Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2005., 18:43   #81
Quote:
Emanuell kaže:
U potpunosti se slažem s onima koji kažu da se u školama i na fakultetima ljude nepotrebno maltretira s matematikom.
Kao student te iste prirodne znanosti te kao budući profesor svakim danom sam uvjereniji kako su mnogi učili gluposti koje im više nikada neće trebati.
Dovoljan primjer adekvatnog prolaska ispita je to što sam prije neki dan studentu ekonomije preko moba i hand-free riješio čitav ispit.
Onaj tko kaže da sve to treba vara se.
Limese, derivacije, integrale, i sve te ostale gluposti trebju učiti samo studenti matematike.
Nemš pojma a i čisto se pitam da li je istina da ideš fiziku ili sl. A definitivno je da te netreba pustit da budeš profesor kamenu a kamo li djeci.

Kao što skeps kaže ovo je jedan od najglupljih postova ovdje (a ima ih dosta puno).
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 19:30   #82
Quote:
Emanuell kaže:
U potpunosti se slažem s onima koji kažu da se u školama i na fakultetima ljude nepotrebno maltretira s matematikom.
Kao student te iste prirodne znanosti te kao budući profesor svakim danom sam uvjereniji kako su mnogi učili gluposti koje im više nikada neće trebati.
Dovoljan primjer adekvatnog prolaska ispita je to što sam prije neki dan studentu ekonomije preko moba i hand-free riješio čitav ispit.
Onaj tko kaže da sve to treba vara se.
Limese, derivacije, integrale, i sve te ostale gluposti trebju učiti samo studenti matematike.
I ti ces biti profesor?!!
Vec zalim masu novih generacija koje ces unistiti svojim pristupom znanosti.
A ovaj dio u kojem kazes da limesi, derivacije, integrali trebaju uciti samo studenti matematike, je NAJVECA glupost koju sam cuo u posljednje vrijeme. Stvarno je sramota tko sve ne postaje profesor.

Problem u je u skolstvu. Ne mogu se limesi, derivacije i integrali predavati svima na isti nacin. Studenti matematike moraju proci kroz sve (stroge) definicije, teoreme, dokaze dok ostale studente treba samo uciti smisao tih pojmova (davajuci im konkretne primjere) i kako se primjenjuju. Volim to porediti s automehanicarom (student matisa) vs vozac (ostali studenti), gdje studenta matise ucis sve o autima (kako se sastavljaju, funkcije razlicitih dijelova itd) dok ostale ucis samo kako se voze ti isti auti.
U svakom slucaju, glupo je ne uciti ih tome ako ce raditi kao "raznosaci pice".
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 22:35   #83
No kaj je tak teško poslat te zadatke ili stavit link,

Ja računam za 0 kn, ne zbog tebe već zbog sebe, no link da ili ne.........
Plexy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2005., 07:45   #84
Quote:
Plexy kaže:
No kaj je tak teško poslat te zadatke ili stavit link,

Ja računam za 0 kn, ne zbog tebe već zbog sebe, no link da ili ne.........
ispričavam se, no nisam vidio prije postove na kojima me se traže zadatci, sve do ovog
a i dao sam link na zadatke na jednom prošlom postu, 100%! Mora da ga je SUPERMORALNI administrator obrisao

evo zadataka:


Super moralni mod je rekao ne ovdje i to i dalje vrijedi.

Zadnje uređivanje AxMi-24 : 08.12.2005. at 10:55.
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2005., 17:19   #85
Quote:
AxMi-24 kaže:
Skužio sam taj dio ali mislim da nije baš odavao duh cijele stvari.
Ma jeste, jeste. jer kad se na kraju rečenice pojavi sprdanje sa načinom na kojem bi se mogli "riješiti" ti zadaci, onda je jasno da i kritiku moraliziranja treba shvatiti u tom šaljivom kontekstu.
__________________
Captain's Blog (Reloaded)
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2005., 19:42   #86
Mod is not amused...

Zadnje uređivanje AxMi-24 : 09.12.2005. at 15:05.
Plexy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 14:55   #87
pročitah cijele četiri (4) stranice i morao sam dodati svoj mali komentar: tema je malo zastranila - počelo je sa 100 zadataka, a završilo na moraliziranju oko (ne)svrsishodnosti raznih školskih programa. Komentirao bih samo činjenicu kako učenje i stjecanje novih znanja NE MOŽE se promatrati samo kroz aspekt potrebe u budućoj karijeri. Znanje nije samo sebi svrha, ali oplemenjuje čovjeka i uzdiže ga iz mase polupismenih bedaka.
Neovisno da li će nekome trebati matematika ili ne, mislim da ju svi moraju učiti i to mnogo dalje od limesa i derivacija.
Osobno volim matematiku i nije mi jasno zašto je ona nekome "teška" ili strana.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 18:37   #88
Quote:
AxMi-24 kaže:
Nemš pojma a i čisto se pitam da li je istina da ideš fiziku ili sl. A definitivno je da te netreba pustit da budeš profesor kamenu a kamo li djeci.

