vidi.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 18:06   #212
Quote:
Doll House kaže: Pogledaj post
Pa nisam ni rekla da mi je žao.
Jedino ovo muka mi dođe...ali to se odnosi na to, da mi je žao cura koje će se razočarati.
Pa moraju to proći. Sve možeš gledati ili kao razočarenje u životu, ili izazov, iskustvo....
Sve je polu-puno i/ili polu-prazno.
željena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 18:17   #213
Quote:
željena kaže: Pogledaj post
Pa moraju to proći. Sve možeš gledati ili kao razočarenje u životu, ili izazov, iskustvo....
Sve je polu-puno i/ili polu-prazno.
A evo ja gledam kao neprocjenjivo iskustvo.
(doduše, to tek s vremenskim odmakom tako mogu promatrati)
Prije sam bila razočarana.
__________________
A kiss is a lovely trick designed by nature, to stop speech when words become superfluous...
Doll House is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 18:44   #214
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Upravo to... nema li sasvim dovoljno solo muškaraca da se mora ulaziti u vezu sa oženjenima?
Mislim da nitko, ili jako, jako mali broj cura baš želi oženjenog. Onda naleti na lika koji im se sviđa "samo" što je taj oženjen... meni je to tolika prepreka, toliki "minus" koji ništa drugo ne može nadjačati, izbrisati, "prerasti"... turn off totalni i onda čovjek lijepo kaže "bilo mi je drago i ako jednog lijepog dana budeš solo javi mi se a do tad lijep pozdrav i sretno" ali ne... mnoge/mnogi to ne kažu nego vide ono što žele vidjeti, misle da će sve biti kako su si zamislili... i nemojte mi potezati da ima problema i pizdarija i u "normalnim" vezama... naravno da ima ali često puta nisu vidljive na prvu loptu, u ovim situacijama o kojima razgovaramo itekako su vidljive od samog starta...

Furas teskog moralistu a u proslosti si guzio udanu ? To se zove licemjerje. Nisi fer nekoga poucavati o "kontroli" uma i tjela jer si i sam pao. Ti se vadis sa time da si bolji od ostalih jer si prekinuo , big deal .... moj je deal zasto tako jak i moralan samokontoliran muskarac je uopce i poceo nesto tako. Oh da , nije istina da su ljubavnice samo za jebanje itekako se zaljube ozenjeni i znaju ostaviti svoje zapustene babe za mlade ljubavnice samo zato sto u tvom selu to nije tako , neznaci da je svuda tako


Cemu alarm oko raspadanja brakova , svaki 3 su bas nedavno rekli?
Sarah_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 18:46   #215
Quote:
Sarah_9 kaže: Pogledaj post
Furas teskog moralistu a u proslosti si guzio udanu ? To se zove licemjerje. Nisi fer nekoga poucavati o "kontroli" uma i tjela jer si i sam pao. Ti se vadis sa time da si bolji od ostalih jer si prekinuo , big deal .... moj je deal zasto tako jak i moralan samokontoliran muskarac je uopce i poceo nesto tako. Oh da , nije istina da su ljubavnice samo za jebanje itekako se zaljube ozenjeni i znaju ostaviti svoje zapustene babe za mlade ljubavnice samo zato sto u tvom selu to nije tako , neznaci da je svuda tako

Cemu alarm oko raspadanja brakova , svaki 3 su bas nedavno rekli?
Moj je susjed ostavio ženu i dvoje djece zbog jedne 18-godišnjakinje.
Lud je za njom, a ona ga okolo vara.
__________________
A kiss is a lovely trick designed by nature, to stop speech when words become superfluous...
Doll House is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 19:01   #216
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post

Jednostavno ne razumijem cure/žene koje svjesno (a kako bi drugačije ) ulaze u veze s oženjenim muškarcima.
Nema dovoljno slobodnih ili kaj... ?

Meni su te ljubavničke priče uvijek bile poprilično ne jasne. Mislite da će on poradi vas ostaviti ženu i djecu... , to se desi možda u 10% slučajeva...

... čim sam vidio da se za nju palim na nekom drugom, višem, nivou od čiste sexualne privlačnosti prekinuo sam to te sekunde
.
Koliko got da mi je bilo s njom lijepo nisu mi u životu trebale tolike komplikacije niti sam htio biti drugi...

...
Slažem se s tobom ( naslov i globalno), a sad detalji:

1. Mislim da se u priču ne ulazi svjesno i namjerno.
2. Nakon nekog vremena obje strane razmišljaju o rastavi ( pa i treća, ak' sazna), ali ...
3. Ovo je već tipično muški; kad si skužio da se zaljubljuješ, istog trena si zbrisao. Ma daj me nemoj. Onda ti je ipak bila samo nutra- van.

Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Bivši ljubavnik koji se maknuo kad je shvatio kam to vodi... a kolike ljubavnice se ne miču nego si dozvole, da dozvole si (i emocije se mogu-barem u početku kontrolirati) da se zaljube u oženjenog lika...

Znam/znao sam nekoliko takvih i niti jedna jedina ta priča nije lijepo završila...

Jedna poznanica čak i ima dijete sa oženjenim muškarcem koji joj već godinama valja bureke kako će se rastati... da, da... samo što nije

Da, žene se zaljube i ne mogu se maknuti.

Glupe su, sirote, čak i dijete rode kretenu.

Po mom mišjenu te veze služe samo zato da se frajeri s vremena na vrijeme olakšaju u vaginu " na koju nemaju zakonsko pravo".
Nego emocionalno ( sad će graknut' ljubavnice).

Već sam raširila ruke i skupila noge ( a ne obrnuto) da me razapnete.

Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 19:10   #217
Quote:
Doll House kaže: Pogledaj post
Moj je susjed ostavio ženu i dvoje djece zbog jedne 18-godišnjakinje.
Lud je za njom, a ona ga okolo vara.
,

Moj pradida , moj tetak , ujak , muz moje sestricne, 2 pravoslavna popa , 2 susjede koje zive pored mene , 2 kolegice sa posla, juce i njenoj sestri muzic spakovao stvari i klincu a ljubavnica koristi njenu kuhinju naveliko, njene peskire a njen maleni spava u njegovog sina sobi ... to je samo ono sto sam osobno svjedok a ne proizvod traca ili uvelicavanja.
Sarah_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 19:13   #218
Quote:
Doll House kaže: Pogledaj post
Moj je susjed ostavio ženu i dvoje djece zbog jedne 18-godišnjakinje.
Lud je za njom, a ona ga okolo vara.
našla krpa zakrpu
denni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 19:14   #219
Nitko te neće razapeti, ali će ti ukazati na jednu nelogičnost- što s onima koji su se razveli? (a ja znam čak petoricu takvih)

Da si ubacila riječ većinom ili uglavnom ili bilo koju drugu sličnog značenja, ne bih ništa rekla.
__________________
A kiss is a lovely trick designed by nature, to stop speech when words become superfluous...
Doll House is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 19:18   #220
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Jedna poznanica čak i ima dijete sa oženjenim muškarcem koji joj već godinama valja bureke kako će se rastati... da, da... samo što nije
nijedan se neće sam rastati dok ga žena ne izbaci...žene su te koje bi zbog ljubavi razhebale sve pa i svoj život, tužno al istinito...ja vidiš znam nekoliko žena koje su zbog ljubavi ostavile muževe da bi uživale u životu s ljubijem
bluemood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.