Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2008., 22:52   #1
Jeste li prošli kroz Bos. posavinu?

Ako ima neko da nije prošao kroz dio Bosanske posavine koji je danas u genociditetu, a tu mislim na gradove Derventa, područje Plehana, Bosanski Brod, dalje Savom do Odžaka zatim prema Modriči preporučujem mu da prođe i da vidi kako su Srbi uradili temeljito svoj zločinački posao.

Danas sam prošao tim dijelom i ostao sam totalno zapanjen. Bukvalno i doslovno nema niti jedne jedine kuće da nije spaljena i uništena. To u životu nisam vidio. Strahota. Iz spaljenih kuća raste drveće, sve zaraslo u korov, nigdje žive duše.

Danas sam se lično po ko zna koji put uvjerio da je genociditet upravo to - GENOCIDITET.

U Samom Bosanskom brodu učmalost i da nema Hrvata iz Slavonskog broda baštinici genocida i etničkog čišćenja bi doslovno bili gladni. Rafinerija je u žešćem qrcu, sva je zarasla u travu i žive duše nema u njenom krugu ili ako ima to je poneki stražar (šta bi drugo Srbin jel, nego uniforma? ) Totalni qrac. Ko vjeruje u Dodikova sranja o investicijama u rafineriju nek slobodno ode tamo i sam se uvjeri.
Q R Č I N A na kvadrat.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 28.07.2008., 23:00   #2
A vi (muslimani) posto ste fini i civilizovani pokazite nam primjerom kako Hrvate u Pederaciji cuvate kao malo vode na dlanu pa da se mi "divljaci" postidimo.
M0ssad is offline  
Received Infraction
Old 28.07.2008., 23:01   #3
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
A vi (muslimani) posto ste fini i civilizovani pokazite nam primjerom kako Hrvate u Pederaciji cuvate kao malo vode na dlanu pa da se mi "divljaci" postidimo.

Federacija BiH
http://www.crwflags.com/fotw/misc/ba)fbih.gif

RS
http://www.republicofsrpska.com/images/rs_amblem.gif
__________________
Ćiro Blažević: "Moram ti, sine, reći da me dirnulo ponašanje publike. Svi govore: U Zenici su mudžahedini, ovakvi su, onakvi su, a Bilinim poljem se ori: Nemanja, Nemanja... Ma, mi smo Evropa, pa nek priča ko šta hoće. Ova mladost nema predrasuda ni prema kome",
Warren is offline  
Old 28.07.2008., 23:02   #4
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ako ima neko da nije prošao kroz dio Bosanske posavine koji je danas u genociditetu, a tu mislim na gradove Derventa, područje Plehana, Bosanski Brod, dalje Savom do Odžaka zatim prema Modriči preporučujem mu da prođe i da vidi kako su Srbi uradili temeljito svoj zločinački posao.

Danas sam prošao tim dijelom i ostao sam totalno zapanjen. Bukvalno i doslovno nema niti jedne jedine kuće da nije spaljena i uništena. To u životu nisam vidio. Strahota. Iz spaljenih kuća raste drveće, sve zaraslo u korov, nigdje žive duše.

Danas sam se lično po ko zna koji put uvjerio da je genociditet upravo to - GENOCIDITET.

U Samom Bosanskom brodu učmalost i da nema Hrvata iz Slavonskog broda baštinici genocida i etničkog čišćenja bi doslovno bili gladni. Rafinerija je u žešćem qrcu, sva je zarasla u travu i žive duše nema u njenom krugu ili ako ima to je poneki stražar (šta bi drugo Srbin jel, nego uniforma? ) Totalni qrac. Ko vjeruje u Dodikova sranja o investicijama u rafineriju nek slobodno ode tamo i sam se uvjeri.
Q R Č I N A na kvadrat.
http://youtube.com/watch?v=8FXlPqikB-k&feature=related
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...a_Posavina.png
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...7/Posavina.gif
Zapadni_Mostar is offline  
Old 28.07.2008., 23:07   #5
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
A vi (muslimani) posto ste fini i civilizovani pokazite nam primjerom kako Hrvate u Pederaciji cuvate kao malo vode na dlanu pa da se mi "divljaci" postidimo.
Prošao sam Bosnu i Hercegovinu ovih dana bukvalno uzduž i poprijeko ali ovo što sam vidio nisam nigdje vidio. Ti slobodno obiđi bilo koje mjesto u Federaciji pa i mjesta gdje su se vodile najveće borbe između AR BiH i HVO i takvo nešto nećeš nigdje naći. Tu se radi o stotinama kvadratnih kilometara bukvalno ispražnjenih od ljudi i bilo kakvog života. Vjerujem da je tvojim očima to divan prizor.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 28.07.2008., 23:08   #6
Zamolio bih kojeg hrvata iz Posavine da nam najbolje objasni situaciju.

