Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 06:25   #1
Adam i Kerubin

Već više puta sam želio postaviti to pitanje i svaki put mi se nešto ispriječi ili naprosto zaboravim zbog neke obveze. Ovaj puta sam se ustao i čim mi je to palo na pamet krenuo tipkati

Prije više vremena sam naišao na priču jednu i prepričati ću je onako kako je se sjećam. Naišao sam na nju jednom i nikada više i volio bih kada bi mi netko mogao reći o kojoj priči se tu točno radi. Google-ao sam ali očito niti on nije sveznajući.

Priča govori o Adamovom (mislim barem da je bio on) dolasku pred vrata raja i razgovoru s Kerubinom koji mu prvo zabrani ulazak ali kada mu ovaj kaže (otprilike) da zna istinu ovaj mu se klanja i pušta kroz vrata da bi se pred njim stvorio anđeo koji bi promijenio oblik u demona (ili tako nešto)...

Eto priča ide tako nešto otprilike, moguće da sam fulao dosta jer sam je samo jednom vidio i pročitao na brzaka ali baš bih je volio opet pročitati.

Također, nakon što dođemo do traženog materijala volio bih čuti mišljenje drugih ljudi o istoj priči.

Unaprijed puno hvala svima čiji će postovi biti od koristi u pronalaženju
AnPa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 13:32   #2
http://biblija.ks.hr/search.aspx?k=1&p=3

...."Svojoj ženi čovjek nadjene ime Eva, jer je majka svima živima. I načini Jahve, Bog, čovjeku i njegovoj ženi odjeću od krzna pa ih odjenu. Zatim reče Bog: »Evo, čovjek postade kao jedan od nas – znajući dobro i zlo! Da ne bi sada pružio ruku, ubrao sa stabla života pa pojeo i živio navijeke!« Zato ga Jahve, Bog, istjera iz vrta edenskoga da obrađuje zemlju iz koje je i uzet. Istjera, dakle, čovjeka i nastani ga istočno od vrta edenskog, pa postavi kerubine i plameni mač koji se svjetlucao – da straže nad stazom koja vodi k stablu života".

očito je to ta istina koju je Adam konačno spoznao
salomee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 13:07   #3
Očito neće biti pretjerano pomaka na ovoj temi. Što me neugodno iznenadilo, vjerovao sam da su ljudi upoznati sa dotičnom pričom.
AnPa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 18:32   #4
Zašto? Ovo je Alternativa a ne Religija.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 04:13   #5
Pa kad je alternativni pristup... onda ... zapuho vjetar i vrata se silinom zalupiše pred nosom, a čovjek ostao bez daha, što se zbilo... pokucao, ali, teška neka vrata, s druge strane nikog odgovora... bože moj, daj mi reci što sam ti kriv... samo reci, ako treba pred tvojim vratima ću osijediti, duše mi moje neću se ni pomaknuti, i neću se inatiti, obećajem.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.