Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2010., 12:18   #1741
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Možda zato što si ovim riječima napisala: Uopće nema ožiljka izvana.
I meni je bilo smiješno jer naravno da ga ima i da ga mora biti, i biti će ga i nakon 30 godina, a kamoli nakon 7.
tek si kasnije napisala da je išla na korigiranje ožiljka.
Ja i dalje mislim da je bilo prilicno jasno sto sam mislila, ali dobro, nema se smisla raspravljati o ovakvim sitnicama.

Inace i sama sam imala manju operaciju na trbuhu prije vise godina i bez
ikakve korekcije nemam nikakvog vidljivog oziljka

Kako zacjeljujemo je prilicno individualna stvar organizma, netko stvara (pre)vise vezivnog tkiva i oziljka (do keloida), netko manje.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:38   #1742
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Alka, neznam tvoju priču, ali da li ćeš moći idući puta na vaginalni ovisi iz kog razloga su ti radili carski. Sam carski nije nikakva prepreka za idući vaginalni, ali ako se radilo o nekakvoj disproporciji zbog tvoje uske zdjelice onda je gotovo sigurno da će opet morati biti c.r.
Viska temperatura nakon 10h trudova, curenje plodne vode i mala se nije spuštala u zdjelicu. Dakle, bila je disproporcija, ali ne zbog moje uske zdjelice. Ona se jednostavno nije spuštala.
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
S druge pak strane, carski je zakon što se tiče oporavka. ajd bila sam malo slaba taj dan i idući, treći dan nakon carskog sam bila već na nogama.
same here!!! treći dan sam kao nova bila, dok su frendice koje su rodile vaginalno kukale da su se duže oporavljale od epiziotomije.
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
mene je već sad strah rupture maternice tako da ću ipak najvjerojatnije tražiti da mi se carski ponovi.
no, o tom po tom
da, toga je i mene najviše strah!
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 21:08   #1743
IDEMO NA CARSKI

Eto kao što i sam naslov govori ... idemo na dogovoreni carski sa spinalnom zbog zadka ... s jedne strane .. ok barem se neću mučit ali s druge mene je strah ko samog vraga !!!!! strah me je toga što znam da me doktori režu sa druge strane zastora ... uuuf .... kakva su vaša iskustva? kako ste se borile sa stahom prije nego ste ugledale to malo najslađe biće ?
Kyara:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 21:10   #1744
Quote:
Kyara:) kaže: Pogledaj post
Eto kao što i sam naslov govori ... idemo na dogovoreni carski sa spinalnom zbog zadka ... s jedne strane .. ok barem se neću mučit ali s druge mene je strah ko samog vraga !!!!! strah me je toga što znam da me doktori režu sa druge strane zastora ... uuuf .... kakva su vaša iskustva? kako ste se borile sa stahom prije nego ste ugledale to malo najslađe biće ?
Zašto nisi tražila da ti daju opću ako te strah jako? Mene nije bilo strah jer nisam imala dogovoreni carski nego su mi u rađaoni rekli nakon 9 sati u rađaoni da idemo na carski,tako da sam samo odahnula što će uskoro sve proći i što će bebica uskoro biti kraj mene
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 21:26   #1745
Ja sam druge vrste fenomen, mene je strah vaginalnog poroda ufuf prestrašn nešto, tako da ti definitivno zavidim..... Znam, znam, sada postoji mogućnost da me neki tu ljudi napadnu ali da imam mogućnost izbora, ja bih odmah išla na carski bez razmišljanja.

Pitala ja doktora (stručnjak) koja je negativna strana carskog; u principu je nema (ne niti nastajanje nekakvih polipa, ni ništa kasnije) osim što se carskim putem preporuča roditi najviše 3 djece (ako se ide na prvi carski, 95% mogućnost da će i drugi porod ići na carski, a kod trećeg onda 100%), a nakon toga preporučaju podvezivanje jajovoda ili naravno čuvanje jer je četvrta operacija na carski rizična.

