Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 11:25   #9341
Quote:
1973zoran kaže: Pogledaj post
Nece da otvori prvi link.Koja je to klima?
meni je htjelo iz 2. pokušaja sad više neće
neka panasonicova 15ica sa 5kw u grijanju, neznam više slova
5999 kn
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 10.11.2017., 13:11   #9342
Ponavljam,
ili
Toshiba Mirai RAS-16BKV-E/RAS-16BAV-E
ili
Panasonic CS-RE15RKEW + CU-RE15RKE
debaser is offline  
Old 10.11.2017., 13:35   #9343
Turbo ili Powerfull modovi se nekoriste kad meri Eurovent.
Ova slika je
http://imgur.com/vvCdl6Z
screenshot od ovog dokument obljavljenog na EVentu.
http://www.eurovent-certification.co...-1-2017_AC.pdf

A kako radi Kompresor na testu Euroventa i na pojedinim spoljasnim temperaturama i dali kompresor radi na max ili manje frekvencije odreguje eletronika uregaja i njen algoritam za uslove spoljasna/unutrasnja. Kad bi kompresori radili na Maximumu onda bi vukli i maximum struje sto bi na koncu dalo slab COP na sve one merne temperature -7, +2 +7 +12, onda bi i SCOP na energetskoj nalepnici bio slab.
StrelecMK is offline  
Old 10.11.2017., 13:42   #9344
upravo tako, zato se to radi na rated brzini kompresora
a ti izvlačio podatke o max brzini kompresora iz toshibine tablice (4,26Kw) i ustvrdio da mulja
zato kažem brojeva i podataka hrpa, valja dobro provjeriti šta se sa čim uspoređuje

a što se tiće podataka s euroventa koji si ti uzeo (3,36KW), potpuno isti navodi i toshiba
pri TOL je situacija ista, isti brojčeki - eurovent 2,7; toshiba 2,73:

evo ovo je post gdi sam stavio toshibnu tablicu
obrati pažnju na naslov: declared capacitiy, dakle ne izmjereni, stvarni:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=9272

a ti si uzeo tih 3,36 i usporedio s max kapacitetom 4,26 kw iz toshibinih tablica, a vidiš da su isti
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 10.11.2017., 13:53   #9345
Quote:
debaser kaže: Pogledaj post
Ponavljam,
ili
Toshiba Mirai RAS-16BKV-E/RAS-16BAV-E
ili
Panasonic CS-RE15RKEW + CU-RE15RKE
ja sam toshiba lover i ja bi uzeo mirao
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 10.11.2017., 15:36   #9346
Quote:
debaser kaže: Pogledaj post
Panasonic CS-RE15RKEW + CU-RE15RKE
Ja mislim da je Panasonic jaci na grejanju.........

http://www.icglimited.co.uk/library/...e%20Manual.pdf
1973zoran is offline  
Old 10.11.2017., 16:33   #9347
Edgar, ja cijelo vrijeme gledam max capacity. Moje prvo pitanje je bilo kako to da ovi modeli od 3,5 kW imaju isti max capacity na nižim temperaturama kao i Toshiba od 5 kW, a odgovor je da Toshiba računa gubitke zbog defrosta a ostali ne i od tu dolazi razlika. Mislio sam si uštedit 2000 kn ali očito ništa od toga

Ovako to izgleda kad se uzmu samo podaci s Euroventa: https://imgur.com/6c4u3dn
I oni isto rade problem jer daju vrijednosti za 7 i -7, a između, na tom najkritičnijem području opet ne znamo što se događa.

(ako ima netko još podataka sa Euroventa neka napiše da ih dodam u graf, da ne tražim sam, a i ne znam koji su modeli aktualni)
hellblade is offline  
Old 10.11.2017., 17:34   #9348
Jesi na euroventu skidao ponudjeni pdf ili samo uzeo podatke iz one tablice
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 10.11.2017., 18:00   #9349
Iz tablice. Nisam išao za tim, ali čini mi se da je u pdf-u sve isto. Sad će još ispasti i da Eurovent daje sto različitih podataka xD
hellblade is offline  
Old 10.11.2017., 18:38   #9350
Quote:
debaser kaže: Pogledaj post
Ponavljam,
ili
Toshiba Mirai RAS-16BKV-E/RAS-16BAV-E
ili
Panasonic CS-RE15RKEW + CU-RE15RKE
Možda nebi bilo loše uzeti ovaj Panasonic ako dobiješ još tih 10% pa da nam možeš prenijeti iskustva kako radi klima u modu grijanja.

Edgar zadana na daljincu 32c sa max ventilatorom to bi trebalo da izvuče max kapacitet u tom trenutku, e sada se ne sjećam koja je bila vanjska temperatura.
BatmanBg is online now  
Old 10.11.2017., 19:29   #9351
Quote:
1973zoran kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je Panasonic jaci na grejanju.........
Zoran koja je cijena kod vas ovog modela Panasonica CS-Z25TKEW/CU-Z25TKE i dali ga ima u prodaji.
BatmanBg is online now  
Old 10.11.2017., 20:31   #9352
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Zoran koja je cijena kod vas ovog modela Panasonica CS-Z25TKEW/CU-Z25TKE i dali ga ima u prodaji.
Slabu podrsku ima Panasonic kod nas.Mislim da taj model i nema kod nas u ponudi.
Recimo model "PANASONIC CS-RE15RKEW/CU-RE15RKE" -- oko 1050 Eura , bez montaze.Ako je cena azurirana.
1973zoran is offline  
Old 10.11.2017., 21:17   #9353
Quote:
hellblade kaže: Pogledaj post
Iz tablice. Nisam išao za tim, ali čini mi se da je u pdf-u sve isto. Sad će još ispasti i da Eurovent daje sto različitih podataka xD

