Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2011., 19:16   #121
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Samo želim reći da postoji takav krug ljudi koji odlučno odbija postojanje takve bolesti.Zato mi je glupo da se tu laici,koji su samo tu i tamo nešto pročitali,mogu smijati takvoj ideji.
Povuci analogiju sa kreacionistima, flat-earth i ostalom ekipom i mislim da ces razumjeti zasto im se smijemo.
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
I naravno da je vjera najbitnija,već sama pojava placebo efekta na to ukazuje.
Što će nam onda lijekovi ako je vjera najbitnija?
themachine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 19:24   #122
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Ono kaj je meni fascinantno je kako se tu nađe onih koji se ismijavaju samoj toj ideji da AIDS ne postoji i da je onaj koji to može i pomisliti neograničeni glupan i totalno neobrazovan...

Mislim da se na kraju nismo sporazumjeli.

Pojasni mi tu svoju rečenicu. Ispada da ti je fascinantno što neki ljudi ismijavaju ideju da AIDS NE postoji?

Ovdje si već formirao jasan stav da AIDS ne postoji ili što?

Doista ne razumijem.
__________________
Znanost može sve, ono što opaža vidi jasno i može postići nemoguće.
Skoczimish is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 20:01   #123
Quote:
themachine kaže: Pogledaj post

Što će nam onda lijekovi ako je vjera najbitnija?
Recimo,da bi oni koji ih proizvode imali putem njih kontrolu i moć nad stanovništvom.

Quote:
Skoczimish kaže: Pogledaj post
Mislim da se na kraju nismo sporazumjeli.

Pojasni mi tu svoju rečenicu. Ispada da ti je fascinantno što neki ljudi ismijavaju ideju da AIDS NE postoji?

Ovdje si već formirao jasan stav da AIDS ne postoji ili što?

Doista ne razumijem.
Gle,nemam pojma ja o tome,nikad u životu nisam ušao u mikrobiološki laboratorij,ni ništa,a kamoli da sam cijeli život proveo u njemu istražujući tu temu.
Tema ovog topica je da određeni broj ljudi,koji su posvetili život istraživanju virusa HIV-a i AIDS-a ,tvrde da AIDS kao specifična bolest uzrokovana virusom HIV-a ne postoji.
Za tvrditi tako nešto što se kosi sa službenom znanstvenom teorijom koja pogoduje interesu vladajuće svjetske elite,treba imati itekakvog razloga,ali i muda,jer to automatski znači da si odjebao ozbiljno znanstvenu karijeru.
Mi sad možemo vjerovati da je taj manji krug ljudi jednostavno u krivu i da je oficijalna verzija točna,ili pak možemo vjerovat da je AIDS samo jedna velika prevara farmaceutske industrije i svjetske elite.
Ali smijanje se toj grupi stručnjaka i pobijanje njihove ideje linkajući wikipediju je bedastoća. Valjda oni znaju i malo više o tome nego kaj piše u wikipediji,a opet tvrde svoje

Zadnje uređivanje Bat Kol : 26.05.2011. at 21:38.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 12:22   #124
Zanimljivo za procitati

http://en.wikipedia.org/wiki/AIDS_de...ive_denialists
finadamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 13:52   #125
Evo vam jednostavna metoda za provjeru: Poseksajte se više puta sa osobama koje su nosioci tog virusa i sačekajte nekoliko mjeseci ili godina da vidite rezultate svog znanstvenog eksperimenta (ili ankete, kako vam drago). Pošto ja ipak u ovom slučaju vjerujem službenoj znanosti (koji sam ja naivac, blago meni!), ja u tome nemam namjeru učestvovati. Nekako mi je previše opako.

Kak bi rekli narodni mudraci: Poslije hebanja nema kajanja!
gugi the lizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 13:54   #126
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Gle,nemam pojma ja o tome,nikad u životu nisam ušao u mikrobiološki laboratorij,ni ništa,a kamoli da sam cijeli život proveo u njemu istražujući tu temu.
Tema ovog topica je da određeni broj ljudi,koji su posvetili život istraživanju virusa HIV-a i AIDS-a ,tvrde da AIDS kao specifična bolest uzrokovana virusom HIV-a ne postoji.
Za tvrditi tako nešto što se kosi sa službenom znanstvenom teorijom koja pogoduje interesu vladajuće svjetske elite,treba imati itekakvog razloga,ali i muda,jer to automatski znači da si odjebao ozbiljno znanstvenu karijeru.
Mi sad možemo vjerovati da je taj manji krug ljudi jednostavno u krivu i da je oficijalna verzija točna,ili pak možemo vjerovat da je AIDS samo jedna velika prevara farmaceutske industrije i svjetske elite.
Ali smijanje se toj grupi stručnjaka i pobijanje njihove ideje linkajući wikipediju je bedastoća. Valjda oni znaju i malo više o tome nego kaj piše u wikipediji,a opet tvrde svoje
Ja uopće ne vidim u čemu je problem. Oni tvrde da ne postoji i da je AIDS samo jedna velika prijevara farmaceutske industrije? Nek' si nađu osobu koja je "navodno" zaražena AIDS-om i naprave transfuziju krvi sebi, ili obave nekoliko spolnih odnosa. Ako ne postoji, neće se zaraziti, zar ne? Nema straha, odmah su dokazali da su u pravu i ja im od tog trenutka vjerujem. Naravno, što više transfuzija/sexa ili ljudi koji dobrovoljno pristanu na takvo što (višekratno, jer od jednog puta su šanse za zarazu vrlo male) to će lakše uvjeriti širu populaciju da je to što oni tvrde točno.