Kao što skeps kaže ovo je jedan od najglupljih postova ovdje (a ima ih dosta puno).
Želiš reči da ljudima trebaju stvari tipa L'Hospitalovo pravilo i njegova primjena u rješavanju limesa po 1001. put u jednom te istom zadatku?
Ma daj...
Većina učenika ne zna razliku između "razlike kvadrata" i "kvadrata razlike" a mi bi im trebali govoriti šta je zaključio Schwartz u svom teoremu ili šta Cauchy kaže za diferencijalne jednadžbe.

Smiješno
Emanuell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 18:45   #89
Neka pokušaju riješiti te iste limese bez L'Hospitalovog pravila. Eto što će im.
__________________
You can't spell fundamentalist dogma without spelling fun.
C'Tebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 18:49   #90
Quote:
Emanuell kaže:
Želiš reči da ljudima trebaju stvari tipa L'Hospitalovo pravilo i njegova primjena u rješavanju limesa po 1001. put u jednom te istom zadatku?
Ma daj...
Većina učenika ne zna razliku između "razlike kvadrata" i "kvadrata razlike" a mi bi im trebali govoriti šta je zaključio Schwartz u svom teoremu ili šta Cauchy kaže za diferencijalne jednadžbe.

Smiješno
To što neznaju je zahvaljujući takvim genijalnim profesorima kao što si ti.
Sreća naša da će još jedan takav doć. Da sam tvoj profać nakon ovakvih izjeva bi te srušio nazad u vrtić.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 19:02   #91
Quote:
Shadowman kaže:
T Odmah nakon predavanja bih sjeo u auto i pričepio gas do daske da ne zakasnim na posao. Zbog toga sam često dobivao kazne za brzu vožnju, pa su mi bili suspendirali vozačku dozvolu na određeno vrijeme, ali to je druga priča.
Evo, dobio sam jucer moj prvi "speeding ticket" vracajuci se u Chicago. Imas li kakav savjet?
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2005., 03:09   #92
Ako ti je to prvi, ne treba ti savjet. Toliko često si možeš priuštiti ticket. Ako odeš na sud i ako vidiš da se šintor nije pojavio, plead not guilty i case dismissed. Gdje si dobio ticket? Koliko si išao?
__________________
Ja sam mladić u najboljim godinama i čovjek za sutra, a nekad sam bio sretno dijete. U mojoj općini problema nema, jer rade veze i poznanstva.
Shadowman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2005., 04:31   #93
Quote:
Shadowman kaže:
Ako ti je to prvi, ne treba ti savjet. Toliko često si možeš priuštiti ticket. Ako odeš na sud i ako vidiš da se šintor nije pojavio, plead not guilty i case dismissed. Gdje si dobio ticket? Koliko si išao?
Vracali smo se iz Visconsin Dells-a(I-90). Taman sto smo usli u Illinois(mile marker 58.5). I sto je najbolje ja sam bio usporio i pomislio sam da je sve OK kad ono...
Vozio sam 83mph (65 je dozvoljeno) tako da sam bio unutar 20mph prekoracenja (vozio sam niz brdo pa je auto vjerovatno isao nesto brze).

Poslije sam malo ceprkao po internetu i nasao sam slijedeci site
http://www.beartraps.com/ .
Tu mozes vidjeti gdje policajci imaju sakecuse . Nasao sam i tocnu lokaciju na kojoj sam popio ticket.

U svakom skucaju, mislim se zaliti, jer sam ove godine vec dobio ticket za ilegalni U-turn (nisam znao da je u citavom Chicago-u U-turn ilegalan , a danas sam vidio nekoliko policijskih kola kako prave isti takav okret ). Taj sam ticket ocistio jer sam pohadjao "prometnu skolu" (4 casa) - najbolja fora je sto instruktor nije znao da je U-turn zabranjen svugdje u Chicago-u.


Elem, procitao sam instrukcije na ticketu i izgleda da ne mogu ponoviti skolu (posto sam vec to uradio jednom ove godine), pa cu najvjerojatnije uloziti zalbu. E sad trebam napraviti dobru strategiju .
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2005., 04:37   #94
Quote:
Shadowman kaže:... šintor nije pojavio, plead not guilty i case dismissed.
ma zar ne moram ja to uraditi sada postom?
e da, jesi li cuo za "trial by written declaration"? Znam da to vrijedi u Californiji, ali ne znam da li vrijedi za Illinois.
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2005., 09:36   #95
Pa, nisam ni ja znao da je zabranjen U-turn. Otkud da znam. Svako selo svoj zakon. I zašto onda imaju znakove za zabranjen U-turn, ako je ionako svuda zabranjen? A to što si ih vidio da prave i oni U-turn, to nije toliko strašno. Rade oni i puno gore stvari. Jednom prolazim kroz intersection normalnom brzinom kroz zeleno svjetlo (odavno upaljeno), kad odjednom dva pandura onako cruising kroz crveno i preda me. Kočim i rukama i nogama i jedva stanem da ih ne udarim. Ovaj samo gleda u mene, kao da sam ja lud, a ne oni. Jednu curu su udarili sa strane, jer nisu stali na stop znaku i dali NJOJ ticket.

