Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2018., 12:31   #181
Quote:
LNSekta kaže: Pogledaj post
možda je morao istaknuti čista samo zato da bude bolji i da ima nešto "novo"
Moglo je i bez toga, ali shvacam sto je zelio postici s tim i uvelike je uspio u tome, no pored toga ne moze ovo opstati na duge staze
ivanhory is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 15:06   #182
Quote:
ivanhory kaže: Pogledaj post
Moglo je i bez toga, ali shvacam sto je zelio postici s tim i uvelike je uspio u tome, no pored toga ne moze ovo opstati na duge staze
ja se iskreno nadam da će kraj ovoj sekti doći što je prije moguće
LNSekta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 00:35   #183
Evo Lorensa u Glasu koncila:
https://www.glas-koncila.hr/kontrove...ije-krscanska/

»I on se nadahnjivao na djelima Emanuela Swedenborga, kabalista Jakoba Böhmea (1575. – 1624.), i drugih vidovnjaka, dok nije začuo ‘unutarnji glas’ koji mu se obratio 15. ožujka 1840. riječima: ‘Ustani, uzmi svoje pero i piši!’ Kao ‘Božji pisar’, u što je sam bio uvjeren, napisao je 25 svezaka kontroverznih objava, od kojih svaki sadrži više od 500 stranica. Egzegeza njegovih djela Lorensova je ‘čista istina’«, jasno tumači »Veritas«, koji među ostalim ističe: »U ‘čistoj istini’ Lorensa Novosela ne trebamo tražiti kršćansko pravovjerje jer Lorens s kršćanstvom ima malo ili nema nikakve veze. Stoga je razumljivo što odbacuje Crkvu, euharistiju, Mariju, svetce, crkvenu hijerarhiju, osporava autoritet Svetoga pisma…«

Neka Vam to bude dovoljno da se uz našu najveću svetkovinu Uskrsa vratite pravom Izvoru – i svoje vjere i svojega života – Kristu uskrslom koji neka Vam, kao vjerniku katoliku, bude jedini Put, Istina i Život, a izvor utjehe i u teškim trenutcima i u patnji neka Vam bude iskrena ispovijed i euharistija.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 12:04   #184
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Evo Lorensa u Glasu koncila:
https://www.glas-koncila.hr/kontrove...ije-krscanska/

»I on se nadahnjivao na djelima Emanuela Swedenborga, kabalista Jakoba Böhmea (1575. – 1624.), i drugih vidovnjaka, dok nije začuo ‘unutarnji glas’ koji mu se obratio 15. ožujka 1840. riječima: ‘Ustani, uzmi svoje pero i piši!’ Kao ‘Božji pisar’, u što je sam bio uvjeren, napisao je 25 svezaka kontroverznih objava, od kojih svaki sadrži više od 500 stranica. Egzegeza njegovih djela Lorensova je ‘čista istina’«, jasno tumači »Veritas«, koji među ostalim ističe: »U ‘čistoj istini’ Lorensa Novosela ne trebamo tražiti kršćansko pravovjerje jer Lorens s kršćanstvom ima malo ili nema nikakve veze. Stoga je razumljivo što odbacuje Crkvu, euharistiju, Mariju, svetce, crkvenu hijerarhiju, osporava autoritet Svetoga pisma…«

