Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2007., 11:54   #41
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Joj, nisam ti ja stručnjakinja za to. Trebao bi pitati nekoga tko bi ti znalački dao objašnjenje. Ja ne znam objasniti način funkcioniranja magneta, pogotovo ne stručnim terminima. Jedino onako laički, a to bi bilo da ti magneti svojim svojstvima anuliraju ( na određenoj udaljenosti) ta druga zračenja ( odbijaju ih, preusmjeravaju, što ja znam), tako da kad spavaš na njima- ustvari si kao u svojevrsnoj tampon- zoni.
e pa ja ću ti reć da nemaju veze sa time,jer mi to spada pod dio struke,jer da imaju djelovanje nepoznate sile promjena mag toka magneta ili još dosta toga bi se moglo detektirat,a akako se ništa ne detektira..
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 11:55   #42
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Joj, nisam ti ja stručnjakinja za to. Trebao bi pitati nekoga tko bi ti znalački dao objašnjenje. Ja ne znam objasniti način funkcioniranja magneta, pogotovo ne stručnim terminima.
Na to računaju i prodavači takvih "uređaja". Onima koji ne znaju najlakše je uvaliti tako nešto.
*Pale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 12:02   #43
Quote:
marijan_e kaže: Pogledaj post
e pa ja ću ti reć da nemaju veze sa time,jer mi to spada pod dio struke,jer da imaju djelovanje nepoznate sile promjena mag toka magneta ili još dosta toga bi se moglo detektirat,a akako se ništa ne detektira..
Samo da se nadovezem na tebe:

Da nekakvo zracenje postoji, onda bi se moglo i detektirati. Ako se moze detektirati, onda se moze i znati ima li ga ili nema. Ako se ne moze detektirati, onda se ne moze ni znati sprjecavaju li magneti ili ne.

Dosada nije detektirano nista. Dakle, sve i ako takvo zracenje postoji (a ne postoji) nema nacina da znas da li ga magneti zaustavljaju.

Evo, objašnjenje korištenjem isključivo logike, bez upotrebe stručnih termina i znanosti ( iako bih mogao i na taj način, pošto su mi EM zračenja struka ).
*Pale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 12:13   #44
Quote:
marijan_e kaže: Pogledaj post
e pa ja ću ti reć da nemaju veze sa time,jer mi to spada pod dio struke,jer da imaju djelovanje nepoznate sile promjena mag toka magneta ili još dosta toga bi se moglo detektirat,a akako se ništa ne detektira..
Da. Ne znam. Ali bilo mi je znakovito ( iako ne znam objasniti) kad je tip stavio kompas na stol i normalno je pokazivao sjever tamo gdje treba. A onda je stavio kompas na tu prostirku sa magnetima ( koju je postavio u smjer zapad- istok), i kompas je pokazivao sjever tamo gdje je sjever po položaju magneta u prostirci, ali u odnosu na stvarnu stranu svijeta- zapravo je pokazivao na zapad.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 12:14   #45
pa e normalno

EDIT:Ša bi volija da meni doče takav nekakav stručnjak asti pasa!!
EDIT2:Šta san ja počea sa ovin asti pasima?
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 12:22   #46
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Da. Ne znam. Ali bilo mi je znakovito ( iako ne znam objasniti) kad je tip stavio kompas na stol i normalno je pokazivao sjever tamo gdje treba. A onda je stavio kompas na tu prostirku sa magnetima ( koju je postavio u smjer zapad- istok), i kompas je pokazivao sjever tamo gdje je sjever po položaju magneta u prostirci, ali u odnosu na stvarnu stranu svijeta- zapravo je pokazivao na zapad.

