Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2010., 21:46   #41
Quote:
helena24 kaže: Pogledaj post
U takav odnos, ako se već ulazi, treba ući s malo pameti. Treba ga shvatiti kao razonodu, a ne kao nešto što ima ikakvu budućnost.
a sto ako se buducnost desi, pozeli, najedanput, neplanirano? i kako se to ulazi u odnos s drugom osobom iz razonode, sa pameti u glavi?
onda ti stvarno ta osoba s kojom ulazis u takav odnos mora u velikoj mjeri biti poprilicno bez veze i neinteresantna.
ili?
ne kuzim to tocno.
__________________
I never think of future - it comes soon enough!
sleepyhead is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:54   #42
Quote:
sleepyhead kaže: Pogledaj post
a sto ako se buducnost desi, pozeli, najedanput, neplanirano? i kako se to ulazi u odnos s drugom osobom iz razonode, sa pameti u glavi?
onda ti stvarno ta osoba s kojom ulazis u takav odnos mora u velikoj mjeri biti poprilicno bez veze i neinteresantna.
ili?
ne kuzim to tocno.

Evo, tu se slažem s tobom. Zajebano je ako se budućnost poželi.
Pitaš me kako se ulazi u odnos iz razonode-a tipičan odnos unutra-van, ali ništa više od toga.
__________________
Ne treba trčati za muškarcem i autobusom. Doći će drugi.
helena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:57   #43
Quote:
sleepyhead kaže: Pogledaj post
jako mi se smisleno cini ovo sto si napisala. posebno ovaj dio o muskarcu koji se zali, cendra, pati se sa zlom, nepravednom suprugom. obicno u takvoj vrsti price, bar po mom iskustvu, muskarac je zrtva, nesretnik koji iz tko zna kojih razloga pati, trpi tu vjesticu doma. i onda ljubavnica postaje njegovo spasenje, ono sto on stvarno treba i tako dalje. naravno sve su to mjehurici od sapunice. ne tvrdim da ne postoje muskarci koji se istinski pate u braku, i tako dalje, medjutim, meni je pitanje za ljubavnice, posebno ako se stvari gledaju kroz no. 1 and no. 2.: sto je tu bitnije, privlacnije? biti, ljubiti se, provoditi vrijeme sa osobom, muskarcem kojeg smatramo posebnim, jedinstvenim ili biti superiornija, bolja, savrsenija nego tamo neka zla supruga? ako je ovo drugo bitnije, privlacnije, pitanje je onda s kim je 'ljubavnica' zapravo u vezi? sa tim specificnim muskarcem ili sa njegovom 'zlom' suprugugom? da li je tu bitan muskarac, osoba, ili ljubavnicin osjecaj superiornosti - gledaj kako sam ja super, kako on mene treba, kako sam ja stvarno dobra u odnosu na ono sto je ozenio?

a drugo, uvijek sto se pitam, kako to da muskarcima koji su kak ti tradicionalno, drustveno 'jaci', 'odlucniji', 'sbosobniji' od nas 'jadnih' zena, najednom treba ljubavnica da ih spasi od azdaje, supruge - cudovista?

sve to skupa malo cudno, cini mi se. malo previse egoizma, narcisizma za moj ukus upleteno.
On ce cendrati ako mu ljubavnica to dopusti, tj. ako je zeljna slusati te gluposti umjesto da zajednicko vrijeme iskoriste za nesto ljepse.
A ako je taj tip osobe onda cendraca tocno zasluzuje.
A osoba koja zaista pati u braku ce se rastati. Sve ostalo su price za malu djecu.

Drugi dio posta, dobar point - s kim se neke od ljubavnica zaista natjecu, iako mislim da nikog u ljubavnu vezu inicijalno nije privuklo natjecanje za zenom xy nego bas privlacnost prema tom i tom tipu.
Element konkurencije dolazi sa pojavom emocija.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:02   #44
Nije loše biti ljubavnica, ako se odnos temelji na seksu, ali ako se upletu osjećaji, onda nastaje problem. Čak može razbiti monotoniju, diže adrenalin.
__________________
Ne treba trčati za muškarcem i autobusom. Doći će drugi.
helena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:13   #45
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
On ce cendrati ako mu ljubavnica to dopusti, tj. ako je zeljna slusati te gluposti umjesto da zajednicko vrijeme iskoriste za nesto ljepse.
A ako je taj tip osobe onda cendraca tocno zasluzuje.
A osoba koja zaista pati u braku ce se rastati. Sve ostalo su price za malu djecu.

