Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2010., 18:03   #121
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ja sam samo od stručne osobe čula da u slučaju pucanja vodenjaka je dobro u autu sjediti lagano polegnut, a ne okomito, baš iz tog razloga.. al ovako panično upozorenje
u topiku ispod sam pročitala da se jedna forumašica "kulirala" 4 sata doma nakon pucanja vodenjaka, pa zato.
Mislim, ne znaju žene, nisam ni ja znala do prije tjedan dana, a može završiti tragično.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 18:14   #122
ček...trudovi su ti koji otvaraju cerviks, ne?
iako cerviks može i puno prije biti otvoren za 1-2 cm ..
hm ne znam baš kolika je mogućnost ispadanja pupčane ukoliko nije prošla glavnina onog prvog porođajnog doba

nego, druga uputa od strane stučnih je da se sa puknutim vodenjakom ipak krene u bolnicu i ako nema trudova (ili su tek započeli) zbog tobože neke mogućnosti infekcije ..
pa kad dođeš ti prvo spiče jedan preventivni antibiotik
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 18:18   #123
zaboga, ako pukne vodenjak,
glavica je kao čep,
tako da dok hodate ili stojite, voda manje istječe nego kad ležite
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 18:26   #124
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ček...trudovi su ti koji otvaraju cerviks, ne?
odakle ti to? znas li koliko otvorenih cura leži na patologiji bez ikakvih trudova. i po 4-5 prstiju u 28. tjednu.
a koliko ih ima trudove, pa i inducirane pa se ne otvaraju. neće pa neće.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 18:29   #125
ma baš ću pitati na tečaju što i kako..da mi tu ne lupamo napamet bezveze
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 18:31   #126
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
odakle ti to? znas li koliko otvorenih cura leži na patologiji bez ikakvih trudova. i po 4-5 prstiju u 28. tjednu.
ja san isto tako lezala jer san bila otvorena a nisan osjecala trudove.
pa mi je dok rekla da san sigurno imala trudove koje nisan pripoznala

ne bi tila ulaziti u raspravu, jer ne znan sta je istina.
hvala na upozorenju, i svaka ako ti ne viruje nek pita svog ginekologa. to je pametnije
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 18:34   #127
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
odakle ti to? znas li koliko otvorenih cura leži na patologiji bez ikakvih trudova. i po 4-5 prstiju u 28. tjednu.
a koliko ih ima trudove, pa i inducirane pa se ne otvaraju. neće pa neće.
po 4-5 prstiju
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 18:36   #128
Meni je vodenjak puknuo u ponoć, taman kad sam pošla leć (koji je to manevar iskakanja iz kreveta bio da ne bi morala još posteljinu i madrac mijenjati ), a rodila sam 18 sati i 15 minuta kasnije.

Ništa strašno, nije neugodno, topla prozirna tekućina, otuširala se, spravila se i u roku od pola sata bila u bonici, gdje su me do deset u jutro držali u predrađaoni uz sve one dosadne radnje - klistir, brijanje i tako to. Samo otvaranje je išlo užasno sporo i teško (unatoč dripu), iako sam mjesec i pol dana pred porod bila otvorena i morala mirovati uz prepare, isoptine i normabele.
Nije za igrat se, ali ne treba ni paničariti bez potrebe.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 18:49   #129
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
po 4-5 prstiju
žena koja je ležala sa mnom u sobi nosila je blizance i bila je otvorena 4 prsta jedno mjesec dana.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 18:51   #130
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
Meni je vodenjak puknuo u ponoć, taman kad sam pošla leć (koji je to manevar iskakanja iz kreveta bio da ne bi morala još posteljinu i madrac mijenjati ), a rodila sam 18 sati i 15 minuta kasnije.

