Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Jesu li vjera i znanost dvije suprotnosti?
Da. 252 56.76%
Ne. 192 43.24%
Glasovatelji: 444. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 17:46   #3021
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Zato jer su krivovjerja postojala i prije soc darwinizma.
Krivovjerja?

U kojem ti stoljecu zivis?

Jesi li uopce svjestan da zvucis kao isilovac?
U dlaku isto. Oni isto pricaju o krivovjerju i krivovjernicima.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 18:29   #3022
Svaka tema na ovom pdf-u uvijek završi u treš nadjebavanju.
Luč tvrdi da su svi svećenici pedofili evolucionisti. Po toj logici je čitav Vatikan pedofilski, zajedno sa zborom kardinala, jer je službeni nauk Katoličke Crkve da usklađuje evoluciju i Božje stvaranje.
A ovi perverznjaci su kreacionisti. :klap:
https://youtu.be/0o5EBwDUvlo
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 18:39   #3023
Quote:
dado-666 kaže: Pogledaj post
Kako je moje pitanje "glupo pitanje" kad upravo sada to radiš (ako nisi prije). Braniš nekoga samo zato što je teist.
Branim ih zato jer su ljudi. Slučajno su i teisti.
Quote:
dado-666 kaže: Pogledaj post
Preispituješ motive "problema" nekih sa dotičnim, a jednostavno bi svi trebali imati "problem" s osobama (ili s grupacijama još više) koji tvrde da je Zemlja ravna ploča i na osnovu toga vršiti bilo kakve radnje (nastojati to ugurati u kurikulum, kao jednakovrijedno "tezi" da je zemlja okrugla i sl.).
Ja ispitujem neovisno o (ne)vjeri. Samo na ovoj temi sam se jasno suprotstavio forumašici Luč koja se deklarira katolikom i kreacionistom.
Quote:
dado-666 kaže: Pogledaj post
Nemam ni ja problema s tim vjerovanjem, ali ako netko želi to koristiti kao podlogu bilo kakvog djelovanja prema ostalima ...
A zašto ti je važna podloga?
Mene je baš briga što ti u sebi misliš ili vjeruješ, mene samo zanima što ti konkrento radiš.
Quote:
dado-666 kaže: Pogledaj post
Pa svrstao si se samo se ne slažeš s metodologijom rješavanja problema. Čim ti je preče preispitivanje onih koji imaju "problema" od osoba koje imaju neispravan pogled na svijet po pitanju oblika zemlje po kojoj hodaš ...
Reagirao sam na ovoj temi na dvije osobe. Jedna je ateist, druga je teist. Ne znam što sam još trebao.
Quote:
dado-666 kaže: Pogledaj post
OK, ajd da ublažim retoriku. Optužujem te za nepotrebnu pristranost u ovom slučaju za koju možda na prvu ruku nisi ni svjestan.
Ok, optužbu si iznio. Sada pozivam tužitelja da iznese svoje dokaze.

