Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2017., 16:27   #21
Quote:
duxi kaže: Pogledaj post
Da, samo je problem onaj gore spomenuti, vjerovao je da je nemoguće da će se desiti da ga zbog posuđenih 38 i vracenih 42 može dostići takva sudbina. Tek nekoliko dana prije prve deložacije je shvatio ozbiljnost situacije.
Iz cijele te priče osuđena je samo jedna osoba za malverzaciju (dakle osoba koja se također pojavljuje u tom slučaju) ostali otišli u stečaj. No dug je ostao i to lihvarski da više ne može biti.
Dakle nije se žalio na dospjela rješenje, a kasnije ih više ni nije dobivao jer su mu se upisivali na stan svako malo.
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Bravo :klap: , ko ga jebe kad je glup i naivan,neka crkne. A majstorima svaka cast kako su odigrali igru i budali uzeli sve, ko mu je kriv

Iskonska HDZ logika, krimanalni beskrupulozni um. Sto je najgore, takvi su na vlasti i drze sve resore.
Nema ovoj drzavi boljitka. Kada dodje do kalvarije najsladje ce biti gledati kriminalce i ostale idiote koji nece imati kamo, jer u normalnim drzavama za takve nema mjesta.
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Mozete vi to nazivati trolanjem ili kako vam je drago, mozete me i dozivotno banirati, ionako se vise nista ne moze promijeniti. A imam i pametnijeg posla u zivotu od zivciranja na idiotarije iz pripizdine.
Pogledaj ovo:
"Koliko se ja sjećam, tamo pred nekih desetak ili petnaestak godina bio je donešen zakon da kamata ne može generirati kamatu ćime je obračunavanje zatezne kamata moglo ići maksimlno tri mjeseca, a nakon toga se u slučaju nepodmirenja dužničke obveze primjenjivala dalje redovita kamata.
To je pravna mogućnost koja spriječava prelazak duga u enormno dugovanje, ali dužnik mora sam na to u sudskom procesu skrenuti pažnju i pobiti takvo potraživanje."
Zakonodavci donesu zakon po kojem se moze zastititi od nebuloznih dugova, ali pazi sad, primjenjuje se samo ako se covjek pozove na taj zakon!!! Zasto se ne bi postupalo obratno, zastiti covjeka osim ako on to ne zeli? Znaci da bi svi morali biti pravni eksperti ako zele biti zasticeni zakonom? OK, zasto nitko od sudaca nije napomenuo covjeku da postoj ta mogucnost?
Zna se zasto, zakonodavstvo je korumpirano, zakoni ne vaze jednako za sve. Drzava je u rukama kriminalaca. I sve sto ce se dogadjati u bliskoj buducnosti je rezultat te cinjenice. A ja cu dodati da hrvati dobivaju sto su htjeli. A kako drzava postupa prema svojim gradjanima tako ce i oni prema njoj kada se nadje u nevolji.
Lijepi pozdrav!

Naslov teme je - "Zašto Zakon nije štitio....."
Zakon štiti.
Kada te netko prevari, ti moraš dokazati da si prevaren.
Ako sam to ne možeš ili ne znaš, imaš pravo uzeti pravnu pomoć - odvjetnika - koji će za tebe to dokazati.
Ako dokaže da si prevaren, onaj tko te prevario će snositi tvoje troškove dokazivanja da te prevario.

Isto tako, ako te netko optuži da si kriv za nešto, ti ne moraš dokazati da nisi kriv, nego on mora dokazati da jesi.
Ako ne dokaže, sam snosi sve troškove, i tvoje, ako ti to od njega zatražiš.

To su principi Prava po kojima ono funkcionira u svim demokratskim državama i kod nas.
Sudac nije tu u ulozi pomagača niti jednoj strani, nego da na osnovu predočenih dokaza ocijeni koja je od suprostavljenih stranaka u pravu, vodeći se Zakonom kojim su definirane odredbe po kojima se dokazivanje provodi i predočenim dokazima jedne i druge strane.

