Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2010., 19:11   #101
Quote:
jsosic kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Zanimaju me vasa misljenja - gdje pobjeci sa novcima iz Eura i da li bjezati uopce? Naime vidimo kako grcki krah i sada protesti izazivaju podjele u EU, te kako neke clanice vec spominji izlazak ili cijepanje EURA na par podvaluta... A slijede i Portugal, Spanjolska sa svojim potencijalnim krizama...

Kako nazalost u HR nije moguce kupovati zlato kao valutu - jer se placa porez od 30% na luksuz, zanimaju me alternative... Imam "mizernu" ustedjevinu, ali ipak ne zelim ostati bez nje ukoliko se bilo kakvi jaci potresi dogode, bilo inflacija bilo raspad unije... "Money is a claim on human labor" i ako sam ja odradio taj "labor", definitivno ne zelim ostati bez "claima" na stvari koje meni trebaju, poput ekonomske sigurnosti moje familije ili npr nekretnine koju zelim steci. A ovi potresi, inflacije i ostale nedace mi nikako na tom putu ne olaksavaju.

Dolar mi se cini prenestabilan, a i previse ga je natiskano i nije to vise onaj dolar od prije 1980te... Koje su alternative? Svicarci? I da li povlaciti kakve panicne poteze ili ostati smiren (i kupiti vatreno oruzje za slucaj raspada sustava)?
Ako vjerujes u zlato otvori racun i kupi ga u goldmoney.com. Rizik je manji nego da ga drzis u bilokojoj banci jer goldmoney ne trguje sa tvojim zlatom, on je striktno depozitorij premda ti pruza mogucnost kupnje i prodaje zlata u cetiri svjetske valute. Ja ne prodajem svoje zlato pa mi je zato nepoznato sto se desava kada zlato prodano za, recimo americki dolar, zelis prebaciti na svoj devizni racun u kojoj od hrvatskih banaka.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 01:05   #102
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Ako vjerujes u zlato otvori racun i kupi ga u goldmoney.com. Rizik je manji nego da ga drzis u bilokojoj banci jer goldmoney ne trguje sa tvojim zlatom, on je striktno depozitorij premda ti pruza mogucnost kupnje i prodaje zlata u cetiri svjetske valute. Ja ne prodajem svoje zlato pa mi je zato nepoznato sto se desava kada zlato prodano za, recimo americki dolar, zelis prebaciti na svoj devizni racun u kojoj od hrvatskih banaka.
Zaboravio si napomenuti da Goldmoney ne posluje s državljanima RH....

Po meni najbolja solucija...put pod noge u Sloveniju ili Austriji i kupuj zlata dok jos mozes..
Essine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 09:50   #103
Quote:
Essine kaže: Pogledaj post
Zaboravio si napomenuti da Goldmoney ne posluje s državljanima RH....

