Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2003., 23:35   #21
Quote:
Paranoid kaže:
Jel netko zna kad bi taj DCM mogao pokriti cijelu Hrvatsku??, otprilike.
2008
webmajstor is offline  
Old 25.06.2003., 12:49   #22
Znaci, mi u "trusnim" krajevima mozemo se j***t jos najmanje 5 godina.... Great!!!
Maxxy is offline  
Old 25.06.2003., 20:34   #23
Quote:
Maxxy kaže:
Znaci, mi u "trusnim" krajevima mozemo se j***t jos najmanje 5 godina.... Great!!!
Tako je, mi ćemo se morati zadovoljiti još 5 godina s ISDN-om.
E jel ko zna gde na DCM-ovoj stranici piše nešto o kabelskom internetu više, kolko sam ja vidio oni su više usredotoćeni na Televiziju. E da odkut vam ta informacija da će sve pokriti do 2008.

P.S. To sve je cijela Hrvatska ili samo svi malo veći gradovi??
Paranoid is offline  
Old 25.06.2003., 23:01   #24
Na DCMovim internet stranicama ne pise nist, ama bas nista.
Romeo is offline  
Old 29.06.2003., 23:56   #25
Ako vam se neda slat email onda nazovite na 01/3897 284.
 
Old 30.06.2003., 08:07   #26
ja mislio da nije dozvoljeno ostavljat brojeve telefona po forumu...

nazovite 0800-brzi-internet
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 09.07.2003., 22:57   #27
Zna li tko ima li u nas gdje kupiti kabelski modem ?


Zvao sam ih danas i kažu da ako hoću mogu mi odmah ugraditi njihov modem i spojiti me iako traje pokusni period, a s komercijalizacijom kreću 1.9.'03.
Ibiza is offline  
Old 28.07.2003., 00:29   #28
Prvo da se predstavim. Djelatnik sam DCM-a zadužen za pristup Internetu putem infrastrukture kabelske televizije zaposlen u Osijeku. Kako je Osijek kabelskom infrastrukturom najnapredniji grad u Hrvatskoj tako smo ovdje s testiranjem mreže i pristupa Internetu krenuli u rujnu 2002. Komercijalni pristup pokrenut je početkom svibnja. Nije moje da prenosim dojmove korisnika, ali ako nekog bude zanimalo neka potraži na Usenet-u (...osijek).

No, da se osvrnem na neke izjave.

Quote:
"Naprosto mi je bilo nevjerojatno da netko nudi cable-net brzinom od 64kbps, pa to je za povraćati "
Dobro, ono što uvjetuje ponuđene brzine je cijena. Cijenu određuje optička infrastruktura. Optička infrastruktura je u vlasništvu HT-a i zaštićena monopolom. Shodno tome, dok god netko drugi ne razvuče optiku po Hrvatskoj i uvede konkurenciju imati ćemo problema s visokim cijenama. To je i najveći razlog kod velikih razlika u usporedbi s ostalim zapadnim zemljama. Dakako, Slovenija je tek van konkurencije, jer su kod njih cijene najniže u Europi, i provider-i pate vrlo niskim profitima ili gubicima.

No, dragi forumašu, ako te pati niska brzina u ponudi je i 512 kbps za nekih 100-tinjak ojra. ;-)


Quote:
"Zaboga.... ono najzanimljivije tek slijedi.... govori se o "fair" korištenju što će reći da "nema limita", ali će te lijepo upozoriti kada pređeš mizernu granicu od "čak" 2 Gb (ili manje)"
Ne govori se, niti će te tko upozoravati! Kad smo osmišljavali uslugu posebno sam se potrudio da se neide ka nikakvom ograničavanju niti brojanju prometa. Naplata po prometu bi mogla doći u budućnosti. Dakle, ako ti voliš 24/7 sjediti na Kazaa i skidati "cijeli Internet", nitko ti neće braniti.


No, ako vas zanimaju još kakve informacije, a ja sam u mogućnosti pružiti ih možete se obratiti na [email protected] ili, naravno, postom na forum-u.
 
Old 28.07.2003., 02:14   #29
vi to zovete bedna ponuda?
www.sbb.co.yu
to je najbolje sto u SCG ima, e to je bedno
__________________
~ Najjeftiniji i najkvalitetniji hosting provider kod nas! - www.dunex.org ~
~ i moje malo mestasce za odmor... [burek ~ pivo] ~
~ Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze. © ~

~ At least a couple of weeks since I last slept, kept taking sleepers ~ But now I keep myself pepped ~ Deeper still, that night ~ I write by candlelight, I find insight ~ Fundamental movement, huh, so when it's black ~ This insomniac, take an original tack ~ Keep the beast in my nature ~ Under ceaseless attack ~ I gets no sleep ~ I can't get no sleep ~
hosting-za-svakog is offline  
Old 28.07.2003., 21:29   #30
Quote:
Ghost kaže:
[cut]
No, dragi forumašu, ako te pati niska brzina u ponudi je i 512 kbps za nekih 100-tinjak ojra. ;-)
Prijatelju, mene prvenstveno muči zaostalost...brzina je sporedna.

Za situaciju najviše krivim nesposobne političare koji još ne shvaćaju što je Internet pa tako "emajliraju" i štajaznam šta sve ne rade.

