Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Pogledaj rezultate ankete: dali vjerujete u moje price??
da vjerujem ti? 83 54.97%
ne nevjerujem ti? 68 45.03%
Glasovatelji: 151. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2004., 23:42   #1
Duhovi

Vec neko vrijeme gruntam da li staviti ovu temu ili ne... Al eto, pa kud puklo..

AnywaY...

Vjerujete li da postoje duhovi, konkretno - umrli ljudi koji nisu postigli svoj mir iz ovog ili onog razloga?

Vjerujete li da ih ima dobrih i zlih?

Vjerujete li da postoje ljudi koji ih mogu vidjeti - ima li slucajno medju vama takvih?

I na kraju, opcenito vasa iskustva s time?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 11:07   #2
Evo ja ne znam pa cu pisat svasta

Nesto malo iskustva sa nekim netjelesnim bicima se ima al sto su ona bila ne znam.


Da duhovi postoje - vjerujem, sto su oni nisam siguran.

Dal su dobri i zli... tesko procjenjivat po kriterijima (zivih) ljudi.

Ako su to neki pokojnici onda vjerujem da to mogu bit samo ljudi tolko jako vezeani za materiju da se ni u smrti nisu mogli rijesti svijeta. Pa se zato mozda cesto ima prica o duhovima oko mjesta tragicnih dogadjanja, gdje se radi o naprasno (nasilno) prekinutim zivotima ili samim "nasilnicima".

Ako se ne radi o ljudskim "ostacima" onda su to tek bica drukcije svjesti i ne mogu se nikako gledat nasim kriterijima dobra i zla.
Makar ako su ljudske duse... kolko se u snu samo moze dozivljaj stvarnosti izmjenit,kako tek u smrti.


Postajalo il ne postajalo, sto god to bilo mislim da je beskorisno i besmisleno time se opterecivat. Oni su svijet za sebe, kao sto je to populacija nilskih konja. Ona je zanimljiva biolozima, ekolozima itd al da se prave drame i mistike oko nilskih konja bilo bi smjesno. Normalno je da se uslijed neke duhovne prakse dodje do susreta s takvim bicima, nije rijetkost, medjutim ne treba na to obracat previse pozornosti. Coek je onakav kakav je njegov um, ono sto je danas u mislima sutra ce bit dio nase osobnosti. Ko je okupiran Bogom razvit ce bozanske osobine, ko je okupiran duhovima, astralima i slicnim sarenim i bljestavim al ne prevaznim stvarima to ce i dobit. Ali cemu?
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 14:10   #3
Pošto ni ja pojma nemam isto ću se pridružiti gomili neznalica.

Ne vjerujem da duhovi postoje. Eventualno bi se moglo raditi o nekakvim misaonim obrascima koji su ostali zapisani u prostoru.

No zato demona ima k'o u priči
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 21:37   #4
evo ovako.

teoretski, u skladu s modernom teologijom, covjek postoji na granici fizickog i metafizickog svijeta. covjekovo tijelo u takvoj situaciji ne predstavlja samo ogranicenje povezano s pravilima fizickog svijeta, nego i osnovni nacin covjekove komunikacije sa svojom okolinom.

u trenutku smrti, covjek gubi ogranicenja vezana uz tijelo, ali zadrzava sposobnost komunikacije. to zapravo znaci da covjekov duh nastavlja postojati i da covjek *moze* komunicirati sa stvarnim svijetom. duhovi su, po toj teoriji, ne samo stvarnost, nego i obitavaju medju nama.

jesu li dobri ili zli ovisi o tome kako su zivjeli za zivota. raj i pakao su stvar koju nosimo u sebi, i koja ostaje s nama i nakon smrti, ali ne kao fizicka lokacija nego kao stanje duha. pa tako i duhovi imaju priliku biti dobro ili zli. jedna stvar je sigurna: duhove se ne moze natjerati na komunikaciju. prizivanje duhova ce prizvati iskljucivo zlog duha.

ljetopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 20:42   #5
Quote:
ljetopisac kaže: Pogledaj post
evo ovako.

teoretski, u skladu s modernom teologijom, covjek postoji na granici fizickog i metafizickog svijeta. covjekovo tijelo u takvoj situaciji ne predstavlja samo ogranicenje povezano s pravilima fizickog svijeta, nego i osnovni nacin covjekove komunikacije sa svojom okolinom.

