Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2007., 13:58   #941
Quote:
walther-P38 kaže: Pogledaj post
Uz nekoliko pozitivaca to je uglavnom zavidna kolekcija diktatora i ubojica.
VB , Njemačka , Amerika
GalaGuru is offline  
Old 23.10.2007., 14:31   #942
sloboda govora i izražavanja
tokyo is offline  
Old 23.10.2007., 14:45   #943
otiđi na str. 35
GalaGuru is offline  
Old 23.10.2007., 22:53   #944
Quote:
julika22 kaže: Pogledaj post
Nije bilo dobro kad su djeca morala ići u školu na Badnjak i Božić i sve je radilo normalno.
Našem susjedu ustaši bilo je vjerojatno najteže na Božić kad mora imati otvorenu trgovinu sa prehranom i kad dođu oni iz Niša i traže LEBA!
Dođe mu da ih istjera van ali bi onda nadrapao.
Zamislite otvorenu trgovinu na Božić i nikoga nema ili dođu dve komunjare za cijeli dan!
Što se tiče Milicije bili su dobri u prometu.
Nije bilo rasprave,kazne su već odštampane i vozi dalje.
Ako naletiš na kojeg zamljaka milicajca moglo se prešvercati bez kazne kao moj susjed Nikola!
Naravno da ti odštampa kaznu milicajac. Samo ti se imaš pravo i žaliti. Onda Bude inflacija, pojede novac i slatko se nasmiješ na kaznu. Slično je bilo i početkom 90-ih u lijepoj našoj. Prekršajne i krivične prijave i kazne su mi jedno vrijeme bilo omiljeno štivo za čitati.
taxi94 is offline  
Old 24.10.2007., 12:45   #945
Slavije
andes is offline  
Old 26.10.2007., 15:50   #946
Quote:
julika22 kaže: Pogledaj post
Apsolutno,poklopi se ušima!!!!!!
Kriminala je bilo ali ga nisu toliko javno prikazivali.
Bilo je oružanih pljački,ubojstava,tučnjava,krađa.....
Kako su mediji bili kontrolirani nije se davalo previše pažnje takvim stvarima.
Laži, laži, laži i na kraju laž postaje istina
GalaGuru is offline  
Old 26.10.2007., 16:13   #947
U jugoblatnoj rupi je najviše falilo pameti, što nam danas stvara silne probleme, ti isti bez pameti i danas maltretiraju normalne educirane ljude na isti komunistički bolestan i patološki način.
c-respond is offline  
Old 26.10.2007., 19:21   #948
A sad se zivi u kroatofobnoj camotinji prepunoj narkomana,pijandura i ratnih profitera tipa Vladimir Zagorac.
vladislav is offline  
Old 29.10.2007., 09:55   #949
Mene zanima zašto se briše moj post kada napišem da mislim da je serija ponos ratkajevih kapitalistička propaganda.
Ako ćete vi i dalje brisat moj post svakome ću na privat to poslat pa onda vi to brišite i onda to neće bit sumnja nego absolutna istina!
GalaGuru is offline  
Old 29.10.2007., 14:25   #950
U mlađe doba, najviše su mi nedostajale Lego kockice... Poslije to što se teško nabavljalo Spectrum ili Commodore, tj. trebalo se švercat, jer je carina bila velika...

Ali, Elektropionir je bio zakon!
Vojky is offline  
Old 29.10.2007., 14:29   #951
Quote:
very300 kaže: Pogledaj post
Npr.Na području Zagreba je bilo par lokala gdje su se skupljali kriminalci,kockari i slično i tu si mogao nači oružja.Ako su se pobili pobili su se međusobno.U drugim lokalima osim koje masovne šore nije bilo takvih egzibicija.U banke nisu upadali naoružani razbojnici.
A broj ubojstava je bio skoro jednak kao danas. Oružje ti za ubojstvo ne treba. Jedan kriminalist je tada navodno komentirao kako se u Americi pobiju pištoljima, a kod nas sjekire, vile, motike, kao da idu na radne akcije...

Kako sam već napisao na povezanom topicu, bilo je istina manje razbojstava, ali troduplo više silovanja, a broj poginulih u prometu je bio ogroman, krajem 70-tih, preko 1300 ljudi u Hrvatskoj, i to s bitno manje automobila. Samo, crna kornika tada nije imala tako zapaženo mjesto u novinama...
Vojky is offline  
Old 29.10.2007., 14:33   #952
Falili su nam mobiteli, Interet i sl stvari.
Komunistički režim nam je to zabranjivao.
Erlang is offline  
Old 31.10.2007., 16:39   #953
Quote:
Erlang kaže: Pogledaj post
Falili su nam mobiteli, Interet i sl stvari.
Komunistički režim nam je to zabranjivao.
S koje si ti planete ?
goldfish is offline  
Old 02.11.2007., 02:09   #954
Miševi, razlika Hrvatske sada i onda, je u tome što je onda vladalao Titovo vrijeme. A to je bitno.
ajdaric is offline  
Old 12.11.2007., 15:31   #955
Quote:
ajdaric kaže: Pogledaj post
Miševi, razlika Hrvatske sada i onda, je u tome što je onda vladalao Titovo vrijeme. A to je bitno.
I što je pjesnik htio reći?
GalaGuru is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.