Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2012., 18:15   #121
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Ne poznajem djecu iz gay obitelji, ali ih znam iz rastavljenih obitelji, koji su odrasli uz jednog roditelja, u raznim okolnostima. Naravno da su izrasli u ljude sposobne za normalan život, puno je tu drugih faktora uz obitelj koji vode k tome, ali neozbiljno je reći da rastava i nedostatak jednog roditelja ne nose traume.

Ako ja nešto držim neozbiljnim onda je na toj listi vrlo visoko falsificiranje stavova sugovornika. Molim te citiraj me gdje sam to rekao da rastava i nedostatak jednog roditelja ne nose traume.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 18:35   #122
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
Ali i zdravorazumsko pitanje; smatras li da je smisao demokracije zatiranje manjina? Je li to ideja demokracije?
Ideja demokracije je izbjeći krvoproliće i sukobe.
Svesti razrješavanje razmirica na proceduru i političko djelovanje, posebno u situacijama kada nema jasno prevladavajuće većine. Ali, ići i održavati stanje kontra većine niti je normalno niti može dugo trajati.

Moderni liberalizam je uvođenjem pozitivne diskriminacije, pojma političke korektnosti i uvođenjem nekih imaginarnih referentnih točaka (uz većinu kao očitu) doveo cijelu demokraciju na prilično tanak led. Trenutno ovakvo stanje opstaje jer smo iznimno bogato, prebogato društvo pa je ta većina latergična, samozadovoljna.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 18:37   #123
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Evo, malo sam prilagodio postove sličnoj raspravi prije kojih 200injak godinica.
Nadam se da mod neće zamjeriti. Želim poentirati na malo zabavniji način.
Zekoslave, zaista si me posramio i pokazao koliko sam neprilagođena 21.st ubacivši u moju rečenicu umjesto riječi obiteljska struktura riječi promet i zaprežna kola (koja vuće konj)

Ajde, barem nisam "palestinski čoban iz brončanog doba koji bi ukinuo sva ljudska prava gay ljudima"
Trekkie89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 18:38   #124
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Ako ja nešto držim neozbiljnim onda je na toj listi vrlo visoko falsificiranje stavova sugovornika. Molim te citiraj me gdje sam to rekao da rastava i nedostatak jednog roditelja ne nose traume.
Očito podržavaš prilično liberalan zakon koji bi promjenio društvene i zakonske norme u smislu da se djeci oduzme pravo na odrastanje uz majku i oca. Ako se slažeš da odrastanje u krnjoj obitelji izaziva traume, onda ili podržavaš traumatiziranje djece ili ne smatraš da nedostatak roditelja nosi traume.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 18:51   #125
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
I onda se opet vraćamo na isto: kako bi to konkretno promijenilo tvoju obiteljsku strukturu, ako negdje postoji žensko ženska obitelj to automatski znači da i ti moraš živjeti u takvoj zajednici?

Naravno da ne moraš, nitko to tebi osim tebe same ne određuje niti ti možeš uvjetovati nekome drugome kakav okvir obiteljske strukture će odabrati. A jogunjenje oko legalizacije pravnog okvira istospolnih zajednica je IMO neozbiljno.
Ne mijenja konkretno moju obiteljsku strukturu nego općenito mijenja definiciju braka, mijenja društvo i strukturu obitelji na način na koji većina građana ne bi pristala da ih se pita.
Ok, ako gay ljudi žele živjeti zajedno i vjenčati se, slobodno, ali posvajati djecu i nazvati tu strukturu obitelji - ne.



Quote:
Osim toga, da ponovim, u pojedinim državama SADa kod rastava braka od sredine sedamdesetih se dijete može dodijeliti roditelju istospolne orijentacije, kada bi ova studija koju si navela bila relevantna ne misliš li da bi bila snažan argument protiv te prakse?

