Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2018., 03:27   #21
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Kod židova su nacija i vjera sasvim isprepletane. A slažem se da se pojam "braća njihova" može različito tumačiti, no ja smatram da se radi o arapima. Uostalom, ne znam po čemu je to sličan Isusu?
Mesija(Isus Krist) ni po jednoj jedinoj klauzuli sličnosti s arapima(Muhamed).

Nit po izgledu, nit po govoru, nit po zastupanju Božje Riječi.

Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 03:43   #22
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Mesija(Isus Krist) ni po jednoj jedinoj klauzuli sličnosti s arapima (Muhamed).
Ne radi se o tome nego o sličnosti Isusa sa Mojsijem, na jednoj strani,
odnosno o sličnosti Muhammeda a.s. sa Mojsijem, na drugoj strani, koja je evidentna.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nit po izgledu, nit po govoru, nit po zastupanju Božje Riječi.
Izgled ne možeš znati ni jednom od njih trojice (ni Mojsiju, ni Isusu, ni Muhammedu a.s.). Govor Muhammedov a.s. ti je nepoznat, Kur'an časni ti pročitala nisi, tako da tvoje pisanje smatram da je pisanje pod strastima i time neobjekrtivno i nepotrebno za razmatranje.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 03:47   #23
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post

Izgled ne možeš znati
Ma ko je reko, ha. Isus kratke kose, a Muhamed duge kose. Već tu si nemaju sličnosti, čemu dalje nabrajati.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 13:45   #24
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Mesija(Isus Krist) ni po jednoj jedinoj klauzuli sličnosti s arapima(Muhamed).

Nit po izgledu, nit po govoru, nit po zastupanju Božje Riječi.

Kao što se razlikuju ljudi, tako se razlikuju i Čisti Božji sluge.

Lakši put do Boga je personalan put, a personalno znači da svatko ima svoje zasebne osobine po kojima je jedinstven
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 16:53   #25
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ma ko je reko, ha. Isus kratke kose, a Muhamed duge kose.
Već tu si nemaju sličnosti, čemu dalje nabrajati.
Kratku kosu?! Na temelju čega to tvrdiš? Rekli ti u skupštini?

Možda je bio svježe izbrijan i nosio kravatu i aktovku sa novim brojevima Kule?
Ali to samo u mašti. Stvarnih izvora o njegovu izgledu sazigurno nema.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 18:45   #26
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Kratku kosu?! Na temelju čega to tvrdiš? Rekli ti u skupštini?

Možda je bio svježe izbrijan i nosio kravatu i aktovku sa novim brojevima Kule?
Ali to samo u mašti. Stvarnih izvora o njegovu izgledu sazigurno nema.
Ček malo, kaj nisu i tebi rekli? Tam na temi si se pohvalio da doma imaš brdo njihove literature, znači mora da su ti rekli. Aha, i što ćeš sad, evo si se sam ulovil u zamku, nemoj posle reći da sam ti ja kriva.

Dakle, o čemu se tu radi... Evo se radi o tome da Židovi (odnosi se na muškarce) po zakonu nisu smjeli puštati duge kose. A ti sad otvori Bibliju pa provjeri dal je podatak točan, kad mi već ne vjeruješ na riječ.
Uz to, bio je visok, ozbiljnijih crta lica (naslijedio po majčinoj lozi, znaš ta loza rađa izuzetno lijepe ljude), a to da je bio idealne tjelesne građe ne da samo potvrđuje činjenica da se bavio fizičkim radom (stolarija) već i to da je u Pismu navedeno da je bio savršen u svakom pogledu i da se na njemu nije moglo naći nijedne greške.

Eto, stoga si još kako možemo predočiti njegov izgled. Pomaže nam i to što znamo koje je bio puti, boje kože, obzirom da nam je poznata put koju imaju Židovi, i boju kose, i tome već slično.

Zadnje uređivanje Pravi Život : 14.01.2018. at 18:58.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 00:04   #27
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Ivan 16,13
No kada dođe on - Duh Istine - upućivat će vas u svu istinu; jer neće govoriti sam od sebe, nego će govoriti što čuje i navješćivat će vam ono što dolazi.

Ivan 16.7
No kažem vam istinu: bolje je za vas da ja odem: jer ako ne odem, Branitelj neće doći k vama; ako pak odem, poslat ću ga k vama.

Ivan 16,8
A kad on dođe, pokazat će svijetu što je grijeh, što li pravednost, a što osuda.


Riječ u NZ iz grčkog Paraklet prevede na je sa Branitelj u NZ na hrvatskom.
Ima mišljenja da ta riječ ustvari znači Poslanik/Profet!

Problem je što nema originala NZ na aramejskom,materinjem jeziku Isusovom!

