Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2006., 11:15   #1
"polje"

-POLJE-
"potraga za tajnim silama svemira"

Lynne McTaggart


toplo preporučujem svima da ju pročitaju.ukratko,radi se o svijetski poznatim znanstvenicima sa harvarda,princetona itd itd.. koji su u svojim radovima nailazili na rezultate koji se ne uklapaju u standardnu znanstvenu paradigmu.za razliku od vecine drugih znanstvenika,koji bi te rezultate nekako uspjeli uklopiti u ocekivane.ova grupa ljudi je odlucila nastaviti istrazivati te "cudne rezultate"
nakon sto ih je vecina popusila otkaze cim su poceli govoriti o tome,organizirali su neprofitnu organizaciju iz koje djeluju.tu se sad nalaze znanstvenici iz amerike,rusije,engleske,francuske..fizicari,teoloz i i ostatak vrha intelektualne kreme.uglavnom,ekipa dokazuje postojanje svijesti koja ne umire kada umre covjek,pricaju o materiji,energiji,svemiru,zemlji..obaraju darwinovu teoriju evolucije i mnoge druge teorije koje su prije 300 godina uzete zdravo za gotovo i takve su i danas.
knjiga obuhvaca 30 godina istrazivanja.
super zanimljivo štivo,toplo preporučujem
maniche is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 11:36   #2
I ja isto toplo preporučujem. Super knjiga, od jedan do pet ocijenio bih je s pet, a Holografski svemir recimo sa četiri - isto dobra knjiga, ali mislim da autor griješi u nekim stvarima.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 13:18   #3
potpisujem sve. pročitala sam je i oduševila me. Prvo: doista znanstveni pristup, ali razumljiv svima. Drugo: jaako široka područja obuhvaća, od medicine do energetike. Treće: mijenja pogled na život i sve ono što smo učili kroz školovanje.
 
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 16:29   #4
Evo jednog starog topica koji sam pokrenuo na temu Polja --> POLJE (nulte točke) -- revolucija u znanosti? ‎( 1 2 3 4 5)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 23:51   #5
di se moze nabavit ta knjiga ili posudit ili bilo kaj???
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 00:14   #6
Quote:
Sunch4ny kaže:
di se moze nabavit ta knjiga ili posudit ili bilo kaj???
Možeš je posuditi od El Tome.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 13:01   #7
Quote:
Sunch4ny kaže:
di se moze nabavit ta knjiga ili posudit ili bilo kaj???
da probaš tamo gdje se inače posuđuju ili kupuju knjige?
maniche is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 13:11   #8
www.superknjizara.hr
absolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 14:30   #9
u knjizaru mi se neda ic jer mi je pre daleko a uostalnom te knjige kad god dodjem nema,lovu nemam pa kad sam mislio na nabavku konkredno sam mislio di se moze skinut na netu u pdf file u i to ak ima hr prjevod..thnx pozdrav
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 16:15   #10
http://www.wddty.co.uk/thefield/ltf/ltf.pdf

