Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2010., 12:18   #1
Sto znaci pojam beba ima malu glavu???

Sto znaci kada vam doktor kaže u 6mj trudnoće da beba ima malu glavu????molim pomoć ako je netko imao iskustva s tim.unaprijed hvala!!!!
Miro mp4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 12:23   #2
ne znam sto tocno znaci za glavu, ali ako ce te imalo utjesiti, i meni su od negdje polovice trudnoce tupili, i to ne samo za glavu nego kako mi je cijela bebica premala, i tako stalno..uvukli su mi strah u kosti samo takav.

da bi se na kraju rodila kao sasvim normalna bebica, i po duzini i po tezini, i sa apgarom 10/10.

ne panicari. ne mora bit nista strasno.

da je sve ok
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 12:45   #3
Jel imaškakve mjere sa uZV-a? mislim da je AC za glavu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 13:07   #4
Na žalost nemam ali ovako u nasicama kažu beba ima malu glavicu brzo uputnica pa za Osijek nakon visesatnog mrcvarenja kažu mi da beba "definitivno" ima manj glavicu i vjerojatno rascjep te da bi trebali još koje mišljenje jer oni nisu sigurni!!!7.7naruceni smo u Zagrebu u vili poliklinici pa me zanima sto mogu očekivati.svi spominju malu glavu ali nitko ne govori sto to ustvari znaci toga me najviše strah
Miro mp4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 10:52   #5
Quote:
Miro mp4 kaže: Pogledaj post
Na žalost nemam ali ovako u nasicama kažu beba ima malu glavicu brzo uputnica pa za Osijek nakon visesatnog mrcvarenja kažu mi da beba "definitivno" ima manj glavicu i vjerojatno rascjep te da bi trebali još koje mišljenje jer oni nisu sigurni!!!7.7naruceni smo u Zagrebu u vili poliklinici pa me zanima sto mogu očekivati.svi spominju malu glavu ali nitko ne govori sto to ustvari znaci toga me najviše strah
ja sam u obitelji imala slucaj da je curica imala malu glavu, al beba stvarno imam manju glavicu od prosjeka, a i seka je njena imala isto manju glavu...
dosta toga se jos moze promjeniti,meni se iz tjedana u tjedan mjenjale mjere, pa je jednom bila glavica premala, pa prekratka nogica, na kraju zastoj u rastu i roden muskarac sa 3140 i 48 sa 38+1.
jedino sto je malo zabrinjavajuce je rascjep, al ja se ne bi bas toga drzala do pregleda u vili. njima svaka cast, neizmjerno su strucni i ljubazni i mislim da trebate tamo pricekati pregled pa tek onda vidjeti o cemu se radi. a kod kojeg doktora ste naruceni?
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:57   #6
Ne provociram, nego me zaista zanima: zašto niste pitali liječnike koji su vam to rekli?

Ja još dan-danas ispitujem svaku sitnicu koju ne razumijem. I ne dam se otkačiti. Dok sam bila trudna, moj drugi ginekolog (prvog sam "napustila" zbog preseljenja) se nasmrt uvrijedio zbog mog propitkivanja. Ali u pitanju je moje tijelo, moje djete - hoću i imam pravo znati. Tako i sada, nedavno smo sa klinkom imali neku sumnjivu temperaturu koja je na kraju spontano prošla, ali je bila sumnja na slijepo crijevo. Tokom cijele obrade djeteta ja sam propitkivala liječnike što znači nešto što vide, čuju, kažu... I svi liječnici su mi spremno objašnjavali, nitko nije pokazao ni najmanje nekog nestrpljenja.

Hoću reći, možeš ti ovdje dobiti mišljenje, dobronamjerni savjet, nečije iskustvo i sl. Ali kad su u pitanju ozbiljna stručna pitanja, meni se čini najbolje pitati onoga tko je tu dijagnozu uopće postavio.


I usput - želje da sve bude OK...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 14:21   #7
Meni je doktorica isto u trudnoći po UZV mjerama rekla da beba ima manju glavicu od prosjeka - kad su mjerili opseg glave i opseg trbuha - razlika je bila 4 tjedna - npr. bebin trbuh odgovara 34. tjednu trudnoće, a glavica 30.-om tjednu i tako je bilo cijelo vrijeme bili smo u užasnoj panici, iako je dokica rekla da je to ok.. mene zabrinjavalo jer je to uvijek napominjala prilikom UZV... MIslim - ak je sve ok, čemu to stalno spominjati..

Na kraju, dijete dođe na svijet savršeno lijepe i zdrave glavice I tebi želim isto.. sve te tablice i mjere su okvirna stvar i ludost je ravnati se isključivo po njima jer je svaka beba posebna.. Vibram da kod vas bude sve ok!
sofijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 00:09   #8
Meni je dr od 3mj trudnoče govorila da bebica ima malo manju glavu od prosjeka, ali da to nije nikakav problem, da ce lakše van.. tako da se nisam niti sikirala.. n emoj samo paničariti prije vremena, znam da misliš da samo tako kažem, al vjerojatno nije ništa..
__________________
Album
zlatna ivkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 00:27   #9
mene su pred kraj trudnoće prepali da je beba mala, puste pretrage i rodio se momčina od 3500 g, a na slikama od uz za opseg glave uvijek je pisao jedan tjedan manje nego što sam bila trudna...rodio se sa manjom lijepom glavicom, porod super lako prošao i sad papa da mu je glava ko tatina
glavu gore i javi što je bilo
BUBBLE JET is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 01:26   #10
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da je sve u redu sa bebicom
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.