Što ti misliš.komi1, je li ta riječ pravilno prevedena,uzimajući širi kontekst Poruke?
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nešto si pobrkao. Krivca u sudnici istovremeno ne more zastupati tužiteljstvo i obrana.
Hajde,PŽ, prvo kaži nami što je po tebi sv.Duh u kršćan. Trojstvu,i kakvu funkciju ima prema čovjeku i Svijetu, pa onda idemo dalje vidjeti ko to tamo brka teologiju!?
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 00:07   #28
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Hajde,PŽ, prvo kaži nami što je po tebi sv.Duh u kršćan.
Vid tebe, pa nisam ja izumila kršćanstvo pa da bude po meni. Jašta da svašta.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 00:20   #29
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Vid tebe, pa nisam ja izumila kršćanstvo pa da bude po meni. Jašta da svašta.
Nisi-zakasnila si,a u ono Vrijeme sigurno bi bila opjevana Magda,ali nije ti JHVH hova dao,
ali ,ipak reci što je i tko je sv.Duh,tako važna ličnost,kaj ne!?
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 00:41   #30
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Nisi-zakasnila si,a u ono Vrijeme sigurno bi bila opjevana Magda,ali nije ti JHVH hova dao,
ali ,ipak reci što je i tko je sv.Duh,tako važna ličnost,kaj ne!?
Mesija je živio po duhu svetom. Da nije bilo tog Duha, ne bi bilo ni Mesije. Amen.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 01:25   #31
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Zadnji ispravni kršćani na planeti bili su Bogumili, a oni su se prepoznali u Islamu. Poslije njih, više nema pravih kršćana. Ovi danas, koji sebe nazivaju kršćanima, su Pavlinisti. Bar ja to tako vidim.

Pozdrav
Kažem ja često, nigdje boljeg humora k'o na ovom pdf-u
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 01:49   #32
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Kažem ja često, nigdje boljeg humora k'o na ovom pdf-u
Zar ne da vrijedi navrati na forumHr, religiju

(vele drugi forumi nam se čude, pa kak ne bi kad se čudimo sami sebi)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:19   #33
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Mesija(Isus Krist) ni po jednoj jedinoj klauzuli sličnosti s arapima(Muhamed).

Nit po izgledu, nit po govoru, nit po zastupanju Božje Riječi.

Koji izgled? Kako je izgledao Isus Krist? Otkud ti znaš kako je Isus izgledao?

Do 33 godine je Isus ako je bio povjesna osoba. Slike i kipovi po crkvama ne prikazuju lik semita ili Židova. Prikazuju evropskog mladog muškarca sa bradom i brkovima i dugom kosom.

U vrijeme rimskog kršćanstva do Konstantina i oko tog vremena prikazivan je plavokosi muškarac, obrijan i kratke kose, kovrđave kose poput grčko Rimskih Bogova. Umjetnici su se poslije tog ranog vremena odlučili za sadašnji prikaz.

Vjerojatnije je da nije bio bijelac nego crn i sa kukastim nosom kao šo i izgledaju semiti.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:27   #34
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Kratku kosu?! Na temelju čega to tvrdiš? Rekli ti u skupštini?

Možda je bio svježe izbrijan i nosio kravatu i aktovku sa novim brojevima Kule?
Ali to samo u mašti. Stvarnih izvora o njegovu izgledu sazigurno nema.
Bravo pogodio si. Zato si pogodio jer je to umjetnički prikaz.

Vjerojatno je bio sličniji arapima nego evropljanima kad je i on sa bliskog istoka. Ali ne možemo u to biti sigurni jer je i onda bilo miješanja rasa. A filistejci ?
Pleme Dan je iz Grčke. Filistejci, to ime je isto što i Palestina. Odnosno riječ Palestina znači zemlja Filistejaca, pa onda poznat je Ozirisov put koji se zvao i Put Filistejaca.

Oni su došli preko mora kao pomorski narodi.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:34   #35
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Kratku kosu?! Na temelju čega to tvrdiš? Rekli ti u skupštini?

Možda je bio svježe izbrijan i nosio kravatu i aktovku sa novim brojevima Kule?
Ali to samo u mašti. Stvarnih izvora o njegovu izgledu sazigurno nema.

Mogao je imati i kratku i dugu kosu.

Već sam rekao da su ga prikazivali u doba Rimskog kršćanstva poput grčkog ili Rimskog Boga kratke i plave, kovrđave kose. Poput runa. Pashalno žrtveno jagnje.

U Jeruzalem je crkvu vodio Jakov brat gospodinov. Imao je dugu kosu i bio je Nazaren. Isus i njegovi učenici su bili nazareni pa su mogli imati i dugu kosu.