Drugi dio posta, dobar point - s kim se neke od ljubavnica zaista natjecu, iako mislim da nikog u ljubavnu vezu inicijalno nije privuklo natjecanje za zenom xy nego bas privlacnost prema tom i tom tipu.
Element konkurencije dolazi sa pojavom emocija.
podpisujem. i totalno se slazem da neke zene obozavaju 'cendrace'. i onda ih i traze i hoce i valjda uzivaju dok on cendravi. meni osobno su takvi ljudi, cendraci, i muski i zenski, totalno koma. ma jasno mi je da je ljudima ponekad ili cesto super tesko i moraju se, trebaju nekom izjadati. ali oni kronicni? koji nikad nista ne poduzmu, uvijek su im drugi krivi i non stop cendraju? jao....osobna tolerancija za takvu vrsu minus nula. cak mi se i agresija zna prema takvima dignut. no dobro. neka druga prica, za drugo mjesto.
a ovo sto kazes, da ljudi primarno ulaze u ljubavne odnose zbog konkretne privlacnosti prema xy osobi? generalno, da, slazem se, sto vise vjerujem u to, i hocu da je to jednostavno tako.
medjutim u zadnje vrijeme, imala prilike nagledat se svaga i svacega, pa se sve pocela pitati sto nas zapravo tjera, kad nas tjera.
svi su sigurno culi price kako je curu, zenu, suprugu, muz, decko prevario, ostavio zbog najbolje prijateljice? standardna prica mislim.
u nekoliko navrata sam imala priliku gledati dinamiku izmedju dvije, kak ti najbolje frendice, gdje je jedna u 'sretnoj' vezi, braku, a druga solo. i ova druga, sve zivo, ali apsolutno sve zivo napravila, poduzela, da ovoj prvoj otme frajera. o frajerima u toj kombinaciji ne zelim uopce trositi rijeci. ali nekako mi se nazalost cini, da je 'frendica' sve to poduzela, napravila, ne zato sto joj se frajer, tip, stvarno istinski dopao, itd.,nego zato sto jednostavno nije mogla podnjeti da druga ima, nesto sto ona nema. i frajer u igri - totalno nebitan.
ljudi su uglavnom jako, jako cudni, zar ne?
__________________
I never think of future - it comes soon enough!
sleepyhead is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:17   #46
Quote:
helena24 kaže: Pogledaj post
Evo, tu se slažem s tobom. Zajebano je ako se budućnost poželi.
Pitaš me kako se ulazi u odnos iz razonode-a tipičan odnos unutra-van, ali ništa više od toga.
da. bas te to pitam. ne velim da je to lose, krivo. takav odnos nutra van. nego pitam sto meni apsolutno nikad u zivotu nije uspijelo da me takav odnos zainteresira, privuce, a nekako mi se cini da to mozda ne bi bilo lose za mene.
da li je to nesto slicno kad recimo treniras tenis i onda naidjes na osobu s kojom ti je totalno gust igrati. i samo ti je to gust i to ti je super. i nemas nikakve druge potrebe, nego kad mozes, kad imas vremena, s tom osobom odigrati partiju tenisa?
sori ak je primjer banalan.
__________________
I never think of future - it comes soon enough!
sleepyhead is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:19   #47
Zbog malko poremećenog sustava vrijednosti i trauma iz djetinjstva.. govorim o nesretnim zaljubljenim ljubavnicama koje imaju kompleks 'spasitelja' tog oženjenog lika.
Niskog samopoštovanja gdje su i mrvice sa stola drugog dovoljne, a tješeći se da se viđaju 'u najkvalitetnije moguće vrijeme', na 'najcool mjestima', najvatreniji susreti, blabla. Ništa od toga. Čim si broj dva, nije ok.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:19   #48
Quote:
helena24 kaže: Pogledaj post
Nije loše biti ljubavnica, ako se odnos temelji na seksu, ali ako se upletu osjećaji, onda nastaje problem. Čak može razbiti monotoniju, diže adrenalin.
dobro. ok. priznajem da postoje odnosi koji se temelje samo na sexu. ali zar nije cak onda i u tom slucaju pametnije biti s nekim ko je slobodan. ko nije ogranicen brakom, itd. ko moze kad god, kako god, kako se nekom u trenutku pozeli?
__________________
I never think of future - it comes soon enough!
sleepyhead is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:23   #49
Quote:
sleepyhead kaže: Pogledaj post
meni osobno su takvi ljudi, cendraci, i muski i zenski, totalno koma.
Amen. Nije da nisam imala ozbiljnih problema u zivotu i da mogu se pozaliti ali oni kojima je konstelacija zvijezda i susjed na kraju ulice i semafor kriv samo oni ne za neku mizernu situaciju. Te zaobilazim u luku, truju mi zrak.

