Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2006., 00:02   #121
U par navrata pokušao sam sugerirati raspravu o onim teslinim doprinosima koji su van okvira kalsične elektrofizike, koju je on s okretnim magnetnim poljem i visokofrekventnim strujama zapravo i pokrenuo. To su ponajprije teslini oscilatori i ideja o svemirskom apsolutnom polju energije koja se sada otkriva kao nulta točka energije.
Budući da naši dobro poznati znanstvenici vješto izbjegavaju pitanja o kojima nemaju pojma, prenosim neke djelove teksta na temu " Energije nulte točke " što je napisao Ninoslav Šafarić:
" Vakuum koji ispunjava svemir samo je prividno prazan, energetski mrtav prostor. Ispunjen je neograničenom količinom potencijalne energije koja je, premda je ne možemo spoznati čulima, izvor svih oblika energije i svih postojećih energetskih frekvencija te izvor svih vidljivih pojava u svemiru. ( Tu energiju istraživao je i Tesla ! )
Cilj znanstvenika, koji pokušavaju pretvoriti potencijalnu energiju vakuuma u kinetičku, nadmašuje snove i vizije pisaca znanstvene fantastike; oni žele praktično iskoristiti neograničenu energiju, koja bi korisniku bila besplatna i sveprisutna, za široki raspon potreba. "

Jedan drugi gospodin piše slijedeće:

" Godine 1896. Tesla je slučajno izazvao potres u New Yorku upotrijebivši mali vibrirajući mehanički oscilator u svom laboratoriju li ulici Houston. Kada je oscilator dobio povratni signal longitudinainog seizmičkog ili zvučnog vala energije, to je dodalo novi impuls u povratku i nakon nekoliko minuta taj je val narastao do tog stupnja da je harmonična oscilatorska snaga izazvala lokalni potres. Tesla je gradom nosio džepni oscilator i iskušavao ga na brojnim gradilištima tresući čitave zgrade. Nakon toga razvio je teoriju po kojoj bi istim načinom mogao raspoloviti Zemljinu kuglu. Uspostavio je cijelu granu proučavanja nazvanu "telegeodinamika", a jedno od njegovih najvrjednijih dostignuća bio je izum zemljinih statičkih valova. To znači da je za Teslu Zemlja mogla biti korištena kao prijenosnik "odgovoran za električne vibracije definiranog tona baš kao i ugađanje ljudi prema određenim valovima zvuka." Otkriće se moglo iskoristiti za sprječavanje potresa, ali, kako je Aum dokazao, kriminalci su ga mogli upotrijebiti i kao katastrofično oružje. "

A nalazimo i ovakav tekst:
" Nicola Tesla was the first human on planet earth to build a zero point energy receiving device and convert it to electricity to power his electric Pierce-Arrow. Zero point electromagnetic radiation energy may potentially be used to power interplanetary craft as well as provide for society's electric power needs. "
Umjesto da se raspravlja o ovim Teslinim i suvremenim konceptima raspravlja se o tome da li energija curi ili ne curi u klasičnoj električnoj ili elektromagnestkoj transmisiji? Ovdje nije riječ o kalsičnim električnim energijama koje je Tesla kao izumitelj i praktičar dobro poznavo, već je riječ o univerzalnoj kozmičkoj energiji koja izvire iz nepolariziranog dijela svemira. Slikovito i metaforički kazano to je energija oceana bez valova??
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 00:36   #122
Sad vidim zasto ljudi imaju bed oko ovog... cuje se previse gluposti
Firkragg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 00:47   #123
Ma samo ga ignoriraj. Ne obračaj pažnju i nestat će.
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 08:59   #124
Pogledaj njegove slike (ne njega, nego one koje je slikao) i stvari će ti postati puno jasnije. Mene je uvid u njegov opus učinio puno tolerantnijim.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 09:09   #125
Gdje se te slike mogu vidjeti?
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 20:36   #126
Quote:
Ma samo ga ignoriraj. Ne obračaj pažnju i nestat će.
ocito se to odnosi na mene
Firkragg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 21:37   #127
Ma ne. Na Gezu. Inače on je slikar. Mislim.
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2006., 02:48   #128
Quote:
Firkragg kaže:
Sad vidim zasto ljudi imaju bed oko ovog... cuje se previse gluposti
To nisu zvučne gluposti već pisane gluposti, a pisali su ih pametniji ljudi. Problem je samo u tome što neki ne znaju čitati pametne tekstove, ali zato znaju pistai glupe . No uz put, moj post se ne odnosi na tvoja pisanja. Zabunio i se gospodine!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2006., 02:50   #129
Quote:
Firkragg kaže:
ocito se to odnosi na mene
Ignoriranje je značajka primitivnih, a naročito obrazovanih analfabeta.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2006., 02:52   #130
Quote:
bariole kaže:
Ma ne. Na Gezu. Inače on je slikar. Mislim.
Izgleda da nečiji snovi postaju stvarnost.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2006., 02:54   #131
Quote:
justapixel kaže:
Pogledaj njegove slike (ne njega, nego one koje je slikao) i stvari će ti postati puno jasnije. Mene je uvid u njegov opus učinio puno tolerantnijim.

.
A gdje si ti to vidio moj opus? I ti pišeš koještarije?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2006., 02:56   #132
Quote:
bariole kaže:
Gdje se te slike mogu vidjeti?
Možeš ih vidjeti u SLIKOVNICI ZA ODRASLE, ali to nisu slike na koje ti vjerojatno misliš?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2006., 04:33   #133
Uh Geza onda se ispričavam.

Ali hebemu znam da je netko od vas "upućenih" slikar. Možda Delija?
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2006., 09:10   #134
Quote:
geza kaže:
A gdje si ti to vidio moj opus? I ti pišeš koještarije?
A jebiga, ako nisi ti, onda je to delija. Uvijek vas pomiješam. Ispričavam se na dezinformaciji.

Link na slike je negdje na forumu, ali nisam ga uspio pronaći zbog debilne tražilice.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2006., 14:14   #135
Justapixel,
sugerirao sam rasptravu o Teslinim pronalascima koji dodiruju suvremenost, t.j. najaktualnija pitanja fizike, a to je univerzalno polje energije, ili Nulto polje energije, što je, kao što je pokazano, Tesla prvi anticipirao. Umjesto da rasprava krene u tom smjeru događa se bezvezno nabacivanje i komentiranje. Što vrijedi, ako kažem tebi, ili bilo kome drugom, da sve tardicionalne energetske teorije padaju u vodu ako je pokus Alana Easpekta korektan ? A što to taj godspodin kaže? Ništa drugo negao da između komplementranih čestioca postoji KOMUNIKACIJA bez obzira na njhovu udaljenost. Tako ako dođe do promjene na pozitronu na Zemlji ta promjena će se inverzno dogoditi na elektronu ma gdje se nalazio u svemiru, ma koiko svjetlosnih godina udaljenosti od Zemlje bio. Između takve dvije komplementarne i inverzne čestice u svemiru postoji povezanost, postoji prenos informacije što ne može objansti niti jedan kalsičan pojam prenosa energije. I to je to, i o tome nitko ni " Z ", već se ređaju koještarije, površnosti i besmislice
.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.