Američko sudstvo kod rastava braka (koje su danas većinom zatraženi od žena) diskriminira muškarce (točnije hetero muškarce). O tome se više može saznati na internetu i istraživanjem. Npr. na stranicama Men's rights movement-a ili Father's rights movement (nemojte se smijati jer nije smiješno). Tako da sudstvo za mene i nije toliko relevantno.
Trekkie89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 18:53   #126
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Očito podržavaš prilično liberalan zakon koji bi promjenio društvene i zakonske norme u smislu da se djeci oduzme pravo na odrastanje uz majku i oca. Ako se slažeš da odrastanje u krnjoj obitelji izaziva traume, onda ili podržavaš traumatiziranje djece ili ne smatraš da nedostatak roditelja nosi traume.
Želiš reči da sadašnji zakon garantira djeci odrastanje uz oba roditelja? Želiš reči da je obitelj s dvoje roditelja jedina okolina u kojoj dijete može odrasti u zdravu odraslu osobu?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 18:54   #127
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Očito podržavaš prilično liberalan zakon koji bi promjenio društvene i zakonske norme u smislu da se djeci oduzme pravo na odrastanje uz majku i oca.
Ne, ja podržavam budući zakon u kojem bi se istospolna zajednica u svim pravima i obavezama (uz pojedine specifične iznimke) izjednaćila sa heteroseksualnom.
Quote:
Ako se slažeš da odrastanje u krnjoj obitelji izaziva traume, onda ili podržavaš traumatiziranje djece ili ne smatraš da nedostatak roditelja nosi traume.
Odrastanje u obitelji bez jednog biološkog roditelja može ali i ne mora izazvati traume.

Dakle, nisi me mogao citirati nego tu navlaćiš neku nesuvislu konstrukciju.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 19:09   #128
Quote:
Trekkie89 kaže: Pogledaj post
Ne mijenja konkretno moju obiteljsku strukturu nego općenito mijenja definiciju braka, mijenja društvo i strukturu obitelji na način na koji većina građana ne bi pristala da ih se pita.
Ok, ako gay ljudi žele živjeti zajedno i vjenčati se, slobodno, ali posvajati djecu i nazvati tu strukturu obitelji - ne.
Samo mijena stalna jest. A i definicije su podložne promjeni, s time da se nitko ne sili na promjenu naćina života pa niti razmišljanja. niti ja tebe mogu prisiliti da smatraš istospolnu zajednicu obitelji niti ti mene možeš prisiliti da je ne smatram tako, simple as that.
Quote:
Američko sudstvo kod rastava braka (koje su danas većinom zatraženi od žena) diskriminira muškarce (točnije hetero muškarce). O tome se više može saznati na internetu i istraživanjem. Npr. na stranicama Men's rights movement-a ili Father's rights movement (nemojte se smijati jer nije smiješno). Tako da sudstvo za mene i nije toliko relevantno.
Držalo bi ti vodu kada bi davali prednost gay majkama ispred hetero oćeva, ovako to baš i nema veze sa temom. Uzgred, o sličnoj diskriminaciji se pisalo i u RH.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 19:11   #129
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Želiš reči da sadašnji zakon garantira djeci odrastanje uz oba roditelja? Želiš reči da je obitelj s dvoje roditelja jedina okolina u kojoj dijete može odrasti u zdravu odraslu osobu?
Odgovor na prvo pitanje je ne, ne garantira, svašta se u životu događa i "krpa" se kako se stigne. Ali jedno je društvena i politička norma, a drugo događanja na margini koja ne možeš izbjeći.

Odgovor na drugo pitanje je da, odrastanje u obitelji s dva roditelja je jedina okolina koja ima šansu pružiti djetetu odrastanje bez trauma i na posve zdravim osnovma. Međutim, zdrava odrasla osoba možeš biti i noseći traume u sebi, ljudi su iznenađujuće snažni u prevladavanju problema. Ali, zašto bi kao društvenu normu uvodio nešto što vodi traumama? Zar nije dovoljno što se sra*a događaju sama po sebi?
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 19:24   #130
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Samo mijena stalna jest. A i definicije su podložne promjeni, s time da se nitko ne sili na promjenu naćina života pa niti razmišljanja. niti ja tebe mogu prisiliti da smatraš istospolnu zajednicu obitelji niti ti mene možeš prisiliti da je ne smatram tako, simple as that.
Naravno mijena je stalna. Što ne znači da bi se ama baš SVE trebalo mijenjati. I to bez pitanja i protiv volje većinskog građanstva.