Quote:
ak mi se i agresija zna prema takvima dignut. no dobro. neka druga prica, za drugo mjesto.
Aha. Ali sto je tu cudno oni na tebe pasivno agresivno pa reakcija je logicna.

Quote:
da je 'frendica' sve to poduzela, napravila, ne zato sto joj se frajer, tip, stvarno istinski dopao, itd.,nego zato sto jednostavno nije mogla podnjeti da druga ima, nesto sto ona nema. i frajer u igri - totalno nebitan.
ljudi su uglavnom jako, jako cudni, zar ne?
Ovo gore je vec cista patologija. I ta zena ce samu sebe kaznjavati jos na sto nacina kad ju sto vragova gone dok ne krene na neku terapiju. Ili nece. Pa ce cijeli zivot razjebavati tudje veze i brakove i pri tome biti svakom epizodom sve nesretnija. Ona koju znam iz RL-a se na kraju i propila, bitno da se meni prije krvi napila.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:25   #50
I dalj se vuce stereotip solo jadne nesretne psihicki sjebane ljubavnice. Da ljubavnica moze biti i preljubnica, udana, situirana i ne zeljeti ista vise od toga sto sad ima, to nekima ocito rusi koncept epohalnih razmjera.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:26   #51
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Zbog malko poremećenog sustava vrijednosti i trauma iz djetinjstva.. govorim o nesretnim zaljubljenim ljubavnicama koje imaju kompleks 'spasitelja' tog oženjenog lika.
Niskog samopoštovanja gdje su i mrvice sa stola drugog dovoljne, a tješeći se da se viđaju 'u najkvalitetnije moguće vrijeme', na 'najcool mjestima', najvatreniji susreti, blabla. Ništa od toga. Čim si broj dva, nije ok.
uf sto mi ovo sad grdo zvuci. da sam musko, bjezala bih od takvih glavom bez obzira. brrrrr......
a jebem ti koliko takvih zena ima. i totalno mi se cini da takve cjelokupno drustvo zapravo podupire.
__________________
I never think of future - it comes soon enough!
sleepyhead is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:32   #52
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
a zašto se ljubavnice ne brinu hoće li dobit gljivice?
misliš da zakonite nemaju gljivice (ili bilo što drugo) i ne mogu ih prenijeti?
ON dolazi smrdljiv doma?
znači, ljubavnica može biti jedino neka smrdljiva kužna zamazanka? a žena je automatski zdrava i čista?i svaki je seks prljav, pa je on automatski nakon seksa "smrdljiv"?

otkud znaš da je žena nužno potpisala "pred popom" (ne žene se svi u crkvi) i zašto misliš da nužno nosi njegovo prezime?
A mozda ovo nepisemo ni ja ni ti vec mali zeleni ?

Meni je nize nositi kurvarsko prezime , nego biti zena -ljubavnica koja je trenutno zasjenila zakonitu. Obje su guske i broj 2 , 3 i 5 ... Nitko nije broj 1 osim njegovog pimpaca
Sarah_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:33   #53
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Amen. Nije da nisam imala ozbiljnih problema u zivotu i da mogu se pozaliti ali oni kojima je konstelacija zvijezda i susjed na kraju ulice i semafor kriv samo oni ne za neku mizernu situaciju. Te zaobilazim u luku, truju mi zrak.



Aha. Ali sto je tu cudno oni na tebe pasivno agresivno pa reakcija je logicna.