Nemogu ja, niti "zapadni mostar", niti Mossad bolje znati od vas kakvo je trenutno stanje.

Koliko je npr Hrvata zivjelo u Pelagicevu, i drugim naseljima u RS duz magistrale Orasje-Tuzla.

Cesto prolazim tim putem, nazalost ako ne grijesim tu je slab povratak.
Nadam se da grijesim.
__________________
Ćiro Blažević: "Moram ti, sine, reći da me dirnulo ponašanje publike. Svi govore: U Zenici su mudžahedini, ovakvi su, onakvi su, a Bilinim poljem se ori: Nemanja, Nemanja... Ma, mi smo Evropa, pa nek priča ko šta hoće. Ova mladost nema predrasuda ni prema kome",
Warren is offline  
Old 28.07.2008., 23:10   #7
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Prošao sam Bosnu i Hercegovinu ovih dana bukvalno uzduž i poprijeko ali ovo što sam vidio nisam nigdje vidio. Ti slobodno obiđi bilo koje mjesto u Federaciji pa i mjesta gdje su se vodile najveće borbe između AR BiH i HVO i takvo nešto nećeš nigdje naći. Tu se radi o stotinama kvadratnih kilometara bukvalno ispražnjenih od ljudi i bilo kakvog života. Vjerujem da je tvojim očima to divan prizor.
Vjerujem da si pustio koju suzu i rekao "Majku mu kako su se Srbi dobro snasli a mi se i dan danas moramo da bakcemo sa Hrvatima".

Mislim ove teme gde pripadnik jedne nacije hoce da zastiti drugu od trece su suplja prica. I ti to znas.
M0ssad is offline  
Received Infraction
Old 28.07.2008., 23:18   #8
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Vjerujem da si pustio koju suzu i rekao "Majku mu kako su se Srbi dobro snasli a mi se i dan danas moramo da bakcemo sa Hrvatima".

Mislim ove teme gde pripadnik jedne nacije hoce da zastiti drugu od trece su suplja prica. I ti to znas.
Nemam ja tu šta koga da štitim, jednostavno vidim svojim očima ono što je tako očito. Sasvim je svejedno koji je narod u pitanju. Genociditet je u qrcu žešćem i kad praktično prođeš tim teritorijem vidiš i na terenu da se tu nema šta odcjepiti jer je to skoro prazan prostor očišćen od ljudi i u budućnosti osuđen na čamotinju i propast i ekonomsku i demografsku. Jednostavno nema tu ko da podigne te krajeve. Od nekad bogatog kraja napravljena je živa rupa. Od naselja napravljena su nepregledna polja ruševina obraslih u žbunje bez života i nade.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 28.07.2008., 23:20   #9
Nisam nikad prolazio tamo ali sam čuo dosta priča. Nažalost taj kraj će se teško više podići. Ljudi su se raselili, što po Hrvatskoj, što po Europi, a kuće su napuštene i zarasle. Tužno.
Sinbad is offline  
Old 28.07.2008., 23:21   #10
Prolazio i katastrofa je. Ne znam je li se u zadnje vrijeme išta uradilo, ali prije dvije/tri godine je loše, loše bilo. Pustoš.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Old 28.07.2008., 23:21   #11
Išao sam kroz Posavinu pre nekoliko meseci. Vraćao sam se noću iz Banjaluke, putem od Dervente, preko Šešlija (tako se zove mesto?) , Modriče, Šamca. Iz Šamca sam krenuo prema Brčkom, ali pošto tu ima mnogo krivina koje čovek ne može da zapamti, odjednom se ispred mene stvorila neka tabla sa šahovnicom, i shvatih da sam promašio put. Ali nije bilo teško vratiti se.
Šta reći, kraj je retko naseljen ali nije pust. Vide se oko Šamca ruševine iz rata. Sela uz reku Bosnu s malo udaljena od gradskih naselja, pa je tim ljudima verovatno teško. Naročito deci koja idu u školu.
aleksije radicevic is offline  
Old 28.07.2008., 23:23   #12
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Nemam ja tu šta koga da štitim, jednostavno vidim svojim očima ono što je tako očito. Sasvim je svejedno koji je narod u pitanju. Genociditet je u qrcu žešćem i kad praktično prođeš tim teritorijem vidiš i na terenu da se tu nema šta odcjepiti jer je to skoro prazan prostor očišćen od ljudi i u budućnosti osuđen na čamotinju i propast i ekonomsku i demografsku. Jednostavno nema tu ko da podigne te krajeve. Od nekad bogatog kraja napravljena je živa rupa. Od naselja napravljena su nepregledna polja ruševina obraslih u žbunje bez života i nade.
Oko 150.000 Hrvata je tu živjelo! Bosanska Posavina je i sad u njihovim srcima! Nada umire posljednja, uvijek Hrvatska Bosanska Posavina!
Zapadni_Mostar is offline  
Old 28.07.2008., 23:26   #13
Žao mi je što sam zaboravio ponijeti fotoaparat, ali sam mogao napraviti, brat bratu, jedno 300-350 fotografija uništenih kuća samo u Derventi. Jedni s čim bih ovo što sam vidio mogao uporediti su fotografija nekog naselja poslije eksplozije A-bombe nakon jedno 30-40 godina.

