Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2023., 15:22   #381
Quote:
Essegi kaže: Pogledaj post
Da, crush moj. Hvala, budem pogledao. Da li se suprotnosti privlače natalnim kartama?
Ne znam što misliš pod suprotnosti. Općenito u životu jel se suprotnosti privlače? Rekla bi da ne. Isto je i sa natalnim kartama. Možemo biti suprotnih znakova (opozit) kao npr Riba/Djevica, Ovan/Vaga, no u tim slučajevima elementi tih znakova su komplementarni - zemlja se slaže sa vodom i vatra sa zrakom, pa postoji neki sklad tj nadopunjavanje. No, niti opozicija nije dobro imati puno.

Da ne govorim da to koliki stupanj sklada je nekoj osobi potreban za biti s nekim u vezi varira ovisno o natalnim postavkama. Neće svatko imati puno poklapanja s nekime a veza može postojati.

U primjeru tebe i tvog crusha jedna karta je puna zraka i vatre, a druga je dominantno vodeno-zemljana. Ne slažu se nikako. Zračno-vatreni je light tip osobe, lakše mijenja veze i preboljeva, dok zemljano-vodeni su ti više ljubav do groba tip ljudi.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2023., 15:55   #382
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Ne znam što misliš pod suprotnosti. Općenito u životu jel se suprotnosti privlače? Rekla bi da ne. Isto je i sa natalnim kartama. Možemo biti suprotnih znakova (opozit) kao npr Riba/Djevica, Ovan/Vaga, no u tim slučajevima elementi tih znakova su komplementarni - zemlja se slaže sa vodom i vatra sa zrakom, pa postoji neki sklad tj nadopunjavanje. No, niti opozicija nije dobro imati puno.

Da ne govorim da to koliki stupanj sklada je nekoj osobi potreban za biti s nekim u vezi varira ovisno o natalnim postavkama. Neće svatko imati puno poklapanja s nekime a veza može postojati.

U primjeru tebe i tvog crusha jedna karta je puna zraka i vatre, a druga je dominantno vodeno-zemljana. Ne slažu se nikako. Zračno-vatreni je light tip osobe, lakše mijenja veze i preboljeva, dok zemljano-vodeni su ti više ljubav do groba tip ljudi.

Hvala na pojašnjenju. Ali kod mene prevladava vatra pa voda. Barem su mi tako rekli.
Essegg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2023., 16:03   #383
Bože, ja nisam dobro vidjela karte. Jedna osoba je Rak/Bik/Blizanac, druga Strijelac/Blizanac/Rak.

Zanemari moj komentar. Tj ono što sam ti odgovorila stoji, samo ipak su vaše situacije malo drugačije, nisu toliko jednostavne i ne znam što više prevladava kod koga. I postavi jasniju kartu, iz ove se teško vidi. Plus stavi zasebno svoju i od crusha.

Ali da, sumnjam da ćeš dobiti neku in-depth analizu.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2023., 11:37   #384
Zanimalo bi me jel mi on sudbina ili karma upoznali smo se 21.10.2015. ali nikad nije došlo do veze https://ibb.co/0r3kV4t
wanderwall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2023., 12:11   #385
Zanimalo bi me za simpatiju kako bi se slagali imali li tu potencijala da se uđe u vezu.https://ibb.co/jVfz6QY
wanderwall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2023., 16:57   #386
Hvala na pomoći. Šaljem kartu sinastrije, s tim da ni on ne zna vrijeme rođenja: https://ibb.co/hF6BQMW


Quote:
Ana1950 kaže: Pogledaj post
Inače za ovakvu vrstu pitanja je sinastrija neophodna (usporedni horoskop), a za sinastriju mi trebaju potpuni podaci rođenja (datum, godina, vrijeme i mjesto).
Nisi niti njegovu godinu rođenja navela pa niti bar odnos planeta ne mogu vidjeti.

Uglavnom, glede kuće drugog braka u tvojoj natalnoj karti, njen vladar je Uran koji se sam po sebi protivi tradiciji što uključuje i brak. Uran je prirodni vladar 11. kuće (vodenjak) koja među ostalim predstavlja prijateljstva. U tvojoj se natalnoj karti Uran smjestio u 5. polju (neobična ljubav) u škorpionu = naglo zaljubljivanje, naleti strasti i dinamika u vezi.
Dakle u pitanju je prijatelj-partner (Uran) te bi taj odnos više bio na nekoj intelektualnoj razini (Merkur trigon Uran), više prijateljski nego ljubavni. Brak ne bi bio uobičajen u stilu kao - "obožavam te, napravi mi dijete".
Još da dodam, školski primjer odnosa sa strancem bi bio vladar devete kuće u petoj...

ASC rak, Mjesec u raku, Venera trigon Neptun, Sunce konjunkcija Venera...pazi, nije sve ružičasto

I još jednom naglašavam - za ovo je potrebna s i n a s t r i j a.
RR's is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2023., 09:50   #387
Ponavljam problem/pitanje i ovdje:

Imam jednog bivšeg kolegu koji je fatalan za mene Možemo se ne vidjeti i ne čuti mjesecima, ali kad se vidimo ja ne mogu prestati misliti o njemu tjednima. Uopće nismo bliski, poznajemo se preko posla i ja ne mislim ulaziti u neku aferu s njim (ja sam udana), ali bi htjela produbiti bliskost i ne znam... neopisivo me privlači, kao da sam opsjednuta s njim Ovo traje godinama, već idem na živce sama sebi koliko me dvaput godišnji susret s njim izbaci iz takta

Ne bih čak rekla da mi je fizički nešto posebno napet iako tu postoji neobjašnjiva velika fizička privlačnost (s moje strane), ali opet je to jako čudno jer on nije moj tip i ima neke stvari koji mi se ne sviđaju na njemu. Nemam razumskih objašnjenja za tu privlačnost.