Quote:
Držalo bi ti vodu kada bi davali prednost gay majkama ispred hetero oćeva, ovako to baš i nema veze sa temom. Uzgred, o sličnoj diskriminaciji se pisalo i u RH.
Ima veze s tvojim prijašnjim postom. Gdje spominješ da ono istraživanje koje sam linkala nije važno jer je američko sudstvo odlučilo da je dodjeljivanje djece gay zajednicama ok. Jer to isto sudstvo pri razvodima konstantno diskriminira hetero očeve. Tako da, sudstvo nije baš relevantno. Kao uostalom ni naše...

PS. ja imam svoj stav, ti imaš svoj kao i svi ovdje.
Mislim da se oko nekih stvari nećemo složiti, ali hvala na civliziranoj raspravi bez vrijeđanja.

Pozdrav svima.
Trekkie89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 19:24   #131
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Odgovor na prvo pitanje je ne, ne garantira, svašta se u životu događa i "krpa" se kako se stigne. Ali jedno je društvena i politička norma, a drugo događanja na margini koja ne možeš izbjeći.

Odgovor na drugo pitanje je da, odrastanje u obitelji s dva roditelja je jedina okolina koja ima šansu pružiti djetetu odrastanje bez trauma i na posve zdravim osnovma. Međutim, zdrava odrasla osoba možeš biti i noseći traume u sebi, ljudi su iznenađujuće snažni u prevladavanju problema. Ali, zašto bi kao društvenu normu uvodio nešto što vodi traumama? Zar nije dovoljno što se sra*a događaju sama po sebi?
Znači, po tebi su sva djeca samohranih roditelja ozbiljnije traumatizirana i odrasla u nezdravoj sredini?!
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 19:36   #132
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
Ne, nego nemaju smisla i nisu sluzili niti jednoj drugoj svrsi nego u svrhu svjesnog trolanja.

Usporedjujes nesto kao što je necija spolna orijentacija sa necime sto je kriminalno djelo. To nije shut-downanje nego cisto trolanje.

Ako se hoces raspravljati, daj argumente, ne trolaj...

Ja sam objasnio zasto neki referendumi nisu dozvoljeni. Ne moze se uvijek ici na to sto vecina hoce jer se treba voditi o pravima manjina. Na to si ti trolerski uvrstio pedofile u raspravu...
I homoseksualizam je sve do nedavno bio u velikoj većini zemalja kriminalno djelo, a još je uvijek u mnogima. Ili makar stigmatiziran. Tako da bi se po tvojoj logici sad tebe moglo optužiti za trolanje.

Usporedba nije besmislena. U nekim dijelovima svijeta pedofilja je bila dozvoljena i posve normalna stvar.

Ovdje se ne radi o nikakvim pravima manjine (velika većina heteroseksualaca ne bi imala ništa protiv većine zahtjeva gay populacije), nego o vrijednostima koje se žele nametnuti. Ovo je sukob vrijednosti i nema nikakve veze s nikakvim pravima. Zašto stvari ne nazvati pravim imenom? Jesi li ti upoznat s feminističkom literaturom koja je dobrim dijelom inspirirana upravo LGBT ideologijom? Ja jesam. Za sve te rodne i ženske studije heterovrijednosti nisu normalne (oni to nazivaju heteronormativizam), oni doista žele uništiti neke stupove klasičnoga društva poput obitelji, braka i slično. Znam jako puno homo i bi osoba i mogu ti reći da sve imaju neki problem sa svojim identitetom koji onda izražavaju latentnom (prigušenom) mržnjom spram heteroseksualaca i njihovih vrijednosti.

Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
I onda se opet vraćamo na isto: kako bi to konkretno promijenilo tvoju obiteljsku strukturu, ako negdje postoji žensko ženska obitelj to automatski znači da i ti moraš živjeti u takvoj zajednici?

Naravno da ne moraš, nitko to tebi osim tebe same ne određuje niti ti možeš uvjetovati nekome drugome kakav okvir obiteljske strukture će odabrati. A jogunjenje oko legalizacije pravnog okvira istospolnih zajednica je IMO neozbiljno.