U Pravu srcu nema mjesta, samo čista, hladna reala.
A mi smo svi skloni na ovakve i slične sučajeve reagirati srcem.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 17:16   #22
U pravnim drzavama se takve stvari ne mogu dogoditi. Mogu te prevariti za max. 100-200€, ali ako netko u neznanju potpise papir pa mu zbog 20000€ netko pokusa uzeti stan, to ne prolazi. Osim u hr, ako nemas rodjacko politicka ledja.
Kamatari i slicni kriminalci su zasticeni u hr, to je cinjenica. Neki ljudi smiju ubijati nekaznjeno, to je cinjenica. Neki smiju pljackati nekaznjeno, to je cinjenica. Mnogi mogu nekaznjeno pronevjeriti drzavni novac ako su na funkciji, to je cinjenica. Samo hladne cinjenice, bez emocija. Kriminalna prcija.
Dokazi da si prevaren? Zalagaonica je unistila dokumente. Nema veze, ionaku mu treba uzeti stan
Imam negdje snimku bivse predsjednice suda u Zagrebu, gdje potvrdjuje korupciju medju samim sucima. Cak je izjavila da ju je rijetko posteni kolega optuzio zbog neke greske jer je mislio da je i ona u "ekipi". Pa je kao ispravila gresku jer "nije bila upucena". A pitanje je da li je to tocno, ili je postupila po pravu kad je skuzila da je provaljena.
Namjestit ce sto pozele, presudit ce kako im pase.
Ima tome par godina, nesto se promijenilo? Je, nagore.
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 17:43   #23
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
U pravnim drzavama se takve stvari ne mogu dogoditi. Mogu te prevariti za max. 100-200€, ali ako netko u neznanju potpise papir pa mu zbog 20000€ netko pokusa uzeti stan, to ne prolazi. Osim u hr, ako nemas rodjacko politicka ledja.
Kamatari i slicni kriminalci su zasticeni u hr, to je cinjenica. Neki ljudi smiju ubijati nekaznjeno, to je cinjenica. Neki smiju pljackati nekaznjeno, to je cinjenica. Mnogi mogu nekaznjeno pronevjeriti drzavni novac ako su na funkciji, to je cinjenica. Samo hladne cinjenice, bez emocija. Kriminalna prcija.
Dokazi da si prevaren? Zalagaonica je unistila dokumente. Nema veze, ionaku mu treba uzeti stan
Imam negdje snimku bivse predsjednice suda u Zagrebu, gdje potvrdjuje korupciju medju samim sucima. Cak je izjavila da ju je rijetko posteni kolega optuzio zbog neke greske jer je mislio da je i ona u "ekipi". Pa je kao ispravila gresku jer "nije bila upucena". A pitanje je da li je to tocno, ili je postupila po pravu kad je skuzila da je provaljena.
Namjestit ce sto pozele, presudit ce kako im pase.
Ima tome par godina, nesto se promijenilo? Je, nagore.
Ne prolazi niti kod nas ako dokažeš da si potpiso u neznanju.
Ali ako si potpisao, i svojom krivnjom nisi platio, u svim pravnim državama letiš van iz stana.
O onome šta se događa nakon toga kada izletiš iz stana, pročitaj ovdje, kao i koliko malo vremena od neplaćanja treba da izletiš iz stana:

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&u act=8&ved=0ahUKEwiPu_eKx8_WAhWKzRoKHdyhBbcQFgg3MAM &url=http%3A%2F%2Fizbori.jutarnji.hr%2Fdelozaci je-u-eu-europa-duznicima-ne-prasta%2F&usg=AOvVaw3MVDVVYbwHI8NR1Tu9zoIw
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 18:17   #24
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ne prolazi niti kod nas ako dokažeš da si potpiso u neznanju.
Ali ako si potpisao, i svojom krivnjom nisi platio, u svim pravnim državama letiš van iz stana.
O onome šta se događa nakon toga kada izletiš iz stana, pročitaj ovdje, kao i koliko malo vremena od neplaćanja treba da izletiš iz stana:

