Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li posjetili Međugorje?
Da i bilo je neopisivo 400 32.63%
Ne, nažalost nisam imao (la) priliku 50 4.08%
Nadam se da ću posjetit jedan dan 112 9.14%
Ne, i ne zanima me 612 49.92%
Bio sam, ali ne vjerujem u ukazanja 52 4.24%
Glasovatelji: 1226. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2004., 11:34   #61
Otvoreno o energijama i Međugorju.
(Izvod iz knjige)

UKRATKO - O PODRUČJIMA ZA OSTVARIVANJE KONTAKTA S KOZMIČKOM ENERGIJOM

Mnogi autori na Zapadu svoje knjige, koje su pisane kao uputstva, započinju od osnovnih radnji u prilasku Rada s kristalima.
Već po tom podatku možete ocijeniti da je prisustvo kristala na tom području veoma veliko jer svatko tko želi Raditi s kristalima mora posjedovati opće znanje i dobro predznanje o kristalima, a poznato je da velik broj ljudi u SAD-u ima veoma dobru podlogu znanja o kvarcnim, a i ostalim kristalima.
Postavlja se pitanje zašto ima relativno mali broj ljudi na Zapadu (ali i u drugim zemljama gdje je kristal prisutan) koji s uspjehom Rade s njima?
Osnovni odgovor je prenaseljenost stanovništva u gradovima koji su smješteni na relativno malim površinama.
No to ne bi bilo presudno kada bi ljudi u tim gradovima živjeli pod normalnim okolnostima i postizali donekle slične životne rezultate.
U tom bi slučaju njihova razmišljanja bila pozitivna, bez pritiska, bez stvarnja negativnih spirita...
I na taj bi se način stvorila pozitivna spiritualno-energetska "kupola" iznad tih gradova koja bi svojom harmonijom razmišljanja stvorila "raj" na tom dijelu Zemlje.

Na žalost, stvarnost je potpuno drugačija.
Ogromne novčano-materijalne razlike koje stvaraju s jedne strane siromaštvo a s druge pretjerano bogatstvo, poremećaji u međuljudskim odnosima, zloupotrebe položaja za osobnu korist i dr. idealni su preduvjeti stvaranja negativnih energetskih vibracija koje iznad prenaseljenih gradova stvaraju takoreći neprobojnu barijeru za pozitivnu kozmičku energiju.
I osobe pozitivnog razmišljanja, dolaskom u višemilijunski grad, osjetit će već prvih dana nestvaran i opasan pritisak na psihu.

No, pitanje je koliko ima ljudi koji mogu ispuniti uvjete koji se postavljaju pred njih - da bi ostvarili kontakt sa Svjesnom kozmičkom energijom na tom području?

(Razložna napomena: tekst je pisan prije 1991. godine).

Zato se nemojte čuditi, zašto se u područjima kao što je bivša Jugoslavija pojavljuje velik broj osoba koje tvrde da posjeduju neke od paranormalnih moći.
Kao prvo, prestankom zabrane pojedinih "tabu" tema otvaraju se (naročito kod mladih osoba) senzori za ostvarivanje kontakta sa Svjesnom kozmičkom energijom.

Drugo, mnogi prostori bivše Jugoslavije su energetski čisti.
To dokazuju neka mjesta u bivšoj Jugoslaviji koja su oslobođena negativnih energetskih vibracija.
Upravo na takvim područjima ostvaruje se između zemlje i kozmosa velika pozitivna magnetsko-energetska zračenja te se na tim mjestima mogu pojaviti i astralno projicirane slike koje će vidjeti jedan broj ljudi.
Tako nastaju "područja fenomeni" od kojih je novijeg datuma Međugorje.
No, koliko će ovo područje moći izdržati pritisak negativnih razmišljanja i radnji ljudi, pokazat će vrijeme.
Naime, sve dok pozitivne vibracije na tom području budu jače, ljudi će osjećati veliku snagu, opuštenost, smirenje, a mnogi će doživjeti, ponavljam, i viđenje astralno projiciranih slika.
No, stvaranjem negativnih vibracija oko i u tom području i to mjesto može izgubiti svoju Energetsku moć.

Tumačenje o povoljnim područjima nije nepoznato.
Naime, poznato je da su mnogi graditelji raznih vjerskih hramova "spiritualnim putem" tražili informacije (direktno ili indirektno) iz Onostranog područja - gdje podići ova zdanja...
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 11:36   #62
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Si bila.....?
Jednom davno ali samo u prolazu.....nepripremljenih duhovnih osjetila......
xara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 11:37   #63
Quote:
xara kaže:
Jednom davno ali samo u prolazu.....nepripremljenih duhovnih osjetila......
to je to......
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 11:50   #64
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
kemik.....propustila si sam smisao posjeta...koji nije u užurbanosti posjetitelja i u toni plastičnih Gospi.....već u duhovnom sažimanju energije i mira koji ti se nudi..ako ga prepoznaješ u toj gomili koji samo okom traže čudesa.
Nazalost, smisao posjeta tom laznom i lazljivom mjestu i jes u plasticnim gospama.

