Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2011., 23:43   #81
Recite mi koja je najbolja knjiga za fiziku. Vidim da je izašla ova fizika u 24 lekcije, valja li što to?
Matematiku bi pisao B razinu, našao sam ove knjige -
Praktični vodič kroz program B, izdava je element, ne čini se loša.
Link --> http://element.hr/artikli/141/matematika-za-maturu
Također sam našao i ovu - "MATEMATIKA za državnu maturu - osnovna razina" od Ivice Bagoje.
Link --> http://www.hinus.hr/index.php#MATB
I engleski bi pisao B razinu, pa me zanima koja je najbolja knjiga za pripremu?
Dajte recite ako tko ima iskustava s ovim knjigama, ili preporučite neke druge. Hvala unaprijed!!
Brkoo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 00:11   #82
evo da napišem 2-3 iz iskustva

dakle, ja sam apsolutno protiv svih tih dodataka i literatura...učite i ponavljajte iz knjiga koje ste koristili tokom srednje...to su knjige koje ste već vidjeli i koje već poznajete, lakše ćete se snać...ja sam učila isključivo iz knjiga koje smo imali u srednjoj i matura mi je prošla super...al bitno je krenut na vrijeme! da sve bude bez panike! obavezno prođite stare mature i one primjerke! a ove knjige za pomoć pri državnoj maturi su čista glupost...bogaćenje autora i izdavačkih kuća na vašoj lijenosti! to je dobro imat od početka srednje škole, pa da se lagano rpolazi kroz te neke skraćene sadržaje i da se upoznaje s tom vrstom testova i obrade podataka...al uzet tu knjigu u ruke i spremat se dva dana prije nema smisla...

neznam šta da još kažem..pitajte...i sretno vam s učenjem, dogodine će vam bit još gore! :P
mje_tuzno_ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 10:46   #83
Pozdrav...zanima me ima li itko knjige iz PiG-a? ili kakvu dobru skriptu?
CroDrax is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 23:19   #84
Ako treba nekome knjiga za pripreme iz Informatike, nek mi se javi na PM
Majesty91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 09:06   #85
Pozdrav kolege ,

Da li i dalje postoji literatura za hrv i mat na internetu za skinuti?
Gledao sam na prijasnjim stranicama , i vidio da je prije sve to bilo moguce skinuti sa raznoraznih linkova ali trenutno su svi broken te sam uspio skinuti samo jednu knjigu za HJ.
Ukoliko postoje neki drugi izvori molim vas da pomognete

Zahvaljujem
__________________

In order to succeed, your desire for success should be greater than your fear of failure.
kiki.smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 19:53   #86
Quote:
mje_tuzno_ja kaže: Pogledaj post
evo da napišem 2-3 iz iskustva

dakle, ja sam apsolutno protiv svih tih dodataka i literatura...učite i ponavljajte iz knjiga koje ste koristili tokom srednje...to su knjige koje ste već vidjeli i koje već poznajete, lakše ćete se snać...ja sam učila isključivo iz knjiga koje smo imali u srednjoj i matura mi je prošla super...al bitno je krenut na vrijeme! da sve bude bez panike! obavezno prođite stare mature i one primjerke! a ove knjige za pomoć pri državnoj maturi su čista glupost...bogaćenje autora i izdavačkih kuća na vašoj lijenosti! to je dobro imat od početka srednje škole, pa da se lagano rpolazi kroz te neke skraćene sadržaje i da se upoznaje s tom vrstom testova i obrade podataka...al uzet tu knjigu u ruke i spremat se dva dana prije nema smisla...

neznam šta da još kažem..pitajte...i sretno vam s učenjem, dogodine će vam bit još gore! :P
U potpunosti se slažem! Mada se ne bi bunila za skriptu iz informatike i politige i gospodarstva da se ne mučim sa svime baš toliko haha
Mislim da je najbolje da si svatko piše sam skriptu za hr jer listajuci knjigu i pišući skriptu mnogo toga možeš i zapamtiti
addenda20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 21:20   #87
Quote:
CroDrax kaže: Pogledaj post
Pozdrav...zanima me ima li itko knjige iz PiG-a? ili kakvu dobru skriptu?
Imaš od Đure Benića dobar udžbenik koji se zove Politika i gospodarstvo.Ja sam ga prošle godine posuđivao za maturu u gradskoj knjižnici i mogu ti reći da je odličan.Skini novi Ustav na stranicama Narodnih novina(sa zadnjim izmjenama iz 2010.).Prošle godine je bilo dosta pitanja o mandatima ustavnih sudaca,pučkog pravobranitelja i općenito o vrstama ljudskih prava i temeljnih sloboda.