Napomenuo si da slovenski provideri "pate"... patnja je jedini put ka razvoju, a zaostale metode, poput DCM-ovih, mogu upaliti kod "low level usera".

Ljudi koji odaberu vaš pristup netu učinit će to samo zbog retardiranog HT-a koji je bahat do krajnjih granica, a trenutna politička garnitura ponovno mu je pomogla u tomu.

Usput..za one koji vole samo surfati i sretni su sa chatanjem,a imaju pameti, prije će uzeti Hitler Telekomov najsporiji paket.

Quote:
Ne govori se, niti će te tko upozoravati!
Jako sumnjam u to.

Zaposlenici vam lažu svuda naokolo, ali to prolazi jer smo dosta zaostali što se svih tipova veza i komunikacija tiče.

Osobno mi je, oči u oči, rečeno da će se od rujna, ove godine, nuditi pristup internetu 1Mbps za 200-ak kn.

Lijepo sam rekao da to sumnjam.

Usput...ako se čuješ sa zagrebačkim šefovima, stjeraj ih tamo kuda sami ne bi išli i neka spoje više ljude. Mjeseci prolaze od potpisivanja ugovorâ.

P.S. jeste razmišljali o ljudima koji održavaju veće "siteove".

Mislim, 256/64 ? LOL
M@rio is offline  
Old 29.07.2003., 01:21   #31
Quote:
Ghost kaže:


No, ako vas zanimaju još kakve informacije, a ja sam u mogućnosti pružiti ih možete se obratiti na [email protected] ili, naravno, postom na forum-u.
Mene zanima kad ćemo se mi obični smrtnici koji ne živimo u velikim gradovima moći spojiti na net preko DMC-a??
Paranoid is offline  
Old 09.08.2003., 03:49   #32
Quote:
Ibiza kaže:
Zna li tko ima li u nas gdje kupiti kabelski modem ?


Zvao sam ih danas i kažu da ako hoću mogu mi odmah ugraditi njihov modem i spojiti me iako traje pokusni period, a s komercijalizacijom kreću 1.9.'03.
Di si ti? U Zagrebu?

Na podforumu Televizija u tijeku je ista ova tema i spominju se neke cifre koje ovdje nitko nije spomenuo...
Uključenje 400 kn (+ PDV) + 300 kn (+ PDV) uključenje za NET+ 300 kn (+ PDV) za najam modema.
 
Old 09.08.2003., 22:15   #33
A jeste čuli za WIFI?
 
Old 10.08.2003., 04:24   #34
Wireless nema veze sa Netom
M@rio is offline  
Old 10.08.2003., 13:56   #35
Da, tako kazu njihove stranice, a moj poznanik surfa po Netu...
 
Old 10.08.2003., 15:37   #36
Quote:
Navi kaže:
Da, tako kazu njihove stranice, a moj poznanik surfa po Netu...
Da ponovim, bez obzira na njihove stranice, wireless nema veze sa Netom
M@rio is offline  
Old 11.08.2003., 15:04   #37
M@rio
Nije li jedan od "aternativnih" pristupa internetu i pristup preko bezicne veze? www.madnet.co.yu recimo nudi usluge wireless interneta
__________________
~ Najjeftiniji i najkvalitetniji hosting provider kod nas! - www.dunex.org ~
~ i moje malo mestasce za odmor... [burek ~ pivo] ~
~ Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze. © ~

~ At least a couple of weeks since I last slept, kept taking sleepers ~ But now I keep myself pepped ~ Deeper still, that night ~ I write by candlelight, I find insight ~ Fundamental movement, huh, so when it's black ~ This insomniac, take an original tack ~ Keep the beast in my nature ~ Under ceaseless attack ~ I gets no sleep ~ I can't get no sleep ~
hosting-za-svakog is offline  
Old 12.08.2003., 03:33   #38
Quote:
hosting-za-svakog kaže:
M@rio
Nije li jedan od "aternativnih" pristupa internetu i pristup preko bezicne veze? www.madnet.co.yu recimo nudi usluge wireless interneta
Spoji se ti samnom i ja ću ti nuditi wireless net LOL

Činjenica je da wireless sucka...točka

Ako misliš pričati o bežičnom pristupu netu, onda moraš govoriti o, npr., Iskonovoj ponudi, a to je nešto drugo.

ZGWireless zaboravite
M@rio is offline  
Old 12.08.2003., 11:38   #39
Ja govorim od Wireless netu koji pruzaju kod nas i kojim sam dok sam ga imao bio savrseo zadovoljan.
__________________
~ Najjeftiniji i najkvalitetniji hosting provider kod nas! - www.dunex.org ~
~ i moje malo mestasce za odmor... [burek ~ pivo] ~
~ Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze. © ~

~ At least a couple of weeks since I last slept, kept taking sleepers ~ But now I keep myself pepped ~ Deeper still, that night ~ I write by candlelight, I find insight ~ Fundamental movement, huh, so when it's black ~ This insomniac, take an original tack ~ Keep the beast in my nature ~ Under ceaseless attack ~ I gets no sleep ~ I can't get no sleep ~
hosting-za-svakog is offline  
Old 12.08.2003., 20:04   #40
Quote:
hosting-za-svakog kaže:
Ja govorim od Wireless netu koji pruzaju kod nas i kojim sam dok sam ga imao bio savrseo zadovoljan.
A ja govorim o netu preko ZG wireless-a

No way
M@rio is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.