Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2015., 11:37   #241
Nezgoda u domu za starije i nemocne (materijal za tuzbu?)

Nadam se da postavljam pitanje na pravom mjestu. Ukratko, korisnik doma (nepokretna osoba) je smjestena u domu za starije i nemocne koji funkcionira po principu "zaposleno osoblje radi preko dana, nakon toga vlasnici preuzimaju brigu", i dogodila se situacija da je korisnik usred noci pao sa kreveta i nije se mogao dignuti. Ljudi su zvali za pomoc, no nitko se nije javljao, dok ujutro nije doslo osoblje. Bijesan sam! Sto napraviti?
andrtejkr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 23:18   #242
Quote:
c@rlit@ kaže: Pogledaj post
nisam sigurna da li je ovo pravo mjesto, ako nije uputite me gdje da postavim pitanje. jučer u jednom supermarketu je puklo staklo na vitrini i razrezalo ruku mom suprugu, morao je na šivanje na hitnu. što dalje? on je OK sada, ali da li ima pravo na ikakvu odštetu od tog supermarketa ili svoga osiguranje? da sve to zaboravimo ili ne , unaprijed hvala
Kako je to staklo "puklo"? Ne pucaju stakla sama od sebe.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 15:43   #243
Prije 2 tj imala sam laksu saobracajnu nestecu, dok sam stajala na,semaforu tip se zabio u mene. Dosla je hitna, otpeljala me u bolnicu. Obavila sam RTG koji je bio u redu. Na pregledu mi je rekao neka okrenem glavu lijevo desno i pustio doma. Meni se jako,vrtilo u glavi, sancov nisam dobila. Zbog glavobolja i trnaca u prstima nakon 8 dana sam ponovo isla na pregled gdje mi je kirirg rekao da odem kod neurologa, fizijatra i neka napravim,FSVK i pitao me jesam,li razmisljala o odsteti. Sada, da li ja mogu traziti tj dobiti kakvu odstetu?
vil@ @m@lka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 20:19   #244
Vezano za ovaj članak:
http://www.vecernji.hr/zagreb-servis...racune-1005570

Ministarstvo gospodarstva donosi novi pravilnik koji bi pobio sve pozitivne efekte razdjelnika topline ("plati koliko trošiš").
S obzirom da sam prije par godina adaptirao stan, kupio sam nove ventile sa termostatskom glavom, pa kada su dolazili razdjelnici, ponovno me je koštalo 3500kn novi ventili sa ugrađenim balansom (oko 650kn po radijatoru).

Pošto je meni dosta da se netko razbacuje mojim novcem i da me cijela priča sa radovima koštala u par godina 1000€ zanima me tko je odgovorna osoba koju mogu utužiti za naknadu štete?
Ministarstvo, ministra, državu?
HEP toplinarstvo?

Ja bih rado im sada psovao obitelj nesposobnu, ali znam da je protiv pravila foruma. :frustrirano-bijesan:
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 21:06   #245
Ne mogu ostvariti naknadu štete. Imam pravomoćnu presudu. Ali država nije pravno uredila jedan dio života da tu istu naknadu mogu ostvariti.


dali mogu tužiti državu što to nije uredila kako treba?

Ako me razumijete...
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 01:14   #246
ne.
pričaj
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 16:34   #247
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
ne.
pričaj
da??? da.
ali napravno ako je nemogućnost objektivna, mene isto zanima priča
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 08:47   #248
Molim pomoč!
Imao sam nezgodu u kojoj sam ozljeđen,meďutim,nisam dao nikakvu izjavu do sada.Policajac je napisao da sam dao izjavu ,i sada na opčinskom Državnom odvjetništvu,više neče ni čuti za davanje bilo kakve izjave a u roku od 2 g . nije zakazana ni jedna rasprava.
Ta prometna se vodi kao,ozljeda na radu ,no HZZO mi je odbio isplatu za bolovanje,jer ne prizna to kao ozljedu na radu!P.S.zadnji postupak je ,da pokrenem postupak pred upravnim sudom protiv HZZO-a za naknadu za bolovanje od njih!
Što da radim???
zagi55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 22:19   #249
Pozdrav.
Nadam se da će mi netko moći pomoći.
Nadam se da nisam fulala...

Otac mi je pretučen , nakon 7 mj ležanja u bolnici u jakom teškom stanju umro.
Dotičnom se sudi 8 mj za ubojstvo iz nehaja i 8 za nanošenje teških tjelesnih ozljeda ,te člankom 51. još godina i dva mj.

Odvjetnik je postavio imovinsko pravni zahtjev u sudskom - kaznenom postupku.
Dolazim do zida - dotični na socijalnoj pomoći , radi na crno , njegova mama nakon ovog događaja odlučuje papirnato dati kuću sestri ( u domi je ) , on i dalje živi u njoj , kako takvoj osobi naplatiti odštetu?
On na sve moguće načine štiti sebe.

