Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2005., 21:29   #1
Spirala

Quote:
magic kaže:
a ubijanje spontanosti 100 %.


ponavljam - ti zadovoljna, sve pet.
Ubijanje spontanosti?
I to je sve?

A spirala i ostale metode?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2005., 17:39   #2
Quote:
_Altanta_ kaže:
Koliko znam, te Mirena su one za pod kožu. Ja sam pitala svoju ginićku da li to kod nas ima, jer sam bila inspirirana plakatima u ginekološkoj čekaonici, na što mi se ova nasmijala i rekla da to kod nas još nije došlo. A ja si mislim, koj' onda vrag stavljate te silne plakate ako ih nema
Mirena se stavlja u maternicu, mislim da je koriste neke forumasice koje ne zive u Hr

Zove se jos i "hormonska spirala" i ne stavlja se zenama koje jos nisu rodile




Tu ima vishe
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2005., 23:18   #3
Quote:
violent_femmes9 kaže:
Mirena se stavlja u maternicu, mislim da je koriste neke forumasice koje ne zive u Hr
Zove se jos i "hormonska spirala" i ne stavlja se zenama koje jos nisu rodile
Tu ima vishe
Koje su onda one za pod kožu, nešto kao kapsula?? Ma mogu se kladiti da je tako pisalo na plakatu
_Altanta_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 17:34   #4
Quote:
Una67 kaže:
Mislim, nevidjeno!
Nisam niti primjetila ovu temu dok mi cure nisu skrenule paznju.


Dake, drage moje, ... Mirena. Kakva su vasa iskustva. Procitala sam info koji mi je dao ginic i prekapala malo po web-u.
Zeljela bih, medjutim, cuti konkretna misljenja od vas koje ste ih koristile.

Meni se isto svida sve kaj sam procitala i cula o Mireni, tak da ozbiljno razmisljam o tome. Sve u svemu to je nesto slicno kao i obicna spirala + hormoni. Moja sogorica si je stavila Mirenu pred nekih 2 godine (ona nije podnosila nikakve pilule) i super je zadovoljna, a nije rodila. Tak da te zablude o radanju ne stoje. Istina ginekolog ju je odgovarao, ali je popustio na kraju. A i na stranici od Schering-a pise da je mogu koristiti i zene koje jos nisu rodile. Ona uglavnom nema menstruaciju, a ako i ima jako malo krvari.
I navodno je s tim mirna, sad ne znam, jel tri ili pet godina.
Dakle
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2005., 10:14   #5
Quote:
Dolores O'Riordan kaže:
Sve u svemu to je nesto slicno kao i obicna spirala + hormoni. Moja sogorica si je stavila Mirenu pred nekih 2 godine (ona nije podnosila nikakve pilule) i super je zadovoljna, a nije rodila. Tak da te zablude o radanju ne stoje. Istina ginekolog ju je odgovarao, ali je popustio na kraju. A i na stranici od Schering-a pise da je mogu koristiti i zene koje jos nisu rodile.
pa sad, to za Mirenu koja se ne stavlja zenama koje nisu radjale ne znam je li zabluda ili ne, ali lijecnicka preporuka svakako jest

barem tako pise na ovom sajtu
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2005., 13:39   #6
Quote:
Dolores O'Riordan kaže:
Meni se isto svida sve kaj sam procitala i cula o Mireni, tak da ozbiljno razmisljam o tome. Sve u svemu to je nesto slicno kao i obicna spirala + hormoni. Moja sogorica si je stavila Mirenu pred nekih 2 godine (ona nije podnosila nikakve pilule) i super je zadovoljna, a nije rodila. Tak da te zablude o radanju ne stoje. Istina ginekolog ju je odgovarao, ali je popustio na kraju. A i na stranici od Schering-a pise da je mogu koristiti i zene koje jos nisu rodile. Ona uglavnom nema menstruaciju, a ako i ima jako malo krvari.
I navodno je s tim mirna, sad ne znam, jel tri ili pet godina.
Dakle
Sorry sto se ubacujem, dolje je neka glupaca zatvorila topic o Mireni a Mirena uopce nije pilula, no to je zato kaj je glupaca. Ups mogel bih dobit ban?

Najveca strucnjakinja na tom podrucju Mirene jest nasa predraga Septembarka!
Tako nju volim!!!Tako nagovaram svojoj zenici da poslusa Septin savjet i eto za par dana zena ce mi uzet Mirenu, platil sam prosli tjedan u ljekarni za 1103,00 kn i tak cekam njezin termin kod svog ginica. Skupa je ali bez brige si za 5 godina! A menga se smanjuje na par sati!!! Ak ne vjerujes, pitaj Septicku!!!