Jedino što svi govore i preporučaju da je bolje pričekati da započnu pravi trudovi nego ići na "hladni" carski jer se s trudovima regulira kasnije dječje disanje, tako nešto....
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 11:46   #1746
ja sam prvo rodila na carski, i drugo (razlika 16 mj). no doktori su drugi carski uzeli kao zadnju mjeru i na sve načine su pokušali da rodim vaginalno, ali nije išlo, disporporcija, oba dva bebača veliki a ja uska. i meni je bilo krivo što nisam rodila normalno, ali sad kad pogledam čak mi je i drago, uspavali me, rodila (nakon 12 h trudova za prvo i 5 za drugo al dobro). lakše sam se oporavila i bolje carski nego da me režu dole. kad sam vidjela frendicu 15 dana nakon poroda i rezanja, bilo mi je jako drago.

prije nekih 2mjeseca jedna prijateljica je rodila vaginalno nakon carskog, razlika je 20 dana manje od 2 godine.
__________________
ALEN (smucavac mali) 21.11.2007
DINO (mamina maza i priljepak) 09.03.2009.
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 11:49   #1747
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
nisam imala dogovoreni carski nego su mi u rađaoni rekli nakon 9 sati u rađaoni da idemo na carski,tako da sam samo odahnula što će uskoro sve proći i što će bebica uskoro biti kraj mene
i meni je bilo tako, nakon onih trudova samo sam molila boga da me što prije uspavaju, nisam mogla više, em me je sve bolilo em sam bila neispavana, stariji je bio bolestan prije nego sam rodila tako da nisam noćima spavala.
__________________
ALEN (smucavac mali) 21.11.2007
DINO (mamina maza i priljepak) 09.03.2009.
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:19   #1748
Moje obje princeze su rođene carskim rezom
Prvi carski je bio hitan i uspavali su me,jer sam ja tražila.
Drugi carski sam izabrala spinalnu,anesteziologica mi je objasnila da je bolje za bebu da bude spinalna,jer kod opće anastezije beba bude isto uspavana od tih lijekova što daju.
I mene je užasno bilo strah,al stvarno se ništa ne osjeti,malo pritisak na trbuh kad vade bebu i to je to
Čim se je rodila odmah su mi je prislonili da je izljubim

Razlika između mojih princeza je 15 mjeseci i 20 dana

Upravo zbog tako male razlike rekli su mi da moram obavezno ići na carski
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 18:17   #1749
i ja sam završila svoju prvu trudnoću carskim rezom. plodna voda bila je puna mekonija i nakon 10h trudova bebi su otkucaji počeli varirati i ja sam završila na hitnom carskom. oporavakje bio odličan unatoč tome da sam osjetila sam početak operacije. nije tolko bila bol kolko sam osjetila to razmicanje mišića i samo vađenje bebe.no al to je bilo jer spinalna nije na vrijeme primila zbog moje male deformiranosti kralježnice.... već sam drugi dan digla se, polako na wc i tak, a treći dan sam bez problema van na hodnik da se vidim s mm-om na malo duže vrijeme...

e sad me zanima nakon kolko ste prestale krvariti i kad je pao prvi sex (dosta sam nestrpljiva)
__________________
13.04.2010. F... 7.08.2013. još jedno srčeko
spocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 18:32   #1750
a da li ste normalno dojile nakon carskog?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 19:37   #1751
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
a da li ste normalno dojile nakon carskog?
ja teško,ali smo luđačkim naporima uspjeli,moja sis je imala isti hitni carski i dojila super,jedna poznata imala dogovoreni carski dojila fenomenalno,mlijeko joj išlo na sve strane,ali da češće je dojenje teže nakon carskog..posje dogovorenog ide ipak lakše
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 19:46   #1752
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
a da li ste normalno dojile nakon carskog?
ja ne dojim već se izdajam (svejedno) i to radim uspješno od drugog dana nakon hitnog carskog. Trećeg dana mi baš jako nadošlo mlijeko, bez ikakvih problema.
Nije uopće razlika kako si rodila, čim posteljica izađe, hormoni u tijelu dobiju znak za proizvodnju mlijeka.

nego imam ja pitanje za mame koje su već rodile na carski: koliko ste krvarile nakon?
evo meni je prošlo već više od mjesec dana i dalje imam smeđi iscjedak, nikako proći
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 19:59   #1753
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
nego imam ja pitanje za mame koje su već rodile na carski: koliko ste krvarile nakon?
evo meni je prošlo već više od mjesec dana i dalje imam smeđi iscjedak, nikako proći
7tj.