u trenutku smrti, covjek gubi ogranicenja vezana uz tijelo, ali zadrzava sposobnost komunikacije. to zapravo znaci da covjekov duh nastavlja postojati i da covjek *moze* komunicirati sa stvarnim svijetom. duhovi su, po toj teoriji, ne samo stvarnost, nego i obitavaju medju nama.

jesu li dobri ili zli ovisi o tome kako su zivjeli za zivota. raj i pakao su stvar koju nosimo u sebi, i koja ostaje s nama i nakon smrti, ali ne kao fizicka lokacija nego kao stanje duha. pa tako i duhovi imaju priliku biti dobro ili zli. jedna stvar je sigurna: duhove se ne moze natjerati na komunikaciju. prizivanje duhova ce prizvati iskljucivo zlog duha.

otkud ti to? pa ima hrpa ljudi koja je pokušala s onim. neznam kak se zovu. da prizovu duha i onda kao medij sluzi taj neki kojem neznam ime i čisto normalno komuniciraju njime. eto ima 2 godine kak mi je susjed imo to doma kod kuce. razgovarali s ocem. ganc normal
nije radio sranja
__________________
Laži dok te ne uhvate, a tad opet laži
klok is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 21:49   #6
Od kud ti to da se može prizvat samo zlog duha?
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 22:13   #7
Ajde, ajde..pa sta nitko nije prizivao duhove? Cekam neki spicy report..ono case lete prostorijom i te spike
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 16:01   #8
Imam prijateljicu koja tvrdi da vidi i osjeća duhove

Ustvari me ona potakla da ovo otvorim.

S druge strane, neki drugi prijatelji koji su bili malo upoznatiji s tom tematikom (i živjeli, doduše, po drukčijoj filozofiji od mene) nisu htjeli o tome govoriti uz obrazloženje da je bolje tako.

Navodno Crkva zna puno o tome a šuti, ne bi li bilo bolje (ako su u pitanju zli duhovi) da Crkva intervenira, pomogne? Ne kao Crkva, već kao skup stručnih ljudi? Ne mislim tu na egzorcizam..
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 18:48   #9
Quote:
Tinchi kaže:
Imam prijateljicu koja tvrdi da vidi i osjeća duhove
Njoj bih preporučio da posjeti liječnika.

Quote:
Tinchi kaže:
S druge strane, neki drugi prijatelji koji su bili malo upoznatiji s tom tematikom (i živjeli, doduše, po drukčijoj filozofiji od mene) nisu htjeli o tome govoriti uz obrazloženje da je bolje tako.
Ah, znam dosta takvih koji "mudro" šute a u stvari skrivaju svoje neznanje. Kad bi svi tako "mudro" šutili navjerojatnije ne bi imali nikakvih knjiga za čitanje.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 19:27   #10
A gle, ja ih razumijem...

Recimo, ako su se mučili s tim mislima (što je moguće) i ako im je sve skupa oduzimalo puno energije - NEgovorenjem i NErazmišljanjem o tome se drže na distanci i odmah lakše dišu.

Možda i nije tako, ali ko bi ga znao
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 21:05   #11
Quote:
Mr. Wolf kaže:
Od kud ti to da se može prizvat samo zlog duha?
duhovi ne gube sposobnost komunikacije sa zivima, kao ni vlastitu slobodnu volju.

pokusaj prizivanja duhova u stvari predstavlja nasilje, pokusaj prisiljavanja duha da se javi. ne kao pokusaj telefoniranja, nego kao navlacenje za rukav. kao covjek koji u tramvaju na silu hoce razgovarati s vama.

pa stoga onda i nije moguce prizvati dobroga duha, jer se taj nece javiti. ali ce se vrlo rado javiti neki od zlih. kad vec prizivatelj nije u stanju biti pristojan, onda ni zloduh vise nema razloga suzdrzavati se.

ljetopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 10:59   #12
Quote:
Baphomet kaže:
Njoj bih preporučio da posjeti liječnika.


Ah, znam dosta takvih koji "mudro" šute a u stvari skrivaju svoje neznanje. Kad bi svi tako "mudro" šutili navjerojatnije ne bi imali nikakvih knjiga za čitanje.
Ne mora bit...