Ovo gore je vec cista patologija. I ta zena ce samu sebe kaznjavati jos na sto nacina kad ju sto vragova gone dok ne krene na neku terapiju. Ili nece. Pa ce cijeli zivot razjebavati tudje veze i brakove i pri tome biti svakom epizodom sve nesretnija. Ona koju znam iz RL-a se na kraju i propila, bitno da se meni prije krvi napila.
jao to su ljudi vampiri. kako ih ne podnosim, nesto nevjerojatno. i najgora je zapravo ta jebena pasivna agresija. kad nista nije direktno, nego sve nesto upakirano, jadno, nemocno. uf. ti si kao tak super, tak jaka, pametna, sposobna, o on/ona tak jadan. i najednom se pocnes osjecati krivom jer si 'navodno' tak ok, a ta druga osoba tak jadna. ko da si ti za to nesto kriva. uf. druga tema, udaljavamo se od posta, ali.....ah, tocku si mi pravu pogodila. bojim se da takvi nikad svojevoljno ne krenu na terapiju.
__________________
I never think of future - it comes soon enough!
sleepyhead is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:42   #54
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
I dalj se vuce stereotip solo jadne nesretne psihicki sjebane ljubavnice. Da ljubavnica moze biti i preljubnica, udana, situirana i ne zeljeti ista vise od toga sto sad ima, to nekima ocito rusi koncept epohalnih razmjera.
opet se moram sloziti sa svime sto napisala. osobno totalno mi je prihvatljivo i nimalo problematicno da postoje takve zene. ovo sto ti napisla: ljubavnice, preljubnice, situirane, emancipirane, tocno znaj sto im treba i to bez problema uzimaju, zive.
ja osobno nisam takva, ali uopce nemam problema zivjeti sa cinjenicom da drugi ljudi uglavnom nisu kao ja, niti sam ja poput njih, niti bi trebala postojati ikakva potreba, zakon, da smo svi jednaki. dapace.
i da takve zene definitivno ruse koncepte epohalnih razmjera? sto posto i non stop. zapravo predstavljaju totalnu prijetnju. al jbga. bez obzira na to da kao zivimo u 21 stoljecu i da je primarna emancipacija zena stvar proslosti, stvari u RL ponekad izgledaju kao da se nista zapravo nije desilo.
svaka cast na postu. jako mi se svidja i respect
__________________
I never think of future - it comes soon enough!
sleepyhead is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:56   #55
Quote:
sleepyhead kaže: Pogledaj post
jauf. ti si kao tak super, tak jaka, pametna, sposobna, o on/ona tak jadan. i najednom se pocnes osjecati krivom jer si 'navodno' tak ok, a ta druga osoba tak jadna. ko da si ti za to nesto kriva. uf. druga tema, udaljavamo se od posta, ali.....ah, tocku si mi pravu pogodila. bojim se da takvi nikad svojevoljno ne krenu na terapiju.
Da, da i meni je oh sve palo s neba a nisam se namucila svjetski rintajuci dok su oni jadikovali. Jer pa zaboga svima je lakse nego njima. I ne ne krenu na terapiju tako dugo dok ne istrose i zadnju budalu koja ih hoce slusati.
Hvala na pohvalama.
Bay the way ja sam iz skupine ubracenih, koja je trazila samo seks jer mi doma dojadilo moljakati za dobar seks a loseg nisam htjela, ali meni je to bio zaista onaj zadnji udarac u guzicu da predam zahjev za razvod.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:57   #56
Quote:
sleepyhead kaže: Pogledaj post
da. bas te to pitam. ne velim da je to lose, krivo. takav odnos nutra van. nego pitam sto meni apsolutno nikad u zivotu nije uspijelo da me takav odnos zainteresira, privuce, a nekako mi se cini da to mozda ne bi bilo lose za mene.
da li je to nesto slicno kad recimo treniras tenis i onda naidjes na osobu s kojom ti je totalno gust igrati. i samo ti je to gust i to ti je super. i nemas nikakve druge potrebe, nego kad mozes, kad imas vremena, s tom osobom odigrati partiju tenisa?
sori ak je primjer banalan.
Pa moglo bi se usporediti s tenisom. Radi se o tome da ti se tip sviđa, ali na tjelesnoj razini, jednostavno rečeno-razmišljaš o njegovom alatu.
Takav odnos ni ne može biti drukčiji nego seksualan, jer vi nemate ustvari ni o čemu pričati. Odnos se počne bazirati na povremenom seksu, nije uopće bitno jesi li 2. ili 10., nego trenutni užitak. Ako je odnos takav, onda nitko ne bude povrijeđen, žena npr. ne zna, on se seksa, ti se seksaš.
__________________
Ne treba trčati za muškarcem i autobusom. Doći će drugi.
helena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 23:00   #57
Quote:
sleepyhead kaže: Pogledaj post
opet se moram sloziti sa svime sto napisala. osobno totalno mi je prihvatljivo i nimalo problematicno da postoje takve zene. ovo sto ti napisla: ljubavnice, preljubnice, situirane, emancipirane, tocno znaj sto im treba i to bez problema uzimaju, zive.
ja osobno nisam takva, ali uopce nemam problema zivjeti sa cinjenicom da drugi ljudi uglavnom nisu kao ja, niti sam ja poput njih, niti bi trebala postojati ikakva potreba, zakon, da smo svi jednaki. dapace.
i da takve zene definitivno ruse koncepte epohalnih razmjera? sto posto i non stop. zapravo predstavljaju totalnu prijetnju. al jbga. bez obzira na to da kao zivimo u 21 stoljecu i da je primarna emancipacija zena stvar proslosti, stvari u RL ponekad izgledaju kao da se nista zapravo nije desilo.
svaka cast na postu. jako mi se svidja i respect