Što se tiće studija imao sam već nekoliko rasprava ovoga tipa i vjeruj mi da postoji daleko više studija koje istospolno roditeljstvo ocijenjuju pozitivno uključivo i studiju o studijima gdje su ih obradili nekih 20 i kusur i gdje nisu istospolno roditeljstvo našli negativnim po djecu.


Nisu liberali jedini koji natežu za svoje gledište
Promijenila bi se struktura cijeloga društva - koja je već sada drastično promijenjena - naravno da ta promjena utječe na svakoga pojedinca na ovaj ili onaj način. Naivno je misliti da to ne utječe na sve, tj. na cijelo društvo. Ako je nekom prihvatljivo i posve normalno da dijete bude začeto MPO-om zato jer homoseksualni par želi imati djecu i da takvo dijete nikada ne sazna tko su mu ustvari biološki majka ili otac (a ima takvih zemalja - jer donori baš ne žele da im jednoga dana osamnaestogodišnjak ili osamnaestogodišnjakinja pokuca na vrata i vele: Bok, tata/ili mama) onda je u svakom slučaju jasno da on nema iste vrijednosti kao i onaj kome to nije prihvatljivo. A svako društvo upravo počiva na određenim vrijednostim koje ga drže na okupu. Sukob različitih vrijednosti itekako utječe na svakodnevni život svakoga pojedinca.

O studijama: čitao sam malo analize tih studija i sve su bile vrlo nategnute. Slažem se i da druga strana nateže. Ja si jednostavno ne mogu zamisliti da spoznaja da ne znaš i da nikada nećeš saznati tko ti je ustvari otac/majka nema nikakva utjecaja na formiranje ličnosti. A već sam prije pisao da je odavno poznato da djeca kojoj nedostaje očinska ili majčinska figura (bilo da je nema fizički ili psihički - tzv. psihički odsutan roditelj) uvijek pokazuju određeni sklop ponašanja koje za njih nije dobro.

Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
...a homoseksualni odnosi su zabiljezeni kod svih zivotinjskih vrsta, ako to nije dokaz prirodnosti onda stvarno ne znam sto da dalje pricamo.

Pa ono, kada tvoja susjeda dobije u naslijedje mirovinu ili nesto sto partner od ovih "jadnika" ne moze, onda se stvarno covjek zapita...ili pravo da u medicinskom slucaju da supruznik ima prvenstvo odlucivanja....
Da, ali to ne mora značiti da su te jedinke homoseksualne. Biseksualnost je normalno životinjsko ponašanje, ali bojim se da je to još jedno gay navlačenje vode na svoj mlin - jedno je biseksualnost a drugo homoseksualnost.

Osim toga uspoređivati crne labudove i ljude je smiješno. Kod mnogih životinjskih vrsta npr. mužjak ne sudjeluje u odgoju, a kod nekih vrsta ne sudjeluju čak ni roditelji (npr. kukavica), no kakav je to argument za išta? Po tome možemo izvući zaključak da su tate nevažene ili da su biološki roditelji posve nevažni. Ali to nije tako. Jer ljudsko društvo ne može izbrisati svoju kulturu u povijest koja je duboko usađena na mnogim razinama kojih nismo ni svjesni.

Nitko normalan ne spori ovo drugo.

Zadnje uređivanje Kurtzius Kuro : 01.04.2012. at 19:43.
Kurtzius Kuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 19:49   #133
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post

Odrastanje u obitelji bez jednog biološkog roditelja može ali i ne mora izazvati traume.
Ne, uvijek izaziva traume. Što ne mora značiti da takvo dijete neće odrasti u relativno zdravu osobu.

Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Odgovor na prvo pitanje je ne, ne garantira, svašta se u životu događa i "krpa" se kako se stigne. Ali jedno je društvena i politička norma, a drugo događanja na margini koja ne možeš izbjeći.