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&u act=8&ved=0ahUKEwiPu_eKx8_WAhWKzRoKHdyhBbcQFgg3MAM &url=http%3A%2F%2Fizbori.jutarnji.hr%2Fdelozaci je-u-eu-europa-duznicima-ne-prasta%2F&usg=AOvVaw3MVDVVYbwHI8NR1Tu9zoIw
Ja o jednom a ti o drugom. Kod nas prolazi sve sto odredjenima odgovara. Nije problem delozacija sama po sebi, nego to sto se ljude gurne u probleme sa svicarcima, gubitkom posla, prevelikim nametima, lihvarskim ugovorima i gomilom drugih fora i igara. Kamatari su u hr ozakonjeni i zasticeni kuzis? To je problem. Meni ce gledati svaku kunu koju zaradim ne bi li mi oteli, a kamatari voze maseratije i vrte basnoslovne iznose i nitko ih ne pita ni od kuda ni kako. Povlastena kasta i najunosniji biznis. Jedino moras biti pokvareno djubretarsko govno od covjeka i bit ce ti dobro u hr. Kome je to normalno i lijepo neka mu. Kome se okrece zeludac mice se od toga i ide na pristojna mjesta.
I sto zelis pokazati onim clankom? Da ima delozacija i drugdje? Hvala na informaciji. A sada si ti procitaj isti clanak kako pravne drzave brinu o gradjanima kada se nadju u problemima.
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 19:11   #25
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Ja o jednom a ti o drugom. Kod nas prolazi sve sto odredjenima odgovara. Nije problem delozacija sama po sebi, nego to sto se ljude gurne u probleme sa svicarcima, gubitkom posla, prevelikim nametima, lihvarskim ugovorima i gomilom drugih fora i igara. Kamatari su u hr ozakonjeni i zasticeni kuzis? To je problem. Meni ce gledati svaku kunu koju zaradim ne bi li mi oteli, a kamatari voze maseratije i vrte basnoslovne iznose i nitko ih ne pita ni od kuda ni kako. Povlastena kasta i najunosniji biznis. Jedino moras biti pokvareno djubretarsko govno od covjeka i bit ce ti dobro u hr. Kome je to normalno i lijepo neka mu. Kome se okrece zeludac mice se od toga i ide na pristojna mjesta.
I sto zelis pokazati onim clankom? Da ima delozacija i drugdje? Hvala na informaciji. A sada si ti procitaj isti clanak kako pravne drzave brinu o gradjanima kada se nadju u problemima.
Nikoga se ni u šta ne može gurnuti protiv njegove volje, osim gubitka posla ne svojom krivicom.

Ne moram ponovno čitati članak, ukazala sam kako druge države brinu o deložiranima riječima "O onome šta se događa nakon toga kada izletiš iz stana....
Prikazane su obje strane problema i posljedica neplaćanja i deložiranja, i sve se svodi na jedno - pravni sistem svih država zbog neplaćanja obveza deložiraju, a na različite načine brinu o deložiranim neplatišama - od zbrinjavanja i pomoći, ali u nekim minimalnim mjerama, do širokog opsega pomoći, do degradiranja neplatiša i svrstavanja u niži rang staleža doživotno obespravljenog u nekim segmentima života.

Hrvatska je poduzela nešto po tom pitanju - deložiranima je zakonski omogućila plaćeni nužni smještaj u trajanju 18 mjeseci nakon deložacije.
I neke druge mjere uz to.


Stambeno zbrinjavanje ovršenika i ograničenje ovrhe na primanjima

Ovršenik koji se mora iseliti iz nekretnine u kojoj stanuje jer je prodana u ovrsi, a nužna je za zadovoljenje osnovnih stambenih potreba njega ili osoba koje je po zakonu dužan uzdržavati, ima pravo na stambeno zbrinjavanje u trajanju od 18 mjeseci isplatom novčane naknade za troškove smještaja. O priznanju prava na smještaj, na zahtjev ovršenika, odlučuje centar za socijalnu skrb koji će naknadu za troškove smještaja mjesečno isplaćivati izravno na račun najmodavca iz sredstava državnog proračuna.

Ukupna visina novčane naknade za troškove smještaja ne može prelaziti iznos od devet prosječnih neto plaća u Republici Hrvatskoj, podsjećaju u ministarstvu.

U slučaju kada se ovrha provodi na plaći, mirovini ili drugom stalnom novčanom primanju ovršenika manjem od prosječne neto plaće u Hrvatskoj, povećava se iznos koji je izuzet od ovrhe, s dvije trećine na tri četvrtine plaće ovršenika, ali ne više od dvije trećine prosječne neto plaće u Hrvatskoj.