Po meni najbolja solucija...put pod noge u Sloveniju ili Austriji i kupuj zlata dok jos mozes..
To mi je nepoznato i zbog toga se ispricavam. Ja kupujem zlato kao drzavljan druge zemlje. Sad tek vidim prednost da covjek ima vise od jedne putovnice.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 18:11   #104
Ja sam totalna neznalica, pa da pitam vas, upućenije - što učiniti s oročenim eurima?
clodowic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 19:25   #105
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Ako vjerujes u zlato otvori racun i kupi ga u goldmoney.com. Rizik je manji nego da ga drzis u bilokojoj banci jer goldmoney ne trguje sa tvojim zlatom, on je striktno depozitorij premda ti pruza mogucnost kupnje i prodaje zlata u cetiri svjetske valute. Ja ne prodajem svoje zlato pa mi je zato nepoznato sto se desava kada zlato prodano za, recimo americki dolar, zelis prebaciti na svoj devizni racun u kojoj od hrvatskih banaka.
Hm,da ,.. malo mi to previše sliči na e-gold.com foru. Dobro zamišljeno, radilo neko vrijeme i onda kihnulo. Meni još uvijek tamo leži lova ( gold) koju gledam svaki dan kako raste na accountu ali nemogu do nje .
To kupovanje zlata koje leži tamo negdje mi je malo too risky sad.
Neznam, možda pušem na hladno,..
surgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 22:37   #106
Quote:
surgo kaže: Pogledaj post
Hm,da ,.. malo mi to previše sliči na e-gold.com foru. Dobro zamišljeno, radilo neko vrijeme i onda kihnulo. Meni još uvijek tamo leži lova ( gold) koju gledam svaki dan kako raste na accountu ali nemogu do nje .
To kupovanje zlata koje leži tamo negdje mi je malo too risky sad.
Neznam, možda pušem na hladno,..
Zasto nemozes dignut lovu sa e-gold, sto je uzrok?
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 23:40   #107
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Zasto nemozes dignut lovu sa e-gold, sto je uzrok?
e-gold
From Wikipedia, the free encyclopedia
Quote:
e-gold is a digital gold currency operated by Gold & Silver Reserve Inc. under e-gold Ltd., and allowed the instant transfer of gold ownership between users until 2009 when transfers were suspended due to legal issues. e-gold Ltd. is incorporated in Nevis, Lesser Antilles but the operations were conducted from Florida.
In 2007 the proprietors of the e-gold service were indicted by the United States Department of Justice on four counts of violating money laundering regulations. In July 2008 the company and its three directors pled guilty to charges of "conspiracy to engage in money laundering" and the "operation of an unlicensed money transmitting business" in the U.S. District Court for D.C.[1] The company faces fines of $3.7 million.
As of November 2009 the company's website states "As e-gold Users are aware, by agreement with relevant authorities including the U.S. Department of Justice, e-gold has suspended all e-metal Spend activity subject to meeting certain licensing requirements. As a result, e-gold Users have been unable to engage in any transactions, including exchanges, that would require either receiving or making an e-metal Spend from the accounts they control. We are, however, working diligently to develop a means by which account Owners will be able to access the value in their account" [2].
Osobno ne vjerujem da se ista stvar moze dogoditi s www.goldmoney.com jer posluju po drugačijem principu...Ali kao što kažu, jedino zlato bez counter-party rizika je ono koje mozes dotaknuti...
Essine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 23:52   #108
Quote:
jsosic kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Zanimaju me vasa misljenja - gdje pobjeci sa novcima iz Eura i da li bjezati uopce? Naime vidimo kako grcki krah i sada protesti izazivaju podjele u EU, te kako neke clanice vec spominji izlazak ili cijepanje EURA na par podvaluta... A slijede i Portugal, Spanjolska sa svojim potencijalnim krizama...

Kako nazalost u HR nije moguce kupovati zlato kao valutu - jer se placa porez od 30% na luksuz, zanimaju me alternative... Imam "mizernu" ustedjevinu, ali ipak ne zelim ostati bez nje ukoliko se bilo kakvi jaci potresi dogode, bilo inflacija bilo raspad unije... "Money is a claim on human labor" i ako sam ja odradio taj "labor", definitivno ne zelim ostati bez "claima" na stvari koje meni trebaju, poput ekonomske sigurnosti moje familije ili npr nekretnine koju zelim steci. A ovi potresi, inflacije i ostale nedace mi nikako na tom putu ne olaksavaju.

Dolar mi se cini prenestabilan, a i previse ga je natiskano i nije to vise onaj dolar od prije 1980te... Koje su alternative? Svicarci? I da li povlaciti kakve panicne poteze ili ostati smiren (i kupiti vatreno oruzje za slucaj raspada sustava)?
Hoće li netko odgovoriti ovom čovjeku na pitanje

I mene zanima odgovor....
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 00:35   #109
Talking

Quote:
Essine kaže: Pogledaj post
e-gold


Osobno ne vjerujem da se ista stvar moze dogoditi s www.goldmoney.com jer posluju po drugačijem principu...Ali kao što kažu, jedino zlato bez counter-party rizika je ono koje mozes dotaknuti...
Neznam zašto nisam siguran da bi svi dobili svoje uloge ako bi sada svi zatražili isplatu u novcu,..

Nevidim baš neku razliku u principima poslovanja e-golda i goldmoneya. Oboje deklariraju da su pokriveni sa fizičkim zlatom u visini ukupnog uloga, možete plaćati sa tom gold valutom, možete bilo kada promjeniti svoj e-golde i goldmoneye za keš sve fino i transparentno,.. na papiru.

Ja sam primao neku lovu na e-goldu od početka cca 2006 te,.. sve je bilo super ,razmjena e-gold valute u novac je tekla glatko i bez problema tako da sam sve rijeđe povlačio lovu van jer je i zlato tih godina počelo lagano rasti.
Međutim negdje u 2008 su počele rasti provizije u konverziji e-golda u novac. S nekadašnih 2% na 20tak i više%, vremenom sve manje e-gold mjenjačnica je mjenjalo e-gold a provizije su rasle. Zadnje kad sam se raspitivao prije par mjeseci provizija je bila 300% , dakle moraš dati 3000 eura e-golda da bi dobio 1000 eura van. Kakva je situacija sad neznam, možda se štogod promjeni sa ovom gold groznicom.
surgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 15:55   #110
Quote:
mali zgubidan kaže: Pogledaj post
Hoće li netko odgovoriti ovom čovjeku na pitanje

