Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 17:02   #641
Ako netko treba ovulacijske trakice neka mi se javi. Imam 50kom.
Iva_na is offline  
Old 17.01.2018., 17:07   #642
Quote:
taraaa kaže: Pogledaj post
Čestitam na bebicama cure!

Zanima me jel znate gdje u ZG obaviti spermiogram i kolika je cijena otprilike?

Mi i dalje pokušavamo, pijem Gynositol. Nadam se da će pomoći.

Pozdrav svima i hvala unaprijed na odgovorima

VV radi na uputnice, nema narudžbi, uzima se uzorak od 8-10 za 2 dana nalaz. van zga šalju poštom
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Old 17.01.2018., 17:21   #643
Quote:
kajjetebi kaže: Pogledaj post
A svasta. Znam da se u Danskoj svega samo 3 uzv kroz cijelu trudnocu rade. Ista stvar je cini mi se i u Irskoj ako se ne varam.
Al ovo da dr opce prakse radi papu i briseve mi je previse :/
I u at su 3uzv kroz trudnocu samo, svaki van toga je 45 i vise €, ali mi bar papu i briseve gin radi.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
*Aria* is offline  
Old 17.01.2018., 17:24   #644
Smile

Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
I u at su 3uzv kroz trudnocu samo, svaki van toga je 45 i vise €, ali mi bar papu i briseve gin radi.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Onda je sigurno i u DE tako.....oni kopiraju jedni druge.
Ovo ce Blizanka bolje znati!!

Ajde bar gin odradi ono sto mu je i posao
kajjetebi is offline  
Old 17.01.2018., 17:32   #645
Pozdrav svima 😁

Imam par pitanja i bilo bi mi drago kad bi netko mogao odgovoriti ili dati savjet.

Ovako imala sam spontani prosle godine 15.08. Od tada imam redovne menstruacije ali nikako da odredim ovulaciju jer nisam imala plodnu sluz. Sve mi je to tesko bilo palo al evo bas kad sam zaboravila na sve to meni se pojavila ta plodna sluz (ko bjelanjak,rastezljiva i prozirna)znaci 8.1 sto znaci da mi je to 17 dan ciklusa bio.
Neznajuci da sam u plodnom razdoblju imali smo odnos 6.1 (bez zastite jer radimo na bebi opet) znaci dva dana prije te plodne sluzi,i odnos na dan kad sam primjetila sluz.

Zanima me dal je to prekasno vec bilo za odnos ili pravi trenutak? I dali dani poslije plodne sluzi se isto racunaju kao plodni?

Zanimaju me vasa iskustva i savjeti 🤗🤗
mag12 is offline  
Old 17.01.2018., 17:33   #646
[QUOTE=kajjetebi;67523991]
Quote:
ivannaa16011990 kaže: Pogledaj post
Ja znam za testove po 5 kn, lh su po 2-3 kn

Poslano sa mog VTR-L09

Opet mi neda kopirati. Ima za 3 kn. Pogledaj, test takice one step.
Ti su garant neki pod felerom. Ja sam na njuskalu uvijek uzimala od jedne cure,fakat je bila super, brzo stigle i one step su a one su najbolje. Kasnije ju nisam nasla na njuskalu jer ju je netko prijavio da prodaje medicinsku opremu, ali sam sacuvala njen broj za svaki slucaj ako mi ikad zatreba.


Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
ivannaa16011990 is offline  
Old 17.01.2018., 17:57   #647
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Meni je isto otprilike 9dpo tako da se moram strpit do 21.01. Jos cijelo vrijeme kontam da je to subota.

Malo prije sam dosla od doktorice koja mi je radila papu i jos neke briseve. Da dobro ste culi, ovdje u Danskoj vam to radi doktor opce prakse. I rekla mi je da test napravim tjedan dana nakon izostanka, da budem 100% sigurna. Ma kakvi, radim ga najkasnije u nedjelju il ponedjeljak. Ko jos tolko ceka!
meni je najveći šok ovo, da čekaš 7 dana od kašnjenja menge

reci ti njoj kad ovdje cure na Vonna Bee temi testove rade

Quote:
mag12 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima 😁

Imam par pitanja i bilo bi mi drago kad bi netko mogao odgovoriti ili dati savjet.