Hvala Septicki na savjetu!!!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 09:00   #7
Pa dobro, zasto pobogu stalno placete i derate se zbog pilula. Lijepo smo jednu temu obradovali i to je hormonalna spirala kao najbolje rjesenje!

Pa zakaj nitko nece tu spiralu?!
To je lokalna primjena samo u maternici a u cijelom tijelu nema losih pojava kao sto pilule djeluje na cijelo tijelo! i jos morate svakog dana piti hormonalnu bombu.

Hormonalna spirala samo se umetne u maternicu i mirna Bosna do 5 godina! i bez ikakvih nuspojava po cijelom tijelu i jos smanjuje vam menstruaciju.

No svi vi ko prave kokosi sa pticjom gripom stalno kljukate po pilulama!!!!!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 17:47   #8
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Pa dobro, zasto pobogu stalno placete i derate se zbog pilula. Lijepo smo jednu temu obradovali i to je hormonalna spirala kao najbolje rjesenje!

Pa zakaj nitko nece tu spiralu?!
To je lokalna primjena samo u maternici a u cijelom tijelu nema losih pojava kao sto pilule djeluje na cijelo tijelo! i jos morate svakog dana piti hormonalnu bombu.

Hormonalna spirala samo se umetne u maternicu i mirna Bosna do 5 godina! i bez ikakvih nuspojava po cijelom tijelu i jos smanjuje vam menstruaciju.

No svi vi ko prave kokosi sa pticjom gripom stalno kljukate po pilulama!!!!!
A ti si ginekolog po zanimanju pa si nam dosao pametovat?
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 17:59   #9
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Pa dobro, zasto pobogu stalno placete i derate se zbog pilula. Lijepo smo jednu temu obradovali i to je hormonalna spirala kao najbolje rjesenje!

Pa zakaj nitko nece tu spiralu?!
To je lokalna primjena samo u maternici a u cijelom tijelu nema losih pojava kao sto pilule djeluje na cijelo tijelo! i jos morate svakog dana piti hormonalnu bombu.

Hormonalna spirala samo se umetne u maternicu i mirna Bosna do 5 godina! i bez ikakvih nuspojava po cijelom tijelu i jos smanjuje vam menstruaciju.

No svi vi ko prave kokosi sa pticjom gripom stalno kljukate po pilulama!!!!!

Ti mi zvucis kao netko tko propagira i sterilizaciju kod mladih muskaraca kao optimalnu protekciju

Na bazi cega radi spirala po tvom misljenju? na bazi dobre volje?


A zasto bi uzele spiralu ako su mlade djevojke i tek pocinju seksualni zivot?
Pismene su i obrazovane, koliko je fakat tesko uzeti pill svaki dan?
Inace spirale se preporucuju zenama koje su vec rodile. To je vec druga dobna i zivotna skupina od vecine na ovom topicu.


IUD Not First Choice for Young, Never Pregnant Women
Young women and women who have not yet had children can generally use IUDs, but providers should be cautious.

http://www.fhi.org/en/RH/Pubs/Network/v16_2/nt1625.htm
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 23:16   #10
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:

Hormonalna spirala samo se umetne u maternicu i mirna Bosna do 5 godina! i bez ikakvih nuspojava po cijelom tijelu i jos smanjuje vam menstruaciju.

No svi vi ko prave kokosi sa pticjom gripom stalno kljukate po pilulama!!!!!
u hebote

bit će da su spirale spasile Bosnu
sanjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 09:05   #11
Istina je da se ne preporucuju mladim curama, ali svejedno se moze ugradjivati za njih, sve ovisi o pristupu ginekologu i razmjeru svojihzelja naspram IUD.

Ovo je hormonalna spirala, a ne obicna spirala i kada se umetne unutra, 5 godina se odgadja Bosna!

Ali vi stalno kljucate i prosperirate koja je pilula bolja ili losa a udebljale ste se zbog ovoga ili onoga, pa vam sise rastu i dlake vam raste sve i svasta.