Stupilo na snagu 03.08. 2017.
Ako uzmeš u obzir da je trenutna prosječna hr plaća oko 6000 kn, i pomnožiš to sa 9, država pomaže sa oko 50 000 kuna deložiranu obitelj.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 20:49   #26
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Nikoga se ni u šta ne može gurnuti protiv njegove volje, osim gubitka posla ne svojom krivicom.
To je kao da kazes da covjek ne moze letit osim avionom. U hr su okolnosti upravo postavljene kako bi se sto vise ljudi upecalo.
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ne moram ponovno čitati članak, ukazala sam kako druge države brinu o deložiranima riječima "O onome šta se događa nakon toga kada izletiš iz stana....
Prikazane su obje strane problema i posljedica neplaćanja i deložiranja, i sve se svodi na jedno - pravni sistem svih država zbog neplaćanja obveza deložiraju, a na različite načine brinu o deložiranim neplatišama - od zbrinjavanja i pomoći, ali u nekim minimalnim mjerama, do širokog opsega pomoći, do degradiranja neplatiša i svrstavanja u niži rang staleža doživotno obespravljenog u nekim segmentima života.
Je, minimalne mjere su socijalni stan, placene rezije, prijevoz, telefon i sve sto se smatra potrebnim za normalni zivot u pristojnoj drzavi.
Degradiranje neplatisa jer mu vise ne daju kredite? Tko bi nakon svega ponovno uzimao kredit treba ga zatvorit a ne degradirat Svrstavanje u nizi rang? Jer vise ne moze otvarati firme i baviti se poslovima koji zahtijevaju iznimnu odgovornost? To ti znaci zivjeti kao i vecina.
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Hrvatska je poduzela nešto po tom pitanju - deložiranima je zakonski omogućila plaćeni nužni smještaj u trajanju 18 mjeseci nakon deložacije.
I neke druge mjere uz to.


[B]Stambeno zbrinjavanje ovršenika i ograničenje ovrhe na primanjima

...
Trla baba lan, i taj zakon su donesli kad? I to najvise zbog EU, jer sve normalne drzave brinu o svojim drzavljanima kao sto smo gore vidjeli.
No, ovdje je pitanje da li ce, i tko ce (vjerovatno povlasteni kojima ni ne treba kao i pucka kuhinja) moci uzivati ta prava. I glavno pitanje, sta nakon 18 mjeseci? Nova delozacija?
Hvala lijepo na takvoj "pomoci".
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:26   #27
Quote:
duxi kaže: Pogledaj post
Nije tipfeler nego malverzacija, prevara. Na isti način je bilo prevareno još najmanje sedam ljudi, ali su oni na vrijeme potražili pravnu pomoć. Mislim da je njima već prijetila deložacija. Smrtić je nešto pokrenuo nekoliko dana pred samu prvu deložaciju. Prva deložacija je bila odgođena zbog medijskoga pritiska, nakon kojeg se odustaje od delozacije i ta ista osoba prodaje stan od 65 kvadrata. Među sudskim spisima pronađeni su dva dokumenta na jednom piše 106 tisuća kuna, na drugom 206 tisuća kuna. Navodno da je ipak ulaznica na 206 tisuća kuna. Dakle trideset tisuća eura za stan koji stoji najmanje duplo. Zadnja prodaja stana nakon pokušaja prve deložacije bila je u jamstvu države, tu doslovno prijašnji ovrhovoditelj skida sa sebe brigu i bježi glavom bez obzira. Dakle da, smrdi. Sad posto je sud prihvatio izuzeće svih dosadašnjih sudaca u postupku to vjerojatno znači da je moguće pokrenuti reviziju postupka, samo sumnjam da ako se i dokaze malverzacija da će on više ikada ući u svoj stan.
Dakle jako smrdi.Cekin je sve svoje dokumente o tom slučaju uništio, ne postoji pisani trag o toj transakciji. Kaj da velim, apsurd.
U kojem je on trenutku shvatio da se radi o 90 tisuća DEM, a ne o 10? Kako je mogao biti prevaren na taj način - zar nije uopće ni bacio oko na ugovor koji je potpisao? Referira li se taj ugovor na prethodna dva - i ako da, na koju foru je po njemu iznos kredita odjednom 90 tisuća? Zašto je čekao do pred deložaciju da se krene time baviti? Kojih je to sedam ljudi koji su također prevareni, nisu li mu mogli biti svjedoci ili bar dati konkretan savjet? Odakle ti uopće znaš da ih je sedmero? Previše je tu pitanja...
__________________
Mercy File Not Found
Donbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:51   #28
Wink