Ali mislim da je individualno isto kao i kod normalnog poroda.
Nema to veze s rezom, već sa maternicom kao takvom.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 20:08   #1754
aha, dakle ovo je normalno thx
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 20:13   #1755
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
ja ne dojim već se izdajam (svejedno) i to radim uspješno od drugog dana nakon hitnog carskog. Trećeg dana mi baš jako nadošlo mlijeko, bez ikakvih problema.
Nije uopće razlika kako si rodila, čim posteljica izađe, hormoni u tijelu dobiju znak za proizvodnju mlijeka.

nego imam ja pitanje za mame koje su već rodile na carski: koliko ste krvarile nakon?
evo meni je prošlo već više od mjesec dana i dalje imam smeđi iscjedak, nikako proći
evo ja dojim nakon carskog počela sam malog stavljat na sisu 2. dan,a mlijeko doslo 4. dan nakon carskog

za krvarenje i mene zanima - kazu da zene koje rode na carski krace krvare,a ja vec 15 dana krvarim i nije mi vise nista jasno,a sestra u bolnici me vec nakon 3 dana pitala,kao meni vise ne treba gumena plahta ispod jer ja kao ne krvarim bas puno?!
anse22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 20:46   #1756
Quote:
anse22 kaže: Pogledaj post
evo ja dojim nakon carskog počela sam malog stavljat na sisu 2. dan,a mlijeko doslo 4. dan nakon carskog

za krvarenje i mene zanima - kazu da zene koje rode na carski krace krvare,a ja vec 15 dana krvarim i nije mi vise nista jasno,a sestra u bolnici me vec nakon 3 dana pitala,kao meni vise ne treba gumena plahta ispod jer ja kao ne krvarim bas puno?!
ja krvarila jakjo mjesc dana i još mjesec dana pomalo,ali ja se nisam baš dobro čistila nakon carskog pa sam doadatno završila u bolnici i pila ljekove za jače krvanjenje i čišćenje
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 21:13   #1757
Quote:
anse22 kaže: Pogledaj post
evo ja dojim nakon carskog počela sam malog stavljat na sisu 2. dan,a mlijeko doslo 4. dan nakon carskog

za krvarenje i mene zanima - kazu da zene koje rode na carski krace krvare,a ja vec 15 dana krvarim i nije mi vise nista jasno,a sestra u bolnici me vec nakon 3 dana pitala,kao meni vise ne treba gumena plahta ispod jer ja kao ne krvarim bas puno?!
meni je rečeno da žene nakon carskog manje krvare

a baš krvarila sam do prije 10 dana, dakle cca 3 tjedna...od onda imam taj glupi iscjedak jedan dan ga ima, drugi dan ne...taman maknem uloške, eto ga opet...
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 21:21   #1758
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
meni je rečeno da žene nakon carskog manje krvare

a baš krvarila sam do prije 10 dana, dakle cca 3 tjedna...od onda imam taj glupi iscjedak jedan dan ga ima, drugi dan ne...taman maknem uloške, eto ga opet...
tako je bilo i kod mene... oce-nece...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 21:30   #1759
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
tako je bilo i kod mene... oce-nece...
i koliko je to još trajalo?
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 22:05   #1760
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
nego imam ja pitanje za mame koje su već rodile na carski: koliko ste krvarile nakon?
evo meni je prošlo već više od mjesec dana i dalje imam smeđi iscjedak, nikako proći
ja sam krvarila ( ali baš malo ) školskih šest tjedana ali zadnja dva tjedna je bilo kao zadnji M. ma mei čak ni na početku nije bilo puno.

vidjela sam kako si pisala da si se brzo oporavila, to je super
meni je recimo oporavak bio dosta težak odnosno rana me boljela i nisam se mogla ispraviti potpuno pa sigurno neka dva tjedna.
tek sam nakon nekih 3-4 tjedna polako počela biti ona stara ja a nije da nisam bila u kondiciji ili sl, dnevno sam znala prepješačiti i par km , pogotovo pred kraj, non stop sam bila u šetnjama ali očito da to i nema neke veze jedno s drugim..
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.