Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2018., 01:44   #4101
Quote:
Bahaticek kaže: Pogledaj post
SAAB nam je ponudio sve, ali 2020god.uvesti C/D, znaci C/D ne C/D Plus ili vremenski cekati E da bi zbog cijene aranzmana otpisali mogucnost uvodjenja 5/5+ gen. na 2030-2035 je suludo.
Pritom na gore navedeni nacin nismo mogli razmisljati do prije kraceg vremenskog roka, kada nam je " pokazan put"
Imam samo jedno podpitanje, dali će mijenjati radar?
Kudija is offline  
Old 28.03.2018., 01:46   #4102
Quote:
Kudija kaže: Pogledaj post
Imam samo jedno podpitanje, dali će mijenjati radar?
A što ne odeš u Haifu pa pitaš još za SPPX-SAU8 oće li minjati ...
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Old 28.03.2018., 01:50   #4103
Quote:
Buck kaže: Pogledaj post
Polazim od toga da će kokpit pretrpjeti određene promjene i takav neće doći u HRZ.

Ako su Kolumbiji u Kfir smjestili ovo:
https://imgur.com/SzsQh6W

Valjda će i Barak za pola milijarde USD dobiti nešto prikladno 21 stoljeću.

Čestitke svima još jednom, i da se što prije potpiše ugovor i krene u realizaciju.
Chamelot is offline  
Old 28.03.2018., 01:50   #4104
"pokazan put", vrhunski.
Kad se s pametnima družiš, uvijek nešto pametno čuješ.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is online now  
Old 28.03.2018., 01:53   #4105
Quote:
greenvlad kaže: Pogledaj post
-znaci ipak se gledalo "strateški"- dugoročno
Da, gledano je dugoročno. Barak I Block 30 godište 86. - 88. u upotrebi do 2050. godine, do njihovih 62 - 64 godina starosti.

Starost nema veze, gledaju se sati naleta. Bahreinski F-16V letjet će do 2100-te godine.

Budući da će za naše F-16 jamčiti država Izrael, a ne IAI i Elbit, to znači da će iza 2030. ako neki od njih slučajno "zvekne", značiti automatsku zamjenu istog odgovarajućim F-35I iz sastava IDF/AF. Slično kao što su Švedi iz svog sastava zamijenili Mađarima njihov otpisani Gripen D.


Moš mislit!
VFA-125 is offline  
Old 28.03.2018., 01:56   #4106
@Cola

Neka, neka... još ću ja tu koji tjedan gledati kako kenjkaš pa ću natrag u pečalbu.
Ništa se ti ne brini, biti će to sve u redu.

Treba samo netko školovati sad na brzinu Level 3 radiografskog tehničara za NDT. Ne traje to tak' dugo i ne košta toliko da si to jedna ozbiljna država ne bi mogla priuštiti...
Tokosjovnik is online now  
Old 28.03.2018., 01:56   #4107
Vidim da je bol pojedinaca (navodnih neutralnih stručnjaka) prevelika ali čestitam još jednom HRZu što je napokon pronašao strateškog partnera i što to nisu naši dokazani "prijatelji" englezi ili šveđani
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 28.03.2018., 01:59   #4108
Quote:
Kudija kaže: Pogledaj post
Imam samo jedno podpitanje, dali će mijenjati radar?
Zašto bi ga mijenjali kad je razine AN/APG-68(V)1 (lošiji od onih iz MLU)?
VFA-125 is offline  
Old 28.03.2018., 02:08   #4109
Quote:
Tokosjovnik kaže: Pogledaj post
Neka, neka... još ću ja tu koji tjedan gledati kako kenjkaš pa ću natrag u pečalbu....
Aaa, kužim...čujem Švabe trebaju konobare po Bremenu i Hanoveru, al jbt, bolje ostani ovdje slikat barake...bude posla za dva fotostudija, ne jedan pa ak ti konobarenje propadne, uvijek se imaš di vratit.

Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
Da, gledano je dugoročno. Barak I Block 30 godište 86. - 88. u upotrebi do 2050. godine, do njihovih 62 - 64 godina starosti.
Starost nema veze, gledaju se sati naleta. Bahreinski F-16V letjet će do 2100-te godine.
Budući da će za naše F-16 jamčiti država Izrael, a ne IAI i Elbit, to znači da će iza 2030. ako neki od njih slučajno "zvekne", značiti automatsku zamjenu istog odgovarajućim F-35I iz sastava IDF/AF. Slično kao što su Švedi iz svog sastava zamijenili Mađarima njihov otpisani Gripen D.
Moš mislit!
Daj pusti ljude da se vesele! Jesi partibrejker.
Eno Tolstolobik nam je objasnio kako ruski avioni imaju kalendarski resurs nakon isteka kojeg im miševi pojedu instalacije, a zapadni (poglavito F16) nemaju pa mogu terat samo na slikanje.
Cola1973 is online now  
Old 28.03.2018., 02:10   #4110
Može li block 30 koristiti nešto dalekometnije od AIM-9?
Noricum is offline  
Old 28.03.2018., 02:15   #4111
Quote:
Noricum kaže: Pogledaj post
Može li block 30 koristiti nešto dalekometnije od AIM-9?
Može.