Quote:
Donbot kaže: Pogledaj post
U kojem je on trenutku shvatio da se radi o 90 tisuća DEM, a ne o 10? Kako je mogao biti prevaren na taj način - zar nije uopće ni bacio oko na ugovor koji je potpisao? Referira li se taj ugovor na prethodna dva - i ako da, na koju foru je po njemu iznos kredita odjednom 90 tisuća? Zašto je čekao do pred deložaciju da se krene time baviti? Kojih je to sedam ljudi koji su također prevareni, nisu li mu mogli biti svjedoci ili bar dati konkretan savjet? Odakle ti uopće znaš da ih je sedmero? Previše je tu pitanja...
Gore sam sve opisala. Također sam rekla da je nekoliko dana pred deložaciju on nešto konkretno poduzelo. Šest osoba sa sličnom sudbinom ih se javilo, on je sedmi. Da li ima još takvih koji u režiju cekina ostaju bez doma, vjerojatno. Sva krivnja je na njemu i njegovoj naivnosti, naravno. Uglavnom, on čak kada je potražio davno pravnu pomoć bilo mu rečeno da nema pravo na besplatnu pravnu pomoć. Obitelj Milanović je vraćena u svoj dom, nadam se da će ovo izuzece sudaca ipak ići njemu u korist. Ipak to puno govori.Takoder sam spomenula da ne postoji pisani trag transakcije na 90000 maraka, nije mi jasno što tu nije jasno.
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 23:09   #29
Koliko je praznih stanova/kuca/gradjevinskih zemljista koja tako zjape već godinama?
Koliko je obitelji koje bi kupile te prazne nekretnine da im se cijena približi realnosti?
Koja bi bila korist za društvo i gospodarstvo da nekretnine postanu dostupnije građanima?
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 07:49   #30
Ovakve nekretnine su gotovo uvijek ispod cijene, do takve nekretnine ti i ja čak i da smo neljudi ne bi došli.
Ovrsenik u ovom slučaju će se pomuciti da dođe do prava socijalnog stana i pitanje je da li će ga dobiti, isto kao i naknade za smjestaj od 18mjeseci, razlog jer nije svojevoljno napustio nekretninu.
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 07:55   #31
Ne znam dovoljno o konkretnom slučaju da bih mogao dati neku realnu procjenu.
No, jedna stvar jako me bode u oči:
Gospodinov dug je tijekom godina narastao od 32000 kn na više od milijun kuna.
Gospodin je potpisao drugi ugovor na kojem je pisalo da je dužan 90000 maraka.

Što je gospodin mislio sve te godine?
Da će, ako ignorira sve ove podatke, dug (bio on realan ili ne) netragom nestati?

Zašto nije uzeo pravnu pomoć na vrijeme?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 12:39   #32
Quote:
duxi kaže: Pogledaj post
Da, samo je problem onaj gore spomenuti, vjerovao je da je nemoguće da će se desiti da ga zbog posuđenih 38 i vracenih 42 može dostići takva sudbina. Tek nekoliko dana prije prve deložacije je shvatio ozbiljnost situacije.
Po običaju pričaš gluposti.Znao je on to daleko prije.Prvo sud utvrdi da si dužan i da moraš to platit a ako ne platiš dug pokreće se postupak za deložacijom.

" Prvih dvaju ugovora jednostavno nema, rekao gospodin Smrtić dodavši kako živi s troje članova obitelji koji će završiti na ulici. On je doduše nešto pokušavao preko 4-5 odvjetnika koji su rekli da je sve jako zamršeno za što treba mnogo novaca pa je od svega odustao."