Ovdje se očigledno radilo o sistematskoj paljevini u kojoj zločinci nisu preskočili niti jednu jedinu kuću. Živa strahota.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 28.07.2008., 23:27   #14
Quote:
Zapadni_Mostar kaže: Pogledaj post
Oko 150.000 Hrvata je tu živjelo! Bosanska Posavina je i sad u njihovim srcima! Nada umire posljednja, uvijek Hrvatska Bosanska Posavina!
Dogodine u Posavini?
M0ssad is offline  
Received Infraction
Old 28.07.2008., 23:28   #15
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Žao mi je što sam zaboravio ponijeti fotoaparat, ali sam mogao napraviti, brat bratu, jedno 300-350 fotografija uništenih kuća samo u Derventi. Jedni s čim bih ovo što sam vidio mogao uporediti su fotografija nekog naselja poslije eksplozije A-bombe nakon jedno 30-40 godina.

Ovdje se očigledno radilo o sistematskoj paljevini u kojoj zločinci nisu preskočili niti jednu jedinu kuću. Živa strahota.
Čovječe jesi li ti svjestan koliko to tvoje kmečanje licemjerno zvuči?
__________________
Gubi se ko burek u svemiru!
Polizao bih je kao Žućo šerpicu!
Klizi piva ko Samsung!
Jasta is offline  
Received Infraction
Old 28.07.2008., 23:29   #16
Nisam nikada bio,ali vjerujem da je tamo napravljeno temeljito etničko čišćenje nad Bošnjacima i Hrvatima,ako ne i genocid. Srpska sramota.
Constatinopol is offline  
Old 28.07.2008., 23:30   #17
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Žao mi je što sam zaboravio ponijeti fotoaparat, ali sam mogao napraviti, brat bratu, jedno 300-350 fotografija uništenih kuća samo u Derventi. Jedni s čim bih ovo što sam vidio mogao uporediti su fotografija nekog naselja poslije eksplozije A-bombe nakon jedno 30-40 godina.

Ovdje se očigledno radilo o sistematskoj paljevini u kojoj zločinci nisu preskočili niti jednu jedinu kuću. Živa strahota.
E radi toga se treba ukinuti Republika Srpska, zbog Bosanske Posavine i Istočne Bosne jer ako bi se eventualno pravio hrvatski entitet u njega ne bi mogla ući Bosanska Posavina, a u bošnjački ne bi mogla ući Istočna Bosna!
Zapadni_Mostar is offline  
Old 28.07.2008., 23:30   #18
Quote:
Jasta kaže: Pogledaj post
Čovječe jesi li ti svjestan koliko to tvoje kmečanje licemjerno zvuči?
Bar su Hrvati izvukli zive glave iz RS ali se isto ne moze reci za Hrvate srednje Bosne. A jos su bili saveznici.

Bas me interesuje kako izgledaju dijelovi RSK odakle su protjerani Srbi pa sad tamo kuce zjape prazne ili se vracaju starci.
M0ssad is offline  
Received Infraction
Old 28.07.2008., 23:31   #19
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
Nisam nikada bio,ali osjećam da je tamo napravljeno temeljito etničko čišćenje nad Bošnjacima i Hrvatima,ako ne i genocid. Srpska sramota.
Svrati malo do Korduna, istočne Like, Bukovice...

@COD2
a ti do Vareša, kad se toliko brineš za Hrvate.
Tel Aviv is offline  
Received Infraction
Old 28.07.2008., 23:31   #20
http://youtube.com/watch?v=K49EePlIXW4 - Zašto je pala Posavina? - Latinica, prvi dio, a ima još dijelova pa ih ti nađi!
Zapadni_Mostar is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.