A spas se nalazi u najnormalnoj i najnovijoj IUD, Septicka vam je profaca iz seksologije i rado ce vam potvrditi, a vi kokoske sa sve dubljom dijagnozom pricje gripe i dalje se kljukate pilulama, sretno vam bilo!!!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2005., 01:15   #12
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:


A spas se nalazi u najnormalnoj i najnovijoj IUD, Septicka vam je profaca iz seksologije i rado ce vam potvrditi, a vi kokoske sa sve dubljom dijagnozom pricje gripe i dalje se kljukate pilulama, sretno vam bilo!!!




Slusaj biserko, djevojke imaju rekaciju na "hormonalnu kontracepciju" a ne ne na pilule.

To znaci da ako je osjetljiva na kolicinu hormona u oralnoj da ce vjerojatno biti jednako osjetljiva na IUD, samo sto ce jos morati gurati prste unutra da provjerava da li je spirala na mjestu....sto je mnogim djevojkama neprakticno i neprimamljivo.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2005., 09:20   #13
Quote:
Karmela kaže:



Slusaj biserko, djevojke imaju rekaciju na "hormonalnu kontracepciju" a ne ne na pilule.

To znaci da ako je osjetljiva na kolicinu hormona u oralnoj da ce vjerojatno biti jednako osjetljiva na IUD, samo sto ce jos morati gurati prste unutra da provjerava da li je spirala na mjestu....sto je mnogim djevojkama neprakticno i neprimamljivo.
Molim?!Halo? Da si cure guraju prste unutra da osjete da li je zastita na mjestu?! Sa Venere si pala? Ili sa Marsa?

IUD djeluje lokalno samo na maternicu i ne moze se lose osjecati po cijelom tijelu jer maternica je premalena da bi se stosta osjetilo.

No ti ipak zelis da cijelo tijelo bude pod hormonalnom bombom i zato se lose osjecas kada se prisiljavas na sex, onda je to tvoja stvar. Ja pokusavam alarmirati cijelo pucantsvo u sestrinstvo da nema promisle na malo bolje rjesenje.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2005., 14:44   #14
Ne bih si stavljala spiralu, a pilule moram piti. Spirala je abortivno sredstvo, koliko se sjećam, i danas su puno bolje nego prije 15-tak godina kada su žene znale imati problema s njima, danas ne znam kakva je situacija. Može malo više o spiralama?
_Altanta_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2005., 14:45   #15
Zaista ste se raspisale o tim tableticama.
Ja sam prije 7 godina imala koma lice, ono dvije VELIKE rane sa svake strane. Uzas, samu sebe nisam mogla vidjeti. Prvo me jedna kozmeticarka zeznula, pa sam nadobudno i naivno otisla poznatoj Lajli u Esplanadu. Sad ce ona meni enzimske pilinge, to ce se sve srediti, to ce biti sjajni, divno i krasno. I tako ja dva mj. kod nje, a stanje sve gore. Naplatila je mojoj mami kao s popustom jedno 4000-5000 kn. Onda sam otisla dermatologici u studentsku polikliniku i tamo me mazala s vocnim kiselinama (sad jos uvijek ne mogu vjerovati!!! ).
I zivjela ja tako neko vrijeme s tim ranama na licu, kad od nekih poznanica cula Diane sredjuju stvar. I tako ja otisla svojoj dr. i ona meni napisala recept i ja krenula na godinu dana. Nakon te godine pauza 7 mj. da vidimo sto ce biti. Medjutim ponovno se javilo. E onda sam naisla na info o fenomenalnom dermicu i rekao on meni da mi je u cijeloj prici najpametniji potez bio pocet s Dianama. I tako sam otisla kod ginica i ustanovio on meni ciste i krenula ja. Pa na 2 god pa provjera u trajanju od 7 mj je'l gotovo, pa jos godinu pa sa pauza vec 4 mj i zasad je ok. Ali, u medjuvremenu sam razgovarala s jednom poznanicom, znanstvenicom koja zna JAKO PUNO o tome i rekla mi je da ako namjeravam imati djecu da barem 6 mj ali jos bolje GODINU DANA ne uzimam nikakvu kontracepciju tog tima jer:

tu se radi o reproduktivnom sustavu koji je ionako jako osjetljiv i podlozan svemu i svacemu i onda ga ti ides jos zaj**** s hormonima s kojima isto tako nije za igrati se i tako stvaras DEBELU podlogu za moguce komplikacija a da ne govorim o mutacijama jajasaca.......