Do tada, niti ću kupovati njihove knjige, niti DVD-e, eventualno otići na neko predavanje, i to samo ako je besplatno.
Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 14:23   #127
Hej ti, skitski barbaru, ne kradi moje štoseve! sreća tvoja da nisam bil u patentnom uredu! Drugi put te bum tužil!
gugi the lizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 16:45   #128
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
Baš sam i ja nekidan gledao te filmove i moram priznat da kad čovjek sve posloži uistinu ispada da AIDS više ne postoji.

No postoji još jedna zanimljivost, a to je da znanstvenici znaju učinkovit način liječenja virusa općenito i to više od 50 godina. O čemu se radi:
Virusi, iako su živi, imaju kristalnu građu. Kristal je materijal čija struktura može biti uništena pomoću vibracija i to potvrđuje već znani primjer opernog pjevača i kristalne čaše, gdje operni pjevać može proizvesti ton određene frekvencije da kristalna čaša pukne a da se pritom ne ošteti sluh onih i tenora i koji to promatraju. E pa prije više od 50 godina je znanstvenicima palo na pamet upravo to da ako pogode frekvneciju određene vrste virusa, da mogu jednostavno tijelo početi "bombardirati" tom frekvencijom i tako ubiti viruse u tijelu a da pritom ne oštete tijelo

naravno, ta metoda je držana i još se uvijek drži u tajnosti jer zamislite kakav bi to bio udarac farmaceutskim tvrtkama...

što se tiče aidsa i ostalih virusa, pa samo promotrite paniku koja je dizana tokom zadnjih 30 godina u vezi raznih virusa koji u biti nisu bili značajniji problem a uzrokovali su masovnu proizvodnju i prodaju lijekova. to su:
pričija gripa (koliko se samo obogatio onaj koji je izumio "tamiflu" a od samog virusa famozne ptičije gripe je umrlo sveukupno u svijetu do sada oko 250 ljudi! ej, SAMO 250!)
ebola (umjetni virus koji je srećom presmrtonosan da bi se mogao proširit jače od jadnih pokusnih ljudi u africi
aids (danas ne postoji u slobodnom prijenosu jer brzo ubija žrtvu, no i dalje ga distribuiraju "humanitarne akcije" u afričkim zemljama u sklopu raznih cijepljenja. također se povremeno ubaci u krv za doniranje, a sve kako bi se držao i dalje multimilijunski mit na životu pošto u razvijenim zemljama, gdje si to žrtve nekako mogu priskrbiti, kokteli lijekova koštaju pravo bogatstvo. i da, Magic Johnson je bio "HIV pozitivan" a živ je i zdrav dan danas)

tu dolaze još bolesti namjerno plasirane kako bi se uvela kontrolirana proizvodnja hrane u velikim postrojenjima i da se unište mala neovisna gospodarstva sa vlastitom proizvodnjom kako bi jednog dana svi morali kupovati "njihovu" hranu (GMO).

i da: da li ste znali da su GMO biljke neplodne i da morate za svaku sjetvu kupovati sjeme? Toliko o GMO uzgoji - to je čista pljačka da seljak bude ovisan o proizvođačima sjemena i tako kontroliran u svojoj proizvodnji!
Ispričavam se na oftopicu
Odlično si to sve napisao, svaka čast
Možda te u svoju emisiju pozove Krešimir Mišak
Secret is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 02:07   #129
ukljucite malo objektivnosti i uvidit ce te da postoji neka veza izmedju HIV-AIDS-a i da u nekim slucajevima hiv dovodi do aidsa(nestanak imunosnog sustava) i smrti.
problem je u africi sto etiketiraju obicnu smrt uzrokovanu kronicnom dehidracijom i pothranjenoscu(ili treca bolest) da je Aids.I tako uvoze skupocjena cjepiva/lijekove ili nesto trece.

ta terapija vibracijama bi mogla biti terapija strujom sto se masovno prakticiralo na prijelazu 19./20.st dok nije ukinuto u korist trenda "jedna pilula i odmah ces se osjecat bolje" sto nazalost traje i danas.
__________________
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."-J.D.
Eoin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.