Nosači 2 i 8 su ožičeni svim potrebnim (1553B i 1760D) za korištenje Python 4/5. Naravno ovdje govorimo samo o izraelskim Block 30.

Domet 30 prema 18 kilometara.
VFA-125 is offline  
Old 28.03.2018., 02:22   #4112
koje oružje može predmetni zrakoplov koristit protiv površinskih ciljeva - brod?
AGM-119;AGM84;Exocet;možda koji kormoran ?
karabin is offline  
Old 28.03.2018., 02:27   #4113
Znači ništa od derbya ili aim-120?
Noricum is offline  
Old 28.03.2018., 02:31   #4114
Još jednom, ovo dolje su Izraelci integrirali i koriste od vođenog naoružanja na avionima verzije Barak Block 30 i Block 40, od toga GBU-15 i Delilah AL isključivo na D (Brakeet) verzijama.


Sve ostalo (Maverick, AMRAAM, ...) treba integrirati (odgovarajući hardware i software), ili zdravo seljački dodatno PLATITI.
VFA-125 is offline  
Old 28.03.2018., 03:06   #4115
Quote:
Bahaticek kaže: Pogledaj post
Zaboravite Blockove, radi se nas Block, kupljena je osnova a rezultat ce biti hrvatski Block sa sposobnostima izmedju B.50 i 70, ovo je stepenica, kao i Kiowe, u oba ranija slucaja ni F-16 ni K.W nisu konacna rjesenja, pritom jos nista nije gotovo do potpisivanja ugovora.
Quote:
Bahaticek kaže: Pogledaj post
SAAB nam je ponudio sve, ali 2020god.uvesti C/D, znaci C/D ne C/D Plus ili vremenski cekati E da bi zbog cijene aranzmana otpisali mogucnost uvodjenja 5/5+ gen. na 2030-2035 je suludo.
Pritom na gore navedeni nacin nismo mogli razmisljati do prije kraceg vremenskog roka, kada nam je " pokazan put"
Drago mi je da je svanulo i da je "pokazan put", jer mislio sam i mislim da je to pravi put!

Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
Također moje je mišljenje da nam ne treba nužno novi avion 4. generacije kojeg bi koristili 40ak god., treba nam rabljeni avion 4. generacije, kojeg bi mogli koristiti 20ak god. i nakon toga prelazak na 5. generaciju. Time bi potpuno ulovili korak s najnaprednijim zapadnim zrakoplovstvima.
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
Ako kupi rabljeni F-16, hrvatsku nakon 20ak godina korištenja vjerojatno očekuje nabava F-35 ili nekog drugog aviona 5. generacije. Oni koji će nakon masovnog uvođenja 5. generacije na zapadu i istoku ostati na 4. generaciji, bit će značajno inferiorni. To će bit vidljivo već za 10ak god., tako da 2017.- 2020. nabava novog aviona 4. generacije kao jedinog u zrakoplovstvu, s resursima za 30-40 god. i nema baš smisla.
Čestitam svima koji sudjeluju i rade na ovome, kao i svima koji godinama zagovaraju nadzvučnu HRZa i interese RH! Kad se finalizira, bit će to velika pobjeda Hrvatske i HRZa.
many-m is offline  
Old 28.03.2018., 03:22   #4116
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
...

Mi smo zadržali EBA

Mi nastavlajamo kontinuitet

Mi dobivamo avion 4 generacije.

Mi čemo imati uskoro postavu pulta Krila Oluje na F-16

Rendulić je prvi ali nije zadnji

Mi sada s Državom Izrael krećemo u nove projekte.

Mi pripremamo modernizaciju PZO
Kakve veze ti imaš s MORHom/OSRH, osim što krstariš okolo i sve i svašta naganjaš s objektivom. Razumijem da si presretan što si nakon tolikih godina razgledavanja slikica F-16 po Hrvatskom vojniku i inim tiskovinama dočekao isti u HRZu, ali da tu aktivnost prati ponešto čitanja i minimum sposobnosti kritičkog promišljanja shvatio bi da razloga za entuzijazam ovakvim raspletom baš i nema. Uzevši u obzir tvoje višestruko osvjedočene sintaktičke i semantičke dosege, razinu pismenosti i sve implikacije istih, sasvim je jasno da ranije navedeno ozbiljno nedostaje.

Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Nemojte kolega tako budimo civilizirani pokažimo i u ovom trenutku naš ponos.

Pljuvali su me ovdje razni i nerazni. Pljuvali su me i predstavnici tvrtki, i neki drugi ali nebitno. Bitno je da Hrvatsko nebo i naš zračni prostor narednih 25 godina ima svoju budućnost.