evo, sad sam ja skinuo taj pdf
piše sve isto ko tablici
a u tablici sve isto ko u toshibinim dokumentima
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 10.11.2017., 21:27   #9354
Toshiba LOT 10


http://ecodesign.toshiba-airconditio...10/residential
1973zoran is offline  
Old 10.11.2017., 21:51   #9355
Panasonic RE15RKE prodaje Sancta Domenica na dobrom popustu. Eurovent navodi 3,6 kW na -10, znači na -7 vjerojatno i malo više, što ispada za pola kW jače od Mirai 16. Na -15 isto tako.

Manual

Usporedba Eurovent: https://imgur.com/JrB5cgs

Zadnje uređivanje hellblade : 10.11.2017. at 22:54.
hellblade is offline  
Old 10.11.2017., 23:02   #9356
Quote:
hellblade kaže: Pogledaj post
Panasonic RE15RKE prodaje Sancta Domenica na dobrom popustu. Eurovent navodi 3,6 kW na -10, znači na -7 vjerojatno i malo više, što ispada za pola kW jače od Mirai 16. Na -15 isto tako.

Manual

Usporedba Eurovent: https://imgur.com/JrB5cgs
Evo tablica na grijanju za ovaj model.

Panasonic navodi ove podatke za duljinu frigo cijevi 5 metara sa unutarnjom na 20c sa postavljenim na daljincu na 30c uz HI postavku ventilatora na naponu 230V.
Minimalna duljina frigo cijevi su 3 metra a Panasonic preporučuje 5 metara.
Klasifikacija SEER i SCOP je samo u skladu s EN 14825


Zadnje uređivanje BatmanBg : 10.11.2017. at 23:14.
BatmanBg is online now  
Old 10.11.2017., 23:09   #9357
Također naglašavaju da sve testiraju prema Eurovent pravilima. Ovako sve skupa na papiru izgleda kao jako dobra klima.
hellblade is offline  
Old 10.11.2017., 23:16   #9358
mislim da si ti to krvo protumačio
testirano je na 5m
a piše pipe length min max: 3 -15

interesantan dijagram nastr 98 - korekcijski faktor ovisno o dužini instalacije
kapacitet se povećava za 2,5% ako skratiš instalaciju s testiranih 5m na 3m
iliti čim duža instalacija to manji kapacitet
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 10.11.2017., 23:50   #9359
To mozes da gledas i ovako -- veca duzina instalacije manji kapacitet = manja potrosnja struje
Panasonic navodi svuda taj korekcioni faktor.Mislim da i Mitsu Heavy ima slican koeficijent.
1973zoran is offline  
Old 11.11.2017., 02:04   #9360
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
upravo tako, zato se to radi na rated brzini kompresora
a ti izvlačio podatke o max brzini kompresora iz toshibine tablice (4,26Kw) i ustvrdio da mulja
zato kažem brojeva i podataka hrpa, valja dobro provjeriti šta se sa čim uspoređuje

a što se tiće podataka s euroventa koji si ti uzeo (3,36KW), potpuno isti navodi i toshiba
pri TOL je situacija ista, isti brojčeki - eurovent 2,7; toshiba 2,73:

evo ovo je post gdi sam stavio toshibnu tablicu
obrati pažnju na naslov: declared capacitiy, dakle ne izmjereni, stvarni:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=9272

a ti si uzeo tih 3,36 i usporedio s max kapacitetom 4,26 kw iz toshibinih tablica, a vidiš da su isti
Ja pricam o Suzumi na R410....a ti vadis brojčeki za Suzumi na R32.
Kakvi Rated brzina kompresora ima u tim tabelama?....tamo kompresoru samo opada potrosnja kako idu temperature u minus....na minusu kompresoru treba hlagenje jer se pregrejava.....ovo nije Zubadan HIC pa da ima hlagenje kompresora na minusima i da moze da povuce na -15 1900W ili koliki je maximum naveden za suzumi16 na R410 uzet kao primer a vazi za sve
Deklarisan nije Stvarni nego ono sto tvrdi proizvogjac-brend formularom dostavljenog do Euroventa....to je reklamirani....a dali je Deklarisani (Reklamirani) jednak Stvarnog (Izmereni) potvrguje Eurovent merenjem.....ti nesvatas postojannje Euroventa ako je za tebe Deklarisani jednak Stvarni.
Proizvogjaci mogu da napisu Deklarisu stagod za PdesignH i SCOP na Energy Label...Eurovent to proverava i promeni EnergyLabel ako je proizvogjac naveo nesto netacno.

http://www.eurovent-certification.co...-1-2017_AC.pdf

d. Testing of general performances

For each test, a performance item fails when the difference between the declared value and the measurement differs by more than the acceptable tolerance (see relevant Rating Standard(s)). A test fails when one or more performance items fail.
For each failed test, the Applicant/Participant has 4 weeks after notification of failure to choose between one of the following alternatives:
 Re-rate the products in accordance with the re-rating rules (see dedicated chapter below);
 Ask for a second test on the same unit;
 Ask for a second test on another unit of the same model selected by Eurovent Certita Certification.

Zadnje uređivanje StrelecMK : 11.11.2017. at 02:22.
StrelecMK is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.