Ovako imala sam spontani prosle godine 15.08. Od tada imam redovne menstruacije ali nikako da odredim ovulaciju jer nisam imala plodnu sluz. Sve mi je to tesko bilo palo al evo bas kad sam zaboravila na sve to meni se pojavila ta plodna sluz (ko bjelanjak,rastezljiva i prozirna)znaci 8.1 sto znaci da mi je to 17 dan ciklusa bio.
Neznajuci da sam u plodnom razdoblju imali smo odnos 6.1 (bez zastite jer radimo na bebi opet) znaci dva dana prije te plodne sluzi,i odnos na dan kad sam primjetila sluz.

Zanima me dal je to prekasno vec bilo za odnos ili pravi trenutak? I dali dani poslije plodne sluzi se isto racunaju kao plodni?

Zanimaju me vasa iskustva i savjeti 🤗🤗
plodna sluz jest pomagač u određivanju ovulacije, ali ne i skroz pouzdan pokazatelj kada je ona točno, kod svake žene. u idealnim uvjetima onako prozirno bjelankasto koje se jako razvlači je na sam dan ovulacije, a nakon toga je suho razdoblje, i plodni dani su prošli.

zato je najbolje ciljati prije same ovulacije i dan ovulacije.

također, ovulacija i plodni dani nisu isti pojam.

ukoliko je kod tebe školski primjer da ti je bjelankasta sluz baš točno na dan ovulacije, onda ste dobro tempirali. ali bez točnijih pomagala (bazalna, lh trakice) nitko od nas, ni ti, ne može znati kada ti je točno bila ovulacije. mnoge cure kada su počele koristiti trakice su skužile da im baš i nije onda kada osjete bol u jajnicima ili kada imaju sluz, kako su prije mislile.

ali svakako se imaš razloga nadati
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 17.01.2018., 18:23   #648
Quote:
kajjetebi kaže: Pogledaj post
Onda je sigurno i u DE tako.....oni kopiraju jedni druge.
Ovo ce Blizanka bolje znati!!

Ajde bar gin odradi ono sto mu je i posao
Kako se uzme....ja sam sad na bolovanju zbog hematoma, ali mi gin daje samo misljenje a dr opce prakse je jedini koji mi moze bolovanje otvoriti. Sad sam bila kod dr jer zadnja 2 dana ne krvarim, on misli da trebam jos ostatati doma, ali sutra moram kod gin na uzv, pa ona mora dati misljenje, pa onda prekosutra opet k njemu ako trebam zatvarati bolovanje.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
*Aria* is offline  
Old 17.01.2018., 18:28   #649
[QUOTE=ivannaa16011990;67528525]
Quote:
kajjetebi kaže: Pogledaj post
Ti su garant neki pod felerom. Ja sam na njuskalu uvijek uzimala od jedne cure,fakat je bila super, brzo stigle i one step su a one su najbolje. Kasnije ju nisam nasla na njuskalu jer ju je netko prijavio da prodaje medicinsku opremu, ali sam sacuvala njen broj za svaki slucaj ako mi ikad zatreba.


Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
Ma daj molim te kaj bi bili pod felerom!!
Nemoj si samo misliti da su ti tvoji bolji jer si platila 5 kn po komadu ili da sto je skuplje to je bolje i nije pod felerom hahahahaha.
I bas su ti one step 3 kn....ta je tebe dobro zeznula koja prodaje za 5 kn. Nije ni cudo kaj je nema vise
kajjetebi is offline  
Old 17.01.2018., 18:31   #650
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Kako se uzme....ja sam sad na bolovanju zbog hematoma, ali mi gin daje samo misljenje a dr opce prakse je jedini koji mi moze bolovanje otvoriti. Sad sam bila kod dr jer zadnja 2 dana ne krvarim, on misli da trebam jos ostatati doma, ali sutra moram kod gin na uzv, pa ona mora dati misljenje, pa onda prekosutra opet k njemu ako trebam zatvarati bolovanje.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Ajde da sve bude u redu i sretno
kajjetebi is offline  
Old 17.01.2018., 18:31   #651
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
meni je najveći šok ovo, da čekaš 7 dana od kašnjenja menge