Poslano sa mog RAINBOW koristeći Tapatalk
Mama Marija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 07:04   #250
Pitanje...

Poštom sam slala paket koji je u transportu potpuno uništen. Dostavljač je napravio zapisnik o tome. Predmet je pakiran u Pošti pred njihovim djelatnikom, sam po sebi i nije nešto lomljiv. Djelatnik Pošte nije ponudio zalijepiti naljepnicu "lomljivo". Odštetu nam ne žele isplatiti pod izgovorom da smo ga trebali označiti s "lomljivo" (vrijednost je 500 kn), ali to kako paket izgleda bi preživjela jedino čelična kugla - izgleda kao da ga je nešto pregazilo. Imam pravo na žalbu. Neki savjet?
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2020., 12:44   #251
Može li mi se u inbox javiti netko da mi pomogne oko pitanja naknade štete u slučaju oštećenja prtljage u zračnoj luci?
Nip-tuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2020., 21:34   #252
može li neko da mi pomogne oko pitanja naknade štete u slučaju oštećenja mog vozila. susjed je oštetio moje vozilo koje je bilo u stanju mirovanja i uredno parkirano. da li mora biti zapisnik mupa ili se sve moze zavrsiti sa europskim izvještajem da ga komsija potpiše i prizna krivicu.da li će mi osiguravajuća kuća gdje je vozilo mog susjeda osigurano priznati ostetni zahtjev bez zapisnika policije?šteta nije velika ali ni zanemarljiva.
raskopusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2020., 03:10   #253
Quote:
Mama Marija kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Nadam se da će mi netko moći pomoći.
Nadam se da nisam fulala...

Otac mi je pretučen , nakon 7 mj ležanja u bolnici u jakom teškom stanju umro.
Dotičnom se sudi 8 mj za ubojstvo iz nehaja i 8 za nanošenje teških tjelesnih ozljeda ,te člankom 51. još godina i dva mj.

Odvjetnik je postavio imovinsko pravni zahtjev u sudskom - kaznenom postupku.
Dolazim do zida - dotični na socijalnoj pomoći , radi na crno , njegova mama nakon ovog događaja odlučuje papirnato dati kuću sestri ( u domi je ) , on i dalje živi u njoj , kako takvoj osobi naplatiti odštetu?
On na sve moguće načine štiti sebe.

Poslano sa mog RAINBOW koristeći Tapatalk
Tip je na socijali i to sto je njegova nana dala svoj stan sestei ne zbaci da je stan bio njegov. Tip nema imovinu i bok. Namas tj sta tu njega prozivat da on nesto izbjegava jer njegova mama ne noai njegov dug. Osim kad i ako postane nasljednica
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2020., 04:28   #254
Quote:
raskopusa kaže: Pogledaj post
može li neko da mi pomogne oko pitanja naknade štete u slučaju oštećenja mog vozila. susjed je oštetio moje vozilo koje je bilo u stanju mirovanja i uredno parkirano. da li mora biti zapisnik mupa ili se sve moze zavrsiti sa europskim izvještajem da ga komsija potpiše i prizna krivicu.da li će mi osiguravajuća kuća gdje je vozilo mog susjeda osigurano priznati ostetni zahtjev bez zapisnika policije?šteta nije velika ali ni zanemarljiva.
Ne treba zapisnik ako susjed priznaje, ispunite obrasce slikate vozilo kod njegovog osiguranja i to je to ...
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2020., 19:58   #255
Na trčanju kroz grad i prolasku preko travnjaka oko jednog spomenika u Zagrebu pala sam u rupu na travnjaku dubine cca 70 cm (neučljiva rupa na travnjaku). Drugi dan je ustanovljen lom kosti stopala i sve će rezultirati operacijom.
Ima li ikakve osnove za traženje naknade štete od Grada Zagreba ili Zagrebačkog holdinga?
Imam tri svjedoka pada u rupu, a na tom travnjaku nema nikakve oznake da je zabranjeno prolaženje po travi ili slično.
mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2021., 18:16   #256
Imam jedno pitanje za pravnike ako takvih ovdje ima. Naime, prije par godina sam na poslu stradala. Firma je priznala da se radi o ozljedi na radu i da je krivica na njima a ne na meni. Priznato mi je bolovanje 100%. Odvjetnik traži naplatu odštete po osnovi odgovornosti firme. Sad su me zvali iz odjela koji vodi ta osiguranja da imam pravo tražiti naplatu po osnovu ozljede na radu. Ja bih to poslala na osiguranje ali me zanima ima li taj zahtjev kakve veze sa onim kojeg mi vodi odvjetnik? Da ne bih ja nekaj sad na svoju ruku zabrljala. Logika mi govori da su to dvije odvojene osnove po kojim se traži naplata štete ali bolje da pitam nego da napravim glupost. Hvala unaprijed.

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.