"Zadruga je bila dužna 100.000 maraka jednom čovjeku iz Varaždina pa su se dogovorili da njemu vraćam novac. Isplatio sam mu 12.000 maraka – tvrdi Smrtić."


jesu mu zidari uvalili
ZBIRNA LISTA PRAVOVALJANIH KANDIDACIJSKIH LISTA
ZA IZBOR ČLANOVA GRADSKOG VIJEĆA GRADA ČAKOVCA
-ŽIVI ZID
MEĐIMURSKA STRANKA - MS
AKCIJA MLADIH - AM
SNAGA - STRANKA NARODNOG I GRAĐANSKOG AKTIVIZMA - SNAGA
Nositeljica liste: JASNA HRLEC
19. VLADIMIR SMRTIĆ; HRVAT; ČAKOVEC, ULICA IVANA PL. ZAJCA 27; rođ. 23.06.1950; OIB: 87359838242;

Jel to ovaj po brojem 349
http://duznici.porezna-uprava.hr/gr/3020/4.html

Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post

Hrvatska je poduzela nešto po tom pitanju - deložiranima je zakonski omogućila plaćeni nužni smještaj u trajanju 18 mjeseci nakon deložacije.
I neke druge mjere uz to.
To vrijedi samo za ekipu kojoj su postupci pokrenuti nakon stupanja zakona na snagu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:00   #33
Ništa mi sada nije više jasno. Ako je dug njegov 32 tisuće kuna (inicijalna tvrdnja), zašto je on onda nekome isplatio 12000 maraka u svrhu prebijanja dugova?
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 14:26   #34
Moraš pitat pokretačicu teme jer je ona vidjela svu dokumentaciju sa sudova.Ili se samo informira iz novina i stranačkog glasila fejsa

A ako si nekome dao 12 000 maraka na crno znači da nisi isplatio dug.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 02.10.2017. at 15:08.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 15:04   #35
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
U pravnim drzavama se takve stvari ne mogu dogoditi. Mogu te prevariti za max. 100-200€, ali ako netko u neznanju potpise papir pa mu zbog 20000€ netko pokusa uzeti stan, to ne prolazi. Osim u hr, ako nemas rodjacko politicka ledja.
Kamatari i slicni kriminalci su zasticeni u hr, to je cinjenica. Neki ljudi smiju ubijati nekaznjeno, to je cinjenica. Neki smiju pljackati nekaznjeno, to je cinjenica. Mnogi mogu nekaznjeno pronevjeriti drzavni novac ako su na funkciji, to je cinjenica. Samo hladne cinjenice, bez emocija. Kriminalna prcija.
Dokazi da si prevaren? Zalagaonica je unistila dokumente. Nema veze, ionaku mu treba uzeti stan
Imam negdje snimku bivse predsjednice suda u Zagrebu, gdje potvrdjuje korupciju medju samim sucima. Cak je izjavila da ju je rijetko posteni kolega optuzio zbog neke greske jer je mislio da je i ona u "ekipi". Pa je kao ispravila gresku jer "nije bila upucena". A pitanje je da li je to tocno, ili je postupila po pravu kad je skuzila da je provaljena.
Namjestit ce sto pozele, presudit ce kako im pase.
Ima tome par godina, nesto se promijenilo? Je, nagore.
Nažalost, to je to, ovo je država u kojoj se štite kriminalci, kamatari, nasilnici i slična "ljudska" ološ.

Pravosuđe je krivosuđe i to je nažalost živa istina!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 15:50   #36
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ništa mi sada nije više jasno. Ako je dug njegov 32 tisuće kuna (inicijalna tvrdnja), zašto je on onda nekome isplatio 12000 maraka u svrhu prebijanja dugova?
38 tisuća kuna, to je bilo nekada deset tisuća maraka. Ovo što navodi sivkić, pa čak i oibeve i ljude koji su bili nositelji lista ne govori naravno ništa, osim što je njemu neko rekao da sam ja vjerojatno ta osoba(nositelj liste), što naravno nije istina . No dobro, dakle vratio je 42 tisuće. U međuvremenu se u priči pojavljuju ljudi koji kao vrše nekakve prijeboje. Njemu je bilo objašnjeno da je to samo stvar koja njemu neće škoditi i podpisuje još jedan ugovor na kojem navodno stoji taj iznos od 90 000 maraka. Sad sljedom logike, da je to zbilja tako negdje mora postojati ta transakcija, slažeš se? No nema nikakve transakcije(osim te dva puta po pet tisuća maraka) što više Cekin u svom stečajnom postupku rješava se svih dokumenata u vezi Smrtića. Ako pak je dužan na osnovu duga koji nema transakciju onda je očito da je njemu netko dužan novce, zar ne? Što onda? Čovjek je u tom slučaju obeštećen i za novce i za dom, tko će onda njemu vratiti te novce sa kamatom koja bi sada bila u dugu od oko 200 000 eura.?
Nema on odvjetnike kako tvrdi sivkić, tek nedavno je pravno se obratio putem odvjetnika sudu.
Zanimljivo je sljedeće, sva ta njegova rješenja na koja se on nije žalio (radi se o čovjeku koji je manje više u bolnici)je netko podpisao, pa kako to da nije primjetio tako osnovne stvari?
Žalo se na dvoja rješenja samo. Gospodin Smrtić u stanu je živio sam.

