Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 00:40   #41
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Iskustvo poznatog: operacija koljena u Akromionu izvedena vrlo dobro i covijek se brzo oporavio, sto je znak kvalitetne operacije.
Jedini problem je da su mu u Akormionu radili postoperativnu anagleziju traljavo. Naime umjesto da pokrivaju lijepo blagim prelazima svo vrijeme anesteziolog je propustio dati analgeziju prije isteka anestezije, pa onda dao veliku dozu i nakon toga opet nista. To je nesavjesni rad, da ga usporedimo s kuharom bilo bi kao da ne posoli juhu, pa onda ubaci previse soli i ode doma.

Preporucio bi razgovor s anesteziologom i traziti da pazljivo dozira analgetike prije nego nastupe bolovi, jer moguce ih je (bolove) u potpunosti izbjeci. Ako covijek mulja i relativizira ne iskazati mu povjerenje nego traziti drugog, sposobnog, anesteziologa.


Nisam na pregledu bila već me zvao prije par dana anesteziolog ( dr. Šoštarić )
i čini mi se ok. Spomenula sam mu neke nalaze za koje smatram da nisu u redu i složio se sa mnom i sutra idem ponoviti pretrage...
majacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 21:56   #42
Ima li tko iskustva sa doktrom Gulanom iz Lovrana? Na prvu mi se čovjek čini super, pristojan, ljubazan...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 09:56   #43
Artroskopija koljena.

Dobar dan.

Evo imao sam artroskopiju prije 10 dana, i mislim da nesto nije u redu.

Koljeno mi je jako nateklo al stvarno jako jedva hodam, i sad ono sto me zabrinjava je da mi je koljeno neznam kako bih to objasnio ali utrnulo, neki cudan osijecaj :S

trenutno idem na stimulacije misica i radim vjezbe.

Dali da se zabrinem i da idem ortopedu opet ?
strujaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 14:19   #44
Artroskopija koljena

Pozdrav ljudi...

imam problema sa desnim koljenom, bio sam kod ortopeda i na slikanju itd... uglavnom, po slikama mi je rekao da se na hrskavici vidi zasto imam problema, spomenuo je neki pocetni stadij necega ... rekao mi je da sa ledom to tretiram i jacam kvadriceps, te prije treninga deep heat... a ako se problemi nastave da idem u Lovran, i da cu tamo vjerovatno morat na artroskopiju, da ce mi malo ocistit hrskavicu, i da cu za mjesec dana opet moc trenirat i slicno... da je to cesta pojava kod bavljenja sportom...

e sada... ja zivim u Rijeci, a a Lovran je poznat po kvaliteti rada, pogotovo ortopedija njihova... ali, tamo se ceka mali milijun godina da bi se doslo na red i slicno... koliko sam uspio saznat ne bih na red dosao iducih pola godine, a toliko ne zelim cekat... dali je moguce to obaviti negdje drugdje i ono sta me posebno zanima je cijena, koliko bi to kostalo???
lord051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 09:33   #45
Quote:
lord051 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi...

imam problema sa desnim koljenom, bio sam kod ortopeda i na slikanju itd... uglavnom, po slikama mi je rekao da se na hrskavici vidi zasto imam problema, spomenuo je neki pocetni stadij necega ... rekao mi je da sa ledom to tretiram i jacam kvadriceps, te prije treninga deep heat... a ako se problemi nastave da idem u Lovran, i da cu tamo vjerovatno morat na artroskopiju, da ce mi malo ocistit hrskavicu, i da cu za mjesec dana opet moc trenirat i slicno... da je to cesta pojava kod bavljenja sportom...

e sada... ja zivim u Rijeci, a a Lovran je poznat po kvaliteti rada, pogotovo ortopedija njihova... ali, tamo se ceka mali milijun godina da bi se doslo na red i slicno... koliko sam uspio saznat ne bih na red dosao iducih pola godine, a toliko ne zelim cekat... dali je moguce to obaviti negdje drugdje i ono sta me posebno zanima je cijena, koliko bi to kostalo???
A vjerojatno je došlo do oštećenja(erozije) hrskavice koju će ti prilikom artroskopije pomoću shavera "zagladiti"..
Što se tiče bavljenja sportom nakon mjsec dana od artroskopije
Naravno bitno je sa kakvim ćeš kvadricepsom doći na artrokopiju,što je kvadriceps jači,oporavak će biti puno brži..