Quote:
mje_tuzno_ja kaže: Pogledaj post
evo da napišem 2-3 iz iskustva

dakle, ja sam apsolutno protiv svih tih dodataka i literatura...učite i ponavljajte iz knjiga koje ste koristili tokom srednje...to su knjige koje ste već vidjeli i koje već poznajete, lakše ćete se snać...ja sam učila isključivo iz knjiga koje smo imali u srednjoj i matura mi je prošla super...al bitno je krenut na vrijeme! da sve bude bez panike! obavezno prođite stare mature i one primjerke! a ove knjige za pomoć pri državnoj maturi su čista glupost...bogaćenje autora i izdavačkih kuća na vašoj lijenosti! to je dobro imat od početka srednje škole, pa da se lagano rpolazi kroz te neke skraćene sadržaje i da se upoznaje s tom vrstom testova i obrade podataka...al uzet tu knjigu u ruke i spremat se dva dana prije nema smisla...

neznam šta da još kažem..pitajte...i sretno vam s učenjem, dogodine će vam bit još gore! :P
Dodaci u obliku priručnika se isključivo izdaju za stare maturante.Znaš li koliko se literature promijenilo u zadnjih 5-6 godina,a i takve osobe ove i narednih godina planiraju ići na maturu.Lako je polagati maturu dok istovremeno završavaš srednju školu.Neki su davnih dana maturirali i sada se teško snalaze u svemu tome
__________________
Doviđenja,i hvala za sve one ribe

Zadnje uređivanje Lady_D : 17.01.2011. at 01:15.
Drveni Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 21:31   #88
Pretpostavljam kako dečko koji je govorio protiv priručnika za pripremu mature iste nikada niti nije imao u rukama.
Također sam stariji maturant, što ne znači da nikada nisam išla u srednju školu i ne znam što se tamo uči, pa mogu posvjedočiti da su literature za pripremu državne mature što se tiče elementa, Dakića i Nade Brković (matematika i fizika) čak i preopsežne i teške što su mi potvrdili i profesori koji spremaju učenike za državnu maturu. Pače, pitam se samo gdje bi stigli kada bi mi koji polažemo po 6 predmeta uzeli svaki predmet udžbenik i krenuli ispočetka. Godinu dana ne bi bilo dovoljno. Meni osobno priručnici uvelike pomažu, uz pripreme naravno bez kojih bi bila izgubljena. Ovako me usmjere što i gdje trebam učiti, skinula sam katalog znanja i svakako se uz svoje stare udžbenike konzultiram i s dodatnom literaturom.
RequiemforLolek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 21:57   #89
Nitko mi već par dana na drugoj temi ne odgovara na pitanje, pa se javljam ovdje.
Idem na medicinu. U školskoj knjizi imaju super novi priručnik iz fizike za državnu maturu Antonia Božić- Goran Božić. Super izgleda i SUPER je objašnjeno, vrlo detaljno. To mi treba. 149kn. Može i on-line na ŠK. Kaj vi mislite?
asimilar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 01:09   #90
Samo vas podsjećam da kupujete i prodajete knjige na podforumu "Mali oglasi". Ovdje je dozvoljeno samo stavljati linkove na skripte, knjige, što već.
__________________
We are the fools of Time and Terror: Days
Steal on us, and steal from us; yet we live,
Loathing our life, and dreading still to die"
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 23:56   #91
Quote:
Anrimu kaže: Pogledaj post
bi mogao netko ponovno staviti linkove za kako napisati eseje? meni ne želi skinuti s tih linkova, piše error
I ja bih ovo.
Flojsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 11:21   #92
Quote:
Flojsa kaže: Pogledaj post
I ja bih ovo.
Hrvatski - Kako napisati esej
Engleski - Kako napisati esej

Izvol'te
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 17:52   #93
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Download not available
Nessarose is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 21:08   #94
Quote:
Nessarose kaže: Pogledaj post
Download not available
Mamu mu
Ajmo probat ponovno:
Hrvatski
Engleski
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 00:51   #95
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Mamu mu
Ajmo probat ponovno:
Hrvatski
Engleski
hvala!
Nessarose is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 18:56   #96
jel zna tko kakvu literaturu po ispitnim katalozima iz sociologije...helpp ((
blondie_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 14:28   #97
Quote:
blondie_ kaže: Pogledaj post
jel zna tko kakvu literaturu po ispitnim katalozima iz sociologije...helpp ((
Koliko znam, iz sociologije ima samo jedan propisan udžbenik, dr. Nenad Fanuko
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 18:36   #98
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Mamu mu
Ajmo probat ponovno:
Hrvatski
Engleski
Zahvaljujem, srce si!
Flojsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 19:47   #99
Školska knjiga, ova nova izdanja za maturu, jesu li ok? Konkretno me zanima za Geografiju!
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 08:09   #100
ŠK

Quote:
Phoebos Apollon kaže: Pogledaj post
Školska knjiga, ova nova izdanja za maturu, jesu li ok? Konkretno me zanima za Geografiju!
Btw. frend i ja smo ipak kupili fiziku od školske knjige. Jako smo zadovoljni! Nadam se da je tako i sa ostalim njihovim priručnicima. Malo prolistaj u knjižari
asimilar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.