Neka Vam to bude dovoljno da se uz našu najveću svetkovinu Uskrsa vratite pravom Izvoru – i svoje vjere i svojega života – Kristu uskrslom koji neka Vam, kao vjerniku katoliku, bude jedini Put, Istina i Život, a izvor utjehe i u teškim trenutcima i u patnji neka Vam bude iskrena ispovijed i euharistija.
Osvrt na boldano. Rugala se sova sjenici da ima veliku glavu. A Katolička Crkva ima puno veze s kršćanstvom? Najbolje je što se između kršćanstva i katoličanstva stavlja znak jednakosti. Stvarno bi nam trebao zakon o tržišnom natjecanju među religijama. Ako trgovac religijskom robom (ili placebo-maglom, bolje rečeno) želi odvući kupce od konkurencije, treba nuditi ono što konkurencija ne nudi i treba otkinuti sve vjerske organizacije sa državne sise i baciti ih na slobodno tržište. Pa nek se utope ili proplivaju.
Kao kad se reklamira deterdžent. Nikad na reklamu ne stave ime deterdženta konkurencije, već napišu "običan deterdžent" da ih konkurencija ne bi tužila i dobila tužbu.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2019., 19:30   #185
Evo my two cents o njemu.U mom mjestu je iznajmio prostor te toga covjeka opljackao za najam.Nakon par dana u toga gospodina su dosle dvije cure uplakane. Cijeo drustvo je bilo prisutno.Tvrdile su da je jednu lorens " iskoristio" te joj obecao brak.ona je bila iz malog mjesta te se rasplakala da ce je njeni izbaciti iz kuce kad doznaju.Znam jos neke stvari ali ne bi javno.
danielaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2019., 19:37   #186
Quote:
danielaaa kaže: Pogledaj post
Evo my two cents o njemu.U mom mjestu je iznajmio prostor te toga covjeka opljackao za najam.Nakon par dana u toga gospodina su dosle dvije cure uplakane. Cijeo drustvo je bilo prisutno.Tvrdile su da je jednu lorens " iskoristio" te joj obecao brak.ona je bila iz malog mjesta te se rasplakala da ce je njeni izbaciti iz kuce kad doznaju.Znam jos neke stvari ali ne bi javno.
Dakle tipični primjer osobe koja se predstavlja kao vjerski autoritet.
RobouteGuiliman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2019., 23:26   #187
Quote:
danielaaa kaže: Pogledaj post
Evo my two cents o njemu.U mom mjestu je iznajmio prostor te toga covjeka opljackao za najam.Nakon par dana u toga gospodina su dosle dvije cure uplakane. Cijeo drustvo je bilo prisutno.Tvrdile su da je jednu lorens " iskoristio" te joj obecao brak.ona je bila iz malog mjesta te se rasplakala da ce je njeni izbaciti iz kuce kad doznaju.Znam jos neke stvari ali ne bi javno.
Nije valjda da je Lorens postao sljedbenik svetog Franje od Komaje
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2019., 13:16   #188
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Nije valjda da je Lorens postao sljedbenik svetog Franje od Komaje
Poslala sam ti priv
danielaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2020., 16:21   #189
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Danas sam bio na uvodnom predavanju izvjesnog apostola Isusa Krista , po imenu Loren Novosel. Pokušao sam o njemu saznati detalje, ali nisam uspio. Niti sam od njega uspio nešto izvuči konkretno. Radi se o tome da on održava svojevrsne tečajeve u trajanju nekoliko dana po 2 sata. Mene zanima da li je netko bio do kraja na tome tečaju i da li zna što o tome Lorensu, koji izbjegava staviti svoje prezime.


http://www.sozo-hr.com/

Tijekom ove prve sezone (2011-2012) održavanja javnih Seminara na temu Božanskog iscjeljenja susreo sam se sa svakojakim komentarima i primjedbama od strane prisutnih i također ne-prisutnih ljudi, od strane laika i od strane svećenstva (pastora), od kojih su neki, kako to obično i biva, bili pozitivne a drugi pak negativne prirode. Kako nije teško za pretpostaviti da će se tako nešto ponavljati i u budućnosti, a kako negativne primjedbe mogu štetno utjecati na ionako klimavu 'ne-na-Svetom-Pismu-utemeljenu' vjeru u današnjih vjernika, tj. mogu u umu slabih u vjeri Kršćana potaknuti dvojbe što onda prema Jakovljevoj 1:5-8 sasvim onemogući primanje iscjeljenja, jer čovjek prima iscjeljenje putem vjere a dvojbe uništavaju tu vjeru, htio bi na ovom mjestu skrenuti iskrenom tražitelju Istine pažnju na nekoliko po meni često zanemarenih Biblijskih činjenica.
vidio sam ga samo jednom uživo na 15 sekundi kad je prošao ulicom pored mene sa svojom ženom. i više sam gledao njegovu ženu nego njega jer žena mu je bomba.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2020., 16:08   #190
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
vidio sam ga samo jednom uživo na 15 sekundi kad je prošao ulicom pored mene sa svojom ženom. i više sam gledao njegovu ženu nego njega jer žena mu je bomba.
Po plodovima ćete ih prepoznati!
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2020., 19:15   #191
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Po plodovima ćete ih prepoznati!

