Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2009., 00:54   #121
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
I zašto ne želiš odgovoriti?
Čemu ova nervozna reakcija?
Pa zar nije jasno da se radi o labilnoj osobi? Kad netko tako kategorički i neurotično odbija i razmotriti mogućnost da mu nešto s glavom ne štima - sva je prilika da mu stvarno i ne štima.
JPK is offline  
Old 07.03.2009., 01:17   #122
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Pa zar nije jasno da se radi o labilnoj osobi? Kad netko tako kategorički i neurotično odbija i razmotriti mogućnost da mu nešto s glavom ne štima - sva je prilika da mu stvarno i ne štima.
Dopusti mogućnost da joj se samo toliko sviđa vlastita ideja da će se naprosto neko vrijeme svađati s nama dok konačno samoanaliza ne napravi posao.

Ovako se pokapa nada da naposljetku napravi nešto korisno - bilo za sebe, bilo i za druge. :
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 07.03.2009., 01:45   #123
Pogodivi može, pogodivši ne postoji u hrvatskom jeziku kao pridjev. Google to i dokazuje.
I dajte se ne svađajte. Jer i vi "pametni" pokazujete zatucanost.
DagDugpa is offline  
Old 07.03.2009., 11:42   #124
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Pogodivi može, pogodivši ne postoji u hrvatskom jeziku kao pridjev. Google to i dokazuje.
I dajte se ne svađajte. Jer i vi "pametni" pokazujete zatucanost.
Guglom mudrost dokazujući, naročito se mudrim pokazuješ.

Stvar uopće nije u ispravnosti, nego u razumljivosti (iako i dalje mislim da je pogodivši sasma pristojan pridjev, koji k tomu i nema boljeg sinonima koji bi bio samo jedna riječ, nego tek jedan gori). Plava trava je prepoznala napad gdje ga bilo nije ter se krenula glupom praviti, dokazujuć time štoliveć.

Zatucanošću si upravo nazvao inzistiranje na poštenoj provjeri.
If you open your mind too much...
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 07.03.2009., 11:55   #125
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Što nisi odmah rekla da ti je hrvatski drugim jezikom? Svakako bih se primio uobičajenijih verzija.


I zašto ne želiš odgovoriti?
Čemu ova nervozna reakcija?
Pa ja sam ti odgovorila (po principu : Kakvo pitanje, takav i odgovor). Ako nikada nisi cuo za jednosmjernu komunikaciju, tek primjera radi.

A sto se tice tvog izrazavanja i tvoje rijeci “dogodivsim” (san koji je “dogodivsi”) to ti ne bi prozvakao niti jedan profesor hrvatskog jezika. Ako ne vjerujes, a ti provjeri! Ne bi ti ginuo komad iz gramatike!

E pa da ti malo prosvijetlim situaciju:

U rijeci bivsi (sef) radi se o glagolskom pridjevu (odgovara na pitanje: koji? Bivsi - a mogao bi biti i buduci kao onaj kod zalosne sove).

Rijec npr. pricajuci je glagolski prilog sadasnji (odgovara na pitanje: na koji nacin?)

Rijec npr. hodavsi” je glagolski prilog prosli. (odgovara na pitanje: na koji nacin?)

Iz cega proizlazi da rijec dogodivsi (san) je dobar proizvod loseg zakljucivanja i u hrvatskoj gramatici ne postoji.



Da si razumio ono sto sam ti napisala na talijanskom, cisto sumnjam, ali eto, tvoje me je spominjanje strategie “ad hominem” ponukalo na to.

Tebi za informaciju, strategija “ad hominem” podrazumijeva potcjenjivanje izjava ili argumenata sugovornika napadajuci osobu koja ih podrzava umjesto pobijanja tj. opovrgavanja argumenata koje je ona iznijela. Probaj se malo skockati i priznaj sam sebi (ako vec ne zelis drugima) tko je tu uopce taj koji se upusta u “ad hominem”.

Ovim mojim postom definitivno odustajem od daljnjih natezanja i razglabanja koja nikamo ne vode. A ti i tebi slicni, nastavite samo; najbolji ste kad se dobro udruzite nekome dijeliti neuroticare jer za nesto plemenitije niste kadri i vas vam “ego iliti super-ego” - rekli bi psihici, ne dopusta priznati da niste u stanju voditi jedan normalan konstruktivni razgovor bez da nekoga ne proglasite mentalno poremecenim, a sve u stilu, gore spomenutog, “ad hominem”.
Pa vas onda pozdravljam i zelim ugodno cakulanje (moze i uz casu piva; mogla bi povisiti vas stupanj IQ, i razgovor bi mogao postati jos daleko zanimljiviji).
plava trava is offline  
Old 07.03.2009., 12:12   #126
Argh! Nevjerojatno kako svaka tema prije ili kasnije završi na gramatici. Hitler više nije u modi.
Vratite se ontopic.
Tika is offline  
Old 07.03.2009., 17:35   #127
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Guglom mudrost dokazujući, naročito se mudrim pokazuješ.
Ne palamudi. Ako nešto ne možeš izgooglati, znači da na internetu to nijko nije upotrijebio. A to dovoljno pokazuje da si tu stvar jedino ti upotrijebio, a u ovom slučaju izmislio.