Osjećam da je neka prejaka energija među nama, doslovno nam sati prelete u društvu, raspravljamo se o svemu i svačemu, ali vrlo malo osobnih tema. On mi je totalna enigma i ne znam što misli i osjeća, ali imam feeling da je i za njega slično. Nikad nije poduzeo niti jedan korak prema produbljivanju odnosa, niti pokazao da je zainteresiran u romantičnom smislu.


Gledam našu sinastriju i nemam pojma u što bi gledala, ništa posebno ne iskače. Koji aspekt bi mogao objasniti ovu situaciju Imate neke prijedloge što pogledati?

Naša karta: https://ibb.co/WgySr39 Ja sam unutarnji krug, on vanjski; u tablici sam ja retci, on stupci.

Ono što mi na prvi pogled upada u oko je da se podudara moj MC puno njegovih planeta i NN, što objašnjava to da se znamo preko posla i da smo iste profesije. Pristuno je obostrano poštovanje u vezi posla koji obavljamo, toliko sigurno znam, ostalo je sve čudnovato
Breeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2023., 14:49   #388
Quote:
Breeda kaže: Pogledaj post
Ponavljam problem/pitanje i ovdje:

Imam jednog bivšeg kolegu koji je fatalan za mene Možemo se ne vidjeti i ne čuti mjesecima, ali kad se vidimo ja ne mogu prestati misliti o njemu tjednima. Uopće nismo bliski, poznajemo se preko posla i ja ne mislim ulaziti u neku aferu s njim (ja sam udana), ali bi htjela produbiti bliskost i ne znam... neopisivo me privlači, kao da sam opsjednuta s njim Ovo traje godinama, već idem na živce sama sebi koliko me dvaput godišnji susret s njim izbaci iz takta

Ne bih čak rekla da mi je fizički nešto posebno napet iako tu postoji neobjašnjiva velika fizička privlačnost (s moje strane), ali opet je to jako čudno jer on nije moj tip i ima neke stvari koji mi se ne sviđaju na njemu. Nemam razumskih objašnjenja za tu privlačnost.

Osjećam da je neka prejaka energija među nama, doslovno nam sati prelete u društvu, raspravljamo se o svemu i svačemu, ali vrlo malo osobnih tema. On mi je totalna enigma i ne znam što misli i osjeća, ali imam feeling da je i za njega slično. Nikad nije poduzeo niti jedan korak prema produbljivanju odnosa, niti pokazao da je zainteresiran u romantičnom smislu.


Gledam našu sinastriju i nemam pojma u što bi gledala, ništa posebno ne iskače. Koji aspekt bi mogao objasniti ovu situaciju Imate neke prijedloge što pogledati?

Naša karta: https://ibb.co/WgySr39 Ja sam unutarnji krug, on vanjski; u tablici sam ja retci, on stupci.

Ono što mi na prvi pogled upada u oko je da se podudara moj MC puno njegovih planeta i NN, što objašnjava to da se znamo preko posla i da smo iste profesije. Pristuno je obostrano poštovanje u vezi posla koji obavljamo, toliko sigurno znam, ostalo je sve čudnovato

U principu ne volem ovakve karte, već kada se prilože zasebno (karte za svaku osobu), tako da sama mogu kombinirati. Posebno ne u ovom programu. No, probati ću ukratko sažeti najelementarnije, onoliko koliko se mogu snaći na ovom prikazu. Evo najprije kratki scan kompatibilnost na:

  • mentalnom planu

    Ovdje se radi o sinastriji dvaju bića gdje je jedna rođena s Merkurovim ASC-om, a druga u Merkurovom znaku blizanca koji sam po sebi nema nikakvih problema u komunikaciji s drugima. Blizanac je naime jedan od najživljivijih i najdinamičnijih astroloških znakova, posebno je dinamičan na mentalnom planu tako da vjerujem da ovdje nema barijera glede small talk komunikacije. S tim da je muška strana još dinamičnija (on ima u znaku blizanca i Merkur i Mars).

    U svojoj srži, blizanci utjelovljuju ideju da svi posjedujemo višestruke aspekte osobnosti, maskirane kao jedno kohezivno ja. Blizanac posjeduje izvanredan stupanj prilagodljivosti i svestranosti tako da vjerujem da to ovdje dolazi do izražaja kod muške strane na način da je s njim lijepo komunicirati ("...doslovno nam sati prelete u društvu, raspravljamo se o svemu i svačemu, ali vrlo malo osobnih tema.")


  • emocionalnom planu

    Njen Mjesec je u znaku jarca, a Venera u biku, dok je njegov Mjesec u znaku škorpiona, a Venera u lavu...ovdje na kupu vidim dosta ega, dosta sebične i netolerantne energije (puno fiksnog elementa) koja ima želju za "posjedovanjem onog drugog" tako da bi se u vezi problemi najviše očitovali u toj sferi na način da niti jedna osoba ne bi rado radila ustupke drugoj. Pa bi druga strana osjećala da ne dobiva što želi ili stalno imala osjećaj da je ona druga strana sebična, egoistična ili da vodi računa samo o vlastitim potrebama.

  • seksualnom planu

    Muški Mars u blizancu, a Venera u lavu, dok je žemska Venera u biku, a Mars u škorpionu govori o tome da nemaju neke velike dodirne točke glede tipa komplementarnih seksualnih energija. Žemska strana je u seksualnom smislu konkretnija i tjelesnija, treba joj stimulativnija, snažnija i "konkretnija" energija od one koju joj muška može uopće pružiti u seksu.

    Rekla bih da je najizazovniji aspekt na ovom planu fiksni kvadrat između muške Venere i žemskog (žestokog) Marsa - da ste zajedno bilo bi tu puno svađa i grubosti, posebno oko imovine ili bolje rečeno "definicije vlastitog posjeda" što bi u žemskom slučaju sezalo i u domenu posesivnosti i uplitanja u pitanje osobne slobode izbora (koja je muškoj Veneri u 11. polju važna). Bilo bi tu nesumnjivo i mnogo pomirbenog keksa, ali u svakom slučaju demonstrativna priroda ovog aspekta mogla bi se više manifestirati kao sebična, napadna i agresivna, posebno s žemske strane.