Uzalud ta emancipacija , zguzvane smo svejedno jer iako guramo kariijere i prakticki udane ili ne samo vucemo vise oko djece i okoline , mi u biti nismo emancipirane iznutra , umno , psihicki , sexualno . Jos uvjek posustajemo muskarcu da nas definira vezom , brakom i prezimenom. Jos uvjek trpimo nejebicu da bih on nas blagoslovio i proglasio cestitom i dovovljno dostojnom njegovog potpisa pred popom .

Nisam protiv braka (jos uvjek ima nade za socijalno prisilnu monog. strukturu) ali sam fascinirana koliko duboko ,dolje, zaista koliko god mi negirale vjerujemo da ipak nismo dovoljno dobre ako nismo validirane brakom , vezom i muskarcem pored nas. Muskarac koji se nikada neozeni je pozeljniji no zena , nekuzim zasto?. Mozda ce generacije nasih kceri biti emancipiranije od nas
Sarah_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 23:02   #58
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
I dalj se vuce stereotip solo jadne nesretne psihicki sjebane ljubavnice. Da ljubavnica moze biti i preljubnica, udana, situirana i ne zeljeti ista vise od toga sto sad ima, to nekima ocito rusi koncept epohalnih razmjera.
i u svijetlu i tvojeg i mojeg do sada napisanog, procitavski jos jednom originalni post koji je pokrenuo raspravu, potpuno mi postala jasnija 'patologija' ideologija', originalnog posta:
dakle, po onome sto pise, zene koje udju u odnos sa ozenjenim muskarcima, nisu imenovane kao zene vec kao 'ljubavnice' dakle, od samog pocetka zadobile poseban, ja bi rekla omalovazavajuci status.
krece se s pitanjem - a sto je s vama takvima? sto vam bi? pa zar nema dovoljno slobodnih? (parafraziram sada, ispricavam se autoru originalnog posta)
time se automatski implicira da sa zenam te prakse, nesto nije u redu. zbog odnosa ozenjenih/slobodnih.
nakon toga se uvlaci cijela ta spika koje tu numero uno, a ko duo, etc.
i onda kritika: pa zar zaista mislite da ce on (ozenjen) zbog vas (ljubavnica) ostaviti zenu i djecu i time se onda implicira da je jedini cilj koji ljubavnica prema ozenjenom muskarcu ima je da predje iz statusa ljubavnice u status zakonite.. da raspredem dalje, time, takvom logikom, jedina svrha i cilj svake zene koja stupa u intimni odnos sa muskarcem je da postane suprugom i po mogucnosti majkom. i tu se onda vidi ljubavnicu kao problematicnu, simptomaticnu i sjebanu. naime, umjesto da ide laksim, 'prirodnijim' putem postizivanja svog ultimativnog zenskog bivanja, i.e. supruga i majka i da onda pri tome odabire kao materijal slobodnog mukarca, ona zabrije na bas onog koji je vec u braku. i, onda se, jadna, cudi, kad se to ne desi. ovo sve sad zadnje namjerno karikiram, da ne bi netko pomislio da se slazem sa idejom koja se pojavljuje u tom postu.
ima toga jos, ali bit ce jako dugo i ako mi sada netko ne odgovori na ovo sto sam napisala, izgubit cu inspiraciju
__________________
I never think of future - it comes soon enough!
sleepyhead is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 23:06   #59
Uau...koliko ponizenja ovdije. Jel' to zbog sexa? Ako je covjek spreman nesto napraviti u ime i za ljubav onda ne vidim sto bi tu trebalo biti ponizavajuce. Ili je ponizavanje u laganju, ne iskrenom odnosu? Koliko gospodin tu postuje sebe, koliko gospodicna moze ici daleko i sebe zavaravati da joj je dobro? Koliko gospodja moze umisljati da je sve lijepo? Ili nekim obrnutim slijedom. Tko koga tu voli?
Rijesimo zagonetku?