Zadnje uređivanje duxi : 02.10.2017. at 16:03.
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:10   #37
Niti jedan zakon te ne može štititi od naivnosti i gluposti. Kako bi napisali taj članak, baš me zanima? Ugovore treba čitati i paziti što se potpisuje. Ako nisi siguran, angažiraš pravnu pomoć isto kao što se nećeš liječiti sam ili sam popravljati auto ako nisi kvalificiran.

Ne znam što bi neki na ovoj temi htjeli, da sudovi počnu proglašavati ugovore ništavim na "majkemi nisam imao pojma što potpisujem"?

Dakle, prvo nije uopće čitao što potpisuje.
Onda je godinama ignorirao svu sudsku poštu i postupke, misleći da će problem nestati sam od sebe.Nikad nije zatražio nikakvu pravnu pomoć.
Kad je napokon shvatio da kreće deložacija, počeo je s jao, pomagaj.
I tog bi trebalo žaliti? Zašto?
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:27   #38
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Zato što država štiti kamatare, a ne štiti svoj narod!
Zato jer nije narodna drzava.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:49   #39
Quote:
duxi kaže: Pogledaj post
Ovo što navodi sivkić, pa čak i oibeve i ljude koji su bili nositelji lista ne govori naravno ništa, osim što je njemu neko rekao da sam ja vjerojatno ta osoba(nositelj liste), što naravno nije istina .
nema nikakve veze sa nositeljem liste taman da si i ti nego o tome da ga je živi zid iskoristio i stavio na listu.

Quote:
Sad sljedom logike, da je to zbilja tako negdje mora postojati ta transakcija, slažeš se? No nema nikakve transakcije(osim te dva puta po pet tisuća maraka) što više Cekin u svom stečajnom postupku rješava se svih dokumenata u vezi Smrtića
postoje transakcije uplata u pošti,banci ili gdje je već plaćao.Papirologija se vodi pogotovo " On je 1997. godine uzeo kredit - dva puta po 5.000 njemačkih maraka kako bi spasio svoj obrt"http://emedjimurje.rtl.hr/politika/zivi-zid-treca-delozacija-bolestan-vladimir-smrtic-dobio-5-tisuca-kuna-kazne
Quote:
Nema on odvjetnike kako tvrdi sivkić, tek nedavno je pravno se obratio putem odvjetnika sudu.
To tvrdi on.Htio ih je uzet ali nije imao love.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 17:32   #40
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Nikad nije zatražio nikakvu pravnu pomoć.
Kad je napokon shvatio da kreće deložacija, počeo je s jao, pomagaj.
I tog bi trebalo žaliti? Zašto?
Pravna pomoc je preskupa. Drugo, dobar broj ih je umrezen u igri, izvlacit ce ti lovu do zadnje lipe bez ucinka. Proces moze trajati desetljecima, svaka zalba ili savjet kostaju, svako rociste kosta.
Zasto se ne bi zakonski sankcionirali slucajevi kamatarenja? Zakonom je dozvoljeno prevariti covjeka i financijski ga unistiti. I ne samo u ovakvim slucajevima, mnoge firme su propale u srazu sa lopovima kojima se pravno nije moglo nista. Ti ga tuzis a oni ti unaprijed kazu da se oprostis jer si 85-ti na listi.
U hr je najbolje nista ne potpisivati, nista ne prodavati i nicim se ne baviti. Rizik od prevara je ogroman.
I nisu svi prevareni bili glupavi naivci. Jednostavno su naletili na krivu ekipu.
newone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.