...to bi bio kratki pregled elementarnih sinastrijskih točaka vaših karata, ali bih ovdje za kraj istaknula nešto što mislim da je izvorište svega (a nisam se toga dotaknula ranije). Ovdje vidim jednu točku za koju mislim da je centralna točka cijele ove priče i glede ove muško-žemske sinastrije, a to je veza između žemske Mars/Saturn konjukcije - u konjunkciji s muškim Mjesecom gdje je sve smješteno u znaku škorpiona. To bih detektirala kao energetsko izvorište onog što opisuješ kao neobjašnjivu privlačnost, pa bih ti predložila da malo više proučiš prirodu ovih energija zasebno i zajedno jer ćeš tako spoznati prirodu onoga što osjećaš u njegovoj blizini.

Tvoj Mars/Saturn u škorpionu je željan strasti, željan je onog iskonskog muško-žemskog kontakta bez zadrške, kontakta koji proizlazi iz izvornih i nekontroliranih želja iz kojeg onda proizlazi tkz. zreli orgazam. Da malo pojasnim - kada je Mars u konjunkciji s Saturnom, kao što je to slučaj ovdje u žemskoj natalnoj karti onda se tu radi o dva najprimitivnija oblika emocija (libido & strah) koji se spajaju u jedno na način da su cjeloživotno neodvojivi jedno od drugog. To znači da osoba može dugo vremena potrošiti na suzdržavanje od vlastitih istinskih želja ili onih najelementarnijih i najiskrenijih (posebno na seksualnom planu) potreba. Ona ih doslovno "ukida sebi" nauštrb "sigurnosti", ali potiskujući ih godinama ona stvara u sebi određenu "neostvarenost" na tom planu. Saturnov inhibirajući utjecaj na Marsovo samopouzdanje, Saturnova suzdržanost guši Marsovu strastvenu i impulzivnu prirodu, što dovodi do nakupljanja suspregnute energije. Tj. zbog Saturnova utjecaja na Mars (iskonska seksualna želja) osoba vlastiti libido može svesti pod sferu kontrol borga Saturna na način da organizira vlastiti život pod paskom da se "može bez toga i živjeti". No, onda dođe neka osoba, neka situacija, neki muškarac, neki tranzitić...koji dotakne taj gumbić u njoj i onda se pita odakle ta silna želja, odakle ta strast i neobjašnjiva privlačnost koju ne može kontrolirati. Zapravo se radi o dugovremeno potisnutoj energiji koja treba tu ekstazu, to koliko je snažna samo govori o tome koliko dugo je potisnuta...poput vulkana koji je dugooo vremena miran, ali se ne zna kada bi i hoće li eruptirati.

Na snazi je Uranov tranzit znakom bika i natalnom Venerom s jedne strane, a s druge takav Uran opozicinira Mars/Saturn konjunkciju pa će ova kompletna zaluđenost zasiguno trajati dok taj tranzit ne prođe (2025.), onda se osoba opet može vratiti u svoj safe zone u kojem doduše nema dovoljno keksa ni strasti, ali zato ima sigurnost. Isto tako izdvojila bih egzaktnu konjunkciju njegovog Mjeseca i njenog Saturna u škorpionu - rekla bih da ovdje ima i zrnce karmički neposložene energije, možda je nekada u prošlom životu on bio tvoj sin.

Za kraj savjet - mislim da bi umjesto potiskivanja osoba trebala uložiti napora da samoj sebi razotkrije tabu vlastite seksualnosti, mislim da je previdjela jedan mnogo dublji i skriveniji tabu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2023., 21:57   #389
Dugogodišnje poznanstvo, dugogodišnje prijateljstvo, potisnuti osjećaji, apsolutno povjerenje...sad su se materijalizirali svi snovi i nadanja,ali ja sam svejedno u panici...ima li razloga? Gdje je rupa u zvijezdama?

ON https://ibb.co/Sxb7WSC (ne znam točan sat rođenja pa sam stavila 12,00) JA https://ibb.co/jWcNkwJ
Pslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2023., 23:46   #390
Vidim da mi je post premješten jer nisam ostavio linkove, ispričavam se. Ponovit ću pitanje s linkovima.

Zanima me je li ovaj odnos bio neka određena lekcija za mene, ili čak kazna, naročito karmička. Bio je to čudan odnos sam po sebi, a on je nedavno poginuo što me jako dotuklo i nije mi iskreno jasno zašto mi je tako nešto trebalo doći u život da proživim. Ako netko zna pogledati taj dio karte bio bih zahvalan.

Ovo je sinastrija, moja karta je plava.

https://ibb.co/F8VYfD3

Ovo je karta prvog susreta (ako je uopće bitna za ovo pitanje)

https://ibb.co/0fdBd9J

Hvala
urok is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2023., 09:12   #391
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Tvoj Mars/Saturn u škorpionu je željan strasti, željan je onog iskonskog muško-žemskog kontakta bez zadrške, kontakta koji proizlazi iz izvornih i nekontroliranih želja iz kojeg onda proizlazi tkz. zreli orgazam. Da malo pojasnim - kada je Mars u konjunkciji s Saturnom, kao što je to slučaj ovdje u žemskoj natalnoj karti onda se tu radi o dva najprimitivnija oblika emocija (libido & strah) koji se spajaju u jedno na način da su cjeloživotno neodvojivi jedno od drugog. To znači da osoba može dugo vremena potrošiti na suzdržavanje od vlastitih istinskih želja ili onih najelementarnijih i najiskrenijih (posebno na seksualnom planu) potreba. Ona ih doslovno "ukida sebi" nauštrb "sigurnosti", ali potiskujući ih godinama ona stvara u sebi određenu "neostvarenost" na tom planu. Saturnov inhibirajući utjecaj na Marsovo samopouzdanje, Saturnova suzdržanost guši Marsovu strastvenu i impulzivnu prirodu, što dovodi do nakupljanja suspregnute energije. Tj. zbog Saturnova utjecaja na Mars (iskonska seksualna želja) osoba vlastiti libido može svesti pod sferu kontrol borga Saturna na način da organizira vlastiti život pod paskom da se "može bez toga i živjeti". No, onda dođe neka osoba, neka situacija, neki muškarac, neki tranzitić...koji dotakne taj gumbić u njoj i onda se pita odakle ta silna želja, odakle ta strast i neobjašnjiva privlačnost koju ne može kontrolirati. Zapravo se radi o dugovremeno potisnutoj energiji koja treba tu ekstazu, to koliko je snažna samo govori o tome koliko dugo je potisnuta...poput vulkana koji je dugooo vremena miran, ali se ne zna kada bi i hoće li eruptirati.