Govorim ti iz osobnog iskustva jer sam prije dva i pol mjeseca imao 2 artroskopiju u Lovranu na istom koljenu,koje sam radio i prije 10-ak godina...
Nažalost mene čeka puno teža operacija na tom koljenu (osteotomija djela tibije)

I
Ja sam također iz Rijeke,i istina je da se u Lovranu čeka na artroskopiju c.c.a 6 mjeseci.Što se tiče osoblja bolnice u Lovranu .Imaš mogućnost čini mi se kod Nemeca u Matuljima obaviti artroskopiju koljena uz uputnicu HZZO-a i dopunsko zdravstveno osiguranje..Ostalo se tamo sve plaća...

Za kraj jedan savjet..
Ne znam kolike ti probleme stvara ta povreda koljena samo upamti JEDNO!!
Jednom kad otvoriš koljeno NIKADA više neće biti kao prije..

Pozzz!!!
ludvet2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 12:58   #46
Quote:
ludvet2 kaže: Pogledaj post
A vjerojatno je došlo do oštećenja(erozije) hrskavice koju će ti prilikom artroskopije pomoću shavera "zagladiti"..
Što se tiče bavljenja sportom nakon mjsec dana od artroskopije
Naravno bitno je sa kakvim ćeš kvadricepsom doći na artrokopiju,što je kvadriceps jači,oporavak će biti puno brži..

Govorim ti iz osobnog iskustva jer sam prije dva i pol mjeseca imao 2 artroskopiju u Lovranu na istom koljenu,koje sam radio i prije 10-ak godina...
Nažalost mene čeka puno teža operacija na tom koljenu (osteotomija djela tibije)

I
Ja sam također iz Rijeke,i istina je da se u Lovranu čeka na artroskopiju c.c.a 6 mjeseci.Što se tiče osoblja bolnice u Lovranu .Imaš mogućnost čini mi se kod Nemeca u Matuljima obaviti artroskopiju koljena uz uputnicu HZZO-a i dopunsko zdravstveno osiguranje..Ostalo se tamo sve plaća...

Za kraj jedan savjet..
Ne znam kolike ti probleme stvara ta povreda koljena samo upamti JEDNO!!
Jednom kad otvoriš koljeno NIKADA više neće biti kao prije..

Pozzz!!!
OK, hvala ti na odgovoru. Meni je jasno da nakon sta se koljeno otvori vise nije isto, al meni jednostavno to smeta, sto u baljenu sportom, sto u svakodnevnom zivotu. Npr, ako se vozim autom par sati u skvrcenom polozaju, koljeno me odmah pocne sve jace bolit, nakon rada, stajanja na nogama preko 6-7 sati, opet pocne bol... tako da vjerujem da mi je bolje ici i pregledati srediti sta se moze.

Provijerit cu malo o Nemecu, ovo u vezi njega i HZZO-a.

Inace ovo su slike mog koljena, mozda netko ima strucan pa kaze nesto...

http://imageshack.us/g/15/picture025fa.jpg/
lord051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 19:59   #47
Pozdrav,dijagnosticirano mi je puknuće meniskusa i napuknuće prednjih križnih.Naručena sam za artroskopiju meniskusa,ali doktor mi ne zeli vaditi meniskus vec ga šivati,fora je u tome sto je svaki šav 1 800 kn,a ja bi otprilike trebala imati 2-3. Zanima me moze li se to samo očistiti i koja je zapravo razlika izmedu čisćenja i šivanja meniskusa? Ima li šivanje ikakvih prednosti?Bavim se aktivnom košarkom vec 7 god. i planiram nastaviti igrati u profi ligi di sam do sad igrala kad se vratim nakon rehabilitacije i svega toga.Bila bih zahvalna na odg. ,pozdrav.
__________________
I firmly believe that respect is a lot more important,and a lot greater than popularity. Dr.J
BasketKaboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 16:03   #48
Koliko vam je poznat doktor Tomislav Ćuti sa traume?
Trebao bih raditi artroskopiju kod njega ali mi je potpuno nepoznat.
Ima netko iskustva sa njim i sa traumom? pls...
Kika2207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 22:00   #49
Unhappy oteklina koljena i mišića i zglobni izljev nakon operacije

pozdrav!
koljeno sam ozljedila prije 10 godina na treningu jednog borilačkog sporta, gdje mi ga je trener silovito iskrenuo tijekom borbe i koje je oteklo i sve što ide uz to. ortoped me uvjerio kako to nije ništa i da ne duljim i ne prepričavam cijelu povijest, već 10 godina se ne mogu baviti apsolutno ničim a da mi koljeno ne otekne i ne boli uz nestabilnost (ali oni i dalje tvrde da to nije ništa). krajem 9. mjeseca prošle godine, doskočila sam na to koljeno i završila na hitnoj. magnetska pokazala da je u koljenu otišlo sve što je moglo otići.