Najvjerojatnije je da u vrijeme kad su kršćani počeli razmišljati o njegovom pravom izgledu da više nije bilo pravih podataka. Tako da su njegov lik izrađivali umjetnici po svojoj mašti. Evropljani su prihvatili kršćanstvo i zato ga prikazuju sa rasnim karakteristikama evropljanina i bijelca.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:10   #36
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post

U vrijeme rimskog kršćanstva do Konstantina i oko tog vremena prikazivan je plavokosi muškarac, obrijan i kratke kose, kovrđave kose poput grčko Rimskih Bogova. Umjetnici su se poslije tog ranog vremena odlučili za sadašnji prikaz.
Taj kojeg spominješ je grčki bog Apolon. Isprva su ga smatrali bogom glazbe, da bi ga potom proglasili bogom sunca.

Nema apsolutno nikakve veze s Mesijom.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 19:27   #37
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Taj kojeg spominješ je grčki bog Apolon. Isprva su ga smatrali bogom glazbe, da bi ga potom proglasili bogom sunca.

Nema apsolutno nikakve veze s Mesijom.
A što je sa križem na kome je nacrtan neki drugi simbol umjesto čovjeka. bilo je i takvih primjera. A što nam govore ti primjeri? Umjetnici nisu točno znali kako je izgledao Isus Krist. Prema povjesnim činjenicama nije se točno znalo ni kako je izgledao križ. Ne zna se točno da li je grob uopće i postojao ili je Isus bačen u zajedničku grobnicu kako su sahranjvali osuđene na smrt.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 20:56   #38
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Umjetnici nisu točno znali kako je izgledao Isus Krist.
Zanima li nas mišljenje umjetnika, zar ne da ne, kog su oslikavali križem, apolona im njihovog sudit će im onaj kojeg nisu oslikati uspjeli , Mesiju , kako Ga prepoznali prvog stoljeća tako bi i danas.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 23:22   #39
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
/CUT/
Kad Muslimani kažu da je Muhamed Božji poslanik i da je i Isus samo Božji poslanik onda oni za Muhameda zapravo tvrde da je i Muhamed bio Mesija. Prema jednom djelu definicije Muhamed je uspješan Mesija a Isus Krist je neuspješan Mesija. Jer su Muslimani poslije osvojili svetu zemlju. Odnosno zemlju u granicama teritorija Izraelovih 12 plemena. Dakle Jišmaelovi potomci su na kraju vladali najduže. Istina je da je tamo Izrael dana i po tome Izakovska vlast, ali oni tvrde da je to samo privremeno.
Otkud ti ovo?

Kur'an ili Hadis ili nešto treće?

Islamsko učenje o Poslanstvu i poslanicama odnosno Božijim objavama je opširnije i ne odnosi se samo na Isusa i/ili Muhammeda. Po islamskom učenju Bog je uvijek odabirao poslanike od ljudi, i oni su bili upravo to POSLANICI ili VJEROVJESNICI, ništa nadnaravno.

Nadalje Božiji zavjet i poslanstvo nije nešto ekskluzivno samo za semite, i ostalim narodima je Bog slao Objavu i poslanike. Kur'an na to jasno i nedvosmisleno upućuje, iako se najviše pojedinosti iznosi o manjem broju poslanika.

Zbog učestalih rasprava oko poslanika/proroka koji su zajednički za Židove, Kršćane i Muslimane, izgubi se iz uvida ova šira slika.
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Oni se pozivaju na Abrahama Izaka i Jišmala jer je svakom od njih Bog dao isto obečanje. U početku je vladao Izak i Njegovi potomci koji su na početku bili Židovi poslije Kršćani a na kraju Muslimani. Zaključak je da su Izakovi potomci razočarali Boga koji je poslao Muhameda koji je Jišmaelov potomak.
Mi ne vjerujemo ovako, bar koliko ja znam. Ista vjera je kod Abrahama, Izaka i Jišmaela, Isusa i Muhammeda, neka je Božiji mir i spas na sve njih. Odstupanja od tog učenja su judaizam i kršćanstvo.

U kom pravcu ide rasprava, nešto oko Izraela i svete zemlje?

Palestina i pitanje svete zemlje nije centralno ili suštinsko u islamu, mada je od sentimentalne važnosti za muslimane jer prema islamskoj tradiciji to je zajedno sa Mekkom i Medinom jedno od svetih mjesta.
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 00:58   #40
Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post

Mi ne vjerujemo ovako, bar koliko ja znam. Ista vjera je kod Abrahama, Izaka i Jišmaela, Isusa i Muhammeda, neka je Božiji mir i spas na sve njih. Odstupanja od tog učenja su judaizam i kršćanstvo.
Hodže vas uče da je kršćanstvo odstupanje od vjere? Reci ti njima da su odstupili oni i da njihov poslanik nije ni do gležnja Sinu Božjem, Isusu Kristu, Mesiji. Poruči im da biti kontra Mesije znači biti kontra samog JHWH Boga koji ne prašta takvo odstupanje. Reci im i da su ti rekli da hodže ne žele da se muslimani spase. Slobodno im reci, nema nikakvog problema jer mi ne da stojimo iza svoje riječi već Riječ Božja stoji ispred nas. Amen.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.