Na snazi je Uranov tranzit znakom bika i natalnom Venerom s jedne strane, a s druge takav Uran opozicinira Mars/Saturn konjunkciju pa će ova kompletna zaluđenost zasiguno trajati dok taj tranzit ne prođe (2025.), onda se osoba opet može vratiti u svoj safe zone u kojem doduše nema dovoljno keksa ni strasti, ali zato ima sigurnost. Isto tako izdvojila bih egzaktnu konjunkciju njegovog Mjeseca i njenog Saturna u škorpionu - rekla bih da ovdje ima i zrnce karmički neposložene energije, možda je nekada u prošlom životu on bio tvoj sin.

Za kraj savjet - mislim da bi umjesto potiskivanja osoba trebala uložiti napora da samoj sebi razotkrije tabu vlastite seksualnosti, mislim da je previdjela jedan mnogo dublji i skriveniji tabu.
Ajoj Fish ravno u sridu Hvala ti
Meni nije jasno što mi izaziva takav nemir kod njega, ovo što si rekla da nismo kompatibilni (osim po mentalnom planu) - da nismo, jako sam svjesna toga i ne želim nikavu vezu s njim. Ja hoću znati neke bliske stvari o njemu, a on je dosta zatvoren, jer sam znatiželjna i jer me privlači i jer sam luda u vezi njega, ali razumski dio zna da mi nismo dobar match. Zanimljiva mi je ova stvar s karmičkom povezanosti.

Evo ne znam što ću s tim svojim divljim Marsem, muž mi je prenježan za ovakve sirove strasti (Venera u Raku, Mars u Blizancima, Mjesec u Vodenjaku). Za sad divljaka Marsa ispoljavam kroz jednu vrstu senzualnog plesa kojim se bavim, ali očito ne miruje
Breeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2023., 12:13   #392
Quote:
Breeda kaže: Pogledaj post
Ajoj Fish ravno u sridu Hvala ti
Nnč.
Quote:
Meni nije jasno što mi izaziva takav nemir kod njega, ovo što si rekla da nismo kompatibilni (osim po mentalnom planu) - da nismo, jako sam svjesna toga i ne želim nikavu vezu s njim. Ja hoću znati neke bliske stvari o njemu, a on je dosta zatvoren, jer sam znatiželjna i jer me privlači i jer sam luda u vezi njega, ali razumski dio zna da mi nismo dobar match. Zanimljiva mi je ova stvar s karmičkom povezanosti.
Mislim...postoji tu dosta kompatibilnosti na elementarnom nivou, na nivou karaktera jer na razini elementa žemska strana je trostruka zemlja, a muška ima dosta vodenog elementa (ASC rak, Mjesec u škorpionu). Pa te privlači ta njegova voda, posebno ona škorpionska jer se tamo zbiva "sva kemija", tamo je ona točka o kojoj sam gore pisala. Ali kada se pogleda sinastrija za vezu kao što sam gore izdvojila, vidi se da nema baš neke dublje podudarnosti. Ne bi te on "zadovoljio".

Dakle, ako te zanima što je u pitanju - ono što je izvorište kemije koju opisuješ je ta sinastrijska veza njegova Mjeseca i tvog Marsa. Fizička (Mars) i emocionalna (Mjesec) privlačnost u jednome - stvara jake emocije, to ukazuje na tu kemiju koju osjećaš među vama ("...hoću znati neke bliske stvari o njemu").

Ali pri tomu ovo je za tebe kao predstavnika Marsa seksualni aspekt, tvoji seksualni instinkti u njemu vide "plijen" koji žele konzumirati i to je prilično sirova želja. Tj. nema tu neke mistike ni finoće s tvoje strane, ovaj škorpionski Mars u njemu vidi nekoga tko bi mogao nahraniti tu njegovu sirovu potrebu. Takav je naprosto Mars u Škorpionu, seksualno "nabijen", a kada osjeća strast prema nekome ili nečemu, postaje opsjednut. Želi istražiti dubine, ali je važno da istovremeno kako je svjestan svojih snažnih reakcija tako i da prepozna i ima svijest o tome da njegova energija može biti bilo koja od one "dvije najkrajnije", od transformativne do "smrtonosne". Svijest nije gladna, svijest nema potrebu za seksom.

Zato, kao što gore napisah, kada je u pitanju seksualnost, ne radi se kod tebe o problemu ili nečemu što je prolazno ili kratkotrajno. Radi se o nečemu drugome, trebala bi se uhvatiti u koštac s tom svojom točkom natalne karte malo opsežnije od ove razine u kojoj sada operiraš.


Quote:
Evo ne znam što ću s tim svojim divljim Marsem, muž mi je prenježan za ovakve sirove strasti (Venera u Raku, Mars u Blizancima, Mjesec u Vodenjaku). Za sad divljaka Marsa ispoljavam kroz jednu vrstu senzualnog plesa kojim se bavim, ali očito ne miruje
Nije čak ni toliko nježan, koliko ga takve stvari ne zanimaju niti pale.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2023., 20:16   #393
Quote:
urok kaže: Pogledaj post
Može li mi netko pomoći s odgovorom, molim vas, ako se to može vidjeti.