Ne znam ništa o tom "trial by written declaration".

Uglavnom, mrzim pandure, duboko, iskreno, iz dna duše, a naročito ove američke, jer je to sve nepismena stoka i najveći ološ. Propalice i siledžije, koje si ne mogu naći pristojan posao, idu u policiju, jer policija prima i s IQ-om manjim od broja cipela. Čuo sam da odbijaju applications zbog previsokog IQ-a. U Evropi je svugdje policija puno, puno bolja i kvalificiranija, a prije svega kulturnija.

Pošalješ ti to poštom, ali bi trebao negdje na tome imati checkmars za šta hoćeš uraditi, kao plead guilty i plati, plead not guilty i dođi na sud, ...
__________________
Ja sam mladić u najboljim godinama i čovjek za sutra, a nekad sam bio sretno dijete. U mojoj općini problema nema, jer rade veze i poznanstva.
Shadowman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2005., 23:13   #96
Quote:
Shadowman kaže:
Pa, nisam ni ja znao da je zabranjen U-turn. Otkud da znam. Svako selo svoj zakon. I zašto onda imaju znakove za zabranjen U-turn, ako je ionako svuda zabranjen?
My thought exactly -cemu ti znakovi uopce!? Sad mi je zao sto nisam isao na sud za to .

Quote:
A to što si ih vidio da prave i oni U-turn, to nije toliko strašno. Rade oni i puno gore stvari. Jednom prolazim kroz intersection normalnom brzinom kroz zeleno svjetlo (odavno upaljeno), kad odjednom dva pandura onako cruising kroz crveno i preda me. Kočim i rukama i nogama i jedva stanem da ih ne udarim. Ovaj samo gleda u mene, kao da sam ja lud, a ne oni. Jednu curu su udarili sa strane, jer nisu stali na stop znaku i dali NJOJ ticket.

Ne znam ništa o tom "trial by written declaration".

Uglavnom, mrzim pandure, duboko, iskreno, iz dna duše, a naročito ove američke, jer je to sve nepismena stoka i najveći ološ. Propalice i siledžije, koje si ne mogu naći pristojan posao, idu u policiju, jer policija prima i s IQ-om manjim od broja cipela. Čuo sam da odbijaju applications zbog previsokog IQ-a. U Evropi je svugdje policija puno, puno bolja i kvalificiranija, a prije svega kulturnija.

Pošalješ ti to poštom, ali bi trebao negdje na tome imati checkmars za šta hoćeš uraditi, kao plead guilty i plati, plead not guilty i dođi na sud, ... [/B]
Ja ne mrzim policajce, ali uvijek osjecam neku nelagodu kad sam pored njih. Mozda zato jer dolazimo iz bivse Juge pa imam opcenito neku dozu averzije prema uniformi.
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 11:13   #97
Hehe chat

Ja sam se mucnosti od policije rjesio tek kad sam zivio u Amsterdamu. Odjednom skuzis da u normalnoj zemlji i murja moze biti pristojna, normalna, pruzati osjecaj zasticenosti

A onda se vratis ovdje i vrlo brzo cujes za frienda koji je dobio po bubrezima jer je pijuckao pivo u parku .... (ok mozda im je i nesto odgovorio )
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 11:17   #98
Eeeeh, Amsterdam. Kad ću se tamo preseliti? Zemlja u kojoj prave turizam od slobode.
__________________
Ja sam mladić u najboljim godinama i čovjek za sutra, a nekad sam bio sretno dijete. U mojoj općini problema nema, jer rade veze i poznanstva.
Shadowman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 11:33   #99
Racku sloboda. EU i sloboda nemaju veze jedno sa drugima. Sad će se fino logirat točno di ti je mobać. Sva komunikacija na netu (samo kuda šalješ pakete a ne i šta je u njima), sve na mobitelima i fiksnim telefonima (opet informacija o prometu a ne sadržaju (za sada)).

Bolje bježat u Kinu tamo su barem iskreni i kažu žašto to isto rade
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 11:40   #100
Ne kažem da ne može bolje, ali najbolje što ima je Holandija i Skandinavija, a i generalno Evropa. Kad bih se ja pitao, puno toga bih iste sekunde promijenio. A za nas, koji smo van u drugim zemljama, Holandija zvuči kao raj na zemlji.
__________________
Ja sam mladić u najboljim godinama i čovjek za sutra, a nekad sam bio sretno dijete. U mojoj općini problema nema, jer rade veze i poznanstva.
Shadowman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.