Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2011., 22:55   #141
Nego, što mislite o japanskom jenu i je li ga moguće kupiti u hrvatskim mjenjačnicama? Nekako mi se Kinezi čine opasni po tečaj jena, jer sam čitao da ga namjerno na neki način opstruiraju
Richeilleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 05:06   #142
Quote:
Richeilleu kaže: Pogledaj post
Nego, što mislite o japanskom jenu i je li ga moguće kupiti u hrvatskim mjenjačnicama? Nekako mi se Kinezi čine opasni po tečaj jena, jer sam čitao da ga namjerno na neki način opstruiraju
kakve veze imaju kinezi sa japanski jenom
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 13:33   #143
Sta mislite dali ce kupovni za eure prijeci 7.4-7.45 u sljedecih par mjeseci?
imeiprezimepise is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 13:44   #144
Kako sada stvari izgledaju,s laickog stajalista,lisenog svakog ekonomskog obrazovanja smatram da ce euro rasti zbog uspjesno prpdanih obveznica spanjolske i portugala,isto tako mi izgleda jasan pad franka i Aud,jedino me iznenaduje blagi pad norveske krune koka je u mnogpme vezana za naftu,a cijena nafte je isla gore na trzistu iz nekoliko razloga.Osim toga norveska je nedavno proglasena prema jednom istrazivanj drzavom za koju prijeti najmanje straha od bankrota.iznenadila me nok,ali ocekujem da bi mogla gore.
Richeilleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 14:22   #145
Mislite li da je bolje sad kupovati funte ili malo pricekati... Funta je rasla vec nego vrijeme, a sad dva dana pada...
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 21:37   #146
Kretanje valuta

Konkretno me zanima za americki dolar, mislite li da je dotako dno i da li je vrijeme za kupovinu i cekanje njegova rasta?
FanaticX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 23:14   #147
ne.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 07:49   #148
Ovo ti je presjek onoga što će se (najprije) sa dolarom događati:

---- "Honey, I talked to Fred again, he can't sell his house! Poor guy, he has had it up for two years now and has to raise his asking price again. No takers, yet. The last couple was just about to close but took a month too long; they almost got the cash together, too. He backed out to raise the asking price, again. Oh well, that's not so bad, we had to jump ours up three times before selling." ----

(FOFOA)
Blackbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 22:06   #149
u kojoj valuti štedjeti?

u kojj valuti štedjeti u današnja vremena?

HRK, nikako očekujem devalvaciju kroz 1-5 godina, a i inflacija čini svoje.

EUR- dok god su grčka i slični članice eurozone nikako

USD - baš i ne, vrlo nepredvidljivo s obzirom da trenutno ni sam FED ne zna koji mu je plan

CHF - po meni dobra valuta koja će kroz vrijeme vrijediti više.

AUD - moj pritajeni favorit , bez obzira na visok skok u zadnje 2 godine očekujem daljnji rast potaknut prije svega kineskom potražnjom.

vaša mišljenja?
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 22:11   #150
Zaboravio si NOK i JPY, al generalno to je to, kaj ti se vise svida, nitko nezna kaj je bolje sa sigurnoscu.
Recimo ja mislim da NOK ima dosta potencijala, ali nemam .. kuraža uć.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 22:22   #151
@lee_chan; AUD i CHF-u možeš pridodati SEK i NOK, s time da su kamatne stope na CHF niže nego na AUD, SEK i NOK. Kvalitetne valute su i SDG i NTD. Što se pritajenog favorita tiče, njihovo gospodarstvo je nekonkurentnije od američkog. Tu svakako spada i NOK. Ako treba elaborirat ću stav. Međutim, s obzirom da živiš u državi u kojoj je platežno sredstvo HRK, AUD je sasvim solidna valuta.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 10:10   #152
u kojj valuti štedjeti u današnja vremena?