Nema tamo nikakvog sazimanja energije.

Ti svoju osobnu duhovnu energiju mozes realizirati bilogdje, a ljudi kojima je potreban takav masovni poticaj je meni zao...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 12:06   #65
Quote:
kemik kaže:
Nazalost, smisao posjeta tom laznom i lazljivom mjestu i jes u plasticnim gospama.

Nema tamo nikakvog sazimanja energije.

Ti svoju osobnu duhovnu energiju mozes realizirati bilogdje, a ljudi kojima je potreban takav masovni poticaj je meni zao...
O.K. Stvarnost je i točka gledišta, ti si izabrala svoju....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 16:08   #66
Bila sam cesto tamo i opet cu cesto ici. Imam i mnoge prijatelje iz tog mjesta.
Vjerujem da je Medjugorje nastavak Lourdes-a, Fatime itd.
Tko se shali na racun Medjugorja nezna da su Gospina ukazanja veoma cesta u vec 2.000 godina krscanstva. Na dosad preko tisucu mjesta su bila ukazanja (na svih pet kontinenata); cijeli Mexico se obratio ukazanjima Marijinim u Guadaluope (sto je danas najvece hodocasnicko mjesto sa 20 miliona hodocasnika godisnje, kojeg ni Fatima i Lourdes ne mogu stici)
A zasto ukazanja? Jer krscanska vjera je ziva vjera; i zivi iz objava, zivog krscanstva, karizma i svetosti a Bog u posebne trenutke povijesti salje u odredjena mjesta svoju posrednicu, majku Krista, koja je bila i posrednica za njegovo rodjenje, da pripremi svijet za ono sto dolazi.

Ili kako je Louis Louchet to opisao;
Marijina ukaznja su kao crvenilo sunca kada jutri izlazi, koje zemlju koja je u tamnosti obasjaju. Prve su iskre svjetlosti i tajanstveno priblizavanje znakova, koji su pretece za triumf Onog, koji ce doci.

Zasto Marijina ukazanja? Aktualno sa kath.net (na njemackom)
http://www.kath.net/detail.php?id=7765
__________________
Prije nego što si bio začet, čeznula sam za tobom. Nosila sam te pod svojim srcem, nisam te još niti vidila, a već sam te volila. Tek si se rodio a već sam bila spremna umrijeti za tebe.
To je tajna života.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 04:53   #67
Da li su potrebna CUDA za pravu VERU ???

Bilo je mnogo ocevidaca Isusovih cuda, a tako malo njih je poverovalo u njega.
Takodje, bilo je onih koji su postali njegovi sledbenici samo na osnovu njegove pouke.
Mi danas imamo Bibliju koja je dovoljan temelj za one koji zele da veruju...

Tanja

__________________
AMOR VINCIT OMNIA
Tanja art is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 19:40   #68
Quote:
Tanja art kaže:
Da li su potrebna CUDA za pravu VERU ???

Bilo je mnogo ocevidaca Isusovih cuda, a tako malo njih je poverovalo u njega.
Takodje, bilo je onih koji su postali njegovi sledbenici samo na osnovu njegove pouke.
Mi danas imamo Bibliju koja je dovoljan temelj za one koji zele da veruju...

Tanja

Knjižarka ne posustaje.......uzmi si Bibliju i kreni na brdo ukazanja.
Možda te pokrene to što ćeš konačno spoznati da ti samo srce mora "citirati" a ne samo usta.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 22:54   #69
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Knjižarka ne posustaje.......uzmi si Bibliju i kreni na brdo ukazanja.
Možda te pokrene to što ćeš konačno spoznati da ti samo srce mora "citirati" a ne samo usta.


Opet ti !

Pa, naravno da ne posustajem, da necu mozda zbog tebe da..... ??!?

Ma, ne brini evo idem, idem....

Mada tebi preporucujem da




Tanja
__________________
AMOR VINCIT OMNIA
Tanja art is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2004., 10:28   #70
Quote:
Blaise kaže:
Isto tako, čula sam priče o - nazovimo to tako - čudima koja su ljudi doživjeli neposredno nakon povratka kući, i to iz prve ruke. Ne mislim niti da su oni sve izmislili.
Čuda, kao i recimo prometne nesreće, uvijek se događaju nekom drugom.

A ni uvjerljivo svjedočenje riječima nije svima jednako (za)dano.

Poneki put se pitam od kuda to da u tome ne vidimo Božji dar ili bar talent za koji također nemamo nikakvo racionalno objašnjenje.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2004., 11:20   #71
Mene samo zanima zasto ljudi cim se nesto ukaze sto izgleda poput njihove vlastite projekcije o Gospi, Isusu i slicno misle da je to doista dolazi od Boga? Jos im malo pricas o miru, raju na zemlji i leptiricima i oni su gotovi..svi u "bozanskom zanosu"

U nasem svijetu postoji ono sto vidimo, i ono sto ne vidimo ocima...ali to ne znaci da ono sto ne vidimo, a ponekad se moze ukazati, da to automatski dolazi iz nekih "bozanskih visina". Razmislite malo o tome
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2004., 11:32   #72
O projekcijama i "projekcijama" govorili su i pisali neki koji su se njima znanstveno bavili.