Quote:
Zatucanošću si upravo nazvao inzistiranje na poštenoj provjeri.
Ne. Zatucani su oni ljudi koji ne idu dalje od svog vidokruga i uskog viđenja istine.
DagDugpa is offline  
Received Warning
Old 07.03.2009., 23:31   #128
Quote:
plava trava kaže: Pogledaj post
Da se sekiras zakljucila sam po tome sto si, obracajuci mi se, napisao tri puta :”Zao mi je za ovo, zao za ono, zao i za ono..”, a sad kazes kako mirno spavas. Malo kontradiktorno, ha?! (U prijevodu- tu nesto ne stima.. Ili jedno, ili drugo)…. pa iz toga zakljucujem da ti dosljednost i nije bas vrlina.

Moji me snovi nikad nisu opterecivali… cudim se da to nisi procitao iz mojih prethodnih postova. A mozda i jesi, ali nisi “registrirao” sto bi se dalo objasniti onom narodnom: “Biti slijep kraj zdravih ociju”, a protiv cega su se borili jos nasi stari skolski programi jako dobro uredjenom knjigicom “Razumijem sto citam”. Podsjetit cu te da je u njoj bilo i latinice i cirilice; radilo se, naime, o drugom razredu osnovne…..

A sto se tice “nevjernog Tome” kojeg spominjes , kladim se da ne znas niti tko je bio i zasto su ga tako nazvali (cisto ono – iz opce kulture) … pa kako onda da te shvatim zaozbiljno to u vezi njega?!?!

Sto se pak tice tvojih lijepih zelja za moje snove zahvaljujem od srca i nadam se da ce tvoji biti jos ljepsi od mojih.
Što je to "nevjerni toma", kad sam pital fredsove na poslu, dal se to maže na kruv, smijali su mi se. Jer ja sam ti rezač lančanom pilom - (naučil sam u monti pjatonima kako se to kaže na egleskom lumber jack). Jesam li ja vaki ili naki, i jesam li seljo ili beljo, ne mijenja činjenicu da si vrlo nepozdan izvor informacija o snovima i njihovim obistinjenjima jer nisi napravila ništa da dokažeš svoje tvrdnje, nego ti moramo vjerovati. No, kako ti ne vjerujem, eto problema.

E, obožavam super obrazovanije i školovanije i pametnije ljude od mene, koji u svojim snovima vide budućnost
__________________
"možda je čovjek mislio da mozgom izoliraju građevinske objekte, u što se ne bih štela mešat." by Herp
žalosna sova is offline  
Old 07.03.2009., 23:55   #129
Quote:
plava trava kaže: Pogledaj post
Pa ja sam ti odgovorila (po principu : Kakvo pitanje, takav i odgovor). Ako nikada nisi cuo za jednosmjernu komunikaciju, tek primjera radi.

(I još teksta.)
Kvaka je u tome što si ti razumjela što sam rekao, ali si poradi stila reagirala kao bivajuća napadnutom.

Svakako je čas da preseliš na Alternativu gdje će ti biti prezentirana znanstvenija i s tvojim mišljenjem usklađenija verzija slike svijeta i tvojih snova.

Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Argh! Nevjerojatno kako svaka tema prije ili kasnije završi na gramatici. Hitler više nije u modi.
Vratite se ontopic.
Nostalgičarko!

Ontopičarenje je ovdje gotovo jer se nismo uspjeli usuglasiti oko toga imamo li što za objasniti. Dvoje bi šaralo kroz vrijeme, ostatak želi prvo biti siguran da je nešto dovoljno čudno da bi se mijenjao sustav.

Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Ne palamudi. Ako nešto ne možeš izgooglati, znači da na internetu to nijko nije upotrijebio. A to dovoljno pokazuje da si tu stvar jedino ti upotrijebio, a u ovom slučaju izmislio.
Osoba od koje sam pokupio proširenu uporabu prošlih radnih glagolskih pridjeva em zna o jeziku dovoljno da se ne vodi zadnjom gramatikom, em nije uronivša u forumozborstvo.
Hoću reći, nisam ja to izmislio, samo mi se sviđa.

A glumiti nerazumijevanje jest nepristojno. To rade političari i odvjetnici, nikako pošteni građani i forumozborci.

Quote:
Ne. Zatucani su oni ljudi koji ne idu dalje od svog vidokruga i uskog viđenja istine.
Avaj!
Tko ovdje ne prihvaća mogućnost da se sjećanja mijenjaju?


Da ponovim bitno. Od ove teme više ništa.
Ako Tika želi dijeliti kartone, neka joj. Ako ne, može temu zatvoriti ili kazniti progonstvom na usamljeno ostrvo Alternativu.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 08.03.2009., 00:42   #130
Pošto je sama autorica teme rekla da se ista može zatvoriti, to ću i napraviti. Lock.
Tika is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.