HRK, trenutno valuta je pod udarom i uspješno se obranila.vratili smo 18 miljardi eura kredita a građani to jedva da su primjetili,zato je danas tečaj eura 7,5 a ne 7,2 kao inače u ova doba.a i inflacija je manje/više ista kao u ostatku svijeta.Dogodine vračamo samo 8 miljardi eura i nakon toga slijedi razdoblje od 6 godina kada vračamo kikiriki od 2-3 miljarde godišnje.Tada če se valuta teško moči držati u odnosu na umjetni Euro tečaj če vjerovatno biti 6,2-6,5 kn=1 Euro.Prinosi su veliki ali u tedenciji padu kamata.Rizika umjeren,ali če zavisit o stavu sljedeče političke garniture.

EUR- dok god su Italija/Francuska/Španija članice eurozone postoji opasnost da se Euro skroz uruši. Prinosi su solidni Oprezno i kratkoročno oročavat

USD - baš i ne, očekuje se daljni pad od barem 5-10 % godišnje a prinosi na njega su slabi

CHF - po meni najgora valuta,očekuje se pad od 30-50% a prinosi su nikakvi.Samo rizik a nikakav prinos.

AUD - CAD nemam mišljenje osim da su sve valute precjenjene da im je tržište ogromni balon
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 10:16   #153
Quote:
FanaticX kaže: Pogledaj post
Konkretno me zanima za americki dolar, mislite li da je dotako dno i da li je vrijeme za kupovinu i cekanje njegova rasta?
USD je dugoročno u problemima, ali mislim da bi sad moglo biti vrijeme za kupnju USDa, jer bi u doglednom vremenu trebao doći na 1.20$/€, to će se vjerojatno desiti naglo, kroz nekih 3-6 mj. kad Euro problemi opet dođu u prvi plan.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 11:20   #154
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
USD je dugoročno u problemima, ali mislim da bi sad moglo biti vrijeme za kupnju USDa, jer bi u doglednom vremenu trebao doći na 1.20$/€, to će se vjerojatno desiti naglo, kroz nekih 3-6 mj. kad Euro problemi opet dođu u prvi plan.
BDP euro zone 16 200 miljardi dolara dug 13000 miljardi
BDP USA 14 600 miljardi dolara dug 14500 miljardi

jedan od faktora
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 11:33   #155
Mene zanima sljedeće,očekujete li kratkoročno rast dolara radi sljedeća dva faktora:

1.Izjava čelnog čovjeka FED-a da nema više novog printanja USD-a
2.dolazak katastrofičnog uragana koji će pogoditi USD ,te radi njega možemo očekivati pojačanu potražnju za USD koja će podignuti njegovu vrijednost ??

Ili se varam??
GOGO80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 12:01   #156
Zasto bi pobogu uragan povecao potraznju za USD ? jedino moze donjeti nestabilnost u USA , poteskoce u prijevozu , dobavljanju robe i pad USDa.

Ma mene je svih tih valuta strah, cini se uz sve spekulacije da je trenutno safest bet zlato - ali fizicko ne ovo kad kupis udio u firmi negdje na karibima il di - a ostatak novca u valutu za koju ti se cini da bi mogla rast, velim, ja mislim da nok i jen imaju potencijala al ko ce ga znat..norveska isto nebi voljela da im se napuhuje cijena i poskupljuje izvoz , sigurno bi reagirala da dodje do nekih vecih odstupanja
Mi smo valjda jedina drzava kojoj bi pasalo da nam valuta ojaca 20-30 posto prema ostalim sv. valutama

osobno cekam da vise euro padne na par 7.45 da kupim, 7,48 iz principa nedam, makar jos cu malo cekat a onda cu morat znam do izbora sigurno ..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 13:41   #157
Quote:
more kaže: Pogledaj post
BDP euro zone 16 200 miljardi dolara dug 13000 miljardi
BDP USA 14 600 miljardi dolara dug 14500 miljardi