Može li se iz sinastrije ili karte prvog susreta vidjeti zašto mi se neki odnos morao dogoditi? I zašto mu se nisam mogao oduprijeti? Koji je razlog, ako ga ima da sam morao proživjeti ono što se desilo? Tojest ima li uopće razloga ili je sve jedan veliki apsurd.

Ne zanima me to u kontekstu srodnih duša i slično, nego više postoji li neka lekcija za mene iza svega toga, i što je tamo negdje u univerzumu pisac htio reći sa svime time što mi je priredio, jer ja iskreno ne razumijem.

Ascedent je u znaku raka (vanjski prozor ispoljene i apsorbirane intime na relaciji ja vs. drugi) a vladarica luna (duša) je otišla u strijelca tj. dugo ovozemaljsko putovanje tvoje inkarnirane duše koje za neku uopćenu ulogu ima da tvoju intimnu prirodu moralno uzdiže ,bogativši ju obiljem "egzotičnih" i neobičnih životnih potencijala dajući joj tu neku univerzalnu božansku mudrost i podstičući ju da nikad izgubi doživljaj unutarnjeg optimizma i nade za vlastiti i tudji spas s kojim je tvoja duša zapravo i rodjena da živi unutar svog bića, time hranivši(oplemenjujući i moralno uzdižući ) i druge..jer ona je ustanju da u ovom znaku figurativno dotakne božji prst.

Medjutim....budući da je luna u 6.polju a
vladar strijelca (i tvoje lune u njemu)-jupiter je otišao u tvoje osmo polje,nažalost mnogo tih gorepomenutih iskustava koji su ti predodredjene da ih dožviš kroz božanske oči ,su izmedjuostalog vezane za malus fortunu (lošu sreću) -6. Polje i epicataforu tj. lowest part of hell -osmo polje..tj. za nekakva ponižena stanja (6 polje) i traumatične,monstruozne okolnosti,za tvoju seksualnost,za iskustva sa smrću,za tabu teme,za te neke mračne "sile"-8. polje ,koje razne kulture tumače na razne načine-nasljedna prokletstva,uroke (tvoj naziv nicka),crnu magiju,palu prirodu,zle duhove,lošu karmu, itd itd. a koje astrologija tumači kao sjecište duša u njihovom najprimordijalnijoj ,najnagonskijoj i najanimalnijoj i najnižoj razni egzistencije-njenoj ivici).

E sad posebno sam naglasio taj tvoj dio natalne karte -asc /vladarka asc-mjesec i njen vladar-jupiter jer ovoj sinastriji vidimo da je na tvoj natalni mjesec u konjukciji sa sinastrijskim plutonom (traumatično iskustvo sa smrću jedne duše) a da je mjesečev vladar-natalni jupiter u konj sa sinastrijskim uranom u osmom polju (neočekivana iznenadna fatalna okolnost) smještenim zajedno sa sinastrijskom točkom descedenta (partnerski odnos).

Takodjer...tvoj natalni pluton (najmračniji segment tvog bića) je u konj sa njegovim svjetlom (život) ..dakle imate taj patern gdje vam oba plutona (smrt) dodiruju jedno od svijetala (život)...a pritome tvoje sunce (opet svjetlo-život) dodiruje još jedan mračnjak...tj sinastrijski saturn koji negdje ukazuje na to neko nametnuto životno sazrijevanje i gorčinu koju ti je ovaj odnos sa sobom uopćeno donio...i da na neki način jeste bio "sudbinski" (saturn),pogotovo što je u blizini te konj i tvoj natalni čvor što ukazuje svakako na nekakvu ezoteričnu povezanost vaših duša...tj budući da sjeverni čvor i sunce u pitanju,a ne južni i mjesec ...možda je ovo odnos koji je "svježe" vezan u čvor u ovom životu i treba svoju sudbinu (saturna) i njeno "otpetljavanje" tek da nastavi postnatalno u budućem obliku..ali to je sve sad hipotetska priča. Ima tu još stvari ..npr sinastrijska venere dotiče točku tvog natalnom IC-a -najdublju kutnu točku ..što bi ukazalo da se radi o nekakvoj ljubavi koja ima kardinalni uticaj na oblikovanje tvoje podsvjesti i nešto što ključno preoblikuje tvoja iskustva sa prošlošću i odluke koje budeš donosio u budućnosti-posebno po pitanju veza...Budući da je djevica u pitanju vjerojatno ćete ovaj odnos dosta povlačiti u sebe vraćati u nekakav "djevičanski" modus..modus udovca...iako to praktički nisi.

Odnos sam po sebi vam jeste bio baš napet :

°sunce kvadrat mjesec (razdor/sukob izmedju tvoje °intrapersonalne i njegove interpersonalne ličnosti)
°Sunce kvadrat uran/dsc ( kontriranje egu,anti-stavovi)
°Mars na uglu kvadrat venera (njegova strastvnost i tvoji pogledi na vezu i ljubav razdiru jedno drugo)
°venera kvadrat uran (impluzivnost i generacijske /sociološke razlike narušavaju sklad odnosa)
°Mjesec opozicija jupiter (tvoje moralne i njegove intimne potrebe/stanja kontradiktorne)
°Jupiter kvadrat saturn (tvoji duhovni i njegovi materijalni principi u kolekivnom- društv. razdoru)
°Tvoj saturn neaspektiran u sinastriji -odnos koji u tvojoj prizmi nije imao okvire ni sudbinu ni trajnost a u konačnici je sve to postao ..ali na jedan surov,nametnut i sveprožimajuć način koji cijelim tim iskustvom dominira...jer si sa ovim odnosom posle njegove smrti figurativno zavezan u čvor..na neki trajan način...dio tebe je otišao s njim u grob i s njegovim škorpijskim -fatalnim životom (njegovo sunce i tvoj saturn su u istom znaku -zagrobnoj ,zlosudnoj škorpiji).