to je samo lesson one, ali ako te zanima pogledaj
absolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 18:48   #11
Quote:
Sunch4ny kaže:
u knjizaru mi se neda ic jer mi je pre daleko a uostalnom te knjige kad god dodjem nema,lovu nemam pa kad sam mislio na nabavku konkredno sam mislio di se moze skinut na netu u pdf file u i to ak ima hr prjevod..thnx pozdrav
Odi na teledisk.hr, nađi tamo telefon pa možeš naručit preko telefona.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 20:21   #12
neka se nitko ne uvrijedim, ali nitko, ali nitko ne može nazvati filozofe i teologe intelektualnom kremom???
oni su sve, ali ne intelektualci!
sve, osim toga...
__________________
Sanest choice in the insane world:
Beware the beast but enjoy the feast he offers
Go! is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 11:02   #13
nije napisao filozofi i teolozi nego fizicari i teolozi, sto mijenja stvar
absolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 11:13   #14
Jaka mi je to fizika kad je u suradnji s teologijom...
Tako da ne mijenja puno stvar što su umjesto teologa i filozofa, teolozi i fizičari.
Bolje bi bilo kad bi bili fizičari i filozofi, to bi već bilo nešto.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 17:47   #15
iako su uglavnom napisani metaforicno,u religijskim spisima se nalazi puno zanimljivih stvari,nisu to sve bas bajke.zato su teolozi bili potrebni da odrade svoj dio posla.nebih bas rekao da su imali neku vecu ulogu u samim istrazivanjima,vise su sluzili za pojasnjavanje unaprijed odabranih djelova spisa,pisama itd itd.
maniche is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 00:37   #16
Quote:
delija kaže:
Možeš je posuditi od El Tome.
Imas jednu pjesmu RATM-a, a zove se "Know your enemy"... nastojim zivjeti u skladu s 'budi blizak s prijateljima, ali jos blizi s neprijateljima'. PRema tome, ako zelis nekoga 'pobijediti', najprije ga upoznaj. Tko kaze da tu knjigu nemam?
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 00:39   #17
Quote:
Daniels kaže:
Bolje bi bilo kad bi bili fizičari i filozofi, to bi već bilo nešto.
Toga vise nema. Posljednji primjerci u liku i djelu Heisenberga i Bohra odavno su mrtvi.

Sada se cijela znanstvena filozofija svodi na senzacionalistickog i sokantnog Feyerabenda - sto je sokantnije i skandaloznije, to bolje.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 00:42   #18
Quote:
absolon kaže:
nije napisao filozofi i teolozi nego fizicari i teolozi, sto mijenja stvar
Kakvi bjesni fizicari? Knjigu je napisala Lynn McTaggart, a ne fizicari. Kada bi tako nesto napisao neki priznati fizicar, tada bi se trgnuo. Ovako je to samo i iskljucivo manipuliranje znanoscu, filtriranje informacija, izabiranje slucajeva koji su u skladu s onime sto se tvrdi, pri tome potpuno zanemarujuci sve one druge, vecinske slucajeve koji ti ne idu u prilog. To se zove losim znanstvenim novinarstvom. Ja u toj knjizi ne vidim nista dobroga, iskljucivo selekcionisticki pristup i sagledavanje stvari sa strane koja se svida autorici i koji masno prodaje knjigu. Sto vise senzacionalizma, to bolje. Ovo je nista vise od Danikena, samo u malo bazem obliku, u rukavicama.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 03:49   #19
makar da nisam procitao knjigu ali sam nesto gledao na rubu znanosti i slazem se sa tobom ... deniken i ostala bagra navlace cinjenice i djelove za neke svoje teorije samo da skupe pare jos jedan dobar primjer je i da vincijev kod..
a po meni denikena bi trebalo objesit na javnom trgu mamicu mu njegovu
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 22:10   #20
Quote:
El Tomo kaže:
Kakvi bjesni fizicari? Knjigu je napisala Lynn McTaggart, a ne fizicari. Kada bi tako nesto napisao neki priznati fizicar, tada bi se trgnuo. Ovako je to samo i iskljucivo manipuliranje znanoscu, filtriranje informacija, izabiranje slucajeva koji su u skladu s onime sto se tvrdi, pri tome potpuno zanemarujuci sve one druge, vecinske slucajeve koji ti ne idu u prilog. To se zove losim znanstvenim novinarstvom. Ja u toj knjizi ne vidim nista dobroga, iskljucivo selekcionisticki pristup i sagledavanje stvari sa strane koja se svida autorici i koji masno prodaje knjigu. Sto vise senzacionalizma, to bolje. Ovo je nista vise od Danikena, samo u malo bazem obliku, u rukavicama.
..ptpuno se slazem! ..jos kak je baba to razvukla..totalne Banove konake opalila..2kartice texta ono stane..loše!
Swarm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.