reci ti njoj kad ovdje cure na Vonna Bee temi testove rade



plodna sluz jest pomagač u određivanju ovulacije, ali ne i skroz pouzdan pokazatelj kada je ona točno, kod svake žene. u idealnim uvjetima onako prozirno bjelankasto koje se jako razvlači je na sam dan ovulacije, a nakon toga je suho razdoblje, i plodni dani su prošli.

zato je najbolje ciljati prije same ovulacije i dan ovulacije.

također, ovulacija i plodni dani nisu isti pojam.

ukoliko je kod tebe školski primjer da ti je bjelankasta sluz baš točno na dan ovulacije, onda ste dobro tempirali. ali bez točnijih pomagala (bazalna, lh trakice) nitko od nas, ni ti, ne može znati kada ti je točno bila ovulacije. mnoge cure kada su počele koristiti trakice su skužile da im baš i nije onda kada osjete bol u jajnicima ili kada imaju sluz, kako su prije mislile.

ali svakako se imaš razloga nadati


Dan poslije rastezljive sluzi sam radila ovulacijski test i pokazao da je ovulacija
Dva dana poslije te rastezljivee sluzi bolili su me jajnici tj tocni desni i sutra dan bol je nestala. I u nedjelju 14.1 me isto malo jajnik bolio ali sam imala i jaku glavobolju da sam doslovno prelezala cijeli dan misleci da ce me prehladala ulovit. Da bi se u ponedjeljak pojavio vodeni malo bjelkast isjedak koji me doslovne smoci gacice,osjecaj koda sam se upisala ( sry na izrazu &#128580
Ujutro kad sam ustala imala sam neki blagi osjecaj mucnine a sto se tice hrane cini mi se da uopce ne moram jest,ne jedem mi se ali mi zato bilo kakva tekucina jako odgovara. .
mag12 is offline  
Old 17.01.2018., 18:46   #652
Quote:
mag12 kaže: Pogledaj post
Dan poslije rastezljive sluzi sam radila ovulacijski test i pokazao da je ovulacija
Dva dana poslije te rastezljivee sluzi bolili su me jajnici tj tocni desni i sutra dan bol je nestala. I u nedjelju 14.1 me isto malo jajnik bolio ali sam imala i jaku glavobolju da sam doslovno prelezala cijeli dan misleci da ce me prehladala ulovit. Da bi se u ponedjeljak pojavio vodeni malo bjelkast isjedak koji me doslovne smoci gacice,osjecaj koda sam se upisala ( sry na izrazu &#128580
Ujutro kad sam ustala imala sam neki blagi osjecaj mucnine a sto se tice hrane cini mi se da uopce ne moram jest,ne jedem mi se ali mi zato bilo kakva tekucina jako odgovara. .
u prvom upisu nisi spominjala da si koristila lh trakice, samo praćenje po sluzi, zato sam onako odgovorila.

obzirom da si koristila lh trakicu, koja je pouzdaniji pokazatelj, neka ti to bude orijentir. ukoliko si imala odnos 3,2,1 dan prije ovulacije i na dan ovulacije, dobro si pokrila.

što se tiče lh trakice, kažeš da ti je pokazala ovulaciju. trakica ne pokazuje ovulaciju, nego da će ona biti u roku 12/24/... sati od peaka, pa si u to ubaci u računicu.