Vidim da ste u karti trenutka se upoznali kad je tranzitni jupiter bio na tvoj saturnu u škorpiji na osi vaših opozitni solarnih znakova...što ukazuje na početak nečega što će kroz to gorko sudbinsko iskustvo (saturn u škorpiji) podstaći da tragaš dubinama odnosa koji su dostojni smislenog življenja (jupiter/sunce) iz prizme egzistencijalnih strahova sa smrću i prolaznosti u materiji (škorpija-bik)..što je negdje u skladu sa tvojim natalnim položajem jupiter u 8. polju. Budući da je od tog momenta (upoznavanja) prošlo točno toliko vremena da jupiter bude u opozciji sa svojom inicijalnom točkom tj da bude u biku gdje je smješten njegov saturn i jupiter a tvoje sunce, trigerovana kobnim okolnostim ,potegla su se ta neka ozbiljna egzistencijalna pitanja u tvom životu...a je vjerojatno potrebno da prodje cjeli jedan krug da bi taj odnos sagledao iz iste točke odakle je i počeo (točke tvog natalnog saturna)..tj tek kad se tranzitni jupiter vrati u škorpiona ćeš imati nekakvu kompletno osobno sazrijevanje iz prizme ovog iskustva i moći ga otpustiti...tj osloboditi ga se do kraja i gledati kao jedan skončan životni period i dubok značaj koji je on ostavio na tebe.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2023., 21:47   #394
Hvala ti od srca na ovom odgovoru i na svom vremenu i trudu koji si odvojio za mene, puno hvala.

Ja sam tek prošli tjedan saznao da je poginuo, a to se desilo još prije tri mjeseca, tako da sam trenutno u nekom preludom periodu gdje sam rastrojen toliko da se ne osjećam kao ja kakav sam inače.

To je bio odnos koji je započeo slučajno, bez ikakve namjere s ičije strane, svakako nisam imao namjeru tada da ikoga upoznam, a još više nisam imao namjeru da me počne zanimati netko s kime sam namjeravao samo kratko komunicirati i da me toliko jako obuzme netko tko niti nije moj tip bio praktički, jer je on značajno mlađi od mene, što nikako nisu kombinacije koje su se meni dopadale nekoć, a ne dopadaju mi se ni sada. On je bio neka posebna iznimka.

U startu mi nije bilo jasno zašto me on uopće morao povući, jer se nisam mogao maknuti, iako sam se trudio, ali me jako vuklo. Na kraju me najviše zanimalo to na što si mi odgovorio, zašto je uopće bilo potrebno da se to sve dogodi da bi na kraju tako loše završilo, jer me neprestano prevaljuje tuga koje ne znam kako ću se riješiti, i to na načine koji inače nisu u skladu s mojom prirodom i ponašanjem. Reakcije su mi ovdje značajno nove i drugačije. Sramotno je reći, ali manje sam tugovao za nekim umrlim članovima bliske obitelji nego sada u ovoj situaciji i nisam si nikako mogao razjasniti zašto u ovom slučaju to doživljavam jače i zašto to ne jenjava.

Hvala još jednom, jako cijenim ovo.
urok is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2023., 01:05   #395
@urok

Pa najprije imate dosta tih libidozno jakih momenata u karti..bez obzira na razliku u god. to je ono što te svakako nagonski /fizički i emocionalno vuklo ka njemu.

On je prvo tvoj opozit- solarna škorpija vs solarni bik...opoziti su teško ravnodušni medjuosobno,posebno ovdje gdje njegovo sunce pada u tvoje polje 5. (životni drajv) točno na tvog plutona (libido).
Potom on ima egzalitranog marsa na tvom dsc kutu suprotno od asc .. ti si u njemu prvo vidio tog marsa koji ti je ulijevao stabilnost ali i strah ...to te kao asc raka svakako ložilo ,posebno jer vladar raka-mjesec konjuguje njegov pluton (snažna vezanost) a mars mu kvadrira tvoju ovnovsku veneru koja se vodi jakom strašću u vezama ,ovdje u vašem slučaju na jedan posebno sirov način jer je kvadrat u pitanju tipičan love -hate relationship.Dakle tvoje ženske (receptivne) planete su pod jakim uplivom njegove primalne energije (mars/pluton) i njome se hrane.
Potom taj napet upliv njegovog plutona na tvoj mars (strast) to sve dodatno stimulira...dakle dosta je tu bilo keksualne kemije i to one prave muške. Ti svakako nisi bio ravnodušan u ovome posebno jer si prilično "osjetljiv" na plutonove i marsove energije natalno (sunce ti oponira plutona/venera i merkur (vl. marsa) su ti u marsovom znaku/jupiter u 8. polju...
Ali više si bio ti taj koji je na emocionalnom planu zakačio ovo...njegova venera kvadrira tvog urana (prekomiciran si mu bio) , mjesec mu oponira jupitera i kvadrira sunce...negdje i jeste teško nalazio jezik sa tvojim životnim stavovima i vizijama i nije baš bio siguran niti svjestan kako te doživljava (njegov mjesec u lavu je u hronološkoj averziji s tvojim asc raka) i ovaj saturnovski mars na tvom dsc je vjerojatno imao prilično nesuradljiv i odbojan odnos prema svemu što makar i probaš s njim da produbiš...tako da,razumijem te kad kažeš da je sve apsurdno i da si se trebao tome oduprijeti. Ali u gornjem postu sam ti opisao u tom nekom širem smislu njegovu ulogu u tvom životu..tako da nije sve u tome kako se ljudi u sinastriji slažu i da li one obrazuju nešto harmonično i konstruktivno već sve to uvijek ima tu neku višu svrhu zašto nam se nekakve okolnosti i baš ti ljudi " dešavaju" u nekom periodi...naravno da nije apsurdno.