I mene zanima odgovor....
Sve zavisi o kojem vremenskom razdablju govorimo. Dugorocno (60 godina) je jedino fizicko zlato relativno stabilno, jer sve vlade vole inflaciju koju kamata moze ali i nemora pokriti.
Da moram orociti na 10 godina, vjerovatno bi bilo u Singapurskim Dolarima,ali u bankama u Singapuru, ne u Hrvatskoj

Generalno, srednjoj i nizoj klasi je jako tesko ocuvat kapital jer nema dovoljno novaca za ulaganja u inozemstvo, nekretnine, zlato, umjetnost, itd. Na drugu ruku, posto ti ljudi generalno podupiru ljevicarske vlade (koje vole inflaciju), sami oni su i ti koji uzrokuju tu situaciju.
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 18:29   #111
Quote:
celavi2 kaže: Pogledaj post
Sve zavisi o kojem vremenskom razdablju govorimo. Dugorocno (60 godina) je jedino fizicko zlato relativno stabilno, jer sve vlade vole inflaciju koju kamata moze ali i nemora pokriti.
Da moram orociti na 10 godina, vjerovatno bi bilo u Singapurskim Dolarima,ali u bankama u Singapuru, ne u Hrvatskoj

Generalno, srednjoj i nizoj klasi je jako tesko ocuvat kapital jer nema dovoljno novaca za ulaganja u inozemstvo, nekretnine, zlato, umjetnost, itd. Na drugu ruku, posto ti ljudi generalno podupiru ljevicarske vlade (koje vole inflaciju), sami oni su i ti koji uzrokuju tu situaciju.
Baš. Srednja i niža klasa su bez love..... I tako će i biti.... i ostati.....
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 18:25   #112
Kako najisplativije eurima kupiti dolare?

Dakle, koji je najisplativiji način prodaje eura za dolare u Hrvatskoj?
__________________
Kul sam da ne mogu kulje, ko lešo brancin na maslinovo ulje.
lefter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 18:33   #113
Sorry što ti neću reći ništa pametno no nije li ti to malo - riskantan - potez u ovo vrijeme?
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 22:18   #114
Jel zna neko razlog za ovo naglo jačanje kune prema euru zadnjih dana?
Šuker opet bio u nekom šopingu po vani, ili?
Sanable is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 21:58   #115
Quote:
Sanable kaže: Pogledaj post
Jel zna neko razlog za ovo naglo jačanje kune prema euru zadnjih dana?
Šuker opet bio u nekom šopingu po vani, ili?
To ti tako uvijek ljeti.... Pljackaju turiste.
__________________
Shame and disgrace over mental unrest
Keeps us from saving those we love
The grace within our hearts and the sorrow in our souls
darknes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 10:52   #116
Ma čini mi se da je malo prerano za to.
Nije još počela prava turistička sezona.
A nije baš ni neko vrijeme.
Sanable is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 12:08   #117
Švicarski franak

Imam kredit za auto u švicarcima i mogućnost da ga zatvorim!
Budući da franak ruši granice svakodnevno, da li čekati ljeto u nadi da će malo
pasti ili zatvarat odmah?
danpoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 21:09   #118
http://www.tportal.hr/biznis/novaciu...m-trzistu.html

kuna jako jača. zašto?
dokle?
marek45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 10:58   #119
Angry

Pozdrav svima

Imam jedno pitanje svima koji na ovom topicu pričaju o valutama...

Kakvo je vaše viđenje i kretanje švicarca u idućih 1-3 godine prema euru i kuni??

Molba je usmjerena jer nas ima mnogo koji smo podigli kredite vezane uz švicarac i trenutno smo u situaciji da ni sami ne znamo dali da prebacujemo kredit u drugu valutu (euru ) i izgubimo svjesno veliki novac (120.000 kuna platio do sad ) u mom slučaju i krenemo sve ispočetka s novom većom glavnicom kredita ??

Hvala unaprijed na savjetu
GOGO80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 16:23   #120
CHF gore, EUR dolje - SNB je izbubio ogromne pare pokusavajuci oslabljeti CHF i konacno su odustali (a nebi bilo cudno ni da djelomicno prodaju ogromne rezerve eura koje su nakupili). Centralne banke vide da je euro u banani i vjerojatno ce se djelomicno diversificirat od eura. Europska ekonomija je u banani sto ce oslabit strana ulaganja sto je takoder negativna. Europski stedise takoder bas nisu presretna sa eurom u slobodnom padu i vjerojatno ce povecat stednju u CHF.

PPP za EUR/CHF je trenutno oko 1.32, ali valute uvijek overshotaju i undershotaju. Cak bi i relativno slab undershot od 5% bio negdje oko 1.25.
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.