Ne samo to mi sad prelazimo na zapadnu tehnologiju. Mi sada imamo to da će za 25 godina neko djete koje se večeras rodi te 2043 letjeti na rabljenom F-35.
...
Otkuda takva fascinacija s generacijskim odmakom od suvremenosti i razvijenog svijeta. Je li to nešto obiteljsko, etničko, regionalna posebnost? Jesi li ti kojim slučajem tako na pragu zrelosti dobio u ruke dobrano isluženi auto, jaknu, fotoaparat?

'Hrvatsko nebo i naš zračni prostor' imaju zajamčenu budućnost, neovisno o HRZu. Pitanje imena i vlasništva bi doduše prije ili kasnije moglo iskrsnuti. Što se tiče HRZ-a, 2030./2035. ga čeka traženje novog 'dugoročnog' rješenja.
__________________
'Bila sam dijete prirode ... Užasavala sam se jedino poskoka i koprive. Često sam upadala u grmlje kopriva, vidajući plikove, a i susreti s poskocima nisu bili rijetki, no na sreću uvijek su završavali dobro. Uvijek sam instinktivno znala kako se ponašati u blizini zmija.'
mars1995 is offline  
Old 28.03.2018., 05:39   #4117
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
"pokazan put", vrhunski.
Kad se s pametnima družiš, uvijek nešto pametno čuješ.
Posebno kad pametni misle tvojom glavom i ne postavljaju se nikakva pitanja.
F-16 block CroIdiot +++. Visok i s puno plusića.

Quote:
Bahaticek kaže: Pogledaj post
SAAB nam je ponudio sve, ali 2020god.uvesti C/D, znaci C/D ne C/D Plus ili vremenski cekati E da bi zbog cijene aranzmana otpisali mogucnost uvodjenja 5/5+ gen. na 2030-2035 je suludo.
Pritom na gore navedeni nacin nismo mogli razmisljati do prije kraceg vremenskog roka, kada nam je " pokazan put"
Suludo je jedino da postoje ljudi koji puše tvoje pizdarije. Od MLRSa, dodatnih PZH2000, Boxera, AH, pa do 'prijelaznog rješenja' i 5/5+ generacije 2030./2035. Govorimo o MORHu, sustavu koji u cca 15 godina nakon donošenja prvog DPRa nije bio u stanju standardizirati pješačko naoružanje, koji AMVove deset godina nije uspio opremiti i uvesti u službu sukladno planu, koji pet malo većih kada nabavlja preko pet godina. Pobogu, nisu sposobni vojnicima osigurati bojom jednolične komplete uniformi.

Ali bude, samo što nije. 'Put je pokazan', 'pro futuro' rješenje je tu. 30+ godina staro sa preko 7k sati naleta.
__________________
'Bila sam dijete prirode ... Užasavala sam se jedino poskoka i koprive. Često sam upadala u grmlje kopriva, vidajući plikove, a i susreti s poskocima nisu bili rijetki, no na sreću uvijek su završavali dobro. Uvijek sam instinktivno znala kako se ponašati u blizini zmija.'
mars1995 is offline  
Old 28.03.2018., 06:42   #4118
Quote:
mars1995 kaže: Pogledaj post
Kakve veze ti imaš s MORHom/OSRH, osim što krstariš okolo i sve i svašta naganjaš s objektivom. Razumijem da si presretan što si nakon tolikih godina razgledavanja slikica F-16 po Hrvatskom vojniku i inim tiskovinama dočekao isti u HRZu, ali da tu aktivnost prati ponešto čitanja i minimum sposobnosti kritičkog promišljanja shvatio bi da razloga za entuzijazam ovakvim raspletom baš i nema. Uzevši u obzir tvoje višestruko osvjedočene sintaktičke i semantičke dosege, razinu pismenosti i sve implikacije istih, sasvim je jasno da ranije navedeno ozbiljno nedostaje.



Otkuda takva fascinacija s generacijskim odmakom od suvremenosti i razvijenog svijeta. Je li to nešto obiteljsko, etničko, regionalna posebnost? Jesi li ti kojim slučajem tako na pragu zrelosti dobio u ruke dobrano isluženi auto, jaknu, fotoaparat?

'Hrvatsko nebo i naš zračni prostor' imaju zajamčenu budućnost, neovisno o HRZu. Pitanje imena i vlasništva bi doduše prije ili kasnije moglo iskrsnuti. Što se tiče HRZ-a, 2030./2035. ga čeka traženje novog 'dugoročnog' rješenja.
Potpuno si nebitan u ovo jutro u ovo jutro 28.03.2018. Kakve veze ja imam s MORH-om i svime ostalim isto tako je za tebe nebitno.

Samo jedna stvar je bitna vrlo bitna a to je EBA, Hrvatski zračni prostor i budućnost.

Godina dana je bila i duga i neizvjesna:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=910425&page=479

Ali godina je prošla i danas slavim:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=9563
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Old 28.03.2018., 07:06   #4119
Block 30 bez BVR sposobnosti?

Da ne bi slučajno ugrozili koga u "regionu"?
Knosos is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.