A to da li si se mogao oduprijeti tom odnosu na vrijeme,pa opet imamo mi tu slobodnu volju..jesi možda i mogao,ti to i jesi vjerojatno radio/pokušavao svojevremeno (dosta opozita)..ali sve i da si to na početku skroz raskrstio, došlo bi ti svakako neko drugo iskustvo koje nosi sličnu energiju ..koju su u ovoj fazi životnih ciklusa trebao proći...zato je najbitnije to kako mi osvješćujemo neka iskustva koja nas zadese (razvijamo se sa njima) a ne to kako da ih izbjegavamo u životu jer nas uvijek to nešto sustigne od čega bježimo.Ono što je najvažnije je da njegova sudbina ne smije da bude tvoj životni teret koji te guši i baca u neku dugoročnu depru (njegov saturn na tvom suncu) već te suočava s prolaznošću života i staloženom prihvaćanju svega što te nekoć snažno životno motiviralo a čega više nema ovdje u ovom vremenu i materiji.Ok je da otpatimo i okajemo onoliko koliko osjećamo da trebamo i nosimo uvijek u srcu tu neku personalnu i univerzalnu tugu za bolnim iskustvima/ljudima koja su ostala iza nas i oblikovala naš život trajno ali sve osobnije i tragičnije i disfunkcionalnije od toga prelazi u neku našu nerazjašnjenu projekciju vlastitih strahova/paranoja/deluzija koje su trigerovane tim tragičnim iskustvima i gubitcima.Kako god ta iskustva bila teška i mračna ne smijemo da se zbog njih plašimo konstruktivno živjeti i vremenom težiti izdići iz svega toga,život mora da se nastavi.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2023., 01:51   #396
U pravu si.
Ja sam se pojavio u krivo vrijeme u njegovom životu (ili možda nisam s obzirom da ga više nema) jer je bio premlad i u periodu kada je istraživao tu neku svoju stranu od koje je i bježao, sam bi govorio da nije spreman za taj dio sebe. Također, prije nego sam ga ja upoznao završio je neki odnos (s djevojkom) koji nije potpuno prebolio, tako da je odnos sa mnom bio na razini tu sam, ali nisam.

Ja sam više bio emocionalno vezan, za njega nisam ni siguran je li bio, jako sam teško čitao tu stranu. Mislim da je u nekom obliku, ali ne mogu biti siguran. Bio je osoba koja nije pokazivala svoje emocije općenito, a kamoli meni, iako sam nekada imao dojam da ih pokazuje kroz komunikaciju sa mnom, ali ne djelima. Govorio mi je da ne zna kako da mi pokaže to što želim čuti jer on ne zna kako, da to nikada nije znao, da nije baždaren tako.

Jesam mu bio naporan jer sam svako malo pokušavao iz njega iskopati je li mu bar malo stalo, to pitanje me jako pikalo, a njemu je to smetalo, no ipak mi je uvijek odgovarao (no na to pitanje da li mu je stalo nije, niti sa da niti sa ne), što me čudilo jer sam uvijek na rubu strepnjom čekao kako će me zablokirat prije nego odgovorit, jer je bio takav tip osobe, no nikada to nije napravio.

Bio je nepovjerljiv mislim i prestrašen tim svojim sklonostima.On je mene na početku više proganjao nego ja njega. Proganjao nije dobra riječ zapravo, javljao se, molio me da se nađemo i slično, a kasnije sam to bio ja kada sam se ja navukao na njega. Ja sam svakako bio vezaniji, da li je on bio uopće, ne znam. Rekao je jednom da se maknuo jer nije spreman, da je imao dojam da sam ja želio više od onoga na što je spreman. Nestao bi često, a kada bih mu se javio odgovarao je uvijek odmah i sudjelovao sa mnom u razgovoru pa čak i tada kada sam pitao stvari o kojima nije želio razgovarati, govorio mi naprimjer da ne spominjem ljubavne teme, a onda govorio da se s nikim nije nalazio nakon mene i slično, da mu ja mogu pisati što god hoću i kada hoću, da to njemu ne smeta, a onda opet zašutio. Ponekad bi se i sam javio, ali više sam to bio ja. Uz njegove strahove značajan utjecaj je bio i taj neki nerazriješeni odnos od prije.

Baš zato jer sam i svjestan situacije mi je bilo čudno i apsurdno da toliko tugujem za njim, nekada sam si znao reći da ne zaslužuje to ili da kako mi nije neugodno što toliko tugujem za nekim s kim mi odnos nije bio potpuno čist, ali eto tako je, ne mogu si pomoći.
urok is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2023., 03:17   #397
Quote:
urok kaže: Pogledaj post
U Bio je osoba koja nije pokazivala svoje emocije općenito, a kamoli meni, iako sam nekada imao dojam da ih pokazuje kroz komunikaciju sa mnom, ali ne djelima. Govorio mi je da ne zna kako da mi pokaže to što želim čuti jer on ne zna kako, da to nikada nije znao, da nije baždaren tako.
Sudržana venera u djevici u kvadratu sa tvojim uranom (kontrast) je ovaj odnos s njegove strane pravila protuprirodnim i posebno u odnosu na većinu tvojih osobnih planeta je ista bila u neskladu ...On je prosto bio u fazi u kojoj nije bio spreman na emocionalno i društveno osvješćivanje vašeg odnosa,niti je znao odakle bi krenuo ...što se i vidi po tome gdje je tvoj asc u njegovoj natalnoj karti.On je s tobom imao jaku vezanost na muškom primalnom i na muškom paternalnom nivou (njegov jarčevski mars kvadrat venera,njegovo sunce 0 pluton,njegovo sunce opozicija sunce,njegov saturn 180 sunce,sunce kvadrat njegov mjesec)...i u natalnoj ima kvadratni odnos izmedju sunca i mjeseca.Ovaj odnos je njega iz tog domena pokretao,mnogo više nego što ga je radio iz tog nekog romantičnog i erotičnog (venera) ugla ..ali to ne znači da nije osjećao nikakve emocije i vezanost (mjesec), samo su one proste više radjale iz drugih izvorišta tj ovih koje sam već spomenuo -primalni (pluto/mars) i paternalni (sat/sunce) segment karte..zato kažem da je to bio jedan muški odnos s njegove strane i to na više kompleksnih nivoa ...koje vuku def i stvari vezane za njegov odnos s ocem/obitelji...Mada ne mislim da je u tebi nužno vidio takav odraz i projekciju,možda jedan nesvjesni segment toga..Čak i tvoj asc u raku i nosi tu obiteljsku vibru svojim djelovanjem na ljude...tako da,sem te neke bazične kemije, dosta ima i toga ...ak se pitaš šta ga je sve održavalo u tom vašem odnosu.