početkom 11. mjeseca prošle godine rade mi artroskopiju (vade meniskuse, zaglađuju hrskavicu...) utvrđuju da je to ozljeda još od onog prvog puta kad su mi rekli da nije ništa, samo je ovaj put otišlo sve do kraja k vragu. 3 mjeseca nakon, zglobni izljev je sve veći a glava kvadricepsa (što mi nikako nije jasno), neprestano otječe. prije dva tjedna rekonstruiraju mi ligamente i napokon mislim da su svi moji problemi rješeni, međutim glava kvadricepsa uz koljeno je opet otečena i sve si mislim da uz sve to nisam zaradila i puknuće tog mišića jer me on boli skoro više nego koljeno. al nekak si kontam pa prošlo je već 3 mjeseca jel, i da je napuknuo već bi se smirio. ne mogu nikako zaključiti zašto se to događa pa ako netko zna... ili ima iskustva...trenutno ne mogu poduzeti ništa jer mi je prošao tek koji tjedan od plastike ligamenata...
sunshine is online now Prijavi nepoćudan post Edit/Delete Message
:) sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 23:27   #50
Pozdrav ekipa, bio sam na MRI i utvrđeno mi je da imam degeneraciju drugog stupnja stražnjeg roga oba meniska i prednjeg roga medijalnog meniska.
Pa ako bi mi netko ko se bolje razumije u te stvari mogao pojasniti malo o čemu se tu točno radi bio bih mu zahvalan te također me zanima jel ovdje operacija potrebna ili ipak nije??
Hvala
zera89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 20:08   #51
Quote:
lord051 kaže: Pogledaj post
OK, hvala ti na odgovoru. Meni je jasno da nakon sta se koljeno otvori vise nije isto, al meni jednostavno to smeta, sto u baljenu sportom, sto u svakodnevnom zivotu. Npr, ako se vozim autom par sati u skvrcenom polozaju, koljeno me odmah pocne sve jace bolit, nakon rada, stajanja na nogama preko 6-7 sati, opet pocne bol... tako da vjerujem da mi je bolje ici i pregledati srediti sta se moze.

Provijerit cu malo o Nemecu, ovo u vezi njega i HZZO-a.

Inace ovo su slike mog koljena, mozda netko ima strucan pa kaze nesto...

http://imageshack.us/g/15/picture025fa.jpg/
eo iz prve ruke o Nemecu....sin operiran tamo pred mjesec i po desno koljeno....prošli tjedan lijevo....prva artroskopija preko uputnice ali morali smo nadoplatiti jer je bilo dosta uništeno unutra ....drugo samo otpuštanje ligamenata patele....preko uputnice...nadoplatili ništa....osoblje ljubazno....sve pohvale.....ako nisi još......toplo preporučam....
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 16:48   #52
evo ovako, dijagnosticirano mi je oštećenje unutarnjeg meniskusa i zglobne hrskavice pa mi je zakazana operacija za sridu, i to u Biogradu, kod doktora Varde

zanima me jel neko bio možda na operaciji iz istog razloga i jel neko operiran kod ovog doktora

i naravno, koliko bi otprilike triba potrajat oporavak, u smislu potpunog opterećenja koljena

zahvaljujem unaprid
__________________
Altairfan - A što je tek sa onima koji su došli na OI hodat. Pa trči, šta hodaš.
dplazin2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 13:15   #53
Exclamation koljeno * operacija

Pozdrav!