Ipak, od kuda uopće dolaze projekcije?
Ili "naše" misli uopće?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2004., 22:49   #73
Quote:
Tanja art kaže:
Da li su potrebna CUDA za pravu VERU ???

Bilo je mnogo ocevidaca Isusovih cuda, a tako malo njih je poverovalo u njega.
Takodje, bilo je onih koji su postali njegovi sledbenici samo na osnovu njegove pouke.
Mi danas imamo Bibliju koja je dovoljan temelj za one koji zele da veruju...

Tanja

potpisujem, jer pravom vjerniku stvarno nisu potrebna nikakva cuda da bi vjerovao.
Isusovu ljubav i blazenstvo mozemo osjetiti na bilo kojem mjestu, jer su svugdje prisutni. Problem je u nama i nasim srcima kojima ne smijemo dopustiti da postanu poput kamena jer onda nam nece biti dovoljno ni sto Medjugorja.
Osobno ne vjerujem u nikakva prorocanstva i ukazanja koja dolaze poslije Krista jer i on sam nam je rekao da ih vise nece biti.
Sve sto nam je trebalo biti receno vec stoji napisano u Bibliji!
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2005., 07:46   #74
Iz vatikanskog dosjea: Suze Gospe iz Međugorja proglašene čudom

Iz vatikanskog dosjea: Suze Gospe iz Međugorja proglašene čudom
Međugorje neće biti, za sada, proglašeno službenim svetištem, ali će kipić međugorske Gospe biti, vjerojatno, priznat čudom. Naime, krvave suze koje su se prije deset godina pojavile na kipiću Gospe iz Međugorja u talijanskom gradu Civitavecchiji, nedaleko od Rima, nisu dobile svoje znanstveno objašnjenje, pa bi se moglo govoriti o "čudu". List "Corriere della Sera" u broju od nedjelje pod naslovom "Civitavecchia i Gospa: 'Pravo čudo'" piše da je novinar Vittorio Messori ekskluzivno pregledao golemi dosje o cijelom slučaju, iz kojeg se vidi da znanstvenici nisu mogli objasniti krvarenje iz očiju kipića. U dosjeu, koji će naknadno biti objavljen, piše kako se "nakon svih istraživanja ne može pronaći ljudsko objašnjenje događaja pa ga se prepušta natprirodnom misteriju"
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2005., 10:07   #75
Re: Iz vatikanskog dosjea: Suze Gospe iz Međugorja proglašene čudom

Ja se jos uvjek cudim peru iz krila arkanđela Gabrijela i jedinstvenom primjerku komada ugljena iz pakla.

Vuk dlaku mjenja ali cud nikad a u slucaju KC-a i cud i dlaka su kroz stoljeca ostali nepromjenjeni
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2005., 14:27   #76
Re: Iz vatikanskog dosjea: Suze Gospe iz Međugorja proglašene čudom

Quote:
General Ris II kaže:
U dosjeu, koji će naknadno biti objavljen, piše kako se "nakon svih istraživanja ne može pronaći ljudsko objašnjenje događaja pa ga se prepušta natprirodnom misteriju"

A čemu onda, ako znanost ne može utvrditi uzrok?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 01:22   #77
Nakon posjeta Međugorju, skočila i ubila se

Eto od kakvih jadnika oni franjevci iz Međugorja sišu pare. Sramota! Ljudi kad izgube svaku nadu odu tražit čuda,a lukavi Herci ih samo nasanjkaju.

Treba zatvorit to proročište pod hitno
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 08:33   #78
Znam da je generalu zadatak da podiže temperaturu na ionako uzavrelom forumu, pa nema smisla uopće komentirati to na taj način.
No takva mjesta kao što je Međugorje, služe pročišćavanju i preispitivanju, otkrivanju lica osobnog smisla, potragu za utjehom i nadom. Neki to ne pronađu, neke posve zbuni, neki se prepuste svojim putem......neki "puknu" kao žena koji osobno znam.
Prema tome nema tu nikakvih franjevaca niti Hercegovaca........postoji samo čovjek koji traži odgovore za sebe u sebi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 13:34   #79
Slažem se sa nermuthom, vjerujem da je ta jadna žena odlučila suicid mnogo ranije, a dali je tražila u međugorju neki znak, oprost ili nešto treće, kako kažu, samo bog to zna.
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 14:00   #80
Ne kužim to da ljudi idu na Međugorje tražiti vjeru. Samo zato što se tamo (navodno) dogodilo čudo, ne znači da je to mjesto imalo "svetije" od bilo kojeg drugog mjesta. I zar ne bi vjeru trebalo tražiti u samome sebi, umjesto očekivanja nekakvog ukazanja? Ovako se na ljudima mogu samo masno okoristiti trgovci i ugostitelji.
Planewalker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.