što se tiče simptoma koje navodiš, bol u jajnicima ništa ne znači, dan dva poslije ovulacije. bjelkasti iscjedak je isto uobičajen nakon plodnog razdoblja, prije menstruacije. ovo ostalo, može i ne mora ništa značiti. simptomi trudnoće se pojavljuju tek nakon implantacije, a koja je isto par dana poslije ovulacije, i podudaraju se s onima koji dolaze prije menstruacije. a kad žena želi ostati trudna, normalno da i više osluškuje simptome nego prije, i čini joj se da vidi stvari koje prije nije. psiha. i mislim da nema cure ovdje koja nije to prošla.

na temelju svega ovoga izračunaj si točan dan ovulacije, i 12 dana nakon toga možeš probati neki dobar test za trudnoću ako si jako nestrpljiva, a ako nisi, najpouzadnije je naravno čekati izostanak menstruacije.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 17.01.2018., 18:53   #653
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
u prvom upisu nisi spominjala da si koristila lh trakice, samo praćenje po sluzi, zato sam onako odgovorila.

obzirom da si koristila lh trakicu, koja je pouzdaniji pokazatelj, neka ti to bude orijentir. ukoliko si imala odnos 3,2,1 dan prije ovulacije i na dan ovulacije, dobro si pokrila.

što se tiče lh trakice, kažeš da ti je pokazala ovulaciju. trakica ne pokazuje ovulaciju, nego da će ona biti u roku 12/24/... sati od peaka, pa si u to ubaci u računicu.

što se tiče simptoma koje navodiš, bol u jajnicima ništa ne znači, dan dva poslije ovulacije. bjelkasti iscjedak je isto uobičajen nakon plodnog razdoblja, prije menstruacije. ovo ostalo, može i ne mora ništa značiti. simptomi trudnoće se pojavljuju tek nakon implantacije, a koja je isto par dana poslije ovulacije, i podudaraju se s onima koji dolaze prije menstruacije. a kad žena želi ostati trudna, normalno da i više osluškuje simptome nego prije, i čini joj se da vidi stvari koje prije nije. psiha. i mislim da nema cure ovdje koja nije to prošla.

na temelju svega ovoga izračunaj si točan dan ovulacije, i 12 dana nakon toga možeš probati neki dobar test za trudnoću ako si jako nestrpljiva, a ako nisi, najpouzadnije je naravno čekati izostanak menstruacije.


Hvalaa 🤗
Nista,cekam mengu jer ne zelim se bezveze nadati,sto znaci da krajem tjedna ili koji dan kasnije bi trebala doc menga.
mag12 is offline  
Old 17.01.2018., 19:18   #654
[QUOTE=kajjetebi;67529291]
Quote:
ivannaa16011990 kaže: Pogledaj post

Ma daj molim te kaj bi bili pod felerom!!
Nemoj si samo misliti da su ti tvoji bolji jer si platila 5 kn po komadu ili da sto je skuplje to je bolje i nije pod felerom hahahahaha.
I bas su ti one step 3 kn....ta je tebe dobro zeznula koja prodaje za 5 kn. Nije ni cudo kaj je nema vise
Pa kad ti kazem da su bili pod greskom! Svaki je imao dvije crte kad ga popisas! Majke mi za svaki sam mislila da je pozitivan pa se razocarala, zato cure adije dat uvijek 5 kn za one step nego neke kineske bas one tipicne kineske pod felerom!
Prodaje cura i dalje lh i testove samo nema oglase na njuskalu nego na fejsu tamo ide bolje

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
ivannaa16011990 is offline  
Old 17.01.2018., 19:38   #655
Quote:
kajjetebi kaže: Pogledaj post
A svasta. Znam da se u Danskoj svega samo 3 uzv kroz cijelu trudnocu rade. Ista stvar je cini mi se i u Irskoj ako se ne varam.
Al ovo da dr opce prakse radi papu i briseve mi je previse :/
Dva! Bar sam tako citala.. i to oni bitni u 12-13 tj. i izmedju 18-20 tj. No mozda se nesto promjenilo.

Par linkova:
http://dijaspora.dk/porodaj-u-danskoj/
https://ourhouseinaarhus.wordpress.c...the-pregnancy/

U toj ordinaciji di sam bila radi 4 doktora.. nikad se dugo ne ceka, kad dodjes samo provuces svoju "yellow card" i na tv-u se prikaze tvoj termin i koji ce te doktor primiti.