jedan od faktora

Mislim da navedeno nije BDP eurozone nego cijele EU. BDP euro zone je negdje oko 12,2 bilijuna. Mislim i da za dug vrijedi isto.
f0rc4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 15:48   #158
Quote:
more kaže: Pogledaj post
HRK, trenutno valuta je pod udarom i uspješno se obranila.vratili smo 18 miljardi eura kredita a građani to jedva da su primjetili,zato je danas tečaj eura 7,5 a ne 7,2 kao inače u ova doba.a i inflacija je manje/više ista kao u ostatku svijeta.Dogodine vračamo samo 8 miljardi eura i nakon toga slijedi razdoblje od 6 godina kada vračamo kikiriki od 2-3 miljarde godišnje.Tada če se valuta teško moči držati u odnosu na umjetni Euro tečaj če vjerovatno biti 6,2-6,5 kn=1 Euro.
O čemu pobogu ti lamentiraš? Kojih smo to 18 milijardi EUR duga vratili i kojih 8 milijardi EUR duga ćemo sljedeće godine vratiti??? I onda još povrh svega predviđaš daljnju deprecijaciju NDT EUR za nekakvih 10% do 15% kao da se ne radi o tečajnom paru koji je na današnjoj razini kronično depreciran. Svašta čovjek na ovom Forumu može pročitati.

Isto tako društveni output Eurozone nije 16.300 nego 11.800 milijardi USD, dokle se prva brojka odnosi na Europsku Uniju. Drugo, kod visoko razvijenih država sama bruto razina obveza aposlutno ništa ne govori o dužničkoj - vjerovničkoj poziciji određene države. Takav diletantski pogled na situaciju nam onda govori kako su Bušmani najrazvijeni narod pošto oni nešto što se zove dug uopće ne poznaju.

@MMachéte; što se tiče JPY, ne znam kako isti može biti dobra investicija kada je od početka krize vis-à-vis EUR aprecirao visokih 35% ( više od CHF-a ) i svaka daljnja nominalan aprecijacija bi tu razinu činila dugoročno neodrživom. Drugo, gotovo nikakav prinos na japansku financijsku imovinu dodatno destimulira bilo kakvu štednju u JPY i kao treće, valuta države koja ima ogromne fiskalne i demografske probleme sasvim sigurno nije valuta u kojoj bi čuvao svoju financijsku imovinu. Što se tiče NOK-a ista je na ovim razinama kronično aprecirana, gotovo kao i HRK što VT bilanca jako lijepo d(p)okazuje.

Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
USD je dugoročno u problemima, ali mislim da bi sad moglo biti vrijeme za kupnju USDa, jer bi u doglednom vremenu trebao doći na 1.20$/€, to će se vjerojatno desiti naglo, kroz nekih 3-6 mj. kad Euro problemi opet dođu u prvi plan.
Kako je JMK jednom rekao; In the long run we are all dead. Slažem se da bi tečajni par EUR - USD mogao pasti do 1.20 ukoliko bi došlo do daljnjeg produbljivanja dužničke krize u perifernim članicama Eurozone. Trenutno se situacija malo smirila što se tiče divljanja kamatnih stopa na talijanski i španjolski državni dug, prije svega zato što je ECB počela kupovati obveznice ( u dva tjedna tjedana preko 20 milijardi EUR ). Preudvjet bilo kakvog rješavanja krize u perifernim članicama Eurozone su niske kamatne stope. Tržište im takve kamatne stope ne planira dati što znači da preostaje ECB. Međutim, takva politika dugoročno nije održiva i za njemačku prihvatljiva. Po meni je ovo zatišje pred buru. Izlazak perifernih članica iz Eurozone je najrealnije i najbolje rješenje za sve.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 19:19   #159
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
O čemu pobogu ti lamentiraš? Kojih smo to 18 milijardi EUR duga vratili i kojih 8 milijardi EUR duga ćemo sljedeće godine vratiti??? I onda još povrh svega predviđaš daljnju deprecijaciju NDT EUR za nekakvih 10% do 15% kao da se ne radi o tečajnom paru koji je na današnjoj razini kronično depreciran. Svašta čovjek na ovom Forumu može pročitati.
Isto tako društveni output Eurozone nije 16.300 nego 11.800 milijardi USD, dokle se prva brojka odnosi na Europsku Uniju. Drugo, kod visoko razvijenih država sama bruto razina obveza aposlutno ništa ne govori o dužničkoj - vjerovničkoj poziciji određene države. Takav diletantski pogled na situaciju nam onda govori kako su Bušmani najrazvijeni narod pošto oni nešto što se zove dug uopće ne poznaju.