DAKLE CURE RAZMISLITE SI MALO!!! Nije bas za zafrkavati se s hormonima bez obzira na njihovu kolicinu a posebno hormonima reproduktivnog sustava. E da rekao mi jedan od boljih i nekompromitiranih dr iz Petrove, jos k tome i poznanik da je najbolji lijek protiv policisticnih jajnika trudnoca (NARAVNO NE SAD SVI U DRUGO STANJE, ALI::

Ja sam definitivno za manje unosa bilo kakvih umjetnina u sebe.

A BTW spirala nije bas sigurna. Samo u mojoj familiji je dvoje djece zaceto sa spiralom...
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 13:42   #16
I sad se pravis zenskom?!

Jes malo bolj eproucila kaj je to hormonalna spirala?! Spirala ko svaka spirala kosta 30kn i ima niti te bakar koji se umecuje u maternicu i to je to.
IUD je napredna tehnologija i osim bakra ima i hormone kao pilule samo sto stavljanjem spirale u maternicu djeluje lokalno tako jest sprjecava spermije da udje do jajovoda. Djeluje LOKALNO! Mozak i ostalo tijelo nema veze s time!

Dakle, to niej isto kao kod pijenja pilule, jer ispijanjem pilule cijelo tijelo absorbira djelovanje i cijelo tijelo postaje komatozno prema seksualnoj pobudi.

A kod IUD spirale samo LOKALNO djeluje komatozno prema jajima i prema menstruaciji i prema spermijima, a sve ostalo radi ko urica. Pitaj doktoricu Septembarkici, ak ne vjerujete.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 00:18   #17
Spirala

Cure, trebam savjet!

Dojim pa ne smijem trošit oralnu kontacepciju, a ne smijem ostati trudna još min. godinu dana jer sam rodila na carski. S prezervativom nam je uvijek riskantno pa sad razmišljam o spirali.

Zanima me da li je stavljanje neugodno i da li boli, te da li kasnije smeta. Inače ne volim da mi dolje netko prčka, a i odlasci ginekologu su mi uvijek koma.

Šta vi mislite? Spirala, da ili ne?
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 12:21   #18
myrena

jucer sam bila kod jednog privatnika kod kojeg idem jednom god na kontrolu jer je stvarno super. kako sam rodila prije god dana i ne namjeravam bar 3 god ostat trudna a jos dojim i ne mogu pit tablete preporucio mi je MYRENU. to ti je slicno spirali. ali nesto fenomenalno, po njegovom misljenju. veli da je "ugradio" stotinjak do sad i da nema nezadovoljnih! kosta ti 1650 kuna, traje 5 godina. ako racunas tablete ili kondome ispada da ti se vec za cca 2 godine i vise nego isplati. prakticki je najsigurnija ak sam dobro shvatila jer je u postocima gledano 0,2% mogucnost trudnoce, teoretski.
klasicna spirala kosta 400 kn, i nije bas sigurna ukoliko se pomakne, dok myrena ako se i pomakne stiti. menge ti s njom postanu jako slabe a jajnici rade normalno, cak se moze desiti da i nemas mengu vise ali napominjem da jajnici normalno rade. dok evo veli sa klasicnom spiralom menge obicno budu jace i obilnije. pokazao mi je spiralu - ajme ne bi to stavila u sebe! komad bakra! meni zgleda bolno. myrena je od neke plastike ko ili spuzve,tak nekaj.
svejedno, ja je namjeravam dat stavit, pa bi voljela ako ima koja zena da mi kaze ako ima to u sebi iz svog vlastitog iskustva jer meni ginic veli da je to nesto najbolje kaj postoji.
i da, nema nuspojava - hormoni djeluju lokalno unutar maternice tako da nema utjecaja u mom slucaju na dojenje jer zanemariva kolicina ulazi u krv.
eto
bblondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 12:47   #19
Re: Spirala

Quote:
cuki75 kaže:
Zanima me da li je stavljanje neugodno i da li boli, te da li kasnije smeta.
je malo neugodno, i da malo boli, al si mirna par godina tak da je vrijedno tih 10 neugodnih minuta

Quote:
Inače ne volim da mi dolje netko prčka, a i odlasci ginekologu su mi uvijek koma.

ak vec ne volis prckanje i ginekologe- onda se "zrtvuj" jednom i sprijeci ABORTUS!!!

Quote:
Šta vi mislite? Spirala, da ili ne?
DA!
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 12:48   #20
Re: Spirala

Quote:
cuki75 kaže:
Inače ne volim da mi dolje netko prčka
onda te kontracepcija ne treba zamarati
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.