Ovdje za sve prvo ides kod GP-a iliti doktora opce prakse, cak i sa djetetom... pa ako treba neke druge pretrage raditi koje oni ne mogu, upute te dalje.

Uglavnom zdravstvo im super funkcionira i ako imas tu zutu karticu, u sistemu si i ne placas nista... jedino se zubar placa djelomicno.

Isprike moderatorima ako sam otisla previse offtopic.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Old 17.01.2018., 19:51   #656
Quote:
mag12 kaže: Pogledaj post
Dan poslije rastezljive sluzi sam radila ovulacijski test i pokazao da je ovulacija
Dva dana poslije te rastezljivee sluzi bolili su me jajnici tj tocni desni i sutra dan bol je nestala. I u nedjelju 14.1 me isto malo jajnik bolio ali sam imala i jaku glavobolju da sam doslovno prelezala cijeli dan misleci da ce me prehladala ulovit. Da bi se u ponedjeljak pojavio vodeni malo bjelkast isjedak koji me doslovne smoci gacice,osjecaj koda sam se upisala ( sry na izrazu )
Ujutro kad sam ustala imala sam neki blagi osjecaj mucnine a sto se tice hrane cini mi se da uopce ne moram jest,ne jedem mi se ali mi zato bilo kakva tekucina jako odgovara. .
Obicno egg ide prije ovulacije, a na sam dan ovulacije je iscjedak obicno oskudan. Sto se tice bolova, mogli su ti bit u vrijeme ovulacije, a mogli su bit i prije i kasnije, tu bas nema nekog pravila. Watery iscjedak ti obicno dolazi nakon ovulacije, tak da je kod tebe bilo sve bas kako treba ovaj mjesec

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
Ivanche00 is offline  
Old 17.01.2018., 19:56   #657
Quote:
Ivanche00 kaže: Pogledaj post
Obicno egg ide prije ovulacije, a na sam dan ovulacije je iscjedak obicno oskudan. Sto se tice bolova, mogli su ti bit u vrijeme ovulacije, a mogli su bit i prije i kasnije, tu bas nema nekog pravila. Watery iscjedak ti obicno dolazi nakon ovulacije, tak da je kod tebe bilo sve bas kako treba ovaj mjesec

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
Wattery je prije ovulacije ! Cak prije egga, neke zene imaju wattery samo, ne i egg pa zatrudne

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
ivannaa16011990 is offline  
Old 17.01.2018., 22:53   #658
Quote:
ivannaa16011990 kaže: Pogledaj post
Gdje si ga radila i koliko novcica?

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
U Splitu, poliklinika Cito. 4400 kn, Nifty plus, pregled, uzv
betty boop! is offline  
Old 17.01.2018., 23:33   #659
Evo ja sam u De.
Od početka do sad 21 tt ,sam imala brat bratu 15 uzv. Nikad nijedan nisam platila. Papu i briseve sam radila taj ciklus kad sam zatrudnila i ni to nisam platila. I ništa nisam plaćala od lijekova tipa clexane, utrici Itd..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Old 18.01.2018., 02:05   #660
Quote:
LilLiYellow28 kaže: Pogledaj post
Evo ja sam u De.
Od početka do sad 21 tt ,sam imala brat bratu 15 uzv. Nikad nijedan nisam platila. Papu i briseve sam radila taj ciklus kad sam zatrudnila i ni to nisam platila. I ništa nisam plaćala od lijekova tipa clexane, utrici Itd..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Uh blago tebi, ja sam se dosad naplacala i za utrice i za UZV-ove. Npr sutra idem na kontrolu zbog hematoma, naravno da moram i na UZV - ne moze se stanje vidjeti pomocu kristalne kugle, ali unatoc tome iksesirat cu za taj UZV. (Cisto da se zna ja imam najnormalnije zdravstveno u AT, da nemam ne zelim ni razmisljati koliko bi ovo sve kostalo...)
*Aria* is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.