Narucena sam na Sv.Duhu za operaciju desnog koljena 07.12.2012 i od tada cekam. Radi se o HIPETROFIČNOJ MEDIJALNOJ PARAPATEKARNOJ PLICI. Doktor je napisao da predlaze artroskopiju koljena i da sam stavljena na listu cekanja te da cu bit obavjestena o operaciji 8 dana prije. Ja pojma nemam sta je to, samo znam da mene koljeno vec 3 godine uzasno boli i da mi je svakim danom sve gore. trebala sam po njegovim rijecima ici u 6 mj prosle god na operaciju ali eto, nisam.. i dalje cekam.. Pa me zanima da li ima tko saznanja o toj operaciji ili iskustva, di bi mozda mogla doci brze na red (ali da je prek hzzo) i koga preporucujete.. Meni je htino, a njima nije.. Oni i njihov strajk

Hvala puno!
stella-ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 14:11   #54
Koliko sam ja upućen u stanje u zdravstvu, na tu operaciju se buš načekala. Znaš da se prvi operiraju tumori, pa hitna stanja, pa djeca, pa starci...bla bla bla.Oni koji nose stup zdravstvenog osiguranja dolaze na red zadnji. Tak da....slobodno si možeš tražit termin kod privatnika. Ionako, to ti je ko da ideš s autom na servis- za njega se bu našlo love, a za sebe-eeeee, tu već škrtarimo. Ja osobno sam sebi na prvom mjestu i nikad ne bi trpio bolove tri godine, već bi prodao auto, speglo kartice il kajjaznam...Ionak, koja korist od mene kljakavog? Veću dobit imam ak sam zdrav i ak radim, kužiš me? Znam jer sam i sam bio kod privatnika zbog problema s prstom , i koliko god mi je bilo fuj što to moram platiti, ipak sam sad dobro. Nisam si mogao priuštiti biti bolestan il nesposoban. Ja sam bio kod dr Rod-a u Svetoj Katarini, načelno sam zadovoljan jer su sve odradili korektno i ljubazno, a prije svega stručno, ali da sam bio ljut---to jesam!! Jer sam već sve ove godine izdvojio hrpu novaca za zdravstvo a sad moram plaćati....Dođe mi da napišem mail novinama
Monsterball is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 18:10   #55
Pozdrav svima, imao sam artroskopiju prije 20 dana u sv. Katarini u Zaboku, noc nakon operacije koljeno mi je oteklo, nisam imao dren u koljenu, doktor mi je ujutro pokusao punktirati ali bezuspjesno. Uglavnom, otpusten sam nakon dva dana s otecenim koljenom i artrofiranim kvadricepsom, s uputama za fizikalnu terapiju i piti tablete protiv bolova slijedecih 8 dana. Ketonal sam pio 12 dana poslije operacije i cim sam prestao dobio sam temperaturu koju imam jos uvijek, 20 dana nakon operacije. Temperatura ne ide preko 37.5 ali je stalno tu. Jutros su mi punktirali koljeno i iscurilo je jako puno tekucine boje rose vina, sto kazu da je dobro, jer da je kakva infekcija, tekucina bi bila zelenkasta. Par sati nakon punkcije osjecao sam olaksanje ali onda opet isto, pritisak u koljenu i oticanje.
Ima li netko ovakvih iskustava i pametnih rjesenja?
Orsat80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 20:24   #56
Imam 39 godina. Početkom rujna počelo me boljeti lijevo koljeno. Tome nije prethodilo nikakva ozljeda.
MR koljena
Na seriji sagitalnih, transverzalnih i koronarnih presjeka diferencijra se održan kontinuitet oba kolateralna ligamenta, ligamenta patele, tetive m. kvadricepsa femoris, traktuaa ilijotibijalisa i stražnjeg križnog ligamenta. Prednji križni ligament djeluje održanog kontinuiteta, no mjestimično je promijenjenog intenziteta signala što može odgovarati stnjau iza ranije parcijelne lezije, eventualno degenerativnim promjenama.
Horziontalna ruptura prednjeg roga lateralnog meniska.
Promjena intenziteta signala stražnjeg roga medijalnog meniska koji zahvača 1/3 što može odgovarati manjoj intrasubstancijskoj rupturi. Minimalni izljev u zglob i suprapatelarni recesus. Reducirana debljina artikulacijske hrskavice femoropatelarnog zgloba. Značajno je reducirana debljina artikulacijske hrskavice medijalnog i lateralnog kompartmenta uz mjestimičnu ojačanu subhondralnu sklerozaciju, bez za sad vidljivih defekata.
Ostale prikazane mekotkivne i neurovaskularne strukture su primjerene morfologije i urednog intenziteta signala.
Operacija zakazana.
Ja sam u međuvremenu odradila fizikalnu terapiju u veljači, nakon koje mi je, valjda kao reakcija, bilo kratkotrajno pogoršanje, pa onda poboljšanje.
Inače, bolovi su povremeni, nakon dužeg hodanja ili neke aktivnosti. Međutim mene unazad 2 tjedna počela boljeti noga s prednje strane u predjelu potkoljenice uz potkoljeničnu kost-
Napravila sam Color doppler vena i sve je u redu s venama, jedino piše "Lijevo uz srednji medijalni segment tibije minimalno naglašen periost - sv. iza kontuzije ili preopterečenja?
Molim vas za odgovor o čemu s točno radi, može li ta bol biti od koljena, trebam li se zabrinuti i ići na još neke pretrage?