@MMachéte; što se tiče JPY, ne znam kako isti može biti dobra investicija kada je od početka krize vis-à-vis EUR aprecirao visokih 35% ( više od CHF-a ) i svaka daljnja nominalan aprecijacija bi tu razinu činila dugoročno neodrživom. Drugo, gotovo nikakav prinos na japansku financijsku imovinu dodatno destimulira bilo kakvu štednju u JPY i kao treće, valuta države koja ima ogromne fiskalne i demografske probleme sasvim sigurno nije valuta u kojoj bi čuvao svoju financijsku imovinu. Što se tiče NOK-a ista je na ovim razinama kronično aprecirana, gotovo kao i HRK što VT bilanca jako lijepo d(p)okazuje. Kako je JMK jednom rekao; In the long run we are all dead. Slažem se da bi tečajni par EUR - USD mogao pasti do 1.20 ukoliko bi došlo do daljnjeg produbljivanja dužničke krize u perifernim članicama Eurozone. Trenutno se situacija malo smirila što se tiče divljanja kamatnih stopa na talijanski i španjolski državni dug, prije svega zato što je ECB počela kupovati obveznice ( u dva tjedna tjedana preko 20 milijardi EUR ). Preudvjet bilo kakvog rješavanja krize u perifernim članicama Eurozone su niske kamatne stope. Tržište im takve kamatne stope ne planira dati što znači da preostaje ECB. Međutim, takva politika dugoročno nije održiva i za njemačku prihvatljiva. Po meni je ovo zatišje pred buru. Izlazak perifernih članica iz Eurozone je najrealnije i najbolje rješenje za sve.
Projekcija otplate glavnica i kamata prema sektoru dužnika
Estimated future principal payments and interest payments by domestic sectors


u mlrd. EUR
in billion EUR
2011.* 18
2012. 8.4
2013. 5.2
2014. 4
2015. 3.8
2016. 2.9
Ostalo 16.3

Ja sam svoj udio u ovom dugu vratio a vjerovatno i ostali sa ovog foruma. jedino je država se zadužila da bi vratila svoj dio duga.Strani vlasnici su isto tako svoju zaradu nakon oprezivanja promjenili u eure i prebacili u svoje matice.

jeli ima ko ko nije platio svoj dug neka se javi ovdje

Zadnje uređivanje more : 27.08.2011. at 19:31.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 20:16   #160
Tu projekciju objesi mačku o rep. Kao što sama riječ kaže, radi se o projekciji otplate, a ne stvarnoj otplati ino duga. Od početka krize ( dakle početka 2009. pa do kraja prvog kvartala tekuće godine ) hrvatsko gospodarstvo potrošilo je dodatnih cca 5 milijardi EUR više nego što je proizvelo. U istom razdoblju hrvatska društvena proizvodnja smanjena je za visokih 8% što samo dokazuje katastrofalnu strukturu hrvatskog gospodarstva. Napisano automatski znači da nismo nikakav inozemni dug u neto iznosu otplatili, upravo obrnuto, inozemni dug u istom razdoblju narastao je za cca 5 milijardi EUR. Projekcija otplate duga samo govori koliko istog dolazi na naplatu, a opće poznata je činjenica da aposlutno svi sektori dug koji je došao na naplatu reprogramiraju ili refinanciraju. Neto inozemni dug bi se počeo vraćati tek onda kada bi hrvatsko gospodarstvo prestalo živjeti iznad svojih mogućnosti. Sve dokle živimo iznad vlastitih mogućnosti to znači da imamo deficit T.T., a on nužno znači suficit K.R.B.P., odnosno rast obveza prema inozemstvu. Problem po eksternu likvidnost, odnosno makro stabilnost bi nastao kada dug kojim slučajem ne bi mogli refinancirati ili reprogramirati. Dakle nema govora da smo vratili 18 milijardi EUR duga, na kraju krajeva postavi si laičko pitanje; odakle devize za tako nešto.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”

Zadnje uređivanje Sh@dow : 27.08.2011. at 20:24.
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:04.