Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2017., 03:27   #81
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ako je tuga našla put do tvog srca i narušila tvoju radost,
to je znak da priprema put za sreću.
Ona smesta očisti sve druge stvari iz kuće,
kako bi ushićenje moglo doći do tebe od strane Izvora
dobrote.
Patnja protresa žute listove sa grana tvoga srca,
kako bi sveži listovi mogli neprestano izrastati.
Ona iz korena izvlači staro nezadovoljstvo,
kako bi nova ekstaza mogla ušetati iz Njegovog pravca.
Tuga srca izvlači uvenule i vijugave korene,
kako ni jedan ne bi ostao sakriven.
Putem patnje mogu se mnoge stvari izvaditi iz srca,
kako bi Bog dao nešto bolje za uzvrat."


Rumi
rhm. Rumi...
www.youtube.com/watch?v=HE0iPf8Kq2k
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 15:24   #82
Mašini je smisao u ponavljanju onoga što je uprogramirano a čovjeku .....
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 16:22   #83
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post
Mašini je smisao u ponavljanju onoga što je uprogramirano a čovjeku .....
Programirati sebe
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 17:34   #84
Odgovor je lak za nas dobro uhranjene, zbrinute Zapadnjake. Tu smo da bi uz pomoc vere otisli u raj (ili neku reinkarnacijsku verziju istoga).
Trebalo bi pitati isto pitanje decu koja umiru od gladi (oni su valjda samo pokusni kunici da se vidi kako ce drugi reagirati), sve one koji umiru od neke neizlecive bolesti, zemljotresa, poplava, rata...
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 20:14   #85
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Programirati sebe
Korigirati sebe.
tasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 20:57   #86
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
U mojoj vjeri, cilj čovjeka treba da bude da upozna sebe. Muhammed a.s. je rekao: "Ko upozna sebe, upoznaće Boga".
Mashallah! Da l ovaj biblijski stih znaci da islam priznaje da je covjek stvoren na sliku Boga Oca?

Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
U islamu se ne spominje vječiti pakao kao u kršćanstvu, već se uvijek kaže: Ako Bog ne odredi drugačije.
Katekizam katolicke crkve za pakao kaze da je to "stanje
konacnog samo-iskljucenja iz zajednistva s Bogom i s blazenicima".

Prema tome, mi si sami svojevoljno stvaramo pakao. "Vjecni oganj" se vidi kao "glavna paklena muka koja se sastoji u vjecnom odjeljenju od Boga, u kojemu jedinome moze covjek naci zivot i srecu, za sto je stvoren i za cime tezi."

"Izjave Svetoga pisma i ucenje Crkve o paklu jesu poziv na odgo-vornost,
kojom covjek mora svoju slobodu upotrijebiti u cilju svoje vjecne sudbine.
"

Istodobno su hitan poziv na obracenje: "Udjite na uska vrata! Jer siroka su
vrata i prostran put koji vodi u propast i mnogo ih je koji njime idu. O
kako su uska vrata i tijesan put koji vodi u Zivot i malo ih je koji ga
nalaze!" (Mt 7,13-14)

Isti taj Isus kojega (ne zna se samo kojega i koju verziju istoga) islam izokrecuci svojata - kao "onaj koji ce doci suditi zivima i mrtvima" na Sudnji Dan, cesto govori o "geheni", o vatri "koja se ne gasi",pripre-mljenoj onima koji do kraja zivota odbijaju vjerovati i obratiti se, i gdje se
istodobno moze izgubiti dusa i tijelo. Isus teskim rijecima navjescuje da ce
"poslati svoje andjele da pokupe sve (...) bezakonike i bace ih u pec
ognjenu" (Mt 13,41-42), i da ce izreci osudu: "Odlazite od mene, prokleti, u
oganj vjecni" (Mt 25,41).



Pakao je dogma vjere. Vječno prokletstvo pravi je potencijal i nije šala.
Bog nije samo milost, ljubav i istina.
On je također strašan, pravedan i pun gnjeva prema grijehu i zlu.
Bozje milosrdje bez njegove pravdnosti bili bi nepravedni.
Bozja Pravda bez njegova milosrđa bili bi tiranski.
Naše razumijevanje Boga bilo bi glupavo ako ne bismo razumijeli njegovu Milost, njegov Gnjev, njegovu Ljubav, njegovu Pravednost, njegovu Istinu i njegovu Awesomeness istodobno.



Ali meni nije jasno zasto se ovdje toliko prica o paklu. Test zivljenja na ovoj prolaznoj planeti Zemlji, za mene je vise nesto poetski i filozofski. Perspektiva i neogranicena mogucnost i sansa za urastanje u krilo briznoga Roditelja cije je svako dijete Unikat, Persona sa svojom Slobodnom voljom, a ne klon.
tasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 21:18   #87
Židovi su mudri ,oni su znali da priča o bogu nema smisla,pametno su uveli i kaznu za takve budalaštine.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 22:44   #88
Ne more se čoek rodit jučer a danas pričat o kaznama.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 05:07   #89
Quote:
tasia kaže: Pogledaj post
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
U mojoj vjeri, cilj čovjeka treba da bude da upozna sebe. Muhammed a.s. je rekao: "Ko upozna sebe, upoznaće Boga".
Mashallah! Da l ovaj biblijski stih znaci da islam priznaje da je covjek stvoren na sliku Boga Oca?
Tasia, pomozi mi. Koji Biblijski stih? Tošto sam naveo nije biblijski stih, nego hadis (Hadis je nešto kao Evanđelja kod kršćana.. zapis o onome što je Muhammed radio, posavjetovao, odobrio itd.).