prosudjivati, osudjivati na generalno... Ravno Inkviziciji!
Vidjela sam svasta, a vjerujem i vi. I nisam jos pronasla patern za takve stvari osim da su svi ljudskog roda. Zaljubljivali su se i najmocniji, raskidali su veze i najslabiji... ne vidim pravilo (osim ljubavi, dakako ili bar trazenja nje).
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 23:13   #60
Quote:
Sarah_9 kaže: Pogledaj post
Uzalud ta emancipacija , zguzvane smo svejedno jer iako guramo kariijere i prakticki udane ili ne samo vucemo vise oko djece i okoline , mi u biti nismo emancipirane iznutra , umno , psihicki , sexualno . Jos uvjek posustajemo muskarcu da nas definira vezom , brakom i prezimenom. Jos uvjek trpimo nejebicu da bih on nas blagoslovio i proglasio cestitom i dovovljno dostojnom njegovog potpisa pred popom .

Nisam protiv braka (jos uvjek ima nade za socijalno prisilnu monog. strukturu) ali sam fascinirana koliko duboko ,dolje, zaista koliko god mi negirale vjerujemo da ipak nismo dovoljno dobre ako nismo validirane brakom , vezom i muskarcem pored nas. Muskarac koji se nikada neozeni je pozeljniji no zena , nekuzim zasto?. Mozda ce generacije nasih kceri biti emancipiranije od nas
draga moja ja ne mislim da je ta emancipacija skorz uzaludna, ali da nazalost trebaju proci generacije i generacije ljudi da se neke nove ideje u potpunsti prihvate. i totalno tocno gadjas u jezgru problema kad velis koliko smo jos jako duboko dolje kondicionirane da nam je jedina prava vrijednost muskarac, brak, djeca. i ja bi to zvala neprijateljem u nama samima s kojim se moramo boriti. i to uporno i tesko i bolno. osobno nemam nista niti protiv braka niti protiv veze niti protiv djece.. i znam da je jedan dio tog mog uvjerenja, zelje, meni jednostavno nametnut, i da me niko nikad nije pitao, ozbiljno pitao da li je to stvarno ono za sto ja mislim da me cini zenom. a nije me pitao kad sam bila mala djevojcica i kad jedino sto sam znala sto zenu cini zenom je veza, brak, djeca. to mi je trahturom u uho neko godinam naljevao. kao sto je i mojoj mami to bilo naljevano. kao sto danas mlade cure uce to sa telke, profiliranih caspopisa samo za cure. zene itd.
tog sranja se samo tako rijesit jako tesko. odnosno, dodala bi, da sve to skupa, veza, brak, djeca, samo po sebi ne treba biti nista lose. ali problem nastaje kad mi pomislimo da nemamo izbora i da je to to. da to jednostavno moramo. a ako ne, onda smo nesto drugo, svojevrsna anomalija. freak.
__________________
I never think of future - it comes soon enough!
sleepyhead is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.