Ništa strašno, nije neugodno, topla prozirna tekućina, otuširala se, spravila se i u roku od pola sata bila u bonici, gdje su me do deset u jutro držali u predrađaoni uz sve one dosadne radnje - klistir, brijanje i tako to. Samo otvaranje je išlo užasno sporo i teško (unatoč dripu), iako sam mjesec i pol dana pred porod bila otvorena i morala mirovati uz prepare, isoptine i normabele.
Nije za igrat se, ali ne treba ni paničariti bez potrebe.
ali su te prvo pregledali ultrazvučno da vide jel sve ok? takva je procedura s puknutim vodenjakom, prvo ultrazvuk.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 19:11   #131
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
ali su te prvo pregledali ultrazvučno da vide jel sve ok? takva je procedura s puknutim vodenjakom, prvo ultrazvuk.
ne, samo manualno - vaginalno, bolilo kao sam vrag - bio neki gostujući dr. na zamjeni
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 19:24   #132
Kad pukne vodenjak treba odmah ići u bolnicu jer beba više nije žaštićena od infekcija, bez obzira na trudove.
I da, preporuča se, ako je moguće, bit u poluležećem položaju na putu do bolnice.
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 19:28   #133
Tako su rekli i nama na tečaju... ako pukne vodenjak direkt u bolnicu...
__________________
16.12. stigao Roko u mamin zagrljaj...
petra_hijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 19:33   #134
Quote:
petra_hijena kaže: Pogledaj post
Tako su rekli i nama na tečaju... ako pukne vodenjak direkt u bolnicu...
Potpis. U teoriji bi vas trebali zbog opasnosti od infekcije poroditi u roku 12h, nakon toga, ako ne ide prirodno, šalju na carski. Meni je 5 dana nakon termina puknuo vodenjak, odmah smo otišli u bolnicu, bila sam zatvorena kao čep, iako sam dobila u roku pola sata i svoje trudove. Kako se nisam otvarala, dali su mi prvo gel, onda drip, a nakon 13h svega završila sam na carskom, otvorena 3 cm.
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 19:45   #135
Quote:
Inica kaže: Pogledaj post
Potpis. U teoriji bi vas trebali zbog opasnosti od infekcije poroditi u roku 12h, nakon toga, ako ne ide prirodno, šalju na carski. Meni je 5 dana nakon termina puknuo vodenjak, odmah smo otišli u bolnicu, bila sam zatvorena kao čep, iako sam dobila u roku pola sata i svoje trudove. Kako se nisam otvarala, dali su mi prvo gel, onda drip, a nakon 13h svega završila sam na carskom, otvorena 3 cm.
kako u kojoj bolnici, na svetom duhu cekaju 24 sata
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 19:51   #136
Nisam imala pojma da odugovlačenje s vodenjakom može biti ovako opasno

Odjurit ću ako pukne, makar nisam ni kanila odugovlačiti. Čim skontam bilo kakav znak da je porod počeo odlepršat ću u bolnicu, sanjam tu nesretnu rađaonu ko ozebli sunce
nedoumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 19:56   #137
ja sam se sad baš u petak raspitivala koliko da čekam ako pukne vodenjak...

kažu samo polakoo ,spremiti se , otuširati i od pucanja najviše čekati 2 sata...

što se tiče pupkovine kažu da je rijetkost da može ispasti ako je žena zatvorena



uglavnom , meni su gaće non stop mokre , ja ne znam jer ja pišam a da ne znam , u petak sam se na to požalila doktoru , veli on nije to plodna voda...

iskreno to bi mi bio najgori scenarij , da pukne , a ja bez trudova...
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 20:04   #138
Quote:
machkala kaže: Pogledaj post
uglavnom , meni su gaće non stop mokre , ja ne znam jer ja pišam a da ne znam , u petak sam se na to požalila doktoru , veli on nije to plodna voda...

iskreno to bi mi bio najgori scenarij , da pukne , a ja bez trudova...
kad pukne, skuzit ces

da, nije bas najbolji scenarij
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 20:46   #139
Quote:
Inica kaže: Pogledaj post
Potpis. U teoriji bi vas trebali zbog opasnosti od infekcije poroditi u roku 12h, nakon toga, ako ne ide prirodno, šalju na carski. Meni je 5 dana nakon termina puknuo vodenjak, odmah smo otišli u bolnicu, bila sam zatvorena kao čep, iako sam dobila u roku pola sata i svoje trudove. Kako se nisam otvarala, dali su mi prvo gel, onda drip, a nakon 13h svega završila sam na carskom, otvorena 3 cm.
evo moj friški slučaj iz petrove otprije 10 dana. pukao vodenjak, odmah u bolnicu, ja bez trudova, potpuno zatvorena. prvo čekali moje prirodne trudove, pa jedan gel, pa drugi pa treći... i dalje nikakvih trudova i dalje cerviks se ne smekšava i nakon 31 sat u rađaoni završila na carskom... ctg cijelo vrijeme uredan...
naked is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 20:57   #140
Quote:
naked kaže: Pogledaj post
evo moj friški slučaj iz petrove otprije 10 dana. pukao vodenjak, odmah u bolnicu, ja bez trudova, potpuno zatvorena. prvo čekali moje prirodne trudove, pa jedan gel, pa drugi pa treći... i dalje nikakvih trudova i dalje cerviks se ne smekšava i nakon 31 sat u rađaoni završila na carskom... ctg cijelo vrijeme uredan...
31 sat je po mom mišljenju mučenje... strašno!!!
__________________
16.12. stigao Roko u mamin zagrljaj...
petra_hijena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.