Quote:
Baš zato jer sam i svjestan situacije mi je bilo čudno i apsurdno da toliko tugujem za njim, nekada sam si znao reći da ne zaslužuje to ili da kako mi nije neugodno što toliko tugujem za nekim s kim mi odnos nije bio potpuno čist, ali eto tako je, ne mogu si pomoći.

Pa nije apsurdno ni čudno,to je sasvim normalno.Emocije (voda/mjesec) često nisu u srazmjeri s našim racijem i onim što bi racij možda vidio iz svog stanovišta ali uvijek predstavljaju taj neki naš unutarnji glas koji nam dosta toga skrivenog poručuje o nama samima i o vanjskom doživljaju ali morali bi da se ozbiljno zagledamo u njih ako bi baš htjeli da znamo što sve one otkrivaju o nama (i o drugima) ali ljudi se često plaše da se zagledaju u svoj odraz na površini vode..radije je drže mutnom i nemirnom da im taj odraz ne bude potpuno jasan i čist jer ga se često plaše. Hoću da kažem da se ljudi često plaše zagledati u sebe...a to možemo primjeniti pogotovo na mladje osobe kao što je bio on koji je s tobom stupio u nešto čega se sam plašio to jest plašio se tog svog (primalnog ) segmenta bića da ga do kraja pogleda u oči i prigrli,što u ostalom nije sada ni važno, iz ove perspektive jer bi njegovo općenito sazrijevanje to svakako završilo samo od sebe..jer bi on sebe sam više upoznavao i bivao komformniji u vezi svega što u biti jeste.On sebe nije upoznao dovoljno po pitanju partnersko-ljubavnih odnosa ali odnos s tobom je svakako bio jedan od puteva kojima je on to postupno i nesvjesno činio..to je prosto bila neka tvoja primarna uloga tu..a značaj i važnost te uloge bi on shvatio vrv tek kasnije u životu (njegov saturn 0 tvoje sunce).
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2023., 11:45   #398
Razumijem što misliš, slažem se. Kada kažem da sam želio da je njemu stalo nisam nužno mislio u romantičnom smislu, jer sam shvatio da sam taj dio samo ja zahvatio, nego da mu je bilo bitno u smislu da ja nisam nebitan, odnosno da mu taj odnos, interakcija, što već, nisu bili samo na onom nekom nivou istom kakav bi bio s bilo kim koga nađe negdje online da s njim komunicira i ode. Takve stvari su mene zanimale od njega, a romantično, to sam rijetko i analizirao, o ozbiljnoj vezi s njim nisam razmišljao. Možda mi te ideje i želje jesu prolazile glavom, ali znao sam da između nas ne može biti ništa jer je između nas bilo previše udaljenoti, i fizičke (nismo iz istog grada) i po godinama. Znao sam dobro da on mora proći neke stvari sa ljudima svojih godina i pustio sam ga da ih živi. Nisam se čak petljao ni u taj bivši odnos, koji je znao povremeno spomenuti, čak štoviše sam sam ga motivirao da ga popravi, što inače uobičajen ja ne bi napravio, jer imam u sebi dozu otrova da takvu situaciju djelovanjem između redaka nastojim uništiti. U uobičajenoj nekakvoj situacji takvog tipa bih se ili maknuo ili bi mi se upalila želja za natjecanjem i osvajanjem (valjda moja Venera u Ovnu) i pokušao bih sve da likvidiram tu osobu koja mi je smetnja, ali tu nisam, stavljao sam ga na prvo mjesto uvijek, iza svojih potreba. Ja sam samo imao ogromnu potrebu da on bude dio mog života na način da je prisutan, ne nužno stalno, ali nekako redovno. Imao sam potrebu da njegovu energiju nekako vežem za svoju i da joj uvijek mogu pristupiti. Uvijek sam se zapravo bojao da u nekom trenu u budućnosti više neću moći komunicirati s njim, bojao toga da bi mi on to oduzeo blokiranjem, ignoriranjem ili čime god. To da bi mi to oduzeo smrću mi nije padalo na pamet nikada.

Iz gore navedenog razloga sam se i maknuo od njega nakon par godina, odlučio sam da se neću više javljati, da on živi svoj život, a ja svoj. Otišao sam, nastavio sam živjeti, ali jesam ga čekao u nekom obliku, znao sam to u sebi, da mi je plan da mu se javim u nekom budućem periodu. I ja sam si mislio možda će to biti bolje kada sazrije, često mi je bilo žao što ga nisam upoznao u njegovim kasnim dvadesetima, ili u tridesetima, planirao sam mu se javiti za koju godinu.
Pola godine prije nego je umro sam dobio neopisivu potrebu da mu se javim. povremeno bi me preplavile takve želje i nešto u meni bi me guralo da mu se javim i napisao sam mu poruku i obrisao je prije slanja, sada mi je naravno žao što se nisam javio, ali eto. Tako je valjda trebalo biti. Na kraju dana, možda je i bolje da je bilo ovako, jer da sam bio još dublje u svemu ovome još bih teže podnio taj kraj.
urok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:41.