Ja ću samo (kao optuženi) reći da se ne osjećam krivim i da kod mene nema pristranosti, ali zanimljivo je da si ti objeručke prihvatio složiti se (s ateistom?) kad je trebalo umanjiti značaj činjenice da su upravo ateisti nedavno pobili na milijune ljudi, uglavnom kršćane i židove.
I danas ih nastavljaju progoniti i kršiti njihova temeljna ljudska prava (Sj. Koreja, Kina).
Dakle, ti relativiziraš ubijanje vjernika od strane ateista, a meni ideš nešto spočitavati.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 18:42   #3024
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Opet laprdanja o Staljinu, ateizmu i ubijanju vjernika.
To slučajno ti s vrlo zanimljivom profilnom umanjuješ povijesne činjenice i činjenicu da su kršćani i danas proganjani najviše od fundamentalnih muslimana i ateista?
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 18:50   #3025
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
(cut)
Upravo zato i ima, a neke i osobno poznajem, teologa klerika i laika, kao i dr. sc. prirodoznanstvenika katolika, koji tako vjeruju i svjedoče.
Jedno je privatno mišljenje i istraživnaje pape, svećenika i bilo koga. Drugo je nauk Učiteljestva. Kongregacija za nauk vjere je odobrila katekizam koji je potpisao papa Benedikt XVI. u kojem jasno crno na bijelo stoji da Crkva ne prihvaća kreacionizam, tj. stvaranje u 6 dana, starost Zemlje...
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 18:58   #3026
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Jedno je privatno mišljenje i istraživnaje pape, svećenika i bilo koga. Drugo je nauk Učiteljestva. Kongregacija za nauk vjere je odobrila katekizam koji je potpisao papa Benedikt XVI. u kojem jasno crno na bijelo stoji da Crkva ne prihvaća kreacionizam, tj. stvaranje u 6 dana, starost Zemlje...
Ono kada je Luč veći katolik od pape Iako, interesantno mi je da jedna takva osoba ima nick "Luč", što znači svjetlo a lucifer je svjetlonoša. Možda sam ipak bio u pravu kada sam rekao da je katolički kreacionizam zapravo sotonizam?
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:18   #3027
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ono kada je Luč veći katolik od pape Iako, interesantno mi je da jedna takva osoba ima nick "Luč", što znači svjetlo a lucifer je svjetlonoša. Možda sam ipak bio u pravu kada sam rekao da je katolički kreacionizam zapravo sotonizam?
Rekoh već da je to meni na rubu grijeha.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:20   #3028
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Krivovjerja?

U kojem ti stoljecu zivis?

Jesi li uopce svjestan da zvucis kao isilovac?
U dlaku isto. Oni isto pricaju o krivovjerju i krivovjernicima.
Zvučim puno blaže od soc darwinističke retorike istrebljivanja svega sa manom ( uključujući druge rase i svjetonazore )pomoću eugenike...
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:23   #3029
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Zvučim puno blaže od soc darwinističke retorike istrebljivanja svega sa manom ( uključujući druge rase i svjetonazore )pomoću eugenike...
Boli me kurac za ove koje si naveo (iako bas i nemam jasnu ideju tko bi to uopce trebao biti).

Htio sam ti ukazati na to da zvucis potpuno isto kao isilovci. Koristis se potpuno istim rjecnikom, a to nema veze s tim kakvi su drugi.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:24   #3030
Ovdje se radi o sukobu religijskih hipoteza, fizika, matematika, geologija...
I stvarne opipljive znanosti nisu u nikakvom sukobu sa religijom.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:42   #3031
Dobro, vjernici, jeli Zemlja stara 6000 godina ili nije?

Ateisti su složni oko ovog pitanja a vjernici se ne mogu dogovorit.
Što to govori o vjernicima tj. o njihovim vjerama, bogovima? Netko (ili više njih) je big phat phony.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:49   #3032
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
To slučajno ti s vrlo zanimljivom profilnom umanjuješ povijesne činjenice i činjenicu da su kršćani i danas proganjani najviše od fundamentalnih muslimana i ateista?
Kad ce opet poceti okupljanja u katakombama?
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:59   #3033
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Dobro, vjernici, jeli Zemlja stara 6000 godina ili nije?

Ateisti su složni oko ovog pitanja a vjernici se ne mogu dogovorit.
Što to govori o vjernicima tj. o njihovim vjerama, bogovima? Netko (ili više njih) je big phat phony.
Lol pa mi vjernici se ne može dogovoriti oko ničega, pogledaj samo koliko ima religija.
Ipak, postoji nešto što se naziva naukom određene religije, a za Katoličku Crkvu to je Učiteljstvo.

A baš da su ateisti oko toga složni ne znam.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:06   #3034
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
A baš da su ateisti oko toga složni ne znam.
Ateizam ne govori nista o starosti Zemlje.
TO govori znanost.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:29   #3035
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Boli me kurac za ove koje si naveo (iako bas i nemam jasnu ideju tko bi to uopce trebao biti).
To su ti ovi koji su u WW2 vršili masovnu eugeniku, od vlastitih obitelji pa na dalje...
Sve temeljeno na soc darvinizmu.
Quote:
Htio sam ti ukazati na to da zvucis potpuno isto kao isilovci. Koristis se potpuno istim rjecnikom, a to nema veze s tim kakvi su drugi.
Zbilja?
Pa pogledajmo tko je onda isilovac.
Soc darvinist kaže: Istrijebimo hromog, slabog i nejakog.
Tako se ostvaruje što je rečeno u Bibliji: Knjiga mudrosti 2
10Potlačimo ubogoga pravednika, ne štedimo udovice, ne poštujmo starca ni sjedina od mnogih godina.
11 Nek' naša snaga bude zakon pravde, jer ono što je slabo nije ni za što.