Odgovor na drugo pitanje je da, odrastanje u obitelji s dva roditelja je jedina okolina koja ima šansu pružiti djetetu odrastanje bez trauma i na posve zdravim osnovma. Međutim, zdrava odrasla osoba možeš biti i noseći traume u sebi, ljudi su iznenađujuće snažni u prevladavanju problema. Ali, zašto bi kao društvenu normu uvodio nešto što vodi traumama? Zar nije dovoljno što se sra*a događaju sama po sebi?
Upravo tako

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Znači, po tebi su sva djeca samohranih roditelja ozbiljnije traumatizirana i odrasla u nezdravoj sredini?!
Pa znam mnogo osoba koje su odrasle bez jednoga roditelja iz razno raznih razloga - svi su ozbiljno traumatizirani - neki izrazito, neki su se, kao što mestar kaže prilagodili, ali kvaliteta njihova života je zbog tih njihovih okolnosti prilično smanjena.

To ne znači da su sve hetero obitelji med i mlijeko. Ali čak i u disfunkcionalnim hetero obiteljima djeca su traumatizirana na drugačiji način - ima nešto osobito u karakteru i općoj psihičkoj slici djece koja su odrasla bez oba ili jednoga roditelja.
Kurtzius Kuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 20:26   #134
Quote:
Trekkie89 kaže: Pogledaj post
Ne mijenja konkretno moju obiteljsku strukturu nego općenito mijenja definiciju braka, mijenja društvo i strukturu obitelji na način na koji većina građana ne bi pristala da ih se pita.
Ok, ako gay ljudi žele živjeti zajedno i vjenčati se, slobodno, ali posvajati djecu i nazvati tu strukturu obitelji - ne.




Pa sud u Strasbourg-u kaze da gay parovi jesu obitelj

Europski sud za ljudska prava je u četvrtak donio odluku u korist P.B. i J.S. protiv Austrije zaključivši da je Austrija prekršila Europsku konvenciju o ljudskim pravima, jer nije osigurala pravo na zdravstveno osiguranje istospolnim parovima koje je bilo dostupno izvanbračnim heteroseksualnim parovima.

"Ovo je druga presuda Europskog suda za ljudska prava koja se tiče istospolnih parova i sud je ponovo potvrdio da 'istospolni parovi koji žive u stabilnim vezama ulaze u pojam obiteljskog života, jednako kao i izvanbračni heteroseksualni parovi.' Europski sud napravio je tu povijesnu interpretaciju Konvencije o ljudskim pravima prije samo mjesec dana, kada je donio presudu u slučaju Schalk i Kopf protiv Austrije"
(inace ovo je presuda iz 2010. dok je Austrija 2011. donjela zakon o registriranim partnerstvima)

net.hr
http://danas.net.hr/svijet/sud-u-str...ovi-su-obitelj
francesca_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 20:39   #135
Zamislite samo što bi se događalo toj djeci posvojenim od strane ljudi koji boluju od homoseksualizma.
SilvrBckGorilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 20:42   #136
Neću trollat da nebi još dobia koji karton , ali činjenica je da jedni su za ovi zakon , a drugi ne . Nitko nema zlatan šupak , pa da je njegovo mišljenje "pravije" od drugog , pa predlažem referendum kao Slovenci šta su napravili . Znam nekima ne odgovara demokracija i vladavina većine jer ipak je bolji fašizam , pa da lipo manjina vlada na štetu većine . Demokracija je i treba bit referendum za ovo pitanje . Boli me neka stvar kakva je situacija u San Francisku ili u Saudijskoj Arabiji jer ovo je naše pitanje . Kome smeta volja većine neka se odseli i bok .
Achtung_1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 21:07   #137
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Evo, malo sam prilagodio postove sličnoj raspravi prije kojih 200injak godinica.
Nadam se da mod neće zamjeriti. Želim poentirati na malo zabavniji način.
Ne zamjeram.

No usporedba ipak nije primjerena.
Bila bi primjerenija da si umjesto automobila koristio sljedeći primjer; nasilne promjene vjere ili pak jezika, dekretom.
Posljedice na hrvatsko društvo bile bi otprilike iste prelaskom na "rodne zakone".

Takva je naime težina i ozbiljnost tih tzv.minornih/administrativnih inicijativa.
Gubitak autohtonosti i rastakanje/propadanje nacionalnog bića u neoliberalnoj kaljuži konzumerističko-rodnog jednoumlja.

Jednu ti stvar ipak ne odobravam;
prikriveno impliciranje toga da je gay-ideologija nešto "napredno", a svi oni koji je ne puše, nazadni i primitivni (predstavnici sve-povjesne mračne opozicije napretku društva).