Hvala!!
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 11:16   #57
artroskopija

Pozdrav, zanima me je li moguće napraviti artroskopiju bez magnetske rezonance koljena?
kikica00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 20:44   #58
Exclamation artroskopija koljena - pomoć

Pozdrav forumaši,
prije dva dana sin mi je bio na artroskopiji ljevog koljena ima uredan medijalni i lateralni menisk te su mu obavili shaving infra pateralne plike i apikotomiju. kada su nas otpustili nakon tri sata išao je pješice uz našu pomoć 70 m... lakim hodom i skakutanjem... nitko nam nije rekao da bi trebao hodati štakama ili da nebi trebao hodati... Kada smo stigli kući nakon sat vremena koljeno je oteklo i tada su počeli jaki bolovi. Uzimao je ibuprofen 600 svakih 8 sati ali bez nekih posebnih rezultata - bol se nije smanjio sasvim već je dolazio manje ili više u ciklusima. Prvu noć nakon operacije je spavao cca 6 sati. Bolovi su se ujutro pojačali te trajali cijeli dan. Pošto je sve bilo zamotano zavojem nismo stavljali obloge prvi dan tek navečer kada smo skinuli elastični zavoj. Druga noć je protekla u još gorjem stanju uz ibruprofen popijen na 6 sati, gotovo da nije spavao. Ujutro bolovi su istog intenziteta, koljeno naotečeno vrelo, nije ga moguće micati ni raditi nikakve vježbe koje su nam preporučili u bolnici da započnemo drugi dan. Stavljamo obloge od leda ne direktno na kožu već u gazi svakih 4 sata. Bol ne prestaje, oteklina se ne smanjuje... zanima me kako dalje? Koliko često stavljati obloge od leda, kako dugo (do sada smo držali 15 min), da li priječi na neki jači lijek protiv bolova, kada bi se moglo očekivati poboljšanje i počatak osnovnih vježbi? Temperaturu ni groznicu nema, kontrola je za 6 dana, da li zvati dokora ranije?
snjeskacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 10:51   #59
Posljednjih 5 godina nakon pada imam problema sa bolovima u koljenu, zbog čega sam dobila preporuku da odem na postupak artroskopije. Dosta ljudi mi je preporučilo artroskopiju kao odličan zahvat koji na pravi način mogućuje izvođenje opercije koljena, s kraćim vremenom oporavka. Zanimaju me vaša iskustva i je li artroskopija pravi odabir za liječenje boli u koljenu?
LidachZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 00:27   #60
Quote:
BasketKaboom kaže: Pogledaj post
Pozdrav,dijagnosticirano mi je puknuće meniskusa i napuknuće prednjih križnih.Naručena sam za artroskopiju meniskusa,ali doktor mi ne zeli vaditi meniskus vec ga šivati,fora je u tome sto je svaki šav 1 800 kn,a ja bi otprilike trebala imati 2-3. Zanima me moze li se to samo očistiti i koja je zapravo razlika izmedu čisćenja i šivanja meniskusa? Ima li šivanje ikakvih prednosti?Bavim se aktivnom košarkom vec 7 god. i planiram nastaviti igrati u profi ligi di sam do sad igrala kad se vratim nakon rehabilitacije i svega toga.Bila bih zahvalna na odg. ,pozdrav.
Ogromna je razlika, ako se ikako da šivati - nek zašiju. Je kompliciranija rehabilitacija, ali dugoročno imaš menisk i sve njegove biomehaničke prednosti. Čudi me da ti to ortoped nije objasnio.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.