Inače, Bog je jedan. Ne može biti istodobno i otac i sin samome Sebi, kao što ni voda ne može biti istodobno u sva tri agregatna stanja, nego ili je tečna, ili gasovita, ili je led. Kod ovog pitanja, pokušaj shvatiti da Bog nema fizičko tijelo, i da mi nismo stvoreni na sliku Boga, u smislu Njegove fizičke slike, jer Bog nema sliku. On ne izgleda. Ako se kaže da smo na njegovu sliku, ja to samo mogu shvatiti da smo stvoreni po nekim karakternim osobinama, recimo, a nikako na fizičku sliku... na primjer: čovjekova sklonost umjetničkom stvaranju i izražaju, čovjekova sklonost ka ljepoti, itd.

Što se tiče ovoga što si pisala o paklu, to je široka tema, ne znam smijem li sa tobom o tome. Mislim da bi možda najbolje bilo da krenemo od Tewhida (tewhid je izvedenisa iz riječi Ehad, što znači "Jedan", dakle, to je učenje o jednoći Boga) a ne o raju i paklu. Mislim da je nužno da ti prvo pokušam objasniti kako je to Bog jedan. Mislim da je to temelj, i kad se to uspješno izgradi u osobi, onda kasnije sve što na to nalegne bude dobro. A ako to nije kako treba, sve što se na krivom stavu izgradi, bude i samo krivo, kao kuća sagrađena na pijesku ili na močćvarnom tlu. Zato mislim da ti i ja ne možemo pričati o raju i paklu, dok prvo je obradimo temu tewhida. Pozdrav
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:17   #90
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Tasia, pomozi mi. Koji Biblijski stih? Tošto sam naveo nije biblijski stih, nego hadis (Hadis je nešto kao Evanđelja kod kršćana.. zapis o onome što je Muhammed radio, posavjetovao, odobrio itd.).

Inače, Bog je jedan. Ne može biti istodobno i otac i sin samome Sebi, kao što ni voda ne može biti istodobno u sva tri agregatna stanja, nego ili je tečna, ili gasovita, ili je led. Kod ovog pitanja, pokušaj shvatiti da Bog nema fizičko tijelo, i da mi nismo stvoreni na sliku Boga, u smislu Njegove fizičke slike, jer Bog nema sliku. On ne izgleda. Ako se kaže da smo na njegovu sliku, ja to samo mogu shvatiti da smo stvoreni po nekim karakternim osobinama, recimo, a nikako na fizičku sliku... na primjer: čovjekova sklonost umjetničkom stvaranju i izražaju, čovjekova sklonost ka ljepoti, itd.

Što se tiče ovoga što si pisala o paklu, to je široka tema, ne znam smijem li sa tobom o tome. Mislim da bi možda najbolje bilo da krenemo od Tewhida (tewhid je izvedenisa iz riječi Ehad, što znači "Jedan", dakle, to je učenje o jednoći Boga) a ne o raju i paklu. Mislim da je nužno da ti prvo pokušam objasniti kako je to Bog jedan. Mislim da je to temelj, i kad se to uspješno izgradi u osobi, onda kasnije sve što na to nalegne bude dobro. A ako to nije kako treba, sve što se na krivom stavu izgradi, bude i samo krivo, kao kuća sagrađena na pijesku ili na močćvarnom tlu. Zato mislim da ti i ja ne možemo pričati o raju i paklu, dok prvo je obradimo temu tewhida. Pozdrav
Ehad ne znači jedan nego jednota ili unija.
Zato su Izraelska plemene unija i Shema Israel Adonai Elohenu Adonai Ehad je unija.
Izraelsko vjerovanje nije da je bog jedan nego da je cjelina unija svega,unija aspekata.

Koja je razlika vjerovanja bog je unija ili bog je jedan ? Velika razlika jer bog koji je navodno jedan može biti s strane svega nije u svemu dok kad je bog unija on je u svemu i lošemu i dobromu zato u starom zavjetu bog se koncepcira kao nešto što je izvor i lošega i dobroga.
Ta priča bog je jedan rezultirala je protivnika satanu dok unija nema protivnika.

U biti to su paranoja i pronoja koncept.

Paranoičari vide u svemu što nije njihove misli prijetnju dok pronoičari vide u svemu da je na razvoj korisno.


Moje osobno mišljenje je da ni jedno ni drugo nije dobro.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 02:40   #91
Pakao i raj su tu na zemlji,u ovom životu. A gdje je tko dopao,ovisi o okolnostima u kojima živi i kako si je ili kako su mu okolnosti organizirale i utjecale na život. Nema nikakvih testova,tako ja vjerujem. A kada umremo,sve prestaje,i veselje i muke životne,i nema nas više. I to je to. A ljudi zbog straha od nepoznatog i smrti izmišljaju religije i bogove i kazne i nagrade u onom životu. A sve se dešava ovdje i sada. Ako radiš šta zakon brani,odgovaraš ako te ufate,ako te ne ufate nema ni kazne. I tako to ide. A ljudi su isti od svog početka postojanja,i biti će takvi dok postoje na kugli zemaljskoj.
Deacon Clump is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.