Upravo suprotno.

To je naime davno pročitan blef / konstanta perfidnog gay-aktivitičkog sotoniziranja svega što je izvorno i autohtono i nije podložno gay-ideologizaciji...ne puši je.
Zašto bi je uopće i trebalo popušit?

Mislim da imamo potpuno pravo (neotuđivo ljudsko pravo) na vlastito određenje.

Mislim da ono što kao narod baštinimo nije primitivizam ili kako to onaj moderator Ego voli kazati; "pretpostavka pelestinskih čobana iz brončanog doba"!?
(btw; kave veze Palestinci kao narod imaju s ovom temom, nemogu dokučit!?)

Mislim također da se takovim tvrdnjama jasno izraženu volju Slovenskog naroda također etiketira primitivističkom/čobanskom.

Tko ima pravo na takovo nešto?

Tko ima pravo moje opiranje nametanju rodnih zakona sotonizirati i etiketirati?

Mislim da svi skupa moramo aktivnije poraditi na raskrinkavanju agesivne gay-internacionale i prikazivanju stvarne slike onog što se događa.

Mislim da je senzibiliziranje javnosti po tom pitanju od izuzetne važnosti, a ova tema maleni doprinos u tom smislu.

Slovenski je primjer tim više važan (I KAO PRIMJER KOJEG VRIJEDI SLIJEDITI, I KAO POVJESNI ČIN BEZ PRESEDANA).
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!

Zadnje uređivanje Della17 : 01.04.2012. at 21:41.
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 21:18   #138
U Francuskoj su gay brakovi jedna od tema izbora, socijalisti i zeleni su za ako dobiju izbore, sarkozy je protiv, po bilbordima diljem Pariza su postavljeni ovakvi plakati, meni su zanimljivi, nadam se da necu dobiti crveni

http://referentiel.nouvelobs.com/file/2498243.jpg


http://referentiel.nouvelobs.com/file/2497829.jpg

Prema zadnjim anketama

A June 2011 Ifop poll found that 63% of respondents were in favour of same-sex marriage, while 58% supported adoption rights for same-sex couples

Support was 74% among those under 35 years.
francesca_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 21:20   #139
Thumbs up

Quote:
francesca_00 kaže: Pogledaj post
U Francuskoj su gay brakovi jedna od tema izbora, socijalisti i zeleni su za ako dobiju izbore, sarkozy je protiv, po bilbordima diljem Pariza su postavljeni ovakvi plakati, meni su zanimljivi, nadam se da necu dobiti crveni

http://referentiel.nouvelobs.com/file/2498243.jpg


http://referentiel.nouvelobs.com/file/2497829.jpg

Prema zadnjim anketama

A June 2011 Ifop poll found that 63% of respondents were in favour of same-sex marriage, while 58% supported adoption rights for same-sex couples

Support was 74% among those under 35 years.

Super nadam se da ćemo i mi imat demokraciju ( referendum ) po tom pitanju .
Achtung_1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 23:15   #140
Quote:
Kurtzius Kuro kaže: Pogledaj post
Pa znam mnogo osoba koje su odrasle bez jednoga roditelja iz razno raznih razloga - svi su ozbiljno traumatizirani - neki izrazito, neki su se, kao što mestar kaže prilagodili, ali kvaliteta njihova života je zbog tih njihovih okolnosti prilično smanjena.

To ne znači da su sve hetero obitelji med i mlijeko. Ali čak i u disfunkcionalnim hetero obiteljima djeca su traumatizirana na drugačiji način - ima nešto osobito u karakteru i općoj psihičkoj slici djece koja su odrasla bez oba ili jednoga roditelja.
Eto, ostavljam mogućnost da živimo u bitno različitim sredinama i imamo znatno različita iskustva, ali ja poznajem jako mnogo ljudi koji su odrasli uz samo jednog roditelja i aposlutno ne vidim da je sam nedostatak jednog roditelja na njih ostavio nekog traga. Oni koji imaju nekih trauma, imaju ih zbog zlostavljanja, traumatičnog gubitka roditelja, zanemarivanja, ne samo zbog toga što jednog od roditelja nije bilo.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.