Slažeš li se ti sa soc darwinizmom?



Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Ateizam ne govori nista o starosti Zemlje.
TO govori znanost.
Ovo je duhovito.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:49   #3036
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
To su ti ovi koji su u WW2 vršili masovnu eugeniku, od vlastitih obitelji pa na dalje...
Sve temeljeno na soc darvinizmu.

Zbilja?
Pa pogledajmo tko je onda isilovac.
Soc darvinist kaže: Istrijebimo hromog, slabog i nejakog.
Tako se ostvaruje što je rečeno u Bibliji: Knjiga mudrosti 2
10Potlačimo ubogoga pravednika, ne štedimo udovice, ne poštujmo starca ni sjedina od mnogih godina.
11 Nek' naša snaga bude zakon pravde, jer ono što je slabo nije ni za što.


Slažeš li se ti sa soc darwinizmom?




Ovo je duhovito.
Neznam dali ti je jasno ... ali "duhovito" ti nije nešto što ima veze sa duhovima.
__________________
Nobody expects the Spanish Inquisition !
Rijndael is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:00   #3037
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
To su ti ovi koji su u WW2 vršili masovnu eugeniku, od vlastitih obitelji pa na dalje...
Sve temeljeno na soc darvinizmu.
Ahaaaaa, mislis na ustase, cetnike i takve.

Quote:
Slažeš li se ti sa soc darwinizmom?


Ne znam.
Ne znam sto je to osim da je to nekakav naziv skovan na raznim desnicarsko rasistickim web sajtovima.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:01   #3038
Religijski mentalitet (RM) ?

Pokušajte pogoditi dali su pitanja točna ili ne (nije baš teško):

1.Dali je RM emocionalni impuls ?
2.Dali je RM sebični, uliznički i povodljiv ?
3.Dali je RM uvjeren da ima neupitni autoritet i privilegiju ?
4.Dali RM potiče jednoumlje i plemensku hegemoniju ?
5.Dali RM postavlja religiju iznad humanizma ?
6.Dali je RM uvjeren da je moral definiran ucijenom ?
7.Dali je RM uvjeren da su drugi i drugačiji amoralni ?
8.Dali je RM uvjeren da je biološka ljuštura ispunjenja religijskim eterom ?
9.Dali je RM uvjeren da su životinje biološke ljušture ?
10.Dali je RM uvjeren da su vjera i vjerovanje najviši stupanj "razumjevanja"?
__________________
Nobody expects the Spanish Inquisition !
Rijndael is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:14   #3039
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Lol pa mi vjernici se ne može dogovoriti oko ničega, pogledaj samo koliko ima religija.
Ipak, postoji nešto što se naziva naukom određene religije, a za Katoličku Crkvu to je Učiteljstvo.

A baš da su ateisti oko toga složni ne znam.
Ideja Zemljine starosti od 6000 godina proizlazi iz kršćanstva. Zašto bi ateist virova u tu religijsku glupost? Ono čovik je ateist ali viruje da je bog stvorio Zemlju prije 6000 godina. LQTM, HE HE, LOL, LMAO, LMFAO, LML, ROFLMAO...
aaaahhhhh.....
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:14   #3040
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Ahaaaaa, mislis na ustase, cetnike i takve.
Prvo na one koji su to bjesomučno provodili u djelo, ali na osnovu bezbožničke ideologije.


Quote:
Ne znam.
Ne znam sto je to osim da je to nekakav naziv skovan na raznim desnicarsko rasistickim web sajtovima.
Kako bi znao...
Zato se malo informiraj.
http://www.jrbooksonline.com/PDF_Boo...lDarwinism.pdf
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.