I manje newageofaca
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 12:02   #13
Quote:
Postajalo il ne postajalo, sto god to bilo mislim da je beskorisno i besmisleno time se opterecivat. Oni su svijet za sebe, kao sto je to populacija nilskih konja. Ona je zanimljiva biolozima, ekolozima itd al da se prave drame i mistike oko nilskih konja bilo bi smjesno. Normalno je da se uslijed neke duhovne prakse dodje do susreta s takvim bicima, nije rijetkost, medjutim ne treba na to obracat previse pozornosti. Coek je onakav kakav je njegov um, ono sto je danas u mislima sutra ce bit dio nase osobnosti. Ko je okupiran Bogom razvit ce bozanske osobine, ko je okupiran duhovima, astralima i slicnim sarenim i bljestavim al ne prevaznim stvarima to ce i dobit. Ali cemu?
Svi su ljudi su duhovi poslje smrti, tok ne nastupi druga smrti i dok ne umru u takvom "energetsko-eteričkom" obliku. tj. dok ne potrose energiju za takvo postojanje, energiju za takvo postojanje izmedju ostalog proizvodi i fizićki organizam, što implicira da je covjek sastavljen od više tijela, a nakon smirti fizickog ovo drugo(eteričko) jos neko vrijeme postoji....

Tak piše u " tibetanskoj knjizi mrtvih" koja je pisana Dosta prije Krista, pa ko zna da li takvi fizicko--energetski zakoni i sada postoje, tj. u knjizi se spominju maxmilalno vrijeme koje za vrijeme kojeg covjek moze zivjet u eterićkom obliku, sada sigurno ta vremena nisu ista------
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2004., 19:16   #14
Quote:
Baphomet kaže:

No zato demona ima k'o u priči
ma da?
aj daj neki primjer?
mushroom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2004., 22:42   #15
Quote:
mushroom kaže:
ma da?
aj daj neki primjer?
Primjer?

No, no....ovako, pošto ja (uglavnom kada mi to odgovara) gledam na demone kao na dijelove ljduske psihe onda ih ima jako puno.

Ponekad mi se demoni ukazuju u ženskom obličju, oskudno odjevene i prpošne, pogotovo u ljetnim mjesecima....što znači, da ih ima bar par tisuća koje ti mogu dušu ukrasti.

Ali, ako se uloviš Goetie...onda ih imaš 72. Par sam ih prizvao.

A možeš uzeti i koji drugi grimoar...po želji, npr. možeš se igrati Necronomiconom pa možeš prizvati kojeg (ja to još nisam radio jer se ne osjećam spremnim).

Eto primjera k'o u priči.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 13:21   #16
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Primjer?

No, no....ovako, pošto ja (uglavnom kada mi to odgovara) gledam na demone kao na dijelove ljduske psihe onda ih ima jako puno.

Ponekad mi se demoni ukazuju u ženskom obličju, oskudno odjevene i prpošne, pogotovo u ljetnim mjesecima....što znači, da ih ima bar par tisuća koje ti mogu dušu ukrasti.

Ali, ako se uloviš Goetie...onda ih imaš 72. Par sam ih prizvao.

A možeš uzeti i koji drugi grimoar...po želji, npr. možeš se igrati Necronomiconom pa možeš prizvati kojeg (ja to još nisam radio jer se ne osjećam spremnim).

Eto primjera k'o u priči.
ok,vjerujem da je ovaj post jako star jer tema ima vise od 50 stranica,ali zasto bis ti ikada pozvao demone? Koje ti koristi od njih? Sta ako ih ne vratis nazad? (zapravo post je pisan prije 8 godina.... :/ )
Wiccan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 15:13   #17
samo se budala igra sa stvarima koje misli da razumije jer da ih osjeti ili razumije shvatio bi da ih je najbolje ignorirat jer jednom kad udes u to tesko izades... bas me zanima koliko ljudi zapravo dozivi nesto ili zivi sa tim...
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 18:12   #18
Ja ih nisam vidjela, ja sam ih osjetila i čula
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 01:19   #19
Quote:
Baphomet kaže:
A možeš uzeti i koji drugi grimoar...po želji, npr. možeš se igrati Necronomiconom pa možeš prizvati kojeg (ja to još nisam radio jer se ne osjećam spremnim).

Ccc a zar ti ne bijase onaj vitez sto se pozrtvovno, do zadnje kapi krvi, borio protiv lazi i zablude nazvane necronomikon?
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 02:36   #20
nisam ih zvala, i ne bih. upravo zato jer (kako kažu mnogi koji jesu) se vrlo često - ili najčešće - jave oni koji, recimo, nisu poželjni. a postoje svuda oko nas, naročito oni koji su umrli naglo, nasilnom smrću, pa često i ne znaju da više nisu među nama. tjelesno, mislim. a zločestih ima toliko u tijelima da mi ne trebaju još oni bez!
__________________
drugi neće doći u iskušenje da viču kad im se ti obraćaš šaptom
hamara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.