Pa naravno da se kompas otklonio. Pa magnet ga je privuka. Za sto je to znakovito?
*Pale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 12:55   #47
Quote:
*Pale kaže: Pogledaj post
Pa naravno da se kompas otklonio. Pa magnet ga je privuka. Za sto je to znakovito?
Pa eto, možda za to što onda uvijek imaš glavu prema sjeveru ( po položaju i djelovanju tih magneta u prostirci) , a navodno je smjer sjever- jug važan i najbolji za čovjekovo tijelo.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:03   #48
Marijane, i ja isto. I ja isto. Mmmmmmm
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:05   #49
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Marijane, i ja isto. I ja isto. Mmmmmmm
Bow before me. Kod mene je bio
*Pale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:05   #50
Quote:
*Pale kaže: Pogledaj post
Bow before me. Kod mene je bio
a da se mi nađemo negdi i pozovemo ga ka u naš stan ?
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:10   #51
Quote:
marijan_e kaže: Pogledaj post
a da se mi nađemo negdi i pozovemo ga ka u naš stan ?

Auuu, to bi bilo dobro.

Imao sam jednog barbu ( ne znam tocno koje rodno srodstvo ),bio je načitan covjek i izmedju ostalog je poznavao Bibliju od rijeci do rijeci. Taj je uzivao kad bi mu na vrata pokucali subotari i slicni, uvijek bi ih zvao unutra. Obicno bi panicno pobjegli nakon 10-15 minuta

Mislim da bi se nesto slicno desilo i sa ovim "tragačima zračenja". (već sam ti rekao kako je ovaj koji je bio kod mene problijedio nakon što sam mu provalio sistem )


Btw, ja obično uvijek idem gnjavit one šta mjere "bioenergiju" na ulici i sajmovima. Još nisam naišao na nijednoga koji zna objasniti kakav je to instrument koji on ima. I oni obično problijede nakon što malo poližem prste, a instrument pokaže potpuno druge brojke (povećam vodljivost )
*Pale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:12   #52
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Marijane, i ja isto. I ja isto. Mmmmmmm
Ajde, ajde, dečki! Pa velikodušno širenje spoznaja i znanja vam samo može biti plus kad jednom stanete pred velkog šefa.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:12   #53
Quote:
*Pale kaže: Pogledaj post
Auuu, to bi bilo dobro.

Imao sam jednog barbu ( ne z (već sam ti rekao kako je ovaj koji je bio kod mene problijedio nakon što sam mu provalio sistem )
nisi ili se neisćan,reci reci reci
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:19   #54
Quote:
marijan_e kaže: Pogledaj post
a da se mi nađemo negdi i pozovemo ga ka u naš stan ?
Pa ono, hm... mogli bi

Quote:
*Pale kaže: Pogledaj post
Auuu, to bi bilo dobro.

Imao sam jednog barbu ( ne znam tocno koje rodno srodstvo ),bio je načitan covjek i izmedju ostalog je poznavao Bibliju od rijeci do rijeci. Taj je uzivao kad bi mu na vrata pokucali subotari i slicni, uvijek bi ih zvao unutra. Obicno bi panicno pobjegli nakon 10-15 minuta

Mislim da bi se nesto slicno desilo i sa ovim "tragačima zračenja". (već sam ti rekao kako je ovaj koji je bio kod mene problijedio nakon što sam mu provalio sistem )


Btw, ja obično uvijek idem gnjavit one šta mjere "bioenergiju" na ulici i sajmovima. Još nisam naišao na nijednoga koji zna objasniti kakav je to instrument koji on ima. I oni obično problijede nakon što malo poližem prste, a instrument pokaže potpuno druge brojke (povećam vodljivost )
Hm, mislim se i ja početi zvati te sektaše. Problem je u tome što ih mogu zbombati logikom, ali mi doslovno poznavanje Biblije nije jača strana, iako sam ju čitao. Ma i logika bi trebala biti dosta.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:20   #55
Quote:
marijan_e kaže: Pogledaj post
nisi ili se nedićan,reci reci reci
Ma vec sam to negdi pisao. Covjek mjerio sa uredjajem iz dva dijela ( nesto slicno kao ovaj crackpot sa folijom na glavi - na Endimionovoj slici ). I seta po kuci i uredjaj nista. I najednom pocne pistati i on slavodobitno zakljuci da je tu nekvo stetno zracenje. Onda sam ga trazio da okrene tu antenicu u ruci za 90 stupnjeva i tu je dosao trenutak kad je problijedio i pitao me sta sam po zanimanju. Trik je da promijeni polarizaciju i onda uređaj pocne pistati.
*Pale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 16:34   #56
Quote:
*Pale kaže: Pogledaj post
Samo da se nadovezem na tebe:

Da nekakvo zracenje postoji, onda bi se moglo i detektirati. Ako se moze detektirati, onda se moze i znati ima li ga ili nema. Ako se ne moze detektirati, onda se ne moze ni znati sprjecavaju li magneti ili ne.
Mr logika, da nije žalosno, bilo bi smiješno.
Čime bi ti takve pojave i zračenja detektirao? Kad ti netko dodje s napravom koja bi mogla tako nešto detektirati ti ga odmah provališ, jer "znaš kako takvo što ne postoji"!!! Pa u školi su te učili. A nisi ti džaba išao u školu, neee?
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 17:06   #57
http://www.dugirat.com/content/view/4968/36/ evo nešto skoro blizu mene,obratite pozornost na "magnetsko zračenje podzemnih voda"
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 19:37   #58
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Kad ti netko dodje s napravom koja bi mogla tako nešto detektirati ti ga odmah provališ, jer "znaš kako takvo što ne postoji"!!! Pa u školi su te učili. A nisi ti džaba išao u školu, neee?
Ne, nisu me to u skoli ucili vec su me ucili neke druge stvari, a jedna od tih stvari je i da elektromagnetski val koji dolazi na antenu koja u odnosu na njega ima okomitu polarizaciju nece u takvoj anteni inducirati nikakav napon. I onda kad mi dodje covjek i ispred nosa mi pokusa tu pojavu uvaliti pod "čvor negativnog zračenja" naravno da ću ga provalit jer nešto o antenama i znam za razliku od tebe koji samo dajes kontru svima koji znaju vise od tebe.

Ali uzalud mi rabota kad ionako nisi nista razumio od svega ovoga sto sam rekao osim onoga "negativno zracenje". Opet ces imati misljenje da je skola bezveze, a da te magneti stite od zracenja podvodnih voda.

Sta da ti kazem: dabogda ti tragac dosao kuci i prodao ti magnetski kušin.

Ma sta kušin - cijelu garnituru.
*Pale is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 01:02   #59
Quote:
*Pale kaže: Pogledaj post
Ne, nisu me to u skoli ucili vec su me ucili neke druge stvari, a jedna od tih stvari je i da elektromagnetski val koji dolazi na antenu koja u odnosu na njega ima okomitu polarizaciju nece u takvoj anteni inducirati nikakav napon. I onda kad mi dodje covjek i ispred nosa mi pokusa tu pojavu uvaliti pod "čvor negativnog zračenja" naravno da ću ga provalit jer nešto o antenama i znam za razliku od tebe koji samo dajes kontru svima koji znaju vise od tebe.
Gle, meni nisi ništa uvjerljiviji, u iznošenju svojih doživljaja, od braće Grimm. Možeš ti pričati kako si zeznuo sto tih sa antenama i kako su onda oni došli kod tebe na kratki tečaj ispravnog držanja antene, no ja ti ne vjerujem! Di su ti dokazi???



Quote:
*Pale kaže: Pogledaj post
A Opet ces imati misljenje da je skola bezveze, a da te magneti stite od zracenja podvodnih voda.
Sta da ti kazem: dabogda ti tragac dosao kuci i prodao ti magnetski kušin.
Ma sta kušin - cijelu garnituru.
Tako je. Dolje škola! Dolje Primorac! Dolje lift!
Unatoč svo tvojem znanju i školovanosti, ne znaš kako te, podzemne vode, zrače samo do 5-6 m iznad tla, što bi bio ekvivalent drugog kata u zgradi. Na trećem ih nema, osim ako je baš nešto izuzetno jako, ali 4. a kamoli 7. kat su daleko od toga. Tamo zrače druge stvari, ali nećemo o njima.
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 01:04   #60
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
T podzemne vode, zrače samo do 5-6 m iznad tla,
Di su ti dokazi?!?
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.