dinje , kruške ....
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2021., 15:15   #192
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
dinje , kruške ....
....ili možda mandarine u ruci :
https://www.novilist.hr/scena/showbi...ane-mandarine/

A dinje ispod majice

Evo i njegovog friškog predavanje https://www.youtube.com/watch?v=vCoYBKhbxQc

Preporučuje veliku vjeru, a ne cijepljenje protiv korone !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2021., 23:13   #193
Kakvo je sad stanje što se tiče gradova i brojnosti članova? Da li se i dalje održavaju seminari s obzirom na covid?
ivanhory is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2023., 10:54   #194
Đizz koji psihopat. Po načinu prezentacije malo vuče na izvjesnog propalog austrijskog slikara https://youtu.be/dxKZxBvK4d4
Astrobobo is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2023., 16:30   #195
Red face

Tu se dobro vidi uspaljena religijska ekstaza tog lika i njemu vrlo sličnih primjeraka.

Nažalost, kad se mladi ljudi suoče s time, postoji velika šansa da ih zaraze s tim svojim emocionalnim erupcijama i religijskim oduševljenjem i revnošću "na Allahovu / Kristovu Putu". Žestokom samouvjerenošću u svoju stvar, u opis Boga na njihov način, oni "hipnotiziraju" svoju publiku.

Vrlo jak oblik indoktrinacije (ispiranja mozga).

Kako svoju djecu i mlade sačuvat od te ugroze?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2023., 16:52   #196
Ovi su sad već i opasni jer okolo "liječe" ljude od raka i pizdarija. Naravno, cijeli vanjski svijet je zao i od sotone, đavla, štajaznam. Ali bratemili ugrožavati drugima zdravlje jer si si umislio da si Isus, to nimalo nije ok.
Astrobobo is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2023., 20:51   #197
Ne znam zašto je problem da izučeni teolog koji posvećuje svoje vrijeme, ulaže svoje resurse u održavanju i nadopunjavanju svojega znanja, odnosno putuje i održava takva predavanja, ne smije živjeti od svog rada.
S obzirom na to kako mu je to vjerojatno glavna preokupacija i jedino zanimanje mislim da je to sasvim opravdano.
"Nije li svaki radnik vrijedan svoje plaće".
amadeus40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2023., 23:08   #198
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Đizz koji psihopat. Po načinu prezentacije malo vuče na izvjesnog propalog austrijskog slikara https://youtu.be/dxKZxBvK4d4
Pustio je malo bradicu. Sada sliči na svoga konkurenta
https://www.youtube.com/watch?v=yi-G56M5WdU

Ali je bitna razlika : njega je napustila žena bivša manekenka, a konkurent ima hrpu žena.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2023., 06:46   #199
Quote:
amadeus40 kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto je problem da izučeni teolog koji posvećuje svoje vrijeme, ulaže svoje resurse u održavanju i nadopunjavanju svojega znanja, odnosno putuje i održava takva predavanja, ne smije živjeti od svog rada.
S obzirom na to kako mu je to vjerojatno glavna preokupacija i jedino zanimanje mislim da je to sasvim opravdano.
"Nije li svaki radnik vrijedan svoje plaće".
Ne, nije. Nadriliječništvo je zakonski kažnjivo. Proglasiti nekog izliječenim od raka ili autizma je ugrožavanje tuđeg zdravlja.
Astrobobo is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2023., 08:46   #200
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Ne, nije. Nadriliječništvo je zakonski kažnjivo. Proglasiti nekog izliječenim od raka ili autizma je ugrožavanje tuđeg zdravlja.
Pa dobro onda jednostavno ne slušaš više ta predavanja i ne kupuješ te knjižice i brošure.
Lik je prije svih svojevrsni teolog a nije nikakav liječnik, niti poziva ikoga na to ga liječi već izlaže svoje teološke doktrine. Ne vidim u čemu je problem ako mu netko nešto svojevoljno i plati za to.
Recimo možeš to gledati i na ovaj način koliko puta ti se desilo recimo da si kupio neku knjigu i ona ti se nije baš svidjela, no ti svejedno ne možeš više vratiti tu knjigu od onoga od koga si je kupio i tražiti povrat novca.
amadeus40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.